Morawica

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 8 października 2009, o 21:56

Zbiornik wodny w Morawicy
2009-10-07

Pełną parą idą prace przy budowie zbiornika retencyjno-rekreacyjnego na rzece Morawka w Morawicy. Gmina oczekuje na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego do tej inwestycji w kwocie blisko 3 milionów złotych.

Przetarg na inwestycję współfinansowaną ze środków unijnych pod nazwą: „Budowa zbiornika retencyjno-rekreacyjnego na rzece Morawka w Morawicy ogłoszono 16 marca 2006 roku. Do przetargu zgłosiło się 10 firm. Rozstrzygnięcie nastąpiło 14 kwietnia 2009 roku, a wykonawcą wybranym w drodze przetargu nieograniczonego zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „PBW" Sp. z o.o. z Sandomierza.

Prace przy budowie zbiornika retencyjno-rekreacyjnego idą pełną parą. Cały czas zbiornik jest pogłębiany. Końca dobiegają już prace szalunkowe przy budowie jazu. - Jaz jest to budowla, przy pomocy której można piętrzyć wodę, czyli regulować jej poziom w zbiorniku za pomocą zasuw - wyjaśnia kierownik budowy Marek Mazur z Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego „PBW" Sp. z o.o. z Sandomierza. - Właśnie kończymy prace szalunkowe jazu. Będzie tutaj też usypana ziemna zapora czołowa, a na samym jazie w efekcie końcowym zostanie wybudowany taras widokowy - informuje kierownik Marek Mazur. - Wszystkie te prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku. W przyszłym roku zostaną do zrobienia już tylko roboty wykończeniowe, tj. wybudowanie 24 metrowego mola od strony lasu, parkingu, czy wykonanie zabezpieczenia kostką na zaporze. Myślę, że w zbliżającym się sezonie letnim będzie już można w pełni korzystać z uroków nowego zbiornika wodnego - zapewnia kierownik Mazur z Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego „PBW" Sp. z o.o. z Sandomierza.

W chwili obecnej, poza pracami nad jazem i zaporą, zbiornik wodny budowany na rzece Morawka w Morawicy nadal jest pogłębiany. W efekcie końcowym jego pojemność wyniesie 110 tysięcy m³, powierzchnia lustra wody będzie miała 6,6 ha, a średnia głębokość zbiornika będzie wynosić 1,75 m. - Do wywiezienia zostało jeszcze około 25% ziemi - mówi Marek Mazur, kierownik prac przy budowie zbiornika retencyjno-rekreacyjnego na rzece Morawka w Morawicy.

Przypominamy wszystkim mieszkańcom o całkowitym zakazie zakupu ziemi pochodzącej ze zbiornika. Ziemia ta należy do gminy i może być wywożona jedynie w miejsca wskazane przez Urząd Gminy w Morawicy na działki gminne oraz na oczyszczalnię ścieków. Gmina obecnie nie może prowadzić sprzedaży ziemi, ponieważ naruszałoby to zasady przyznanej dotacji. Każdy zakup ziemi pochodzącej ze zbiornika jest wobec tego nielegalny i grozi karą.

Policja właśnie prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży ziemi pochodzącej ze zbiornika.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

źródło: http://www.morawica.pl/index/wiecej/324.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 379
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 12 października 2009, o 11:31

Edit: A to przepraszam :)
Ostatnio zmieniony 12 października 2009, o 17:21 przez vincent, łącznie zmieniany 1 raz.
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 12 października 2009, o 14:50

na poprzedniej stronie wkleiłem to samo :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 16 listopada 2009, o 10:35

Obrazek
W Bilczy powstanie nowoczesna hala sportowa

Już za rok w Bilczy, w gminie Morawica stanie imponujących rozmiarów nowoczesna hala sportowa. Na ponad trzech tysiącach metrów kwadratowych pomieszczą się boisko, siłownia, sala do fitness, sauna, pełne zaplecze sanitarne, a nawet kawiarnia.

Hala powstanie obok Zespołu Szkół w Bilczy, w miejscu starej, przeznaczonej do wyburzenia sali gimnastycznej. – Rozstrzygnęliśmy już przetarg i podpisaliśmy umowę z wykonawcą – konsorcjum firm Świętokrzyskim Centrum Inwestycyjnym Tomasza Pokrzepy i Przedsiębiorstwem Budowlano – Usługowym BUDOPOL, których oferta była najtańsza i spełniała wszystkie nasze warunki. Koszty wyniosą blisko 10 milionów 249 tysięcy złotych – informuje wójt Morawicy, Marian Buras.

Podstawą nowoczesnego obiektu będzie duże boisko o wymiarach 20 na 40 metrów, które będzie można dzielić na trzy części. – Tak, że jednocześnie trzy grupy będą mogły odbywać lekcje wychowania fizycznego – wyjaśnia wójt i podkreśla, że hala przeznaczona będzie nie tylko dla uczniów, ale również dla osób dorosłych. – Popołudniami i w weekendy będzie ogólnodostępna. Zależy nam na tym, by w pełni ją wykorzystać. Dzięki dobrej akustyce i widowni na 446 miejsc będą się tam mogły odbywać różnorodne imprezy, na przykład widowiska artystyczne czy bale sylwestrowe, a specjalna rozkładana wykładzina zapobiegnie zniszczeniom parkietu – mówi wójt Buras. Budowa nowoczesnego obiektu potrwa do końca listopada 2010 roku.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /992956673
pletwa

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 379
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 6 kwietnia 2010, o 07:10

Trwa budowa hali sportowej w Bilczy:

Obrazek

Obrazek

Zbiornik w Morawicy napełnia się już wodą:

Obrazek

Obrazek
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 379
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 11 maja 2010, o 09:00

Budowa zbiornika wodnego w Morawicy na finiszu

Umowa z wykonawcą przewiduje termin zakończenia prac na listopad tego roku. Jednak wiele wskazuje na to, że pierwszy pływak będzie mógł wskoczyć do zbiornika na rzece Morawce już w wakacje. – Zakładamy, że będzie to sierpień, może lipiec – przypuszcza wójt Morawicy Marian Buras.

Prace przy zbiorniku wodnym w Morawicy idą pełną parą. Mieszkańcy gminy już wkrótce będą mogli korzystać z obiektu.
)

Budowa zbiornika retencyjno-rekreacyjnego przy ulicy Parkowej ruszyła w kwietniu ubiegłego roku. Wykonawca od początku wyprzedzał terminy, dzięki czemu obiekt uda się uruchomić jeszcze w sezonie letnim. – To bardzo cieszy. Zbiornik będzie jak znalazł na wakacje – z zadowoleniem podkreśla wójt Morawicy.
reklama

CZYSTY I ZARYBIONY

Zalew będzie spełniał dwie funkcje – rekreacyjną i retencyjną. – Nie zgromadzi może bardzo dużych ilości wody, ale w razie sytuacji kryzysowej z pewnością się przyda – zapowiada Marian Buras.

Mieszkańców gminy i przyjezdnych turystów ucieszy fakt, że w zbiorniku o powierzchni 6,6 hektara będzie można nie tylko łowić ryby, ale także bez obaw popływać. – Morawka jest bardzo czystą rzeką, będzie to więc idealne miejsce do rekreacji – przekonuje wójt. Do dyspozycji wypoczywających będzie plaża o powierzchni około 1500 metrów kwadratowych oraz niewielkie molo o długości 24 metrów i szerokości 5,5 metra. W pobliżu obiektu powstanie również parking zajmujący pół hektara powierzchni. Całość inwestycji to koszt 5 milionów złotych, z czego 60 procent, czyli około 3 miliony pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego.

BĘDZIE PIĘKNIE

Gmina ma także dalsze plany co do wykorzystania terenów wokół zbiornika na Morawce. Chodzi o należące do Lasów Państwowych około 4 hektary lasu, który znajduje się za zalewem. – Chcemy go przejąć, a w zamian oferujemy 13 hektarów terenu pod zalesienie w Dębskiej Woli. Procedura wymiany trwa, jednak Lasy Państwowe nie mają księgi wieczystej dla tej działki – informuje zastępca wójta Morawicy Marcin Dziewięcki. – Nie zamierzamy wycinać tego lasu, będzie on stanowił integralną część kompleksu rekreacyjnego – dodaje.

W dalszej perspektywie są także plany budowy zaplecza gastronomiczno-noclegowego. – Myślimy o tym, że w okolicy mógłby powstać hotel lub restauracja – zdradza wójt Buras.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /346344985
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 29 czerwca 2010, o 20:45

Lepiej późno, niż wcale czyli kamień węgielny... na koniec budowy!

W obecności ministra sportu i turystyki Adama Giersza odbyło się w niedzielę wmurowanie kamienia węgielnego pod halę sportową przy Zespole Szkół w Bilczy. Choć budowa ruszyła w listopadzie ubiegłego roku, uroczystość była możliwa dopiero teraz.

- Zamysł wmurowania aktu erekcyjnego towarzyszył nam od początku, ale było kilka przeciwności, między innymi nie sprzyjała pogoda. Zależało nam też na obecności pana ministra. To dla nas ważna inwestycja i chcieliśmy ją jakoś podkreślić – tłumaczył wójt gminy Morawica Marian Buras. Akt erekcyjny umieszczono w otworze przygotowanym w fundamentach jeszcze na początku budowy. Minister Giersz własnoręcznie zamurował złotą puszkę. Okazała hala przypadła mu do gustu, chwalił jej wykonanie i sam pomysł budowy. Zapowiedział także swój udział w jej uroczystym otwarciu planowanym na listopad.

Koszt inwestycji, który niemal w całości pokrywa gmina wyniesie 10 milionów 240 tysięcy złotych. Wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /875623896

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 25 sierpnia 2010, o 13:20

W Bilczy na terenie strefy ekonomicznej, zaczęła się budowa jakiegoś nowego zakładu. W tej chwili trwają pracę przy dwóch inwestycjach. Jedna jest na ukończeniu.
pletwa

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 379
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 24 września 2010, o 09:32

Zbiornik wodny najprawdopodobniej zostanie powiększony o dodatkowe 3 ha, które wkrótce zostaną przejęte od lasów państwowych
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 31 marca 2011, o 17:29

Kolejną wizytę w Chinach rozpoczęła delegacja samorządowców i przedsiębiorców z naszego regionu.

Dziewięcioosobowa delegacja samorządowców i przedsiębiorców z Kielc i podkieleckich gmin Morawica, Sitkówka-Nowiny i Strawczyn gości w chińskim mieście Taizhou, zaprzyjaźnionym z Kielcami. Wczoraj podpisali list intencyjny o współpracy gospodarczej. - Liczymy na inwestycje. Być może powstanie u nas wytwórnia podzespołów do telewizorów LCD - powiedział nam Marian Buras, wójt Morawicy po podpisaniu listu.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... inach.html
pletwa

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 25 kwietnia 2011, o 23:36

Zmienia się plan zagospodarowania przestrzennego dla gminu Morawica. Jak ktoś wystąpił o odrolnienie działki to powinien się zainteresować. Info tutaj: http://www.morawica.eobip.pl/bip_morawi ... t=1&page=0
W ogóle się tym nie chwalą tylko trzeba BIP przejrzeć... a info miało być dostępne
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11666
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 stycznia 2012, o 22:36

Ciekawa inwestycja w Morawicy.

Diament Office - projekt rozbudowy istniejacego budynku o część biurową - rozbudowa o powierzchni 390m2

Projektant: Tera Group, Kielce
Realizacja: V 2012 - 2013

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

eMKa
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 2010, o 19:34

Post autor: eMKa » 30 stycznia 2012, o 14:58

Trochę jak kościół ;)

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 379
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 30 stycznia 2012, o 15:12

Informacja nieco spóźniona :wink:

MEW w Bieleckich Młynach na finiszu

W drugiej połowie września zostały zakończone prace budowlano-montażowe w małej elektrowni wodnej w miejscowości Bieleckie Młyny w województwie świętokrzyskim. Obecnie trwa rozruch technologiczny instalacji. Jest to kolejna inwestycja z zakresu małej energetyki wodnej na rzece Czarna Nida, jednak ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne, będzie to obiekt unikatowy na skalę ogólnopolską. To co wyróżnia tą elektrownię, to fakt przetwarzania energii spadku wody na energię mechaniczną za pomocą turbiny Archimedesa. Jest to trzecia elektrownia wodna na terenie Polski, w której zastosowano tego typu rozwiązanie. Dwie pozostałe turbiny zainstalowano w MEW na rzece Radomce (miejscowość Goryń) oraz w Luboszycach na rzece Mała Panew. Warto natomiast podkreślić, że jest to pierwsza turbina ślimakowa całkowicie zaprojektowana i wykonana w Polsce.

http://gigawat.info/artykul/items/mew-w ... niszu.html

Obrazek

Zdjęcie za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bieleckie_M%C5%82yny
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 19 lutego 2012, o 20:31

Morawica zbuduje Centrum Samorządowe

W tym tygodniu gmina Morawica ogłosi przetarg na budowę Centrum Samorządowego. Mieścić się w nim będzie gminna biblioteka publiczna i ośrodek kultury. Do nowego budynku przeprowadzi się także urząd gminy, poinformował Radio Kielce Marian Buras, wójt gminy Morawica.
Jak dodaje, inwestycja jest koniecznością, ponieważ gminna biblioteka mieści się w starym budynku, a ośrodka kultury do tej pory gmina nie posiadała. Natomiast urząd gminy położony jest w niekomfortowym dla petentów miejscu, bo na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic. Centrum Samorządowe mieścić się będzie w parku, który znajduje się w pobliżu Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii. Będzie to jednokondygnacyjny, dwuskrzydłowy budynek z podziemnym garażem.
Jeżeli nie będzie odwołań od wyniku przetargu, budowa Centrum Samorządowego w Morawicy rozpocznie się na wiosnę tego roku, a zakończy jesienią 2013 roku

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Morawi ... af775.html

ODPOWIEDZ