Centrum usług "Grunt na medal" - ul. Wrzosowa

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Koval
Posty: 95
Rejestracja: 6 września 2006, o 21:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Koval » 28 stycznia 2007, o 21:43

W okolicy mamy już przecież Zespół Szkół Informatycznych. Szansa na rozwój dla szkoły? :wink:

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 15 czerwca 2008, o 11:07

Zaspokoić głód mieszkaniówki

Duże osiedle mieszkaniowe będzie mogło powstać w sąsiedztwie Castoramy. Choć terenem już teraz zainteresowani są inwestorzy, będą musieli poczekać na uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego. Gotowy ma być pod koniec roku.
Cały obszar położony między ulicami Tarnowską, Czachowskiego, Wrzosową w kierunku ul. Ściegiennego ma ponad 4 hektary. Z jednej strony bardzo atrakcyjny, bo położony w sąsiedztwie Telegrafu, z drugiej nie można tam budować, bo nie ma infrastruktury. - Na tym terenie znajduje się wiele pojedynczych działek należących do różnych właścicieli. Nawet my tam mamy jakieś nieruchomości. Kiedyś plan zagospodarowania przestrzennego przewidywał tam budowę osiedla domów jednorodzinnych, ale do działek nie ma wytyczonych dojazdów - mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego UM w Kielcach. Dodaje, że tylko to powstrzymywało ludzi przed wybudowaniem tam domów. Terenem też interesowali się inwestorzy. - Nawet jeden złożył do urzędu wniosek o wydanie warunków zabudowy, ale odpowiedź, z tego co pamiętam, była odmowna - przypomina Hajdorowicz.

A to dlatego, że miasto opracowuje plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Tylko że to plan dla deweloperów. Zakłada on tam zabudowę wielorodzinną, do czterech kondygnacji. - W ostatnim czasie powstało dużo planów dla terenów pod budowę domów jednorodzinnych i z budową domków nie ma raczej problemów. A Kielce cierpią na głód terenów pod budownictwo wielorodzinne, mało jest takich miejsc. Deweloperzy wyrywają sobie działki, gdzie można wybudować blok. Stąd też ceny mieszkań są szalone - tłumaczy Hajdorowicz. Przekonuje, że teren za Castoramą doskonale się pod takie budownictwo nadaje. - Sprzyja temu zarówno sąsiedztwo marketu budowlanego, jak i osiedla Barwinek. Może tam powstać bardzo ciekawy zespół mieszkaniowy z otwartym widokiem na Karczówkę. Dobrze wypełni tamten obszar miasta - podkreśla dyrektor Hajdorowicz. Dodaje, że byłby to trzeci przygotowany teren z planem dla deweloperów. Pierwszy obejmuje teren na Ostrej Górce, nieruchomość kupił tam Kolporter, oraz na ulicy Lecha. Tu budowę mieszkań rozpocząć ma kielecko-chińska spółka, w skład której obok miasta wchodzi też Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni.

Plan obszaru przy Wrzosowej gotowy będzie pod koniec roku. W życie wejdzie nie wcześniej niż na wiosnę. - Inwestorzy muszą wykazać się cierpliwością. Do tego czasu nikt nie dostanie tam pozwolenia na budowę - mówi Hajdorowicz.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... iowki.html

Poszło w p.... :!:

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5721
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 15 czerwca 2008, o 12:02

Kolejna zmarnowana dzialka :!: :evil:

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 15 czerwca 2008, o 12:09

Dobra, ale gdyby miasto nie chcialo to by nie oddawali tego terenu pod taką masówke kolejna i nastepne zabetonowanie, czyżby jakis silny wpływ w magistracie.. a mielibysmy dalej takie ladne tereny kolo Barwinka..

EDIT: wiemy o ktora dzialke chodzi, tylko nie wszystko trzeba odrazu zabudowywac, w perspektywnie wlasnie powstania centrum po przeciwnej stronie u. Tarnowskiej.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2008, o 12:24 przez Nowak, łącznie zmieniany 2 razy.

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 15 czerwca 2008, o 12:12

Tu chodzi o inna dzialke na os. Barwinek miedzy ulicami Tarnowska i Sciegiennego. Teren o ktorym mowa w temacie ma juz uchwalony plan:

Rada Miejska w Kielcach 22 czerwca 2006 r. podjęła Uchwałę Nr LXIV/1231/2006 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Centrum usług biurowych – WrzosowaPrzeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego:
Przeznaczenie terenu na potrzeby:
1) centrum usług biurowych, konsultingowych, bankowych, obsługi finansowej, transferu i wytwarzania wyrobów wysokich technologii oraz innych funkcji towarzyszących z nimi związanych (w tym hotelarstwo I gastronomia)
2) zabudowę mieszkaniową jednorodzinną

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 15 czerwca 2008, o 16:04

Chodzi chyba o ten teren:

Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 czerwca 2008, o 16:11

Chodzi wlasnie o ten teren. Ktos juz robil projekt osiedla w tym miejscu, nie wiem jak z jego realizacja.

=CK=
Posty: 304
Rejestracja: 20 lipca 2008, o 11:19

Post autor: =CK= » 12 sierpnia 2009, o 13:12

"Grunt na medal" dzisiejsze prace:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 23 czerwca 2012, o 18:57

Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2012, o 21:35 przez Sirek1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 10 grudnia 2012, o 21:33

Urzędy chcą na Wrzosową. Co przyciąga urzędników?

Plany budowy nowej siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na atrakcyjnych terenach u zbiegu ul. Wrzosowej i Tarnowskiej opisaliśmy w poniedziałkowej "Gazecie". To jednak kolejny urząd, który planuje budowę nowego gmachu przy Wrzosowej. Co urzędników tam ciągnie?

Kilka lat temu jedna działek położonych przy ul. Wrzosowej wygrała konkurs na najlepsze tereny inwestycyjne w kraju. Jako pierwsze budowę nowej siedziby na tamtych terenach zapowiedziało kieleckie starostwo powiatowe. Inwestycja rozpoczęła się dwa lata temu. Na drodze do jej zakończenia stanęły jednak kłopoty z hiszpańskim konsorcjum realizującym. Budowę wstrzymano, a z firmą rozwiązano umowę

Starostwo powiatowe
Wciąż trwają przepychanki z konsorcjum dowodzonym przez Hiszpanów. Starostwo domaga się wypłacenia kar umownych. W lipcu pisaliśmy z kolei, że z roszczeniami wystąpiła również firma, która twierdzi, że należy jej się odszkodowanie za bezpodstawne zerwanie umowy. W sierpniu starostwo rozpisało jednak przetarg na dokończenie budowy. Wygrała kielecka firma Dorbud.

Narodowy Fundusz Zdrowia
Sąsiadem starosty chciał być Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Ogłoszono nawet konkurs na projekt nowej siedziby.W maksymalnym wariancie budynek może liczyć blisko 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowych, siedem kondygnacji naziemnych i dwupoziomowy parking na ponad 200 samochodów. Najmniejsza wersja pozwala na zmniejszenie inwestycji o blisko 800 m kw. Gmach miał stanąć na działce kupionej od miasta za około 2 mln zł.
Kryzys oraz zapowiedzi likwidacji NFZ-etu sprawiły jednak, że centrala Funduszu wstrzymała wszystkie inwestycje w całym kraju. Ten los podzieliła również siedziba świętokrzyskiego oddziału. Starostwo będzie więc musiało poczekać na nowego sąsiada

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Teraz koło starostwa chce się wprowadzić WFOŚiGW, bo... ?33 osoby nie mogą pracować na 460 metrach kwadratowych?. Pomysł pozytywnie zaopiniowała rada nadzorcza Funduszu, a w ubiegłym roku kupiono od miasta półhektarową działkę przy ul. Wrzosowej.
- Projekt wykonawczy ma być gotowy do 20 grudnia, powołaliśmy nawet zespół, który czuwa, by nie znalazły się w nim żadne błędy - mówi Andrzej Pałys, od lutego prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Jeśli nie będzie opóźnień, do końca stycznia zostanie ogłoszony przetarg, a w ciągu osiemnastu miesięcy od jego rozstrzygnięcia budowa ma się zakończyć. Fundusz ma się przeprowadzić pod koniec 2014 roku.

Slajdy :arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/56,47262 ... ikow_.html

P.S.
U nas pisaliśmy juz o tym w czerwcu...

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Centrum usług "Grunt na medal" - ul. Wrzosowa

Post autor: Sirek1 » 7 kwietnia 2014, o 13:39

Kolejna instytucja chce się przenieść na "Grunt na medal"

Kolejna instytucja chce się ulokować na działce wyróżnionej w konkursie "Grunt na medal" przy al. Popiełuszki w Kielcach. Sąsiadem starostwa powiatowego będzie Świętokrzyska Izba Lekarska.
Organizacja skupiająca medyków z regionu złożyła w ratuszu wniosek o wydzierżawienie na 20 lat nieruchomości o powierzchni 4,4 tys. m kw. Zamierza na niej wybudować nową siedzibę.

- Teraz wykorzystujemy do tego celu dom jednorodzinny. Jest on zdecydowanie za mały - mówi Paweł Barucha, prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej. Opowiada, że szkolenia organizowane są na 120 osób, a największa sala w dotychczasowej siedzibie mieści tylko 20. - Dodatkowo po zmianie przepisów przybyło nam obowiązków. Działają tam sąd lekarski, rzecznik odpowiedzialności zawodowej oraz rejestr praktyk i rejestr lekarzy - wylicza.

W takiej sytuacji medycy poprosili miasto o wskazanie jakiejś nieruchomości. - Potrzebujemy około 600 m kw. powierzchni. Zrezygnowaliśmy jednak np. z kamienicy w centrum, bo koszt remontu byłby bardzo wysoki, a problemem jest brak miejsc parkingowych, co przy szkoleniach na blisko 100 osób jest uciążliwe - informuje Barucha. Zapowiada, że jeżeli dojdzie do dzierżawy, zostanie ogłoszony konkurs na projekt nowej siedziby, a prawdopodobnie za rok Okręgowy Zjazd Lekarski zdecyduje o samej budowie.

Działka nie zostanie jednak sprzedana. - Mamy opinię prawników, że samorządy lekarskie nie mogą korzystać z preferencyjnych warunków sprzedaży. W podobny sposób wydzierżawiono teren pod nową siedzibę Świętokrzyskiej Izby Pielęgniarek i Położnych - tłumaczy Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji w kieleckim ratuszu.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2yCgFO8SB

ODPOWIEDZ