Zagnańsk

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Zagnańsk

Post autor: Sirek1 » 7 marca 2007, o 22:03

Obrazek
Będzie raj dla turystów

W Borowej Górze w gminie Zagnańsk powstaną lodowisko, boiska, pub, plaża ze zjeżdżalnią, ogródki z lodami i piwem.

Dla wszystkich, którzy lubią wypoczywać nad zalewem w Borowej Górze mamy bardzo dobrą wiadomość. Właśnie powstaje tam kompleks gastronomiczno-rekreacyjny, który ma być oddany do użytku przed zbliżającym się sezonem.

Do tej pory turyści, którzy tłumnie przybywali nad zalew usytuowany między Borową Góra i Kaniowem, mogli liczyć na niewiele. Doskwierał im brak ładnej plaży, restauracji, gdzie mogliby coś zjeść czy parkingów. Dla małych dzieci też nie było zbyt wielu atrakcji. Teraz ma to się zmienić.

A trzeba stwierdzić, że do chwili obecnej zalew nie miał zbyt wiele szczęścia. Poprzedni dzierżawcy, którzy wygrywali przetargi ogłaszane przez Urząd Gminy w Zagnańsku z zamiarem zagospodarowania terenu, po jakimś czasie rezygnowali ze swoich planów. Tłumaczyli to tym, że obawiali się fiaska wynikającego z tego, że miejscowość ta ma powodzenie jedynie w sezonie letnim, w innym miesiącach świeci pustkami.

WYPOCZYNEK Z ATRAKCJAMI

Obecny inwestor ma inne podejście. - Jestem bardzo związany emocjonalnie z tą okolicą - mówi Piotr Jagodziński z Zagnańska, współwłaściciel firmy Equinox. - Szkoda mi było, że w tak pięknym miejscu teren nie jest zagospodarowany, tym bardziej że tak chętnie przyjeżdżali tu ludzie z całego województwa. Chciałbym uczynić te okolice atrakcyjnymi dla odwiedzających również zimą. Przytulny pub czy lodowisko na pewno przyciągną turystów poza sezonem.

Prace na terenie otaczającymi zalew, jak opowiadają inwestorzy, trwają już od września, zostały na krótko wstrzymane ze względu na zimową pogodę, ale wkrótce znowu ruszą pełną parą. Już został wyrównany teren, a teraz trwa jego osuszanie przy pomocy specjalnych sączków. Niedługo zostaną rozpoczęte roboty przy budowie parkingu i hali z ogródkiem piwnym. W miejscu, gdzie kiedyś była spadzista górka mają powstać parking strzeżony, dwa punkty gastronomiczne, boisko do gry w piłkę plażową oraz plac zabaw dla dzieci.

- Planujemy też wysypać piaskiem linię brzegową, żeby można było się opalać w godnych warunkach, posiać trawę, zrobić ścieżki spacerowe - mówi Piotr Jagodziński. - Przy placu zabaw, który wyposażymy w różnego rodzaju bezpieczne dla maluchów urządzenia takie jak huśtawki czy karuzele, chcemy zbudować dużą zjeżdżalnię. Teren zostanie ogrodzony specjalnym płotem.

DLA ZDROWIA I DUCHA

Wypoczywając na łonie natury będzie też można się posilić. W jednym z budynków ma powstać bar z napojami, lodami i przekąskami na 40 osób, a w ogródku obok będą krzesła i stoliki z parasolami dla 80 osób. - W przyszłości chcielibyśmy tu zbudować pub, gdzie grałaby fajna muzyka i panował przyjazny klimat - mówi o swoich planach inwestor.

Pamiętano również o kierowcach. Dojazd i powierzchnia parkingu mają być utwardzone i wyrównane, zostanie ogrodzony drewnianym płotem, a samochody będą strzeżone przez specjalnie wynajętego pracownika. Również dla bezpieczeństwa kąpiących się w okresie letnim zostanie zatrudniony ratownik.

Turyści będą mogli poprawić swoją kondycję, ponieważ tuż obok lasu przewidziane jest stworzenie boiska do piłki plażowej. Będzie też coś dla ducha. - Naszym najważniejszym celem jest wypromowanie tego miejsca i zapewnienie atrakcji turystom - mówi Piotr Jagodziński. - Planujemy organizowanie tu festynów, konkursów, turniejów, recitali, tak aby ta piękna zagnańska ziemia żyła i przyciągała wszystkich spragnionych wypoczynku.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... tokrzyskie

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 8 marca 2007, o 12:55

+ wizualizacje jakieś takie:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 2 kwietnia 2007, o 09:43

Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku stanie się szkołą resortową

Ministerstwo Środowiska chce przejąć Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku. Dzięki temu absolwenci będą mogli łatwiej zdobyć pracę w leśnictwie.

Na przejęcie zgodziło się już kieleckie starostwo, któremu szkoła teraz podlega. - W środę planowane jest spotkanie w ministerstwie, na którym ma zostać podpisane porozumienie - informuje Marcin Jędras, p.o. naczelnika wydziału oświaty kieleckiego starostwa.

Prace nad przejęciem ZSL przez Ministerstwo Środowiska trwają od jesieni ubiegłego roku. Aby to ułatwić, zlikwidowano wszystkie kierunki, które nie były związane z leśnictwem. Przewidywane są dwa warianty przejęcia szkoły. Pierwszy zakłada, że będzie ona podlegać ministerstwu już od 1 września tego roku, drugi - bardziej prawdopodobny - że stanie się to 1 stycznia 2008. - Na pewno nic nie zmieni się w sytuacji nauczycieli i uczniów - zapewnia Marcin Jędras. Przejęcie będzie powrotem do sytuacji sprzed 1999 roku.

Szkoła z nadzieją patrzy w przyszłość. - Liczymy, że po przejęciu szkoły przez ministerstwo poprawi się jakość kształcenia, programy nauczania będą spójne we wszystkich szkołach leśnych w kraju. Poza tym pomagać będzie nam Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych, która gwarantuje praktyki. Zwiększą się też możliwości zatrudnienia dla absolwentów w organach podległych ministerstwu, np. nadleśnictwach, parkach narodowych - mówi Anna Kowalska, dyrektorka Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku.

W ZSL uczy się 241 uczniów. W skład zespołu wchodzi technikum leśne, zasadnicza szkoła zawodowa i policealna szkoła leśna.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4030397.html

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 9 czerwca 2007, o 09:54

Obrazek
Cywilizacja nad zalewem w Kaniowie

Kto odwiedził to miejsce rok temu, dziś go nie pozna. Przybyła duża plaża, ogrodzone parkingi, ogródek piwny z grillem i oryginalny plac zabaw. Niestety, wjazd już nie jest darmowy - ma kosztować 4 zł.


Zalew Borowa Góra, lepiej znany jako zalew w Kaniowie, kusił dotychczas czystą wodą i pięknym, niezakłóconym cywilizacją krajobrazem. Teraz to się zmienia. W niedzielę zaplanowano otwarcie sezonu.
Przyjezdnych witają dwa duże, ogrodzone parkingi. Wczoraj jeden był już wysypany żwirem, drugi jeszcze czekał na utwardzenie. Za nimi duży ogródek piwny, obok miejsce na bar grillowy i stoliki. Nad wodą ustawiono też drewnianą scenę, poniżej boisko do siatkówki. Jest też spore boisko trawiaste z bramkami do piłki nożnej. Trwa budowa wielkiego modelu drewnianego statku pirackiego. Wewnątrz statku ma być plac zabaw.
Największą atrakcją jest jednak duża plaża. Do tej pory w Kaniowie jej brakowało. - Nawieźliśmy 800 ton piasku - informuje Piotr Jagodziński, dzierżawca zalewu.
Razem z cywilizacją pojawiły się koszty. Za wjazd samochodu będzie trzeba zapłacić 4 zł. - Niewykluczone, że opłaty ograniczymy tylko do weekendów - zapowiada Jagodziński.
Zalew Borowa Góra w gminie Zagnańsk ma powierzchnię sześciu ha, w tym 2,6 ha lustra wody. Oddano go w 1986 roku jako zbiornik rekreacyjny.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
No to trzeba się jutro wybrać.

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 16 czerwca 2007, o 09:57

Otwarcie jest w ta niedziele,w tamtym tygodniu zostalo odwolane z powodu zlej pogody.

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 19 czerwca 2007, o 17:07

Wokół dębu Bartka w Zagnańsku powstanie profesjonalna infrastruktura turystyczna

Najprawdopodobniej do końca roku wykonany zostanie remont parkingu, wymieniona zostanie palisada wokół drzewa powstaną także inne punkty. Do tej pory turyści odwiedzający to miejsce narzekali na brak przejścia dla pieszych czy złe oznakowanie obiektu. Jak powiedział nam wicewójt Zagnańska Zdziaław Garecki, obok Bartka stanie drewniany wielofunkcyjny budynek. W najbliższym czasie stworzona zostanie profesjonalna koncepcja architektoniczna na którą przeznaczono 15 tysięcy złotych. Projekt będzie finansowany z środków unijnych.

2007-06-19 18:04:27
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/index.php?go=3&id_k=4919
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

robo
Posty: 5
Rejestracja: 28 marca 2007, o 15:15
Kontakt:

Post autor: robo » 17 lipca 2007, o 20:59

Kawiarenki w cieniu Bartka

Informacja turystyczna, sklepy z pamiątkami i kawiarenki w cieniu najsłynniejszego drzewa w Polsce: gmina Zagnańsk zamierza zagospodarować tereny wokół dębu ‘Bartek’. Ma to ułatwić turystom odwiedzanie pomnika przyrody i kusić kolejne wycieczki; w tym celu również władze gminy planują ułatwienia komunikacyjne, a w samym Zagnańsku ma powstać Gminny Ośrodek Kultury. Żeby doszło do realizacji ambitnych planów, potrzebne będzie wsparcie unijne; gmina stara się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego; złożyła w świętokrzyskim samorządzie aż 10 fiszek projektowych, ale zaznacza, że najbardziej zależy jej na tych dotyczących kultury, turystyki i infrastruktury drogowej.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1441
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 15 września 2007, o 11:12

1007 urodziny dębu Bartka

Będzie urodzinowy tort, tańce Wikinkgów na cześć drzewa, a także życzenia. To wszystko z okazji 1007 urodzin dębu Bartka. Z tej okazji ogłoszony zostanie także konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół Bartka. Jak twierdzi Władysław Kowalewski - radny gminy Zagnańsk - właściwe zagospodarowanie terenu jest jednym z najbardziej palących problemów. Teren wokół Bartka, odwiedzanego przez bardzo wielu turystów jest zaniedbany, brak jest koszy na śmieci czy bezpiecznego przejścia. Urodziny Bartka to doskonała okazja aby ogłosić taki konkurs - dodaje Kowalewski. Spotkanie rozpocznie konferencja na temat nowych szlaków turystycznych, które w najbliższym czasie oddane zostaną do użytku w gminie Zagnańsk. Następnie korowód urodzinowy przemaszeruje w okolice dębu. Tam na specjalnie ustawionej scenie odbywać się będą występy regionalnych zespołów oraz pokazy sztuki rycerskiej przygotowanej przez grupę Wikingów. Jak powiedział Piotr Stefański - jeden z organizatorów imprezy - uroczyste urodziny tego unikatowego pomnika przyrody obchodzone są od 2000 roku Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00.
2007-09-15 08:33:02

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 16 września 2007, o 07:55

Ostatnimi czasy byłem w perle Roztocza- Zwierzyńcu. Urokliwe miejsce, które od razu skojarzyło mi się z Zagnańskiem. Czy ta podkielecka gmina ma szansę stać się świętokrzyskim Zwierzyńcem. Tu żadne inwestycje nie powstają bo dookoła jest pełno lasów (brak terenów inwestycyjnych). Mam świadomość, że Zwierzyniec jest dużo ładniejszy od Zagnańska, ale ten drugi ma predyspozycje do tego, żeby "zbliżać" się charakterem do tego pierwszego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwierzynie ... amojski%29

http://www.zwierzyniec.info.pl/html/zabytki.html

Zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 listopada 2007, o 18:12

Wokół dębu Bartek

Prestiżowe biuro architektoniczne z Wielkiej Brytanii zainteresowane jest przygotowaniem koncepcji zagospodarowania wokół dębu Bartek- dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce. Na razie pojawiło się tylko jedno zapytanie dotyczące przygotowania projektu, organizatorzy konkursu nie są jednak zaniepokojeni. Jeden z nich Jacek Śniadecki z lokalnej grupy działania "Dorzecze Bobrzy" twierdzi, że zwykle koncepcje wpływają tuż przed zakończeniem konkursu w tym wypadku to 20 listopada. Wkrótce powołana zostanie komisja konkursowa, znajdzie się w niej między innymi Andrzej Zalewski z Eko-radia. Konkurs przeznaczony jest dla architektów, w przyszłości mają powstać wokół Bartka - Informacja Turystyczna, kawiarenka i punkt sprzedaży pamiątek. W koncepcji mają się także znaleźć - pomysł na modernizację parkingu i bezpieczne przejście, a także odpowiednie zabezpieczenie przed solanką spływającą zimą z drogi wojewódzkiej wprost w podłoże ukorzenione przez dąb

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=7884

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 21 listopada 2007, o 01:23

"Bartek" na cztery sposoby

Cztery projekty zagospodarowania terenu wokół dębu Bartek w Zagnańsku wpłynęły na ogłoszony kilka tygodni temu konkurs. Dziś mija ostateczny termin zgłaszania prac. Jak twierdzą organizatorzy - w ciągu najbliższych dni mogą pojawić się jeszcze kolejne, które przesłane zostały pocztą. Do konkursu swoje projekty zgłosili architekci z prestiżowej londyńskiej firmy, oraz z Krakowa i Kielc. Jacek Śniadecki z Lokalnej Grupy Działania "Dorzecze Bobrzy" liczy na różnorodne prace. Ma nadzieję, że znajdą się wśród nich także te wizjonerskie z futurystyczną wizją zagospodarowania, która przyciągnęłaby jeszcze więcej turystów do Zagnańska. Projekty otwarte zostaną w obecności specjalnie powołanej komisji, w której zasiądą m.in. leśnicy. W przyszłości mają powstać wokół Bartka - Informacja Turystyczna, kawiarenka i punkt sprzedaży pamiątek. Jak może wyglądać ten teren - powiemy w Punktach Widzenia po godzinie 17.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/index.php?go=3&id_k=8202
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
Michel2
Posty: 383
Rejestracja: 20 marca 2006, o 10:21
Lokalizacja: Ziemia Swietokrzyska :*
Kontakt:

Post autor: Michel2 » 29 grudnia 2007, o 12:14

Będzie pięknie wokół Bartka

Wkrótce słynny dąb Bartek w Zagnańsku zmieni swoje oblicze. Właśnie został rozstrzygnięty konkurs na zagospodarowanie otoczenia legendarnego drzewa. Wygrała pracownia architektoniczna z Kielc - ebe Studio.

- Jestem bardzo zaskoczona i bardzo się cieszę ze zdobycia pierwszego miejsca - mówi Edyta Banachowska z ebe Studio. - Starałam się, aby moja koncepcja była nowoczesna, a zarazem funkcjonalna. Zadbałam o to, żeby powstałe inwestycje służyły nie tylko turystom, ale także przez cały rok mieszkańcom - dodaje.
Według zwycięskiego projektu koło Bartka miałaby powstać restauracja, muszla koncertowa, park rozrywki, muzeum i wiele innych atrakcyjnych rozwiązań.

Jacek Śniadecki, prezes Lokalnej Grupy Działania "Dorzecze Bobrzy”, organizator konkursu, mówi, że poziom przysłanych prac był bardzo wysoki. Nadesłano cztery projekty: dwa kieleckich architektów, jeden pracowni z Limanowej, kolejny bardzo nowatorski z Londynu. - Byłem wręcz zaskoczony liczbą ciekawych pomysłów, niezwykle nowoczesnych rozwiązań - mówi.
- Komisja, w skład której weszli przedstawiciele gminy, "Dorzecza Bobrzy” i Lasów Państwowych, miała niełatwe zadanie, ale w naszym odczuciu wybraliśmy koncepcję, która ma największe szanse na realizację. A ona, jak wyjaśnia Justyna Ślewa, przewodnicząca Rady Gminy, zależy od ilości pozyskanych pieniędzy unijnych. Zgłosili projekt i czekają na decyzję z Urzędu Marszałkowskiego.
- Każdego roku Bartka odwiedza ponad 50 tysięcy turystów i do tej pory nie ma tam toalet, restauracji, żadnego zagospodarowania, które sprawiłoby, że turysta chciałby zatrzymać się na dłużej - podkreśla przewodnicząca Ślewa.
- Teraz po wyłonieniu zwycięzcy trzeba będzie skupić się na opracowaniu projektu technicznego i zdobyciu środków na wykonanie całego przedsięwzięcia.
Jarosław Pajdak, wojewódzki konserwator przyrody, mówi, że zwyciężył projekt, którego realizacja najmniej będzie szkodzić drzewu. Bo przecież chodzi o to, aby cieszyło oko turystów jak najdłużej.

Wójt gminy Zbigniew Zagdański ma nadzieję, że otrzymają środki unijne i będą mogli przystąpić do realizacji. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/71130103

----------------------------------------

Pięknie to wygląda. :)
www.nowiny.com.pl - serwis internetowy gminy Sitkówka-Nowiny
Kocham Świętokrzyskie :* :)

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 378
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 30 lipca 2008, o 07:18

W Samsonowie będzie turystyczny hit
W Samsonowie odbyło się spotkanie Towarzystwa Ziemi Samsonowskiej, na którym dyskutowano o przyszłości terenów, na których stała zabytkowa huta.

Samsonów ma szansę stać się turystyczną perełką. Mnóstwo ludzi pracuje nad tym, aby tak zagospodarować ruiny słynnej "Huty Józef”, żeby ściągały tu tłumy turystów. Uważają, że szkoda byłoby zmarnować tak unikalny zabytek.

W sobotę w Samsonowie odbyło się spotkanie Towarzystwa Ziemi Samsonowskiej, na które przybyli nie tylko mieszkańcy, przedstawiciele władz gminy Zagnańsk, ale także potomkowie dawnych właścicieli terenów, na których stała zabytkowa huta. Zdaniem Lidii Putowskiej, prezes towarzystwa, warto podjąć zdecydowane działania, aby jak najszybciej udostępnić to miejsce dla turystów.

BYŁY ZANIEDBANIA

Adam Czmuchowski, wnuk dawnych właścicieli, który przyjechał na spotkanie z Wrocławia, ubolewał nad tym, że w swoim czasie nie dopilnowano praw własności i tereny, na których można by stworzyć muzeum, znalazły się w rękach prywatnych właścicieli, którzy teraz nie zgadzają na ich udostępnienie.

Taką sytuację potwierdziła Justyna Ślewa, przewodnicząca Rady Gminy Zagnańsk. - W tej chwili najważniejsze jest rozwiązanie kwestii własnościowych i finansowych - tłumaczyła przewodnicząca. - Niestety właściciel terenów, na których mogłoby powstać muzeum, ma tak wygórowane żądania finansowe i lokalowe, że trudno je spełnić. Co nie oznacza, że nie będziemy dążyć do pomyślnego finału. Już w tym roku zostanie wyremontowana droga i parking dla turystów, na co został przeznaczony milion złotych.
reklama


ODTWORZYĆ ZAGŁĘBIE STAROPOLSKIE

Przybyli na spotkanie Anna Szewczyk i Wojciech Świątek, krakowscy architekci, którzy opracowali projekt architektoniczny, tłumaczyli, że muzeum z prezentacjami audiowizualnymi byłoby wielką atrakcją turystyczną, a z odnowionej i unowocześnionej wieży rozpościerałby się przepiękny widok.

Obecny na spotkaniu Adam Pobocha, wnuk dawnego zarządcy Józefa Ferta, mieszkający w Sandomierzu, również przekonywał, że odtworzenie Zagłębia Staropolskiego miałoby ogromne znaczenie dla współcześnie żyjących i przyszłych pokoleń.

Lidia Putowska, prezes towarzystwa, zapowiedziała kolejne działania w tej sprawie. - Urząd Gminy powinien teraz wysłać projekt do wojewódzkiego konserwatora zabytków, a Jacek Śniadecki, prezes Lokalnej Grupy działania "Dorzecze Bobrzy”, musi opracować projekt finansowy, aby pozyskać na ten cel środki unijne - wyliczała. - Wspólnymi siłami na pewno uda się zrealizować to przedsięwzięcie.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/78273019

Fajnie jakby faktycznie sprawa ruszyła bo żal patrzeć jak taki fajny obiekt się marnuje
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 15 października 2008, o 19:55

Turystyka
Kiedy „Bartek” zmieni swoje oblicze?

Gmina Zagnańsk prowadzi niekończące się rozmowy z nadleśnictwem o prawie do dysponowania terenem wokół najsłynniejszego drzewa w Polsce.

Według opracowanej koncepcji na zagospodarowanie terenu wokół dębu „Bartek” miałaby tu powstać m.in. restauracja, muszla koncertowa, park rozrywki i wiele innych rozwiązań. Ale dookoła Zagnańska rozciągają się lasy i, aby rozpocząć jakąkolwiek inwestycję potrzebna jest zgoda Nadleśnictwa Zagnańsk. - Decyzja o przekazaniu terenu pod zagospodarowanie należy do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Dlatego prowadzimy cały czas rozmowy z nadleśnictwem. Nie jest nam potrzebna forma własności, może być użyczenie, dzierżawa. Jest to trudny dla nas temat do rozmów - powiedział zastępca wójta Urzędu Gminy Zagnańsk Mirosław Górecki. - Mam jednak nadzieję, że do końca roku sprawa się wyjaśni - dodał Mirosław Górecki.
Teren do zagospodarowania wokół legendarnego „Bartka” obejmuje 9 hektarów. Każdego roku przyjeżdża tu ponad 50 tysięcy turystów.

źródło: wrota świętokrzyskie (link za długi)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 27 października 2008, o 17:50

Rok nie wystarczył - Bartek nadal "straszy"
Aktualizacja: 2008-10-27 14:00:09

Otoczenie dębu Bartek nadal będzie bardziej odstraszać, niż przyciągać turystów, mimo że minął rok od wyboru koncepcji zagospodarowania terenu wokół drzewa. W planach była budowa placu zabaw, skateparku, restauracji i muszli koncertowej. Projektanci nie wykluczali, że w okolicy mogłoby powstać niewielkie muzeum dendrologii.
Rok nie wystarczył władzom gminy Zagnańsk na zlecenie przygotowania projektu zagospodarowania. Wicewójt gminy - Mirosław Garecki tłumaczy, że teren w okolicy "Bartka" nie należy do gminy.
Zmiany będzie można przeprowadzić dopiero wtedy, gdy zostaną uregulowane sprawy własności gruntu. Gmina wystąpiła do Nadleśnictwa z prośbą o możliwość inwestowania w okolicy Bartka. Na razie jednak nie ma przymiarek, żeby w przyszłorocznym budżecie zarezerwować pieniądze na ten cel.

Nadleśniczy Tadeusz Kuszewski tłumaczy, że przy podjęciu decyzji musi skonsultować się z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu.
Jego zdaniem decyzja powinna zapaść w ciągu miesiąca.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Rok-ni ... 387c0.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ