MOPR - Kieleckie Centrum Niepełnosprawnych ul. Bodzentyńska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

MOPR - Kieleckie Centrum Niepełnosprawnych ul. Bodzentyńska

Post autor: Autor » 15 marca 2007, o 19:41

Pokoje hotelowe dostosowane dla osób niepełnosprawnych, sale konferencyjne, specjalny punkt infomacyjny - to wszystko mieścić ma się w Centrum Rahabilitacyjno- Integracyjnym, które powstanie w Kielcach. Trzykondygnacyjny budynek stanie najprawdopodobniej w ścisłym centrum, przy ulicy Bodzentyńskiej- w miejscu gdzie obecnie mieści się parking. Na parterze planujemy kawiarnie, sale konferencyjne- dostępne nie tylko dla osób niepełnosprawnych ale i innych klientów z miasta- mówi Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Kielcach. W obiekcie mają też powstać pokoje hotelowe dla osób niepłnosprawnych, a także centrum w którym będa mogły one uzyskać wszelkie infomacje dotyczące swych uprawnień. Jest jeszcze, jak mówi Marek Scelina jeden postulat środowisk osób niepełnosprawnych. Organizacje te chcą zlokalizować swoje siedziby w jednym miejscu w centrum. Chęć zamieszkania pod jednym dachem wyraziło już 16 stowarzyszeń. Niewykluczone, że organizacje zostaną umieszczone na 3 piętrze w nowopowstałym budynku. Planowane jest, że w centrum w ramach Zakładu Aktywności Zawodowej zostaną zatrudnione właśnie osoby niepełnosprawne- to one będa obsługiwać sale konferencyjne, pokoje hotelowe itd. Jak mówi dyrektor Marek Scelina szacuje się, że prace w centrum znajdzie do 30 osób. Być może w nowym obiekcie swoją siedzibę będzie miał też wolontariat. To na razie wstępne koncepcje- podkreślił dyrektor Marek Scelina.

Źródło: Radio Kielce
Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 2008, o 12:06 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 15 marca 2007, o 21:05

Bardzo ciekawa informacja.
(I znowu Echo nie radzi sobie z piętrami :lol: - ciężko umiescić coś w na 3 piętrze w 3-kondygnacyjnym budynku :wink: )
Dobrze, że ma byc to miejska inwestycja, a nie prywatna, bo teren jest bardzo ciekawy pod wzgledem archeologicznym. Tam były do połowy lat 80-tych bazary - gdy jakieś 20 lat wcześniej wyburzono zabudowania na tej działce, w ziemi było duzo ciekawych rzeczy - starych piwnic, jakichś elementów drewnianych (wiem to od osoby pracującej ówczesnie w UM). Tyle, że nikt wtedy nie był zainteresowany prowadzeniem jakichkolwiek badań - przysypano to ziemią, wyrównano i zapomniano. Ta działka zaczyna sie zresztą jakieś 20 m od odkrytej XI-wiecznej chaty.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 15 marca 2007, o 22:07

RZ pisze:...I znowu Echo nie radzi sobie z piętrami...
Tym razem to Radio Kielce ;-)

tomekck
Posty: 7
Rejestracja: 27 stycznia 2007, o 00:48

Post autor: tomekck » 15 marca 2007, o 22:09

W miejscu tego parkingu stal kiedyś dworek należący do pewnej rodziny, został on wyburzony tak jakby za kare za to ze owa rodzina miała poglądy niezgodne z ówcześnie panującymi i nie chciała sie podporządkować władzom komunistycznym. Taki mały off topic:)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 28 czerwca 2007, o 17:21

Centrum Niepełnosprawnych

Władze miasta rozpoczęły przygotowania do utworzenia w Kielcach Centrum Niepełnosprawnych. Krzysztof Słoń przewodniczący Rady Miejskiej i dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON poinformował Radio Kielce, że o budowę takiego ośrodka starało się kilkanaście stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych z całego województwa. Centrum będzie pełniło rolę integracyjno - informacyjną, szkoleniową i rehabilitacyjną. W budynku zlokalizowanym przy ulicy Bodzentyńskiej będą mieściły się siedziby organizacji pozarządowych, regionalny oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz jeden z działów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Koszt inwestycji to około 12-stu mln złotych. Środki na budowę Centrum mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-13. A jego zakończenie planowane jest na 2009 rok.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=5099

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 3 lipca 2007, o 18:57

Kieleckie Centrum Niepełnosprawnych

W 2009 roku być może otwarte zostanie już Kieleckie Centrum Niepełnosprawnych. Starania o to rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku powiedział Marek Scelina dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Budynek zlokalizowany będzie w centrum miasta, przy ul. Bodzentyńskiej. Będzie on także ściśle dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. " To przedsięwzięcie nie powinno kojarzyć ze stereotypem pomocy społecznej. To jest zdecydowanie działalność interdyscyplinarna, nastawiona na wszechstronny rozwój i samodzielność osób niepełnosprawnych." stwierdził Marek Scelina. W centrum najprawdopodobniej znajdowały się będą instytucje pełniące różnorodne funkcje m.in. integracyjną, informacyjną, szkoleniową, rehabilitacyjną, hotelowo-gastronomiczną oraz biurową. Dodatkowo znajdzie się tam siedziba Oddziału Świętokrzyskiego PFRON a także działu adaptacji Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy w Rodzinie. Jak powiedział prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Ryszard Wijas "Fundusz Rehabilitacji osób niepełnosprawnych wspiera od początku istnienia każdy projekt oraz każdą inicjatywę służącą zaspokojeniu w zakresie rehabilitacji, aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i to centrum rehabilitacyjno- szkoleniowe, które w założeniu będzie miejscem pracy dla osób niepełnosprawnych znajduje wielkie uznanie. Otrzyma także fundusze np. na zakup i instalację wind oraz wszelkie ułatwienia służące osobom niepełnosprawnym." Cała inwestycja to koszt 12 mln.zł. Gmina wyda na ten cel 3mln., reszta pochodzić będzie i innych źródeł, m.in złożone zostaną wnioski aplikacyjne o dofinansowanie środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.
:arrow: http://www.radiofama.com.pl/?id=news&ac ... ewsid=9064
===============================================
Kawiarnia, rehabilitacja i żadnych barier

Miasto Kielce rozpoczyna przygotowania do budowy przy Bodzentyńskiej Centrum Niepełnosprawnych. Dziś partnerzy przedsięwzięcia podpisali w tej sprawie list intencyjny. Obiekt będzie miał 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, będzie pod każdym względem dostosowany dla osób z problemami ruchowymi. Będzie wielofunkcyjny – ma się tu mieścić m. in. hotel, kawiarnia, sale rehabilitacyjne, konferencyjne i szkoleniowe. Siedzibę znajdzie tutaj kilkanaście stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz niepełnosprawnych. Takich obiektów jest jeszcze w Polsce niewiele – mówi Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach:
„To zdecydowanie ma być nowa jakość; sformułowanie trochę oklepane, bo właściwie w Kielcach wszystko prawie jest centrum, natomiast w tym przypadku to nie jest bez kozery – chcemy, żeby w tym miejscu ktoś bardzo dogodnie - bo przedsięwzięcie zlokalizowane jest w centrum miasta - dotarłszy tutaj mógł załatwić wszystko to, co jest dla niego potrzebą z punktu widzenia jego niepełnosprawności” – mówi dyrektor Scelina.
Centrum będzie realizować programy i szkolenia dla niepełnosprawnych, którzy chcą normalnie żyć w społeczeństwie i pracować – podkreślają Ewa Sałaj i Stefan Duś ze Świętokrzyskiego Konwentu Osób Niepełnosprawnych: „Centrum pomoże odzyskać na nowo wiarę w siebie, z czasem – ukończyć szkołę i oczywiście finałem będzie podjęcie pracy; chcemy, aby to nie było narzędzie przedłużenia pomocy społecznej, ale naszej aktywności w rehabilitacji zawodowej; napisać wniosek unijny, wynająć pomieszczenia, a jest bardzo trudno znaleźć dostępne dla osób niepełnosprawnych – dlatego szereg stowarzyszeń rezygnuje z pisania wniosków i wykorzystania środków unijnych na rzecz osób niepełnosprawnych.”
Budowa rozpocznie się w październiku przyszłego roku. Będzie kosztować około 12mln zł, 9mln z tej kwoty miasto chce pozyskać ze środków pomocowych. Otwarcie obiektu zaplanowano na 2009 rok
:arrow: http://www.plus.kielce.pl/www/index.php ... &op=3#nius
===============================================
Kieleckie Centrum Niepełnosprawnych

Samorząd Kielc rozpoczął przygotowania do utworzenia w mieście Kieleckiego Centrum Niepełnosprawnych. Jest to odpowiedź na postulaty kilkunastu stowarzyszeń reprezentujących interesy osób niepełnosprawnych z samego miasta Kielce oraz województwa świętokrzyskiego. W spotkaniu dotyczącym tego przedsięwzięcia, które odbyło się dziś w ratuszu wzięli udział: przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Słoń, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, prezes PFRON Ryszard Wijas, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Gos, dyrektor MOPR Marek Scelina oraz Ewa Sałaj, Stefan Duś, Ryszard Kmiecicki ze Świętokrzyskiego Konwentu Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów.

Kluczową rolą w pracach nad przygotowaniem założeń programowych Centrum odegrały Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Kielcach i Świętokrzyski Konwent Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów.

W oparciu o ich sugestie powstały wytyczne programowo-przestrzenne dla instytucji pełniących różnorodne funkcje: integracyjną, informacyjną (Centrum Informacji Społecznej), szkoleniową (sale konferencyjne i szkoleniowo-warsztatowe), rehabilitacyjną (pomieszczenia rehabilitacji wspierającej), hotelowo-gastronomiczną (pokoje gościnne i kawiarnia) a także biurową (siedziby organizacji pozarządowych zrzeszających osoby niepełnosprawne lub działające na ich rzecz) oraz siedziba Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Budynek zlokalizowany będzie w ścisłym centrum miasta, co podyktowane jest względami komunikacyjnymi, ale także prestiżowymi. Jego struktura ma być modelowo i demonstracyjnie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zaś architektura w sposób twórczy i symboliczny sygnalizować specyfikę funkcji obiektu - w celu szerzenia idei integracji osób niepełnosprawnych. Zakłada się, że podstawowe funkcje Centrum będą realizowane w formule Zakładu Aktywizacji Zawodowej.

Rada Miejska w Kielcach na posiedzeniu w dniu 21 czerwca 2007 roku podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na prowadzenie działań zmierzających do złożenia wniosków aplikacyjnych o dofinansowanie środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 zadań inwestycyjnych pn. "Budowa i wyposażenie Kieleckiego Centrum Niepełnosprawnych" przy ul. Bodzentyńskiej w Kielcach. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym została zapisana kwota 4,0 mln złotych na realizację inwestycji. Ponadto Miasto Kielce oddaje działkę budowlaną stanowiącą własność gminy, której wartość szacunkowa wynosi około 1,5 mln złotych.
:arrow: http://www.um.kielce.pl/pl/biuro_prasow ... rt491.html

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 3 lipca 2007, o 23:44

Rozumiem, że budynek ma stanąć na ulicy Bodzentyńskiej w miejscu, który zaznaczyłem czerwoną obwolutą:

Obrazek

Przydałoby się jeszcze zabudować miejsce zaznaczone przeze mnie żółtą obwolutą i wtedy ulica Bodzentyńska będzie się prezentowała już naprawdę bardzo przyzwoicie :-)

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 4 lipca 2007, o 08:37

Tak sobie właśnie szedłem niedawno Bodzentyńską i miałem nadzieję, że zabudują kiedyś ten ochydny parking. Przydałoby się jeszcze kilka ruder w pobliżu wyburzyć

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 4 lipca 2007, o 09:42

voodoo pisze:Tak sobie właśnie szedłem niedawno Bodzentyńską i miałem nadzieję, że zabudują kiedyś ten ochydny parking. Przydałoby się jeszcze kilka ruder w pobliżu wyburzyć
cos tam Lubawski zapowiadal, ze zabuduja.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 2 sierpnia 2007, o 10:38

Moim zdaniem lokalizacja jest zła. Takie centrum powinno powstać nie w aż tak ścisłym centrum. Nie będzie tam można urządzić, ani ogrodu, miejsca do wypoczynku. Lepiej, gdyby, którąś z likwidowanych szkół przerobić na takie Centrum, a działkę przy Bodzentyńskiej sprzedać w przetargu, i za $ uzyskane z jej sprzedaży mieć wkład własny dla tej inwestycji (współfinansowanej przez UE- ewentualnie). Widzę, że prezydent lubi bardzo rozdawać miejski grunt wybranym grupom społecznym, chociaż w tym przypadku to jeszcze rozumiem, ale uważam, że inną działkę powinien im przeznaczyć, tzn. większą i mniej atrakcyjną cenowo.

Miasto mogłoby sprzedać działkę przy Bodzentyńskiej w przetargu, a za uzyskane pieniądze wybudować lub zmodernizować inny obiekt nieopodal centrum, gdzie ceny nieruchomości są znacznie niższe. Sugeruje się ekonomicznym kryterium.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1450
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 18 sierpnia 2007, o 22:49

KONKURS
NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ DLA INWESTYCJI

„BUDOWA I WYPOSAŻENIE
KIELECKIEGO CENTRUM NIEPEŁNOSPRAWNYCH
PRZY UL. BODZENTYŃSKIEJ W KIELCACH”

(DZ. NRNR 373,374/1,374/2,374/4,374/5,374/6,374/7)Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektonicznej zabudowy i zagospodarowania działek NrNr 373, 374/1, 374/2, 374/4, 374/5, 374/6 i 374/7 przy ul. Bodzentyńskiej w Kielcach na funkcje Kieleckiego Centrum Niepełnosprawnych w oparciu o założenia programowe i warunki opisane w niniejszym Regulaminie oraz w załącznikach.
Celem konkursu jest przeprowadzenie szerokiej konfrontacji twórczych prac projektowych i wyłonienie zwycięskiego projektu (I nagroda), którego Autor (zespół autorski), Uczestnik konkursu, zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej niezbędnej do zrealizowania inwestycji.Projekt pn. „Budowa i wyposażenie Kieleckiego Centrum Niepełnosprawnych przy ul. Bodzentyńskiej w Kielcach” w istocie swojej jest jednym z powziętych przez Gminę Kielce zadań realizujących politykę Unii Europejskiej w zakresie równości szans. W ramach instytucji działać ma Zakład Aktywności Zawodowej - w rozumieniu i zgodnie z Ustawą o rehabilitacji osób niepełnosprawnych – zajmujący się w sposób zorganizowany świadczeniem usług i produkcją. W zamierzeniu, powstałe w obiekcie miejsca pracy przeznaczone mają być w maksymalnie możliwej ilości dla osób niepełnosprawnych.ZarządzenieRegulamin KonkursuWytyczne Programowo-Przestrzenne

Zał. Nr 1 – Granice opracowania
Zał. Nr 2 – Mapa sytuacyjno-wysokościowa do celów budowlanych
Zał. Nr 3 – Mapa własnościowa
Zał. Nr 4 – Rysunek projektu planu miejscowego (plansza zasadnicza)
Zał. Nr 5 – Rysunek projektu planu miejscowego (plansza infrastruktury technicznej)
Zał. Nr 6 – Zdjęcie lotnicze fragmentu śródmieścia Kielc (ortogonalne)
Zał. Nr 7 – Zdjęcia lotnicze jw. w perspektywie (archiwalne)
Zał. Nr 8 – Rysunek aksonometryczny (poglądowy) fragmentu śródmieścia Kielc
Zał. Nr 9 – Inwentaryzacja elewacji istniejących budynków
Zał. Nr 10 – Dokumentacja fotograficzna rejonu inwestycjiWięcej na: http://www.um.kielce.pl/pl/ogloszenia/art281.html

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 19 sierpnia 2007, o 20:41

Po tych zdjęciach widać jak ten teren był zaniedbany przez lata - ta inwestycja naprawdę dużo zmieni w tym miejscu! Ciekawi mnie natomiast czy budowa centrum rozpocznie się od tej "chatki" przy "galerii" Bodzentyńskiej, czy ją wyburzą (mam taką nadzieję...) i nowy budynek będzie się łączył z "galerią"?

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 20 sierpnia 2007, o 08:59

LG pisze:Po tych zdjęciach widać jak ten teren był zaniedbany przez lata - ta inwestycja naprawdę dużo zmieni w tym miejscu! Ciekawi mnie natomiast czy budowa centrum rozpocznie się od tej "chatki" przy "galerii" Bodzentyńskiej, czy ją wyburzą (mam taką nadzieję...) i nowy budynek będzie się łączył z "galerią"?
Zaraz usłyszysz od naszego RZ-ta, że to bardzo zabytkowy budynek z początków XIX w., zbudowany niedługo po wielkim pożarze Kielc w 1800 r. :wink: :D Ale ja się zgadzam z Tobą, wolałbym tą paskudkę oglądać wyłącznie na historycznych zdjęciach. :D
Niestety, obawiam się, że to pewnie grunt prywatny, a miasto może dysponować tylko własnym... czyli raczej nic z tego :(

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 21 sierpnia 2007, o 20:06

Obrazek

Powstanie Centrum Niepełnosprawnych
20 sierpnia 2007, Agata Kowalczyk

Miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji budowy i wyposażenia Kieleckiego Centrum Niepełnosprawnych.

Ma ono powstać przy ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach, w miejsce parkingu.
Autor zwycięskiego projektu zostanie zaproszony do wykonania dokumentacji i kosztorysu inwestycji.

Obrazek
Parking przy ulicy Bodzentyńskiej zniknie. Powstanie tu Kieleckie Centrum Niepełnosprawnych. (Ł. Zarzycki)

W centrum niepełnosprawni znajdą wszechstronną pomoc. Powstanie tam Zakład Aktywności Zawodowej, zajmujący się świadczeniem usług i produkcją. Prace w nim znajdą inwalidzi.

- Przewidujemy tam cztery kompleksy pawilonów, w których będzie prowadzona różna działalność jak rehabilitacja czy szkolenia. Lokale na siedziby otrzymają organizacje pozarządowe, zrzeszające niepełnosprawnych lub niosące im pomoc.
Teraz są one rozrzucone po całym mieście. Powstanie również hotel - informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Inwestycja ma kosztować około 14 mln zł. - Poza budżetem miasta chcemy ubiegać się o pieniądze z unijnych programów i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - informuje Krzysztof Kamiński z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Obiekt ma być gotowy do 2009 roku.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/70819057
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1450
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 9 października 2007, o 13:52

Lista uczestników dopuszczonych do udziału w konkursie:

http://www.um.kielce.pl/pl/ogloszenia/art281.html

ODPOWIEDZ