Wielki zalew w Mójczy

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Wielki zalew w Mójczy

Post autor: voodoo » 18 stycznia 2007, o 18:10

Obrazek

Wielki zalew w Mójczy

Nowa ulica, większy cmentarz i ogromny zbiornik wodny - tak wygląda okolica Cedro-Mazur na nowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Plan powstał w Wydziale Projektów Strukturalnych UM w Kielcach. - Obejmuje teren 342 hektarów - prezentuje go Władysław Boberek, szef referatu zagospodarowania przestrzennego w Urzędzie Miasta w Kielcach.

Najważniejsze zmiany proponowane w tym miejscu to powiększenie cmentarza w Cedzynie o 25 hektarów. Wzdłuż północnej ściany nekropolii będzie biegła ulica - przedłużenie Bohaterów Warszawy, która połączy się z istniejącą drogą do Cedzyny w okolicach skrętu do cmentarza. Zaplanowano także dodatkowe parkingi w pobliżu.

WIĘKSZY ZALEW

To, co może najbardziej ucieszyć kielczan, to fakt, że architekci proponują znaczne powiększenie zbiornika wodnego w Mójczy - do 80 ha powierzchni. Ten zalew będzie większy od cedzyńskiego. Na terenie miasta znajdzie się ok. 55 ha lustra wody, reszta będzie należeć do gminy Daleszyce.

- To powinno być miejsce przyciągające nie tylko kielczan, w tej chwili z zalewu w Mójczy korzystają praktycznie tylko wędkarze, po tej rozbudowie zbiornik będzie posiadał plaże, zapewne powstaną nad nim przystanie - opisuje naczelnik. Woda zaleje łąki nad Lubrzanką.
reklama

W rejonie ulic Sybiraków i Wikaryjskiej pozostanie zabudowa jednorodzinna, zaplanowane równoległe ulice do Wikaryjskiej pozwolą na umieszczenie drugiej i trzeciej linii zabudowy.

Uporządkowany zostanie także rejon Cedro-Mazur, mają tam powstać prawdziwe ulice z kanalizacją. - Ponieważ nie udało się nam porozumieć z gminą Górno, ścieki będą odprowadzane do Kielc - wyjaśnia Boberek.

DUŻO ZIEMI POD CMENTARZ

25 stycznia plan, który ma wszystkie potrzebne uzgodnienia, zostanie wyłożony do wglądu w Urzędzie Miasta. Trzy tygodnie mają mieszkańcy na zapoznanie się z nim i złożenie ewentualnych uwag. Że takowe będą, to pewne, albowiem duża grupa właścicieli ziemi przewidzianej pod cmentarz chce tam budować domy.

- Wszystkie uwagi rozpatrzymy, ale dużych zmian w tym planie nie przewiduję - mówi szef referatu. Ostateczna decyzja należy do kieleckich radnych. Oni uchwalają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.

Plan terenu:
Obrazek

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 18 stycznia 2007, o 19:50

szkoda ze nie napisali kiedy to przedluzenie Bohaterow ma byc zrealizowane ?
cochi

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1162
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 19 stycznia 2007, o 14:13

wow, dośc imponujące plany. byle nie skończyło sie tak jak swego czasu z "morzem chęcińskim" (czy jak to tam ochszczono).

ps. też jestem ciekaw szczegułów dotyczących przedłużenia bohaterów w-wy.
CK|PL|EU

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1444
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 19 stycznia 2007, o 14:24

Tylko zauważcie co oznacza kolor żółty na tym planie,który stanowi prawie połowe całego terenu objętego planem. To tereny rolnicze !!! Jak to możliwe,żeby w mieście planować tereny rolnicze,rozumiem 20 km od miasta tak, ale nie w tym miejscu,gdzie właściciele od kilkunastu lat czekają na plany,żeby mogli budować domy. Nie rozumiem tego.Jeszcze mogli zapisać w planie,że preferowana uprawa buraka lub ziemniaka. Tragedia.

Po drugiej stronie przedłużenia Sandomierskiej teren nalezy do gminy Masłów.W trakcie opracowywania jest plan zagospodarowania pod osiedla domków jednorodzinnych bo tego domagali sie właściciele tych terenów. Poza tym na tych polach planowany jest kościół,działkę przekazał bezpłatnie jakiś mieszkaniec.Czyli po stronie Domaszowic będzie osiedla, a po stronie wielkiego miasta pola uprawne...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11645
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 stycznia 2007, o 21:05

hey pisze:Tylko zauważcie co oznacza kolor żółty na tym planie,który stanowi prawie połowe całego terenu objętego planem. To tereny rolnicze !!!
Mozna wnosic uwagi do tego plany? Przeciez to podejscie bez zadnej wizji i perspektywy ze strony projektujacego plan...

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 19 stycznia 2007, o 21:17

Tramwajem nie ma się kto zająć ale powiększaniem zalewu w Mójczy jest :evil: W dodatku pewnie z tych planów nic nie będzie.

ODPOWIEDZ