Unimax - Nowy Baranówek

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Unimax - Nowy Baranówek

Post autor: Sirek1 » 2 kwietnia 2015, o 08:06

Kielce: mieszkańcy niedawno oddanego budynku skarżą się na liczne usterki

Mieszkańcy całkiem niedawno oddanego budynku numer 7 przy ulicy Kwarcianej (osiedle Nowy Baranówek) w Kielcach skarżą się na brak ulicy dojazdowej do ich bloku oraz na liczne niedociągnięcia budowlane.

Błoto i pęknięte ściany

Najbardziej drażniącym problemem jest ulica Kwarciana, która powstała specjalnie na potrzeby nowej inwestycji. – Mimo zapewnień, że ulica będzie betonowa, cały czas jest ona nieutwardzona żadną nawierzchnią, wygląda, jakby była drogą polną. W czasie intensywnych deszczów mamy tu jedno wielkie błoto. Ta sytuacja trwa już około dwóch lat i nie zapowiada się, by coś się zmieniło – mówią przedstawiciele wspólnoty.

Właściciele mieszkań w bloku numer 7 narzekają również na liczne niedopatrzenia budowlane w środku i wokół budynku.

– W niektórych piwnicach pojawiły się grzyb i pleśń, na klatkach schodowych pękają ściany. Na zewnątrz postawiono ogrodzenie, które następnie zlikwidowano, choć w aktach notarialnych jest mowa o takim zabezpieczeniu. Ponadto nie mamy dojścia do altany śmietnikowej – musimy chodzić po ziemi, a potem to wszystko wnosimy do mieszkań – wymieniają. – Nawet z akustyką w budynku są kłopoty. Gdy sąsiedzi rozmawiają na korytarzu lub odkręcają wodę w kranie w sąsiednim pomieszczeniu, słyszę, jakby to się odbywało w moim mieszkaniu – dodaje jeden z przedstawicieli bloku.

Wyjaśniali na spotkaniu

Budynek numer 7 wchodzi w skład inwestycji prowadzonej przez Unimax Development. Jego przedstawiciele dziwią się, że mieszkańcy wystąpili z problemami do mediów, ponieważ pod koniec marca odbyło się spotkanie członków wspólnoty z reprezentantami spółki.

– Udzieliliśmy wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie zadane pytania mieszkańców oraz wyjaśniliśmy wątpliwości. Nigdy nie pozostawaliśmy obojętni na uwagi i zawsze natychmiast reagowaliśmy na wszelkie formalne zgłoszenia – mówi Jerzy Wójcik z Unimax Development.

Będą naprawy

Ulica Kwarciana w założeniu spółki miała zostać wykończona w 2013 roku, pojawiły się jednak komplikacje.
– Wykonanie nawierzchni drogi i chodników utrudniły protesty wieloletnich mieszkańców ulicy Kwarcianej, musieliśmy więc zmieniać projekt. W tej chwili mamy akceptację Miejskiego Zarządu Dróg na ostatnią wersję projektu. Przy sprzyjających warunkach ulica powstanie jeszcze w tym roku, ale tym zajmuje się już miasto – zapewnia Jerzy Wójcik.

Pękanie ścian, według przedstawiciela spółki, jest spowodowane "osiadaniem" budynku, naturalnym w przypadku tego typu inwestycji. Usterki mają zostać wkrótce usunięte. Pleśń w piwnicach to już problem zgoła odmienny i według reprezentanta spółki wynika z nieprawidłowej eksploatacji. – Wentylacja i nagrzewnica były wyłączane, co mogło doprowadzić do pojawienia się pleśniowych nalotów na półkach w komórkach. Potwierdzają to nasze wizje lokalne – mówi.

Ogrodzenie i chodniki są wykonane według założeń firmy

– Tymczasowo między blokami numer 7 i 9 postawiliśmy płot budowlany na skutek powstawania budynku numer 9. Oba bloki są ogrodzone z zewnątrz, nie między sobą. Takie założenia były od początku. Podobnie z chodnikami – są zrobione według projektów, ale na prośbę mieszkańców planujemy wykonanie dodatkowego dojścia do śmietnika – tłumaczy Wójcik.

Co do akustyki – ta również jest zgodna z obowiązującymi normami. – Wrażliwość na hałas jest odczuciem subiektywnym, ale nie lekceważymy takich sygnałów. Dotychczas dostaliśmy jedno zgłoszenie i będziemy interweniować zaraz po świętach – zapewnia Wójcik.

http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... ne-usterki

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1441
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: Unimax - Nowy Baranówek

Post autor: hey » 24 maja 2015, o 17:15

Obrazek


St.margarets
Posty: 8
Rejestracja: 27 lipca 2015, o 12:24

Re: Unimax - Nowy Baranówek

Post autor: St.margarets » 16 września 2016, o 12:04

Fajnie to wygląda ale teren wkoło tragedia, ul. Kwarciana to jakiś żart to koryto rzeki raczej a nie ulica z drugiej strony gdzie kończą etap V zielono i syfiasto (pełno śmieci a butelek) a po deszczu jeszcze gorzej. Tak się zastanawiam jak Unimax zamierza się wywiązać z obietnic związanych z ul. Kwarcianą (przepraszam rowem melioracyjnym zwanym ul. Kwarcianą). Ale żeby nie było tak dramatycznie sama architektura osiedla jak dla mnie laika miodzo, bardzo bardzo ładnie.

dommell
Posty: 4
Rejestracja: 15 września 2016, o 14:34
Lokalizacja: Kielce

Re: Unimax - Nowy Baranówek

Post autor: dommell » 3 października 2016, o 08:59

Może się wreszcie tam poprawi z tą drogą:
http://www.bip.kielce.eu/podglad/-/asse ... _count%3D1

Obwieszczenie mówi o natychmiastowej wykonalności...
Jest to co prawda połowiczne rozwiązanie, bo to chodzi o fragment do ulicy wybranieckiej, czyli zadowoleni będą mieszkańcy bloków z etapu IV i V. Reszta obejdzie się smakiem, do etapu II zabraknie chyba 5m.


Edit:
Dowiedziałem się, że wpłynął jeden protest. Pismo poszło do wojewody który ma zbadać sprawę i wydać decyzję...czyli czekania ciąg dalszy.

St.margarets
Posty: 8
Rejestracja: 27 lipca 2015, o 12:24

Re: Unimax - Nowy Baranówek

Post autor: St.margarets » 5 października 2016, o 07:43

Nie rozumiem kompletnie "polityki" zagospodarowania tamtego terenu. Moim skromnym zdaniem całkowitego amatora w tym temacie jest fajne pole do popisu aby stworzyć tam całkiem ładną część Kielc. Niestety wystarczy przejechać się rowerem w zagłębia ul. Rajtarskiej, Lisowczyków, itp. i obraz totalnego chaosu wręcz kompletnego bajzlu naszym oczom się przedstawia. Aż prosi się o ucywilizowanie (jak domniemam ku radości wszystkich w szczególności rowerzystów i małego ruchu lokalnego) tej części miasta, ideałem było by połączenie z ul. Rajtarskiej (od Ściegiennego) do ul. Chodkiewicza (zaraz za V etapem) wystarczy mała ulica dla lokalnego ruchu i uszczęśliwi masę ludzi tam mieszkających oraz rowerzystów. Poza tym ucywilizuje (ożywi, zrewitalizuje, itp...) tą cześć zapuszczonego terenu (sterty śmieci i miejsce dla amatorów procentów) i być może stworzy warunki do rozwoju tej części Kielc. Moim zdaniem Nowy Baranówek (nie wnikam bo się nie znam odnośnie zasadności budowania bloków pomiędzy domkami) ale zdecydowanie wpłynął na duży PLUS na tą część miasta, może tak iść za ciosem i powalczyć o ucywilizowanie reszty wkoło ? Ale oczywiście są to moje luźne przemyślenia podkreślam totalnego amatora

kazikgolak
Posty: 4
Rejestracja: 8 listopada 2016, o 15:02

Re: Unimax - Nowy Baranówek

Post autor: kazikgolak » 8 listopada 2016, o 15:29

A jak wygląda sytuacji z nowymi inwestycjami na w tym rejonie. Mnie bardzo interesuje 3 pokoje w rozsądnych cenach i nie muszą to być inwestycje te najnowsze. Wystarczy że będzie nie starsza niż 6 lat.

ODPOWIEDZ