Becher Etiuda - ul. Panoramiczna

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 22 września 2012, o 10:56

Sirek1 pisze:Szpetna lokalizacja? Ja mam inne zdanie, to przecież samo centrum, co tam jest szpetnego?
Okolice kina Romantica, parking przy nim, Galeria Czarnowska i ogólnie ulica Czarnowska jest moim zdaniem wybitnie szpetna (w porównaniu do chociażby IX Wieków Kielc czy Żelaznej).

Kto robił te dwa projekty dla Bechera? Detan? Bo to tak trochę w ich stylu.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 22 września 2012, o 13:05

Wizualizacje Panoramicznej mają logo Detanu, Jeleniowska nie.
Dla mnie rejon Czarnowska/Panoramiczna jest bardzo atrakcyjny i ciekawy. Najciekawsza w Kielcach kompozycja czyli spodek + neogotycki kościół, porządne hotele na obu końcach ulicy. Układ 3 wieżowce, kino i sklep Bartek też jest bardzo fajny, tyle że wieżowce aktualnie są bardzo zaniedbane, a dawne kino oblepione reklamami. Sama Panoramiczna ma dwa bardzo dobrze pomalowane, dobrze komponujące się ze sobą budynki mieszkalne, trzeci (Paderewskiego 37/39b) będzie niebawem malowany, budynek kolejowy też jest niczego sobie. Nieudana jest tylko Galeria Czarnowska. Oczywiście najgorszy syf jest między ową galerią a hotelem Qubus, ale należy to traktować jako teren inwestycyjny - każda porządna inna inwestycja w pobliżu powinna pociągnąć za sobą wzrost zainteresowania tą działką. Poza tym są jeszcze ewidentne dwa minusy:
- parking za Romanticą - tu piłeczka jest po stronie miasta (hotel Łysogóry zapewne zrezygnował z budowy parkingu wielopoziomowego) - może remont Czarnowskiej wzbudzi w miejskich urzędnikach jakieś refleksje tegoż parkingu dotyczące.
- odrapany 5-piętrowy biurowiec między Sienkiewicza a Panoramiczną.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 23 września 2012, o 11:03

Ładny, trochę zasłoni wieżowce od Czarnowskiej i "odszpeci" okolice. Lokalizacja dobra, bo w centrum i jeśli chodzi o wysokość w ścisłym centrum akceptowalna z uwagi na sąsiednie "trzy wieże" (wyznaczy nową dominantę).
Sirek1 pisze:Szkoda tylko że wizualizacje są "w lesie" a nie pokazują rzeczywistego otoczenia.
Ale jak się dokładnie przyjrzysz jednej z wizualizacji to w prawym górnym rogu jest mapa projektowa (fragm.)
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 26 września 2012, o 10:05

fajny

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 26 września 2012, o 19:29

Wieżowiec na parkingu. Inwestycja w centrum Kielc

Jedenastopiętrowy budynek z mieszkaniami i lokalami usługowo-handlowymi chce postawić w centrum Kielc firma Becher. Stanie obok wieżowców przy ul. Panoramicznej, tuż przy byłym kinie Romantica.
Firma wystąpiła już o pozwolenie na budowę. - Inwestycję szacujemy na 25-30 milionów złotych - informuje Andrzej Siłakiewicz, współwłaściciel firmy Becher. Budynek stanie na działce, na której jest teraz parking, pomiędzy trzema wieżowcami a budynkiem, w którym mieści się jadłodajnia Tempo. Na pierwszych czterech piętrach znajdą się lokale handlowo-usługowe, a od piątego - mieszkania. W podziemiach będą garaże. Siłakiewicz wylicza, że pomieszczeń handlowych będzie 10, biurowych 48, a mieszkań - 47 lub 41. - Trudno przewidzieć, co się będzie działo na rynku nieruchomości, bo na przykład przy Wiosennej bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kawalerki. Dlatego na Panoramicznej planujemy ich albo sześć albo dwanaście - tłumaczy inwestor. - Jeśli nikt nas nie wyprzedzi, będzie to pierwszy w Kielcach budynek z przeszklonym atrium wewnątrz ciągnącym się przez cztery piętra - zapowiada.

Specjaliści od nieruchomości twierdzą, że to ciekawa propozycja. - Ta firma ma ogromne doświadczenie, zwłaszcza po postawieniu budynku przy alei IX Wieków Kielc. Nowe mieszkania dosyć łatwo jest sprzedać, mnie bardziej intrygują lokale handlowo-usługowe. Przedsiębiorcy je kupują, a potem dają na wynajem, ale one stoją puste - ocenia Mariola Kostrzewa z kieleckiego biura nieruchomości Medium-Serwis. Wtóruje jej Wojciech Rusin z Properco Group. - Sądzę, że dalsza obniżka cen nowych mieszkań może spowodować wzrost liczby zawieranych transakcji i popytu na mieszkania - mówi.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... Kielc.html

P.S.
To jak to jest wg Pani łatwo sprzedać nowe mieszkania a wg Pana obniżka cen spowoduje wzrost zawieranych transakcji na mieszkania? I przy okazji sobie "wtórują". Nie wiem nie łapię, może mi to ktoś wytłumaczyć...

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Becher - Etiuda, ul. Panoramiczna

Post autor: spidimarcin » 30 maja 2014, o 17:41

Nie wiedziałem, że jest o tym temat:

Obrazek

[...]
W tym roku na pewno nie rozpocznie się też inwestycja kieleckiej spółki Becher przy ulicy Panoramicznej. Za budynkiem dawnego kina Romantica ma powstać nowoczesny obiekt usługowo-handlowy i mieszkalny Etiuda. - W najbliższych miesiącach ten projekt nie będzie realizowany. Prace zaczną się najwcześniej w przyszłym roku. W niższym, pięciokondygnacyjnym skrzydle budynku mają się znaleźć duże powierzchnie biurowe, natomiast lokale mieszkalne będą w wyższym skrzydle od 5 do 10 kondygnacji - informuje Katarzyna Kwietniewska ze spółki Becher.

- Na razie skupiamy się inwestycji mieszkaniowej na osiedlu Ślichowice, u zbiegu ulic Szajnowicza-Iwanowa i Kazimierza Wielkiego. Powstanie tam 80 mieszkań o powierzchni od 26 do 110 metrów kwadratowych. Prace mają ruszyć w lipcu, a zakończą się zimą 2015 roku - dodaje.

LINK

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 821
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Re: Becher - Etiuda, ul. Panoramiczna

Post autor: j'k » 30 czerwca 2014, o 19:40

W miejscu powstania budynku postawiono kontener budowlany, dziś koparka TEREX grzebała tam w ziemi.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

BECHER ETIUDA - ul. Panoramiczna

Post autor: kamilkw » 31 sierpnia 2015, o 18:06

Projektowany obiekt nazwany „Becher Etiudą” zlokalizowany jest w samym centrum miasta przy ulicy Panoramicznej .Teren inwestycji graniczy od strony południowej właśnie z ul. Panoramiczną, z której planowane są dwa zjazdy komunikacyjne. Od północy znajduje się istniejąca zabudowa mieszkaniowa, od strony wschodniej budynek biurowy, zaś od strony zachodniej znajduje się ważny urbanistycznie ciąg pieszy łączący ulicę Czarnowską z głównym deptakiem miejskim ,to jest ul. Sienkiewicza .
Dzięki zróżnicowanej wysokości obiektu składającego się z dwóch brył powiązanych ze sobą, uzyskano wyrazistą architekturę utrzymaną w duchu minimalizmu modernistycznego.
Dobór akcentów i materiałów zastosowanych na elewacjach sprawia, że jest nowoczesny w swojej formie, a zarazem dobrze wkomponowuje się w otaczający teren , stanowiąc dopełnienie istniejącej tkanki urbanistycznej. Cześć wertykalna dominująca w panoramie śródmieścia w sposób płynny i harmoniczny przechodzi w część horyzontalną stanowiącą pierzeję ulicy Panoramicznej. Walory estetyczne „Becher Etiudy” uzupełniają walory funkcjonalne precyzyjnie zaprojektowanych mieszkań.
Budynek usytuowano w ścisłej zabudowie śródmiejskiej. Uwzględniając zalecenia zawarte w decyzji o warunkach zabudowy oraz istniejący kontekst urbanistyczny na działce zaprojektowano nowoczesny budynek składający się jak wspomniano z dwóch brył , z których jedna jest pięciokondygnacyjna a druga jedenastokondygnacyjna . Całość uzupełnia jednopoziomowy garaż w części podziemnej.
„Becher Etiuda” będzie usytuowana dłuższym bokiem równolegle do ul. Panoramicznej. W części parterowej budynku usytuowane zostało 11 lokali handlowo-usługowych. Na piętrach od I do X zaprojektowano 98 mieszkań o zróżnicowanej wielkości od 32,62 m2 do 96.98 m2 .
Obiekt wyposażony w nowoczesne windy osobowe . Zaprojektowany w sposób przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie wejścia do lokali handlowo – usługowych nie mają żadnych barier architektonicznych utrudniających wjazd osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. To samo dotyczy wjazdów do części mieszkalnej.
Wysoka jakość materiałów wykończeniowych , nowoczesne systemy instalacji sanitarnych , elektrycznych i teletechnicznych w połączeniu z rzetelną architekturą i doskonałą lokalizacją miejską i komunikacyjną pozwalają stwierdzić , że „Becher Etiuda” jawi się niezwykle ciekawą propozycją deweloperską . A zamieszanie w niej będzie dla przyszłych właścicieli i lokatorów źródłem spełnienia i nobilitacji.

Architekt
Andrzej Detka

http://becher.pl/oferta.php?id=235

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pletwa

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5718
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: BECHER ETIUDA - ul. Panoramiczna

Post autor: ice » 16 listopada 2015, o 19:39

Wycięte krzaki, stawiają ogrodzenie.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5718
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: BECHER ETIUDA - ul. Panoramiczna

Post autor: ice » 6 lutego 2016, o 08:15

Niebawem powinien pojawić się żuraw. Z ziemi już wystaje konstrukcja.

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Re: BECHER ETIUDA - ul. Panoramiczna

Post autor: GooDek_238 » 27 lutego 2016, o 11:25

Dziś rozpoczęto montaż żurawia.

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Re: BECHER ETIUDA - ul. Panoramiczna

Post autor: jaromlody » 28 lutego 2016, o 18:08

już stoi

billybow
Posty: 5
Rejestracja: 20 lipca 2015, o 19:01

Re: BECHER ETIUDA - ul. Panoramiczna

Post autor: billybow » 2 marca 2016, o 18:48

29.02.2016
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5718
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: BECHER ETIUDA - ul. Panoramiczna

Post autor: ice » 4 marca 2016, o 09:49

Trochę będą sobie zaglądać w okna. Ale teraz tak budują wszystkie bloki.
Mieszkańcy widocznego dziesięciopiętrowca nie uświadczą już w swoich mieszkaniach wschodu słońca :)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Re: BECHER ETIUDA - ul. Panoramiczna

Post autor: andrzeej » 17 marca 2016, o 22:36


ODPOWIEDZ