UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: Sirek1 » 27 listopada 2014, o 21:33

Skanska ma się pospieszyć. A KPT świętuje

Ma być praca na dwie zmiany, kontrole z centrali i przyspieszone tempo prac - takie są założenia programu naprawczego przy opóźnionej budowie Zespołu Inkubatorów Kieleckiego Parku Technologicznego. - Jest wiarygodny - ocenia dyrektor KPT
Artykuł otwarty
O problemie z inwestycją pisaliśmy na początku listopada. Okazało się wówczas, że choć minęło już 40 proc. czasu przeznaczonego na jej realizację, wykonano zaledwie 11 proc. prac. KPT jeszcze kilka tygodni temu groziło, że zerwie umowę z wykonawca, czyli firmą Skanska, jeśli nie zauważy poprawy. - Dostrzegamy ją, widzimy więcej pracowników, są dłużej na budowie - przyznaje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. A w ostatni poniedziałek Skanska przedstawiła tzw. harmonogram naprawczy. Zapewnia w nim m.in., że niebawem zacznie pracę na dwie zmiany.

- Trwa już wstawianie stolarki aluminiowej, niedługo rozpocznie się szklenie obiektu, mamy zapewnienie firmy, że do końca roku zakończy budowę węzła cieplnego, a budynek będzie mógł być ogrzewany. Wierzę w ten dokument - mówi dyrektor KPT. Jak dodaje, kierownictwo firmy Skanska ma co miesiąc zdawać raport z postępu prac na budowie. Inwestycja ma zostać zakończona w czerwcu 2015 roku, jest finansowana z funduszy unijnych. W Zespole Inkubatorów IT ma powstać kilka laboratoriów poświęconych nowatorskim badaniom, Energetyczne Centrum Nauki, a także biblioteka materiałowa, w której docelowo znaleźć ma się ponad 2 tys. wzorów materiałów użytkowych.

Wcześniej, bo do końca maja przyszłego roku, powinny się zakończyć kolejne inwestycje KPT, czyli budowa trzech hal produkcyjnych. Trwają natomiast przygotowania do sprzedaży gruntów w sąsiedztwie parku, co ma być uzupełnieniem oferty inwestycyjnej KPT. Chodzi w sumie o osiem działek o łącznej powierzchni ok. 4 ha. Należą one do miasta, zostały wcześniej przejęte od Chemaru i są w zarządzie KPT. - Dziś mamy do dyspozycji infrastrukturę zabudowaną, czyli biura i przestrzeń produkcyjną, teraz dołączamy też do tego tereny inwestycyjne - mówi Mazurkiewicz. Zgodę na sprzedaż, poprzez podjęcie uchwały intencyjnej, mają podjąć jeszcze w tym roku radni. - Widzimy ogromne zainteresowanie ze strony firm, które chcą od podstaw budować tutaj swoje zakłady produkcyjne - twierdzi dyrektor. Zapowiada, że o sprzedaży działek nie będzie decydować tylko najwyższa cena, ale też wielkość deklarowanych przez inwestorów nakładów inwestycyjnych i liczba miejsc pracy.

- To teren objęty specjalną strefą ekonomiczną, więc wiąże się też z bezpośrednimi korzyściami dla inwestora. Jeśli ktoś nabędzie te nieruchomości, będzie wspierany przez park - dodaje Mazurkiewicz.

Trzy lata inkubatora

KPT podsumowało dziś trzy lata działania Inkubatora Technologicznego. Podpisano też umowę z setnym lokatorem parku. - Przez trzy lata spłynęło do nas 231 pomysłów biznesowych. Podpisano 129 umów, 30 z nich rozwiązano - wyliczał podczas konferencji dyrektor KPT. Jak mówił, dla części firm przestrzeń parku okazała się niewystarczająca, tylko kilka z nich zawiesiła działalność. - Ciągle monitorujemy te firmy, jesteśmy dumni z tego, że one tak dynamicznie rozwijają. Świadczą o tym ich wnioski o powiększenie powierzchni produkcyjnej i technologicznej - dodaje dyrektor.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3KIfQJGYF

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: Sirek1 » 5 grudnia 2014, o 08:31

Miasto chce kupić od UJK budynek przy Leśnej. Pomoc dla KPT i ... uczelni

Miasto jest zainteresowane kupnem od Uniwersytetu Jana Kochanowskiego budynku przy ul. Leśnej. - To inwestycja na potrzeby Kieleckiego Parku Technologicznego, nie urzędu - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
Artykuł otwarty
Na 12 tys. m kw. w samym sercu miasta składa się budynek, w którym mieścił się Wydział Humanistyczny UJK - m.in. dziekanat, instytuty Filologii Polskiej, Rosyjskiej oraz Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa - oraz dzierżawione teraz tereny, na których powstała hala targowa przy Plantach. Magistrat jest zainteresowany całą nieruchomością, kilka dni temu oferta dotarła na uczelnię.

- Byłby to zakup na potrzeby Kieleckiego Parku Technologicznego, nie urzędu - zastrzega prezydent Kielc. Wojciech Lubawski tłumaczy, że na tego typu powierzchnię "jest zapotrzebowanie ze strony firm outsourcingowych". - Poza tym dobrze, żeby taki budynek w centrum Kielc miał właściciela - dodaje.

W sprawie szczegółów odsyła do KPT.

Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Parku, był w czwartek nieuchwytny. Kilka miesięcy temu nie ukrywał jednak, że KPT było zainteresowane już inną nieruchomością w centrum Kielc - działką u zbiegu ul. Warszawskiej i al. IX Wieków Kielc. - Pomysłów mamy więcej niż dostępnych terenów przy ul. Olszewskiego - mówił w lipcu Mazurkiewicz.

Prof. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, potwierdza, że otrzymali ofertę z ratusza. O szczegółach jednak mówić nie chce. - Czekamy na ruch ze strony miasta. Zanim przystąpimy do negocjacji, zgodę muszą wyrazić miejscy radni. Wtedy będziemy mogli rozmawiać o szczegółach - ucina prof. Semaniak.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na sprzedaż tej nieruchomości uczelnia ogłosiła w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas cenę wywoławczą ustalono na 18,8 mln zł. Nie znalazł się jednak chętny na zakup. Podobnie jak w kilku kolejnych przetargach. W ostatnim ogłoszeniu o sprzedaży cena wywoławcza spadła już do 13 mln.

Nie oznacza to jednak, że miasto będzie musiało wyłożyć taką kwotę. - Teraz mamy prawną możliwość negocjacji ceny bezpośrednio z zainteresowanymi. Najpierw jednak musimy otrzymać propozycję, do której będziemy mogli się odnieść - wyjaśnia rektor Semaniak.

Dodaje, że uniwersytetowi zależy na sprzedaży nieruchomości. - Nie mamy planów ich zagospodarowania. A utrzymanie nawet pustych budynków kosztuje. Ponadto każdy rok, gdy nieruchomość stoi niewykorzystana, wpływa na kondycji budynków - zaznacza.

Zastrzyk finansowy związany ze sprzedażą budynków przy Leśnej poprawiłby również trudną sytuację finansową UJK. Jak już pisaliśmy, uczelnia ubiegły rok zakończyła ze stratą 10,5 mln zł. Od lat z powodu niżu demograficznego spadają również dochody ze studiów niestacjonarnych - w latach 2009-13 zmniejszyły się o przeszło połowę, czyli 13 mln zł. W ubiegłym roku z opłat za studia niestacjonarne uczelnia otrzymała 11,4 mln zł, jednak - jak szacowano jeszcze w lipcu - w tym roku akademickim ta kwota może się zmniejszyć do 9,5 mln zł.

Władze UJK zdecydowały się więc przeprowadzić zwolnienia grupowe. Przed rokiem zatrudnienie straciło 130 pracowników administracji i obsługi. Szansę na poprawę sytuacji finansowej władze UJK upatrywały m.in. w sprzedaży nieruchomości przy ul. Leśnej. - Nawet jeśli do tego dojdzie, środki finansowe, jakie pozyskamy, nie mogą zostać przejedzone. Nie przeznaczymy ich na bieżące funkcjonowanie uczelni - podkreśla prof. Semaniak. - Planujemy kolejne inwestycje i prace remontowe przy budynkach uniwersytetu. Ponadto rozpoczyna się nowa perspektywa finansowania unijnego. Środki ze sprzedaży pomogą nam zapewnić wkład własny do unijnych inwestycji. Tak też zamierzamy rekomendować sprzedaż do ministerstwa skarbu państwa. Ono musi bowiem się na nią zgodzić - zaznacza rektor.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3L0SBnLez

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: Sirek1 » 8 grudnia 2014, o 08:33

Co KPT chce zrobić na Leśnej? Call center, inkubator designu, a może...

Call center lub inkubator dla branży designerskiej planuje utworzyć Kielecki Park Technologiczny w budynkach Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ul. Leśnej. - Brakuje nam gruntów. Dlatego rozglądamy się za nieruchomościami na terenie miasta - mówi Szymon Mazurkiewicz.
Artykuł otwarty
- Pracujemy nad wieloma projektami. Przy ul. Olszewskiego nie ma już zbyt wiele miejsca, dlatego szukamy terenów inwestycyjnych w całym mieście - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

O tym, żemiasto chce kupić dla KPT działkę przy ul. Leśnej należącą do UJK , napisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Uniwersytet próbuje sprzedać nieruchomość od sierpnia ubiegłego roku. W kilku kolejnych przetargach nie udało się jednak znaleźć kupca. Teraz nieruchomością zainteresowany jest KPT. - Szukamy miejsca dla firm z branży outsourcingowej. Na Leśnej mogłoby powstać np. call center - mówi Mazurkiewicz.

Dodaje, że już teraz w parku działa kilka takich podmiotów. - Gdy się wprowadzały, zatrudniały kilka osób. Teraz pracuje tam po 50 pracowników. Ta branża rozwija się bardzo szybko - stwierdza Mazurkiewicz i dodaje: - Ale szukamy też miejsca na inkubator dla branży wzorniczej. Chcemy, aby pracował nie tylko na potrzeby naszych lokatorów, ale również firm z Kielc i całego regionu.

Twierdzi, że myślą też o współpracy z branżą bezpieczeństwa publicznego. - Bardzo niewiele parków technologicznych ma taką specjalizację W tej chwili koncepcja projektu jest dopiero rozwijana - mówi Mazurkiewicz.

Część terenów przy ul. Olszewskiego KPT sprzedaje. Chodzi o sześć półhektarowych parceli. - Chcemy, aby powstawały tam nowe zakłady. Już teraz mamy podpisany list intencyjny z firmą z branży maszynowej, która w swój zakład chce zainwestować 5 mln zł. Zatrudnienie na początku znajdzie tam około 50 osób - zapowiada Szymon Mazurkiewicz.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3LI0SfyVx

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: kamilkw » 28 grudnia 2014, o 11:14

Miasto sprzedaje działki. Cztery firmy chcą tam postawić swoje zakłady


Cztery firmy, m.in. Creo Concept i Tegeno, są zainteresowane kupnem działek przy ul. Olszewskiego. - Chcą postawić tam swoje zakłady - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.


KPT ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla terenów inwestycyjnych przy ulicy Olszewskiego. Chodzi o kilka działek o powierzchni 3,6 ha, które mają być przeznaczone dla inwestorów. Należą do miasta, zostały wcześniej przejęte od Chemaru i są w zarządzie KPT. Zgodę na ich sprzedaż, poprzez podjęcie uchwały intencyjnej, mają wyrazić radni. - Planujemy, że stanie się to na sesji 29 grudnia - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Działki znajdują się na terenie objętym specjalną strefą ekonomiczną. KPT zapowiada, że podczas oceny oferty pod uwagę będą brać tylko cenę, ale też to, ile zainteresowana firma chce zainwestować oraz jaką liczbę miejsc pracy zamierza stworzyć. Działki mają zostać też uzbrojone, stąd przetarg na przygotowanie dokumentacji.

- Ona będzie zakładała kompleksowe przygotowanie tego terenu, jego skomunikowanie oraz budowę drogi wewnętrznej tak, żeby był dojazd do każdej parceli wystawianej na sprzedaż. Do tego dochodzi podłączenie prądu, gazu, wody - opisuje Mazurkiewicz.

Jak dodaje, zgłosiły już dwie firmy działające na terenie KPT. To Creo Concept i Tegeno. - Ta pierwsza zajmuje się projektowaniem i budową zabudów w szkle. Druga produkuje narzędzia dla przemysłu tytoniowego. Obie firmy zgłosiły chęć budowy tu zakładów od podstaw - przyznaje dyrektor KPT.

Jak dodaje, zakupem są też zainteresowane dwie firmy spoza parku, które mogłyby tu uruchomić działalność produkcyjną. - Nie czuję się jednak uprawniony, aby zdradzać ich nazwy. Każda z nich planuje jednak na początku zatrudnienie 50-60 osób i inwestycje rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Chodzi o budowę zakładu - twierdzi Mazurkiewicz.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3NBbUrCGB
pletwa

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: Sirek1 » 21 stycznia 2015, o 15:00

Wizualizacja budynku Centrum przy KPT

Obrazek
Wiadomo już, jak będzie wyglądał budynek Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, który powstanie przy ulicy Olszewskiego. Koncepcja została opracowana na zlecenie Kieleckiego Parku Technologicznego.

Kompletna dokumentacja, potrzebna do rozpoczęcia inwestycji będzie gotowa do końca czerwca - informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

W budynku przy ulicy Olszewskiego, będzie do dyspozycji ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. Ma tam działać 16 laboratoriów i kilkadziesiąt pracowni dydaktycznych. Wśród nich pracownia maszyn sterowanych numerycznie, automatyki, mechatroniki. Dodatkowo laboratorium fashion design oraz energii odnawialnej. Placówka ma być wyposażona w najwyższej klasy sprzęt, służący do nauki zawodu. Oprócz części praktycznej, pojawią się tradycyjne sale lekcyjne, w których prowadzone będą zajęcia teoretyczne.

Do powstającego Centrum ma przenieść się Zespół Szkół Informatycznych z ulicy Hauke-Bosaka. Odbywać się tam będzie także kształcenie ustawiczne, czyli zajęcia i kursy dla osób pracujących, które chcą podnieść kwalifikacje zawodowe.

Szymon Mazurkiewicz szacuje, że całe przedsięwzięcie zamknie się kwotą 100 milionów złotych, z czego 85 % to będą pieniądze unijne.

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-29476

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: Sirek1 » 28 stycznia 2015, o 14:11

Biurowiec kieleckiego Chemaru dla przedsiębiorców? Budynek chce przejąć Kielecki Park Technologiczny

- Chcemy tylko odkupić od "Chemaru" stary biurowiec, który jest właściwie pustostanem, wykorzystywany jest zaledwie w 10 procentach - informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.
Kielecki Park Technologiczny chce przejąć biurowiec od "Chemaru" przy ulicy Olszewskiego. Po remoncie powstaną tu lokale dla młodych przedsiębiorców z całego świata oraz mieszkania dla nich.
To druga próba transakcji z tą państwową firmą, która lata świetności ma za sobą.

W ubiegłym roku miasta chciało odkupić nieruchomość, ale także przejąć pracowników i stare sieci, wymagające modernizacji dostarczające media do zakładów znajdujących się w tej części miasta. Ale załoga oprotestowała ten pomysł i miasto wycofało się z niego. Teraz pojawiła się nowa propozycja.

Biurowiec, ale bez infrastruktury

- Chcemy tylko odkupić stary biurowiec, który jest właściwie pustostanem, wykorzystywany zaledwie w 10 procentach przez "Chemar", bez pracowników i infrastruktury. W zamian załodze proponujemy miejsca biurowe w naszych budynkach, o standardzie o wiele lepszym niż obecnie mają - informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. Rozmowy z "Chemarem" są już zaawansowanie i umowa dotycząca zakupu biurowca zostanie sfinalizowana, jeśli obie strony porozumieją się co do ceny. - Dostaliśmy operat szacunkowy, z którego wynika, że budynek jest wart około 9 milionów złotych. To mocno wygórowana cena, na pewno miasto tyle nie da - przyznaje dyrektor.

Walka o 20 milionów z Unii Europejskiej

Park ma wielkie plany wobec budynku. - Unia Europejska daje Polsce 200 milionów euro na program "Platformy startowe dla nowych pomysłów", a my na początek możemy dostać 20 milionów euro - informuje dyrektor. - Jest on adresowany do młodych ludzi, którzy mają do 35 lat (w innych progrmach granica wieku wynosi 25 lat) i pomysł na innowacyjny biznes. Otrzymają oni pomoc na uruchomienie działalności i jej prowadzone wartą 1 milion złotych, której nie muszą zwracać. Budynek "Chemaru" jest nam potrzebny do realizacji tego programu. O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy z całego świata. Muszą tylko spełnić warunek wiekowy i siedzibę firmy otworzyć u nas. Dla ludzi spoza Kielc i Polski mogą być potrzebne mieszkania. Planujemy je urządzić na parterze a na pozostałych piętrach powstaną pomieszczenia biurowe, produkcyjne i laboratoria dla przedsiębiorców, korzystającego z tego programu. Myślimy także o utworzenie żłobka dla dzieci naszych lokatorów i sali fitness dla informatyków, którzy nie powinni siedzieć cały dzień przy komputerze ale robić przerwy na ćwiczenie.

Nabliższe plany
- Już w maju mają być oddane do użytku trzy hale produkcyjne przy ulicy Olszewskiego,
- W połowie roku zakończy się adaptacji budynku przy Olszewskiego pod dawnej uczelni, w którym powstaje drugi Inkubator Technologiczny, a także Energetyczne Centrum Badawcze, podobnego do centrum "Kopernik" w Warszawie,
- Uruchomienie Biblioteki Materiałów używanych na świecie w różnych branżach . Będzie można je zobaczyć, dotknąć i kupić,
- Kielecki Park Technologiczy jest zainteresowany także przejęciem budynku przy uliy Leśnej od Uniwersytetu Jana Kochanowskiego .

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... nologiczny

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: Sirek1 » 4 lutego 2015, o 17:11

Firma Vive Creation chce się rozwijać

Firma Vive Creation, jako jedyna złożyła ofertę na wynajem nowej hali Kieleckiego Parku Technologicznego.

Teraz pracownicy Kieleckiego Parku Technologicznego ocenią przygotowaną dokumentację. Przy ocenie oferty będzie brana pod uwagę nie tylko cena zaproponowana za wynajem metra kwadratowego hali, ale także rozwiązania technologiczne, jakie będą stosowane w zakładzie pracy oraz liczba zatrudnionych pracowników.

- Cena wywoławcza wynajmu wynosiła 22 złote netto za metr kwadratowy hali. Vive Creation zaproponowało kwotę o 50 groszy wyższą. Chce wynająć pomieszczenia na 5 lat. Spółka zapowiada, że wciągu trzech lat zatrudnieni 180 pracowników. Już w roku 2015 pracę przy Olszewskiego znajdzie 120 osób – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.
Nowy lokator hali zamierza też zainwestować w zakład pracy. Na zakup linii produkcyjnej wyda ponad 10 milionów złotych.

- Hala jest obiektem nowoczesnym. Wybudowana została z zastosowaniem technologii ekologicznych, dzięki którym jej użytkowanie będzie tańsze – dodaje dyrektor.
Przy ulicy Olszewskiego powstają trzy tego typu obiekty. W sumie do dyspozycji przedsiębiorców oddane zostanie prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych.

Pieniądze na realizację inwestycji pozyskano z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W ramach projektu wartego prawie 100 milionów złotych stworzony zostanie także Zespół Inkubatorów oraz Energetyczne Centrum Nauki.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... e-rozwijac

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: Sirek1 » 4 marca 2015, o 09:21

Wyburzą dawną halę Chemaru, żeby przygotować teren dla inwestora

Budynek ma wymiary 72 na 13 metrów, od kilku lat stoi pusty, został odcięty od zasilania elektrycznego. Hala jest konstrukcji stalowej, kryta blachą falistą. Roboty rozbiórkowe powinny potrwać 75 dni, KPT ogłosiło właśnie przetarg na ich przeprowadzenie. - To w zasadzie taka wiata, którą przejęliśmy przy zakupie tego terenu od Chemaru. Ona się do niczego nie nadaje - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Jak dodaje, obiekt do rozbiórki znajduje się na jednej z działek, która ma zostać wystawiona na sprzedaż. - W sumie chcemy wystawić na sprzedaż kilka działek o wielkości od 4500 do 7000 m kw. - mówi Mazurkiewicz.

Wszystkie działki, które miasto chce sprzedać, mają powierzchnię 3,6 ha. Mają być one przeznaczone dla inwestorów. Jak informowaliśmy, swoje zakłady chcą na nich postawić m.in. Creo Concept i Tegeno - ta pierwsza firma zajmuje się projektowaniem i budową zabudów w szkle, a druga produkuje narzędzia dla przemysłu tytoniowego. Obie działają już w parku. Zgodę na sprzedaż nieruchomości, poprzez uchwałę intencyjną, wyraziła już rada miasta. - Teraz rozpoczynamy proces uzbrajania tych terenów, w czerwcu będzie ogłoszony przetarg na sprzedaż nieruchomości. Niektórzy inwestorzy, nie będąc jeszcze ich właścicielem, występują już nawet o warunki zabudowy. Chcą być pewni, że będą mogli postawić tu to, co sobie zaprojektowali - mówi dyrektor KPT.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3TP3o3bLr

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: Sirek1 » 4 marca 2015, o 09:23

Przebudują pomieszczenia w budynku po byłym WSU. Dla centrum nauki

Przetarg na przebudowę pomieszczeń w Zespole Inkubatorów Technologicznych przy ul. Olszewskiego ogłosił Kielecki Park Technologiczny. Mają być one dostosowane do potrzeb Energetycznego Centrum Nauki
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Centrum będzie się znajdować w nowym budynku zespołu inkubatorów KPT przy ul. Olszewskiego 6, w byłej siedzibie Wyższej Szkoły Umiejętności. Obecnie trwa jego przebudowa. Roboty wykonuje firma Skanska, mają się one zakończyć w czerwcu.

Energetyczne Centrum Nauki znajdować się będzie na drugim piętrze budynku. - Obecnie konsorcjum firm z Krakowa i Warszawy buduje wyposażenie centrum, i to już jest bardzo zaawansowane - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Park ogłosił też dodatkowy przetarg na przebudowę pomieszczeń w zespole inkubatorów na potrzeby Energetycznego Centrum Nauki. Chodzi o prace budowlane, sanitarne i elektryczne. - Nie dogadaliśmy się ze Skanską, jeśli chodzi o przeprowadzenie robót dodatkowych - informuje dyrektor KPT. Jak twierdzi, otrzymane kosztorysy były wyższe od cen rynkowych. - To moja ocena - zaznacza. Jak dodaje, adaptacja pomieszczeń objęłaby ok. 500 m kw. - Liczymy, że firmy z zewnątrz będą w stanie zaproponować korzystniejszą cenę - mówi Mazurkiewicz.

ECN, zrealizowane w oprawie baśniowej fabryki, będzie nowoczesnym miejscem spotkań dla dzieci, ale także młodzieży i dorosłych, które zainspiruje do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne eksperymentowanie.

Jego najważniejszym miejscem stanie się utrzymana w klimacie baśniowej starej fabryki sala wystawiennicza pełna ciężkich maszyn, mechanizmów czy kotłów, podzielona na trzy strefy tematyczne: Ogień i Ziemia, Powietrze i Woda oraz Człowiek. Część fabryki związana z wodą będzie wyglądała jak maszynownia łodzi podwodnej, a ta odnosząca się do powietrza ma nawiązywać do wnętrza statku powietrznego


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3TP4AH5OK

otl
Posty: 1
Rejestracja: 20 marca 2015, o 19:04

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: otl » 20 marca 2015, o 19:16

Komu się podoba elewacja nowych hal KPT?

Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: ice » 19 stycznia 2016, o 13:24

Gigantyczny wieżowiec i klinika medyczna powstaną w Kielcach

Budowa 22 piętrowego wieżowca, uzbrojenie kilkunastu hektarów gruntów, a także współpraca z inwestorami z Kanady przy budowie kliniki medycznej, to tylko część najbliższych planów Kieleckiego Parku Technologicznego.

Obrazek

Po czwartkowej sesji, jeśli radni przegłosują uchwałę miasto może kupić biurowiec i parking przy ulicy Olszewskiego, należące do Chemaru. Zostanie on wyburzony, bo jego remont jest nieopłacalny, a na działce Kielecki Park Technologiczny wybuduje 22 piętrowy wieżowiec. Powstaną w nim pomieszczenia dla startupów, czyli młodych przedsiębiorców a także mieszkania, ponieważ Park chce ściągać biznesmenów z kraju i z zagranicy. Nowy wieżowiec będzie najwyższym budynkiem w Kielcach.

Pracownicy Parku przygotowują wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie uzbrojenia kolejnych terenów.

- Chcemy przygotować działki pod potrzeby inwestorów. Już wiemy, że zainteresowanie nimi jest duże. Kończy się budowa zakładu firmy Marbach, a niebawem mamy nadzieję, że obok rozpoczną się kolejne inwestycje – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.
Dodaje, że trwają rozmowy w sprawie budowy przy ulicy Olszewskiego kliniki medycznej. Zainwestować w tej części miasta chce przedsiębiorca z Kanady.

Jak podkreśla Szymon Mazurkiewicz ważnym elementem rozwoju instytucji będzie tworzenie warunków dla rozwoju startupów. Park stara się o dofinansowanie na ten cel.

- Kielecki Park Technologiczny to nasza duma i jedna z najlepszych wizytówek Kielc. Inne miasta patrzą z zazdrością i podziwem na jego dynamicznym rozwój. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, żeby pozyskiwać nowe tereny i inwestować w dalszy jego dalszy rozwój. Chcemy naszymi działaniami dać szansę szczególnie młodym ludziom, stworzyć im takie warunki, by tu mogli znaleźć pracę, zakładać rodziny i zostawać na stałe. Chcemy też do stolicy świętokrzyskiego ściągać nie tylko przedsiębiorców z całego kraju, ale i partnerów zagranicznych. Stąd między innymi pomysł na zagospodarowanie nieruchomości po Chemarze – mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Wraz z uzbrajaniem terenów dla inwestorów rozpocznie się inwestycja Miejskiego Zarządu Dróg, czyli budowa przebicia ulicy Olszewskiego do ulicy Zagnańskiej i Witosa.
Nowe inwestycje mają zapewnić prace dla około tysiąca osób.

http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... w-kielcach

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: AR » 20 stycznia 2016, o 08:32

Przedsiębiorców w Kielcach było wielu,
Ale jeszcze żaden z nich nie chciał zagrać przy Welu...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: ice » 20 stycznia 2016, o 11:57

Przedstawione wizualizacje to chyba tylko koncepcje zagospodarowania terenu, przedstawione przez biuro architektoniczne.
Bo ani nie widać tam 22 pięter i lokalizacja też się nie zgadza.
Czyżby noworoczna propaganda Urzędu Miasta? :)

Ash21
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, o 15:03

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: Ash21 » 17 czerwca 2016, o 20:17

Biurowiec 22 piętrowy na terenie KPT nie powstanie. Co niestety nikogo chyba nie dziwi. Planują budowę max 11-12 kondygnacji.

Walą przy tym jakąś ścieme,źe z planów nie rezygnują i moźe za parę lat...

Chyba w Kielcach nigdy nie powstanie nic wysokiego :?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: ice » 17 czerwca 2016, o 23:27

Planów na wysokie budynki w Kielcach było już tyle, że gdyby wszystkie zostały zrealizowane to mieli byśmy Manhattan ;)
Wygląda na to, że Kielce skazane są na max 10 pięter.

ODPOWIEDZ