RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 17 października 2013, o 07:23

Zmiany na Wesołej. Ruderę zastąpi kamienica

Rudera u zbiegu ul. Niecałej i Wesołej nie straszy już w centrum Kielc. Do końca tygodnia potrwają roboty rozbiórkowe, a na jej miejscu powstanie kamienica z mieszkaniami i lokalami usługowymi.
Rudera u zbiegu ul. Niecałej i Wesołej nie straszy już w centrum Kielc. Zastąpi ją kamienica z mieszkaniami i lokalami usługowymi.

Chodzi o dziewiętnastowieczny parterowy budynek, w którym pod koniec ubiegłego roku wybuchł pożar. Na wyburzenie zdecydował się jej nowy właściciel, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe "Dom". - Po pożarze nadzór budowlany wyłączył go z użytkowania i nakazał albo gruntowny remont, albo wyburzenie. Po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków zdecydowaliśmy się na to drugie rozwiązanie - tłumaczy inwestor. Nowy budynek ma nawiązywać wysokością do sąsiedniego i będzie nieco cofnięty od ulicy. Dzięki temu wyrówna do szeregu istniejących kamienic, a poza tym Miejski Zarząd Dróg chce poszerzyć ul. Niecałą, która teraz jest bardzo wąska.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2hxRPZu9N

Awatar użytkownika
staszek_szybki_jest
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2009, o 09:04

Post autor: staszek_szybki_jest » 23 października 2013, o 13:23

Zdjęcie dzisiaj z rana budynku WSP Społem

Obrazek

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: kamilkw » 3 marca 2014, o 18:52

Wielkie burzenie Chłodni Kieleckich! Budynki znikają w szybki tempie

Obiekty Chłodni Kieleckich, w których 2012 zakończono produkcję znikają z krajobrazu Kielc. Nowy właściciel placu niedługo zacznie tu inną działalność
Budynki zlikwidowanej dwa lata temu w związku problemami finansowymi Chłodni Kieleckich są wyburzane przez nowego właściciela. Jest nim spółka Arionn z Warszawy, który wkrótce zdradzi swoje plany w Kielcach.


Dobiega końca postępowanie upadłościowe zlikwidowanych w 2012 roku Chłodni Kieleckich. Syndyk masy upadłościowej ze sprzedaży majątku firmy zaspokoił już roszczenia wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Funduszu Świadczeń Pracowniczych, z którego pracownicy chłodni otrzymali zaległe odprawy. Teraz z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży majątku firmy i odzyskania zaległości od wierzycieli wypłacane są pieniądze dostawcom, czyli rolnikom, którzy sprzedawali towar Chłodniom Kieleckim. Budynki, na terenie zakładu, które jeszcze do niedawna były własnością Towarzystwa Finansowego Silesia z Katowic, a które Chłodnie Kieleckie dzierżawiły przez ostatnie lata swej działalności, zostały sprzedane 8 października 2013 roku przez Towarzystwo. Nowy właściciel, spółka Arionn, rozpoczął rozbiórkę starych budynków.

- Majątek Chłodni Kieleckich, których upadłość Sąd Rejonowy w Kielcach ogłosił 3 lutego 2012 roku, nie był duży. Wynosił zaledwie 4 miliony złotych. W skład majątku wchodziły jedynie linie technologiczne, maszyny i urządzenia, zresztą mocno już zamortyzowane, oraz zapasy surowców. Budynki nie były własnością Chłodni. Były jeszcze wierzytelności, czyli długi, które winni są chłodniom wierzyciele – mówi o obecnym stanie postępowania upadłościowego prezes Sądu Rejonowego w Kielcach Jan Klocek.

Z chwilą ogłoszenia upadłości zakładu, majątkiem tym zaczął dysponować syndyk. Z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży majątku musiał zaspokoić wiele roszczeń, między innymi zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Funduszu Świadczeń Pracowniczych. Chłodnie były też winne pieniądze rolnikom, którzy dostarczali dla niej surowiec, czyli owoce i warzywa na mrożonki. Syndyk zajął się też egzekwowaniem długów od wierzycieli, którzy winni byli chłodniom w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wciąż trwają w tej sprawie rozprawy sądowe i postępowania egzekucyjne.

– Całość postępowania upadłościowego ma się zakończyć jesienią bieżącego roku- mówi prezes.

W tej chwili na placu trwają prace rozbiórkowe budynków, w których jeszcze dwa lata temu trwała produkcja. - Wyburzane są budynki, które po wielu latach użytkowania nie spełniają już norm dotyczących bezpieczeństwa, jeśli chodzi o konstrukcję. Potem teren zostanie uporządkowany i jego właściciel zacznie tu realizację swoich planów, które zdradzi wkrótce – powiedział nam przedstawiciel firmy Arionn, do którego należy teren.
http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... bki-tempie

Obrazek
pletwa

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: cm » 4 marca 2014, o 08:22

Szkoda mi głównej hali chłodni. To był budynek o bardzo ciekawej, modernistycznej bryle. Do tego stopnia, że byłem przekonany, że powstał w latach 30., a nie 50.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: Sirek1 » 9 marca 2014, o 09:47

Niezabezpieczona rudera w Zagnańsku

Kiedyś rudera była ogrodzona, teraz cegły z walącego się budynku spadają bezpośrednio na chodnik. Okazuje się, że ogrodzenie rozebrano w ramach inwestycji węzła Żelazna. Kto powinien zabezpieczyć teren?

- Cegły z tej rozpadającej się rudery leżą na chodniku. Tylko czekać aż jakaś deska spadnie komuś na głowę – alarmował nasz Czytelnik.

Wyjaśniał, że budynek na rogu ulic Stolarskiej i Zagnańskiej jest niczym niezabezpieczony, bo kilka miesięcy temu ktoś usunął ogrodzenie.

Pytanie, dlaczego rozpadający się budynek nie jest zabezpieczony zadaliśmy jego właścicielowi, który stwierdził, że ogrodzenie podczas jego nieobecności usunęli pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Wyjaśnił, że w związku z budową węzła Żelazna wywłaszczono mu część działki znajdującej się bezpośrednio przy drodze.

– Nikt mnie nie uprzedził, że ogrodzenie będzie rozebrane. Pewnego dnia pojechałem na działkę i zobaczyłem, że siatki nie ma – mówił właściciel budynku.

Wyjaśniał, że teraz ma duży problem, ponieważ ludzie ciągle podrzucają tutaj śmieci, a ostatnio ktoś wyrwał metalowe kraty, które zastępowały okno.

– Właśnie sprzątam ten teren i naprawdę jestem zszokowany tym, co ludzie tutaj robią. Niestety nie jestem w stanie wszystkich upilnować. Szedłem sprzątać do piwnicy i aż się bałem, czy nie zobaczę tam jakiegoś trupa – mówił oburzony.

Okazuje się, że ogrodzenie budynku faktycznie zostało usunięte przez Miejski Zarząd Dróg w Kielcach w ramach realizacji inwestycji węzła "Żelazna”. Jarosław Skrzydło rzecznik prasowy tej instytucji wyjaśnił, że Miejski Zarząd Dróg przejął wąskie pasy ziemi znajdujące się bezpośrednio przy ulicy Stolarskiej i Zagnańskiej.

– Właściciel działki dostał za to odszkodowanie. Wycenione zostało wszystko, co się na nich znajdowało, jak na przykład drzewka czy ogrodzenie – stwierdził Jarosław Skrzydło. Wyjaśnił, że ponowne ogrodzenie budynku leży w gestii właściciela działki.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140308960
Tak to jest jak się nie wie o czym pisze...

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: Petras » 22 czerwca 2014, o 13:48

W środę 18.06 zrównali z ziemią tzw. "dom księdza" na Ślichowicach (pod Becher Ogrody). Od lat opuszczona, robiła za melinę. Jeszcze kilka lat temu na parterze działała pijalnia piwa czy coś takiego. Urban legend głosi, że budynek postawił ksiądz, pijak i alkoholik, który później przestał być księdzem, a na koniec mu się całkiem w głowie poprzestawiało. Inna wersja mówi, że miał tylko przydomek "u księdza", bo owa pijalnia piwa stała przy tej samej ulicy co Matuleiwcz. Sam budynek był dość oryginalny. Może ktoś coś więcej zna historii tego domu? Na pierwszym zdjęciu, z 4 maja, jeszcze cały.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: cm » 23 czerwca 2014, o 12:41

Ups, a dopiero kilka dni temu przeszła mi przez głowę myśl, żeby go obfotografować zanim zniknie. No i nie zdążyłem... :cry: Parę(naście?) lat temu był malowniczo obwieszony banerami wykonanymi w technice "total - zrób to sam" o treści m.in. "Czytaj Nasz Dziennik", "Oglądaj TV Trwam", "Słuchaj Radio Maryja" - w tym ostatnim "j" wyszło odwrotnie, dzięki czemu wyglądało bardziej jak "Radio MaryLa".

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: Tomek » 23 czerwca 2014, o 13:37

Kilka lat temu było o tym na forum. Niestety zdjęć nie przechowujemy na serwerze i wyparowały...

Link:
viewtopic.php?p=26253#p26253

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 583
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: Tomasso » 9 lipca 2014, o 09:31

Wspomniane wcześniej w innym poście wyburzenia slumsów na Kaczyńskiego:

Obrazek

Obrazek

endriu
Posty: 3
Rejestracja: 25 sierpnia 2014, o 12:08

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: endriu » 25 sierpnia 2014, o 12:42

Do PETRAS

NA ZDJECIU NR 4 TO CHYBA W OCZEKIWANIU NA PALIWO ?? BO JUZ NIE PAMIETAM HEHE :)
JAK LECI BUDOWA PRZESLIJ PARE FOTEK Z POSTEPU ROBOT.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: Sirek1 » 27 października 2014, o 09:54

Rozbiorą drewniany dom po pożarze przy Prostej

Drewniany budynek socjalny, który znajduje się przy ulicy Prostej w Kielcach najprawdopodobniej zostanie rozebrany. Jak informuje zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków Krzysztof Miernik, z przeprowadzonej przez specjalistów ekspertyzy wynika, że jest w bardzo złym stanie technicznym. Pomieszczenia zostały zniszczone przez pożar a także akcję gaśniczą.

"Nie uda się ich już uratować. Obecnie budowla jest zabezpieczona, żeby nie zagrażała przechodniom. Nie możemy jednak na razie wykonać żadnych innych prac, bo ubezpieczyciel do tej pory nie przygotował ostatecznego raportu" – mówi Krzysztof Miernik.

Pożar wybuchł w drewnianym domu w maju. 8 rodzinom, które tam mieszkały zapewniono inne lokale. Po informacjach, że pomieszczenia mogą zniknąć z mapy Kielc, pojawiły się głosy, iż należy nieruchomość zachować. Budynek powstał na początku XX wieku. Wybudowano go z myślą o urzędnikach, którzy mieli otrzymać pracę w Kielcach, które stały się miastem wojewódzkim.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-27227

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: Sirek1 » 7 listopada 2014, o 08:13

Atrakcyjna działka w centrum Kielc bez pawilonów. Co dalej?

Jedna z najbardziej zapuszczonych działek w centrum Kielc, przy ul. św. Leonarda, wreszcie będzie uporządkowana. W czwartek zaczęto rozbiórkę ostatnich pawilonów.
Artykuł otwarty
Chodzi o działkę o powierzchni 1,3 tys. m kw. przylegającą do Obwodowego Urzędu Miar i bazy pogotowia ratunkowego, na której przez lata stały pawilony handlowe. - Nieruchomość była dzierżawiona, a najemcy, którzy wybudowali pawilony, chcieli się tam uwłaszczyć. Do tego nie doszło i długo trwało wyjaśnianie w sądzie rozliczeń. Ostatecznie to się udało i możemy uporządkować teren - mówi Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji w kieleckim ratuszu. Dodaje, że kilka lat temu OUM wystąpił o przekazanie tej działki pod rozbudowę siedziby. - Była uchwała, ale nie wiem, czy ją wykonamy. To zależy od dalszych planów urzędu miar - mówi urzędnik.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3IMezBCVZ

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1441
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: hey » 30 listopada 2014, o 16:11

Jedna rudera na Starodomaszowskiej wyburzona. Kebab,który od lat mieścił się w stojącej obok przyczepie został przeniesiony do lokalu
po drugiej stronie ulicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: ice » 30 listopada 2014, o 21:02

W końcu.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: ice » 5 stycznia 2015, o 13:28

Domek widoczny na zdjęciu powyżej też już zniknął.

Obrazek

ODPOWIEDZ