GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Tommy
Posty: 55
Rejestracja: 19 czerwca 2006, o 14:27

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Post autor: Tommy » 30 lipca 2014, o 19:40

Na Gazecie piszą że ekolodzy się znowu się będą odwoływać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Niech mnie ktoś oświeci. Jak wiadomo wybrano bardzo kiepski wariant około 8 kilometrowy na mniej więcej 5 kilometrowym odcinku. Czy ekolodzy są za tym korzystniejszym z opcją wyburzenia szkoły w Skarzysku, ale za to znacznie krótszym ???

leonard
Posty: 36
Rejestracja: 3 maja 2010, o 14:32
Lokalizacja: Kielce

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Post autor: leonard » 2 sierpnia 2014, o 23:03

Dosc juz tych ekologicznych sztuczek co w koncu jest wazniejsze bezpieczenstwo ludzi ,czy przebiegajaca zaba.Czy ona teraz kiedy 7 jest jednopasmowa nie przechodzi. Wszystko jest robione celowo aby mieszkancy woj, zawsze byli na zadupiu ,odcieci od lotniska,kolei i na dodatek drog.Najwyzsza pora zaprotestowac i udowodnic ze Kielce ze swoja piekna historia to nie byle co.Najwyzszy czas by ci co wybyli z woj. teraz walczyli o jego rozwoj.Wszystkie wielkie inwestycje sa blokowane i spychane-zamiatane pod dywan.Czas upomniec sie o swoje czas walczyc slowem,glowa,czynem.Kochajmy swoje miasta kochajmy swietokrzyskie.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11636
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Post autor: Autor » 3 sierpnia 2014, o 19:23

Moim zdaniem miłością braku przestrzegania prawa nie wytępisz.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Post autor: RZ » 5 sierpnia 2014, o 10:11

Chyba braku przestrzegania prawa?
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11636
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Post autor: Autor » 5 sierpnia 2014, o 14:13

Tak! ;)

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Post autor: AR » 15 czerwca 2015, o 13:27

Budowa ostatniego odcinka S7 później. "Umowa może w przyszłym roku"

Drogowcy oceniają, że dopiero w przyszłym roku podpiszą umowę na budowę ostatniego odcinka krajowej "siódemki" w regionie świętokrzyskim - od Skarżyska do Mazowsza. Za to w ciągu miesiąca rozpocznie się budowa fragmentu od Chęcin do Jędrzejowa.

O aktualnych terminach kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowano w poniedziałek, przy okazji podpisywania umowy na budowę 21-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów. Tę inwestycję, wartą 585,7 mln zł zrealizuje włosko-polskie konsorcjum, na czele którego stoi firma Salini Polska. - Sama inwestycja nie jest zbyt skomplikowana. Na realizację mamy 22 miesiące z wyłączeniem okresów zimowych, czyli mniej więcej do końca 2017 roku - mówi Marcin Marciniak, dyrektor kontraktu. Zapowiada, że prace zgodnie z kontraktem zaczną się w ciągu 30 dni.

Niestety, GDDKIA podali kolejny termin podpisania umowy na budowę ostatniego odcinka "siódemki" w regionie świętokrzyskim - długiego na 7,6 km fragmentu w rejonie Skarżyska-Kamiennej. - Mamy już zarówno decyzję środowiskową, jak i zgodę na realizację inwestycji drogowych, ale nadal toczy się postępowanie odwoławcze po wnioskach Stowarzyszenia "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot". Jedna z nich wróciła do ministerstwa [infrastruktury - red.] i czekamy na decyzję resortu - mówi Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału GDDKiA. - W takiej sytuacji, chociaż trwa już przetarg, nie spodziewamy się podpisania umowy z wykonawcą w tym roku - mówi dyrektor Strzelczyk.

To już kolejny termin. Budowa "skarżyskiego" odcinka S7 pierwotnie miała ruszyć już w 2010. Otwarto wtedy nawet oferty w przetargu, ale unieważniono go, bo nie było pieniędzy, a równolegle trwały protesty ekologów. Gdy pieniądze się znalazły, zapowiadano, że umowa będzie podpisana już na początku 2014 roku. - Bardzo byśmy się ucieszyli, gdyby podpisanie i tej umowy było możliwe jeszcze w tym roku, ale to mało prawdopodobne - mówi Strzelczyk.

Ekolodzy od dawna twierdzą, że budowa drogi w proponowanym przebiegu, a szczególnie węzła Skarżysko-Północ, zaszkodzi m.in. trzem gatunkom motyli i przetnie międzynarodową trasę wędrówek wilków oraz łosi.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3d8J4mKBf
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ