Budżet Obywatelski - potrzebna pomoc!

Działamy!

Moderatorzy: sueno, MeehoweCK, Masmix, CKfan, AR, Geodeta, grzebo, maciej, mp, michal_ck, RZ, Kot, Jarek, Oskar, Petras

Awatar użytkownika
Masmix
Posty: 403
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:51
Lokalizacja: Kielce

Budżet Obywatelski - potrzebna pomoc!

Post autor: Masmix » 22 września 2013, o 18:39

SKI potrzebuje pomocy w zbieraniu podpisów do budżetu obywatelskiego na projekt budowy dróg dla rowerów.

Na pewno są na forum osoby gotowe pomóc jako wolontariusze, więc zapraszam, jest okazja się wykazać i zrobić coś dobrego dla naszego miasta :!:


Kontaktować się można ze mną przez prywatne wiadomości.

Obrazek

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 9 października 2013, o 11:31

Idea budżetu obywatelskiego będzie w Kielcach kontynuowana
Idea budżetu obywatelskiego będzie w Kielcach kontynuowana ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony mieszkańców - powiedział na naszej antenie prezydent Wojciech Lubawski. Jak podkreślił, wszystkie zaproponowane przez Kielczan projekty były interesujące, wygrały jednak te, których realizacji domagała się największa liczba osób biorących udział w głosowaniu.

Prezydent Lubawski mówi, że najwięcej problemów sprawi pomysł dotyczący rozbudowy infrastruktury rowerowo – pieszej i połączenia w jedną sieć, ścieżek rowerowych na terenie miasta. Chodzi np. o uzyskanie prawa do gruntów, przez które miałaby przebiegać taka trasa.

Jak już informowaliśmy, z pieniędzy pochodzących z budżetu obywatelskiego, w przyszłym roku rozpocznie się także budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 na Białogonie.

Na realizację tych inwestycji przeznaczonych zostanie nie 3 miliony złotych jak wcześniej zakładano, ale ponad 5 milionów złotych. Mieszkańcy Kielc oddali ponad 37 tysięcy głosów na 67 projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Pełna lista z wynikami głosowania znajduje się na stronie internetowej kieleckiego ratusza.
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/post-17360
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

ODPOWIEDZ