Imprezy targowo-wystawiennicze w Kielcach

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 3 września 2006, o 22:44

Obrazek

Rekordowy Salon Przemysłu Obronnego

oprac. ziem 2006-09-03

Rekordowa liczba wystawców i delegacji zagranicznych, wystawa narodowa Izraela, pokaz odbijania zakładników przez polskich żołnierzy - taki będzie rozpoczynający się w poniedziałek Salon Przemysłu Obronnego.

XIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpocznie się w samo południe, a zakończy w czwartek. Pierwszy dzień będzie zamknięty dla zwiedzających. Biuro prasowe rządu potwierdziło, że wystawę otworzy premier Jarosław Kaczyński.

Po raz trzeci zorganizowana będzie wystawa narodowa. Po Niemczech i Francji przyszła pora na Izrael. Ten niewielki kraj jest prawdziwą potęgą w tej branży.

Jak co roku w pawilonach Targów Kielce gościć będą przedstawiciele firm z czołówki koncernów zbrojeniowych - pancernych, lotniczych, obrony powietrznej, a także producenci sprzętu gaśniczego, ratowniczego, sprzętu specjalistycznego dla marynarki wojennej, policji, Straży Granicznej. Nie zabraknie producentów umundurowania, urządzeń metrologicznych, systemów łączności. W tegorocznej edycji uczestniczyć będzie 312 wystawców z 23 krajów. Na targach swój udział zapowiedziało 26 zagranicznych delegacji. To rekord w historii MSPO. Wystawa zajmie także rekordową powierzchnię wystawienniczą - 17 tys. m kw.

Podczas MSPO zaprezentowany zostanie sprzęt wojsk lądowych, który w tym roku znalazł się w wyposażeniu lub wejdzie do użytku w następnym roku. Są to urządzenia i sprzęt będący na wyposażeniu artylerii, wojsk chemicznych, inżynieryjnych oraz obrony przeciwlotniczej. Targom będzie towarzyszył również pokaz dynamiczny wojsk lądowych polegający na odbijaniu zakładników, w którym weźmie udział około 50 żołnierzy (na minipoligonie obok hal).

To nie jedyny pokaz, jaki obejrzą wystawcy i zwiedzający. Będzie można m.in. zobaczyć ewakuację rannych przy pomocy śmigłowca Mi 17 Medavac i rozkładania mostu do przeprawy.

Wśród nowości organizatorzy wymieniają urządzenie do prześwietlania pocisków, pływający transporter samobieżny, transporter do ustawiania pól minowych, kołowe transportery opancerzone Rosomak i pierwszą w Polsce niszczarkę twardych dysków komputerowych.

Największe stoisko przygotuje BUMAR - zajmie ono ponad 3200 m kw.

Bilety wstępu kosztują 45 zł, wstęp tylko dla dorosłych.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3593237.html

-------------------
Gazeta Wyborcza pisze:Bilety wstępu kosztują 45 zł, wstęp tylko dla dorosłych.
Kiedyś było za darmo...
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 4 września 2006, o 06:47

Obrazek

Salon daje nam dobrze zarobić

KIELCE. Dziś w halach Targów Kielce rusza kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielecka branża turystyczna już liczy zyski, choć te trafią też do Warszawy i Krakowa. Ponad dwadzieścia oficjalnych delegacji tam będzie właśnie mieszkać, bo w Kielcach zabraknie miejsc.

Mimo to i tak, jako miasto zarobimy. Wprawdzie nikt wzorem Poznania nie wyliczył u nas dokładnie ile z tego będzie kasy, ale jeszcze poprzedni prezes Targów Kielce, Tomasz Raczyński szacował roczne wpływy hotelarzy, restauratorów, taksówkarzy, właścicieli pubów, pizzerii, sklepów itp. na około 100 milionów złotych. Duża część tej sumy przypadnie właśnie na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który nie jest może największą imprezą wystawienniczą, ale najbardziej prestiżową, na jaką przyjeżdża mnóstwo znamienitych i bogatych gości. A ci chętnie zostawiają pieniądze.
- Nie ma w tej chwili innej firmy w naszym regionie, która tak mocno wpływałaby na promocję i metropolitalne aspiracje Kielc. Wielkie imprezy, takie jak targi zbrojeniowe, autostradowe czy wystawa tworzyw sztucznych dają zarobić nie tylko branży turystycznej, ale i miastu, bo przecież do jego kasy trafia część wpływów z podatków - mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.
O tym jak ożywczy dla hotelarzy, restauratorów i taksówkarzy jest przypływ gości targowych świadczy fakt, że podczas takich wystaw, jak Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) wszystkie miejsca noclegowe są wykupione.
- Rok temu mieliśmy trzy oficjalne delegacje na MSPO, w tym roku będzie ich ponad dwadzieścia. Niestety, większość, z powodu braku miejsc przenocuje w Warszawie i Krakowie i codziennie będą dojeżdżać do Kielc. Szkoda, bo przechodzi nam mnóstwo pieniędzy koło nosa, ale wiem, że hotelarze zbudują nowe obiekty, jeśli będą mieli na nie zbyt przez cały sezon. Dlatego już w tej chwili oferujemy im prawie sto dni targowych, a w przyszłym roku wpiszemy do kalendarza kilka nowych imprez - mówi prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń.
Inwestycji w branży hotelarskiej w Kielcach przybywa. Lada moment zostanie otwierty wielki hotel sieci “Qubus”, kolejny hotel ruszy przy ulicy Paderewskiego, a następne dwa w pobliżu Targów Kielce.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc:
- Nie ma w tej chwili firmy bardziej miastotwórczej niż Targi Kielce, które wywierają ogromny wpływ na ekonomiczny rozwój naszego miasta.

Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego:
- W strategii turystycznej naszego regionu turysta biznesowy, który przyjeżdża między innymi na targi jest szalenie ważny, bo zostawia w hotelach, restauracjach i na zakupach najwięcej pieniędzy. Co ważne, taki turysta promuje często nasz region wśród swoich równie zamożnych znajomych.

100 mln zł
Poprzedni prezes Targów Kielce, Tomaszy Raczyński szacował roczne wpływy hotelarzy, restauratorów, taksówkarzy, właścicieli pubów, pizzerii, sklepów itp. na około 100 milionów złotych. Duża część tej sumy przypada na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, na który przyjeżdża mnóstwo bogatych gości.

45 złotych
XVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego potrwa do czwartku. Targi będzie można odwiedzać w godzinach 10-17, a w ostatnim dniu do 16. Bilet wstępu na targi kosztuje 45 złotych, mogą je odwiedzać jedynie osoby pełnoletnie.

Jarosław PANEK

:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=10&id=34871

--------------------------------

Obrazek

Snajper przypilnuje targowych gości

KIELCE. Snajperzy na dachach hal targowych, liczba ochroniarzy dorównująca niemal liczbie gości - mówi się nieoficjalnie, że rozpoczynający się dzisiaj w Kielcach XIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego będzie szczególnie chroniony.

Zagrożenie atakiem terrorystycznym na świecie wciąż jest bardzo duże. Służby specjalne wolą chuchać na zimne.
Powód pierwszy specjalnych zabezpieczeń to wizyta premiera Jarosława Kaczyńskiego, drugi to Wystawa Narodowa Izraela. Decyzja o tym, że kraj ten zaprezentuje w Kielcach swój potencjał zbrojeniowy zapadła na długo przed konfliktem izraelsko-libańskim. Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń przyznał tylko, że salon będzie szczególnie dozorowany. Już krąży dowcip o pięciu rozmawiających na targach z sobą ludzi, gdzie trzech na pewno będzie agentami. Nieprzypadkowo pokaz odbijania zakładników z rąk terrorystów przygotowali komandosi z I Pułku Specjalnego z Lublińca.
Szefowie policji odmawiają udzielania jakichkolwiek informacji o sposobie zabezpieczania targów.
- Nie będę zdradzał, w jaki sposób ochrania się poszczególne osoby - podkreśla Jarosław Pięta, komendant miejski policji w Kielcach. - Mogę tylko powiedzieć, że zabezpieczenie targów będzie odpowiednie ze względu na odwiedzających je VIP-ów i prezentowaną broń. Dla nas to żadna nowość. Tak jest co roku, z tym, że od jakiegoś czasu dmuchamy na zimne w związku z określonymi wydarzeniami na świecie.

315 wystawców z 23 krajów
Zaprezentują oni najnowocześniejszy sprzęt wszystkich rodzajów służb mundurowych. Prawdziwą sensacją tegorocznego salonu może się stać niepozornie wyglądające urządzenie o długości metra i wadze 250 kilogramów. Jest to pierwsza w Polsce i prawdopodobnie jedna z pierwszych na świecie niszczarka twardych dysków komputerowych. Urządzenie działające z prędkością 3000 obrotów na minutę rozdrabnia dysk na stos metalowych opiłków, z których nie da się już absolutnie żadnym sposobem odzyskać informacji.
W ramach wystawy systemów dowodzenia Wojsk Lądowych będzie można zobaczyć na przykład najnowocześniejszy śmigłowiec MI-17 przystosowany do ewakuacji medycznej. - To taka latająca karetka reanimacyjna - objaśniał pochodzący z Pińczowa lekarz porucznik Arkadiusz Madej z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. - Ciekawostką są także izraelskie buty do chodzenia po polu minowym, o tak znikomym nacisku, że nie zgniotą nawet pustej paczki po papierosach - dodała major Małgorzata Ossolińska, rzeczniczka dowództwa Wojsk Lądowych.

Małgorzata PAWELEC pawelec@echodnia.eu

:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=10&id=34870

--------------------------

Obrazek

Jutro rozmowy w sprawie przyszłości Targów Kielce

Skarb Państwa powinien przejąć od Międzynarodowych Targów Poznańskich udziały w Targach Kielce. Taką opinię przedstawił na naszej antenie Przemysław Gosiewski, minister, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Już jutro przy okazji wizyty wicemistra skarbu Pawła Szałamachy ma w Kielcach dojść do rozmów na temat przyszłości Targów.
Ministerstwo Skarbu od kilku miesięcy nie chce wydać zgody, by Kielce wykupiły udziały w spółce od Międzynarodowych Targów Poznańskich. Za takim rozwiązaniem opowiada się prezydent Kielc i miejscy radni.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.ph ... 353776.txt

---------------------------

Obrazek

Dziś w Kielcach początek Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

W Kielcach rozpoczyna się dziś /4.09/ Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Największa w Polsce wystawa sprzętu dla wojska, policji i służb mundurowych zgromadziła w tym roku ponad 320 wystawcow z kraju i zagranicy. Swoją narodową wystawę mają producencji uzbrojenia z Izraela.

Swój udział potwierdziło także około 20 oficjalnych zagraniczych delegacji. Wśród prezentowanych nowości jest jedna z pierwszych w świecie niszczarka twardych dysków komputerowych.
Na specjalnym poligonie obok obiektów targowych odbywać się będą min. dynamiczne pokazy grup antyterrorystycznych, śmigłowców czy transporterów opancerzonych " Rosomak" .
Targom towarzyszą liczne seminaria i konferencje. min. dotyczące realizacji umów offsetowych, czy bezpieczeństwa informacji w biznesie.
Imprezę otworzy o 12.00 premier Jarosław Kaczyński.
0 14.05. szef Rady Ministrów będzie gościejm Radia Kielce.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.ph ... 353879.txt
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 6 września 2006, o 15:25

Obrazek

Cel premiera

Premier Jarosław Kaczyński otworzył XIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach i przymierzył się do najnowszej polskiej broni.

KIELCE. Trzy wypełnione po brzegi pawilony, prezentacja systemu dowodzenia Wojsk Lądowych i wystawa Narodowych Sił Zbrojnych Izraela to atrakcje tegorocznego salonu.

- Kielce stały się miejscem prezentacji nie tylko polskiego przemysłu obronnego - powiedział premier Kaczyński. - Cieszę się, że region świętokrzyski, dzięki drugim pod względem wielkości targom w Polsce, ma kontakt z zagranicznymi kontrahentami.
Jarosław Kaczyński zwiedził ekspozycję wyposażenia Wojsk Lądowych. To właśnie tam premier dał się namówić na wypróbowanie karabinów typu beryl i miniberyl, produkowanych przez radomski Łucznik. - Dzięki celownikom hologramowym można z nich strzelać bardzo szybko, praktycznie nie mierząc do celu - objaśniał szefowi rządu działanie broni dowódca Wojsk Lądowych generał Edward Pietrzyk. - Czy nie ma w nich nabojów? - upewniał się premier przed wycelowaniem, po czym obejrzał pokaz odbijania zakładników, przygotowany przez komandosów z I Pułku Specjalnego z Lublińca.

Ciekawostką ekspozycji Wojsk Lądowych były izraelskie buty do chodzenia po polu minowym. - Służą one do udzielania pomocy rannym, znajdującym się na zaminowanym terenie - mówił starszy szeregowy Jacek Kozioł. - Mają tak minimalny nacisk, że nie zgniotą pustej paczki papierosów.

Delegacja rządowa odwiedziła między innymi stoisko skarżyskich zakładów Metalowych Mesko. - Nasza nowość to amunicja o kalibrze 20 mm do samolotów F16, które będą w nią wyposażone pod koniec roku - powiedział prezes Mesko Piotr Mazurek. - Zakłady uruchamiają również linię do utylizacji środków bojowych. Planujemy też produkcję niekierowanego pocisku rakietowego o kalibrze 70 mm, przeznaczonego do samolotu F16. Jest to rakieta balistyczna powietrze - ziemia, która przeszła pomyślnie badania.

Na kieleckich targach prezentowany jest sprzęt dla wszystkich służb mundurowych. - Produkujemy plecakowe miotacze gazu pieprzowego dla polskiej policji, służące na przykład do rozganiania chuliganów na stadionach - objaśniał Grzegorz Szymański, szef kieleckiej firmy Holsters HPE Polska. - Zaczynaliśmy od produkcji kabur, teraz robimy na przykład kominiarki z materiałów niepalnych, wyposażamy policję w tarcze balistyczne, kamizelki, gogle kuloodporne i hełmy. Nasza nowość to miotacze gazu pieprzowego o wadze 1-2 kilogramów, które policjanci z patrolu mogą wozić w samochodach celem rozpędzenia jakichś małych grupek chuliganów, na przykład w parku. Do takich ludzi broni się raczej nie wyciągnie. A dla pań mamy minimiotacze gazu w długopisach.
Na targach nie zabrakło Polmo SHL z Kielc. - Od jakiegoś czasu stawiamy na produkcję naczep do tankowania samolotów nie tylko wojskowych, ale i cywilnych - mówił kierownik działu handlowego Polmo SHL Leonard Kaleta. - Po Okęciu jeździ już taka naczepa, o pojemności 28 tysięcy litrów paliwa. Mamy zamówienie na następną, o pojemności 40 tysięcy litrów. Produkujemy również naczepy dla wojska do tankowania samolotów F-16.

Katarzyna Prostak, komisarz Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego:
- Padło kilka targowych rekordów. Na zajmujący rekordową powierzchnię 19 tysięcy metrów kwadratowych salon przyjechało 344 wystawców z 23 krajów świata. Gościmy rekordowo dużo, bo aż 26 delegacji zagranicznych. Mamy też największą w historii targów ekspozycję, zajmującą 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, a przygotowaną przez grupę kapitałową Bumar.

Minister Przemysław Gosiewski:
- Skarżyskie zakłady Mesko znów stają przed dużą szansą rozwoju. W ciągu najbliższych dni powinna być podpisana umowa offsetowa na produkcję rakiet dla marynarki wojennej, na kwotę ponad 500 milionów złotych, co ma zaowocować nowym kontraktem dla Mesko.

Kontrakty dla Mesko
Skarżyskie Zakłady Metalowe Mesko, wchodzące w skład grupy kapitałowej Bumar, mają szansę na nowy kontrakt. W ciągu najbliższych dni planowane jest podpisanie umowy offsetowej na produkcję rakiet typu RPS MK3 dla marynarki wojennej, o długości około 6 metrów. Mesko do tej pory nie wprowadzało na rynek tak dużych pocisków, ale ma szansę produkować ich elementy. Będą to pociski woda - woda i woda - powietrze. Można będzie nimi atakować z okrętów inne jednostki albo cele nabrzeżne. Umowa opiewa na kwotę 514 milionów złotych.
- Mesko może stanąć przed jeszcze jedną szansą - powiedział prezes grupy kapitałowej Bumar Roman Baczyński. - Toczą się rozmowy na temat wyposażenia nowych helikopterów w ramach offsetu. Skarżyskie zakłady są brane pod uwagę jako producent pewnych elementów wyposażenia maszyn. Szczegóły objęte są na razie tajemnicą handlową.

Małgorzata PAWELEC

:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=10&id=34940
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 września 2006, o 22:19

Obrazek
Targi największe, a będą jeszcze większe

Obrazek ziem, 2006-09-08

Naj..., naj..., naj... - tak zaczynających się przymiotników nasłuchali się organizatorzy zakończonego wczoraj XIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. A następny salon ma być znowu naj....

Wczoraj o największych targach zbrojeniowych mówił minister obrony narodowej Radosław Sikorski. - Cieszę się, że tak dobrą ofertę przedstawił gość honorowy targów, przemysł Izraela. W przyszłym roku targi będą jeszcze większe. Gratuluję wszystkim wystawcom, nagrodzonym i całemu regionowi takiej imprezy - chwalił. Według Sikorskiego szczególnie cieszy to, że jego resort będzie miał pieniądze na zakup wielu z wystawianych w Kielcach produktów i technologii. - Budżet MON wzrósł o kilkadziesiąt procent. To nienotowany w ostatniej historii przyrost - podkreślał.

W imprezie wzięła udział rekordowa liczba wystawców - 344 z 23 krajów. Gościło na nich 26 oficjalnych delegacji zagranicznych.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 13 września 2006, o 21:51

Obrazek

Targi Kielce zapraszają do salonu piękności

Rozpoczynają się targi kosmetyczne i rehabilitacyjne. To okazja, by zapoznać się z nowinkami kosmetycznymi, przyjrzeć pokazom makijażu oraz zobaczyć, jakie fryzury są najmodniejsze. A wszystko w ramach Salonu Medycyny Estetycznej i Kosmetyki Profesjonalnej "Venus 2006", który towarzyszyć będzie rozpoczynającym się dziś VI Targom Rehabilitacji, Sanatoriów i Uzdrowisk REHMED-EXPO.

- Salon Venus organizowany jest po raz pierwszy. Weźmie w nim udział 30 firm. Mamy nadzieję, że dzięki atrakcyjnej tematyce będzie się cieszył dużym zainteresowaniem kielczanek - mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Organizatorzy zapowiadają, że ci, którzy odwiedzą centrum targowe, nie pożałują. Oprócz zapoznania się z nowościami kosmetycznymi będzie można skorzystać także z porad specjalistów, m.in. dermatologów, stomatologów oraz masażystów. Wystawcy pokażą sprzęt i wyposażenie salonów kosmetycznych. Zapowiedziano również pokazy makijażu i fryzjerskie.

Na targach REHMED-EXPO zaprezentowany zostanie najnowszy sprzęt rehabilitacyjny. Oferty przedstawią uzdrowiska oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Na naszym stoisku będziemy informować o programach profilaktycznych, porad udzielą również specjaliści - zapowiada Beata Ryń, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Targi można zwiedzać dziś i jutro w godz. 10-17, a w sobotę od 10 do 15. Wstęp kosztuje 5 zł.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3616349.html
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 października 2006, o 22:41

Obrazek
Targi Kielce przejmują kolejne imprezy

Obrazek Anna Roży, 10-10-2006

Letnia edycja Targów Sportowych w przyszłym roku zostanie już zorganizowana przez Targi Kielce. Trwają również rozmowy dotyczące przejęcia targów Month and Track. Ale jest to dopiero początek planów zarządu TK.

Pierwsza z nich to Targi Sportowe, które co prawda w tym roku po raz pierwszy odbyły się już w Kielcach, jednak TK nie były ich organizatorem, tylko wynajmowały mu powierzchnię. W przyszłym roku letnia edycja ma być już przygotowana w całości przez ekipę z ul. Zakładowej.

- Zawarliśmy wstępne porozumienie. Zimową edycję targów w 2007 roku zorganizuje jeszcze firma Sumit, lecz już wysłała informację do firm prezentujących się podczas targów, że my przejmiemy ich organizację - mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Pojawia się w związku z tym szansa na to, że wtedy będą one choć w części otwarte dla publiczności. Podczas poprzedniej edycji dużą popularnością cieszył się pokaz sprzętu zimowego, który odbył na kieleckim Telegrafie.

Zarząd Targów rozpoczął też negocjacje w sprawie przejęcia i organizowania w Kielcach targów krakowskich Month and Track. To bynajmniej nie koniec planów rozwoju spółki. - Chcielibyśmy zorganizować jeszcze około 10 nowych imprez, ale na razie nie mogę zdradzać naszych planów - informuje prezes Mochoń.

Awatar użytkownika
agatek
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2006, o 14:39
Lokalizacja: CK-BCN
Kontakt:

Post autor: agatek » 9 listopada 2006, o 16:29

Trochę off:
W przyszły weekend na terenia Targów będzie Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych,wybiera sie ktoś :> ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 10 listopada 2006, o 00:22

Zawsze było na terenie stadionu lekkoatletycznego :)

PS - Pies to przyjaciel a nie maskotka do pokazywania na wybiegach, ja na takie "imprezy" nie chodzę 8)

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 10 listopada 2006, o 08:37

Deo pisze:Zawsze było na terenie stadionu lekkoatletycznego :)
Oj nie zawszej :D Już chyba rok temu impreza odbywała się w halach TK.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 10 listopada 2006, o 15:32

w zeszlym roku byla na TK,, bo bylem tam osobiscie :P
cochi

Awatar użytkownika
agatek
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2006, o 14:39
Lokalizacja: CK-BCN
Kontakt:

Post autor: agatek » 14 listopada 2006, o 16:19

Wiem że offuję ale mnie nie tłumacz że pies to nie maskotka.
Trochę się na tym znam,sama mam psa pozatym piszę na kilku forach kynologicznych i tak dalej...

Tak pies to najlepszy przyjaciel człowieka.A wystawy to nie tylko paradowanie po wybiegach,to też próby pracy,spotkania hodowców i okazja to miłego spędzenia czasu.I nie sądze żeby pies cierpiał gdy raz przebiegnie się po ringu.Fakt,przesadą jest fryzowanie psa lokówką i zakładanie różowego kubraczka.Ale większość wystaw nie ma z tym za wiele wspólnego.

To tyle :)

Tak,teraz już nie na stadionie a w halach TK są wystawy. :roll:
Obrazek

Yahagi
Posty: 89
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:31
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Yahagi » 19 listopada 2006, o 15:52

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 947534.134

Rekord Guinnessa w gotowaniu żurku
PAP - dodane 56 minut temu

10 tys. litrów żurku ugotowali kucharze we Wrocławiu, ustanawiając w ten sposób rekord Guinnessa. Zupą, podzieloną na 50 tys. porcji, poczęstowano gości I Światowych Targów Książki Kulinarnej.

Zupa była gotowana już od piątku. Kucharze do wielkiego garnka wrzucili m.in.: 240 kg boczku, 480 kg kiełbasy, 480 kg marchewki, 3 200 kg ziemniaków i 250 litrów śmietany. Wybraliśmy właśnie żurek, bo okazało się, że jest najbardziej rozpoznawalną za granicą, polską zupą - powiedział PAP Zenon Pustelnik, wiceprezydent I Światowych Targów Książki Kulinarnej.

... tak sobie myśle, ze to bardzo dobry pomysł promocyjny na nasze targi :) Im dziwniejszy patent - tym głośniejsza moze być reklama. Może u nas spróbowaliby ugotować 12 000 litrów ? Zalewajki ? Byloby glośniej zarówno o zupie jak i o Kielcach i TK :)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 19 listopada 2006, o 20:24

W sobotę w Kielcach też został pobity rekord Guinnessa. Zrobili ileśtam metrowy placek, czy coś takiego 8)

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 20 listopada 2006, o 21:41

Deo pisze:W sobotę w Kielcach też został pobity rekord Guinnessa. Zrobili ileśtam metrowy placek, czy coś takiego 8)
dokladnie to rolade 8)

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 23 listopada 2006, o 18:14

Kalendarz targów 2007

X Międzynarodowe Targi Energetyki
ENEX, 12-14 II 2007


V Targi Odnawialnych Źródeł Energii
ENEX – Nowa Energia, 12-14 II 2007


VIII Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu
EKOTECH, 12-14 II 2007


XIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej
AGROTECH, 9-11 III 2007


VII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi
LAS-EXPO, 9-11 III 2007


XII Targi Edukacyjne
EDUKACJA, 28-30 III 2007


VI Świętokrzyskie Targi Turystyki
VOYAGER, 29-31 III 2007


VII Targi Rehabilitacji, Sanatoriów i Uzdrowisk
REHMED-EXPO, 29-31 III 2007


X Ogólnopolskie Targi Pracy
2 IV 2007


XIV Targi Materiałów Budownictwa
Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz
DOM, 13-15 IV 2007


XIV Targi Ogrodnicze i Działkowe
OGRÓD I TY, 13-15 IV 2007


II Salon Medycyny Estetycznej i Kosmetyki Profesjonalnej
VENUS, 13-15 IV 2007


IV Targi Techniki Gazowniczej
EXPO-GAS, 25-26 IV 2007


XIII Międzynarodowe Targi
Budownictwa Drogowego
AUTOSTRADA-POLSKA, 16-18 V 2007


III Międzynarodowe Targi Infrastruktury
TRAFFIC-EXPO, 16-18 V 2007


IX Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i&nbspPojazdów Specjalistycznych
MASZBUD, 16-18 V 2007


Technologia i Infrastruktura Lotnisk
TIL, 16-18 V 2007


III Międzynarodowe Targi Optyczno-Okulistyczne
OPTEXPO, 25-26 V 2007


XI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych
PLASTPOL, 29 V - 1 VI 2007


XII Międzynarodowe Targi Kamienia i Maszyn Kamieniarskich
INTERKAMIEŃ, 15-17 VI 2007


II Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej
NECROEXPO, 15-17 VI 2007


VIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa
i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej
i Dewocjonaliów
SACROEXPO, 18-20 VI 2007


XV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego
MSPO, 3-6 IX 2007


XIII Międzynarodowe Targi Logistyczne
LOGISTYKA, 3-6 IX 2007
cochi

ODPOWIEDZ