Euro 2016 w Piłce Ręcznej a Kielce

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 lipca 2012, o 16:56

Dodatkowy milion złotych dla Vive Targi Kielce

To jedyna w Polsce promocja turystyczna, sportowa i gospodarcza, która realizowana jest przez klub. - To nie są pieniądze, które dostajemy ot tak, musimy się z nich rozliczyć wykonując określone działania. Oczywiście klub ma profity, ale świadczymy usługi. A zrobiliśmy naprawdę dużo - podkreślał Marian Urban, wiceprezes Vive Targi Kielce.

Miał na myśli przeprowadzane regularnie w Polsce i za granicą z udziałem zawodników Dni Świętokrzyskie, filmy promocyjne, reklamy na bilbordach, wizyty w szkołach, promocję na wydarzeniach sportowych jak np. Kielce Cup, zagranicznych stronach internetowych czy też specjalne wydawnictwa klubowe (albumy i kalendarze).

Łączny budżet projektu to ponad 9 milionów złotych. Pieniądze uzyskane ze środków unijnych to dotąd 5 mln złotych (a od czwartku milion więcej), a 3,1 mln to wkład klubu. - Klub wywiązuje się ze swoich zadań bardzo dobrze, pracujemy nad aplikacją na kolejne lata budżetowe UE - podkreślił marszałek Adam Jarubas.

Umowa została zawarta w październiku 2010 roku. Na mocy czwartkowego aneksu jej działanie przedłużono o rok i kwartał do czerwca 2014 roku. - Dzięki temu będziemy mogli rozszerzyć ilościowo i jakościowo, to co dotąd robiliśmy. Mamy też nowe pomysły np. nowe koszulki z wykorzystaniem wizerunku Vive i zawodników, więcej filmów, nowe publikacje i większa promocja przy okazji imprez EHF-u, którego mamy już wstępną zgodę - zapowiadał Urban.

Umowę parafowano w siedzibie Vive Targi Kielce - ze strony klubu podpisy na niej złożyli wiceprezesi Marian Urban i Tadeusz Dziedzic, a ze strony władz województwa marszałek Adam Jarubas i dyrektor Jacek Kowalczyk.

:arrow: http://www.sport.pl/sport/1,78979,12075 ... ielce.html


P.S.
Pośrednio związane z tematem, miasto wszelkimi dostępnymi metodami dotuje Koronę i Vive, a to przez spółki zależne miasta typu Targi Kielce, czy Zieleń Miejska itp, jak powstanie ta hala na 8-10 tys to będzie to dodatkowo stałe i niezmienne obciążenia dla budżetu a trzeba brać pod uwagę że z inwestycji w ostatnim czasie to tylko koszty nam sie robią a nie wpływy. Dodatkowo niewiadomo do kiedy nie znudzi się zabawa sponsorowi Vive (patrz Sołowow-koszykówka, Klicki-nożna, Szczukiewicz-siatkówka...)

Gajtek
Posty: 64
Rejestracja: 1 grudnia 2008, o 18:21

Post autor: Gajtek » 28 sierpnia 2012, o 12:24

Kempa: zbudujmy w Kielcach "handballowe Wembley"


"Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego nie wyobrażają sobie, aby wśród miast gospodarzy mistrzostw Europy w piłce ręcznej w 2016 r. nie było miasta, w którym gra najlepsza polska drużyna" - pisze w interpelacji do minister sportu posłanka Solidarnej Polski Beata Kempa.
Beata Kempa interpelację wysłała 7 lipca. - "Kielce, które dysponują najlepiej czującymi tę dyscyplinę sportu i najliczniejszymi w niej w Polsce kibicami (...), mają wystarczające argumenty, aby na własnym terenie stworzyć narodowe centrum piłki ręcznej" - pisze do minister sportu.

I podkreśla, że "do Kielc będą mieli równie blisko kibice z największych aglomeracji kraju, jest to doskonałe miejsce na polskie handballowe Wembley". - "Tu, jak nigdzie indziej, piłka ręczna w narodowym wydaniu uzyska najwspanialszą oprawę i klimat. To najlepsze lokacyjne źródło na dalszą promocję handballu w Polsce" - stwierdza.

Pyta również minister, jakie warunki musi spełnić miasto, aby otrzymać 40 mln zł ministerialnego dofinansowania na budowę nowej hali. - "Od Pani decyzji zależy teraz, czy mieszkańcy naszego regionu będą mogli już wkrótce cieszyć się tak wspaniałym obiektem sportowym" - pisze Kempa.

Resort w odpowiedzi stwierdził, że "rozpoczęcie finansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej może nastąpić po zamknięciu procesu przygotowania inwestycji do realizacji, w szczególności po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę oraz pełnej konstrukcji montażu finansowego. Tym samym aktualnie, wobec braku dokumentacji stanowiącej niezbędny element wnioskowania o dofinansowanie, ministerstwo nie ma możliwości odniesienia się do kwestii dotyczącej możliwości udzielenia wsparcia".

Jak już pisaliśmy, w sprawie budowy nowej hali w Kielcach Bertus Servaas, prezes drużyny mistrza Polski, spotkał się na początku lipca z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim. Ustalono wówczas, że urząd miasta pomoże w budowie nowej hali na 8 tys. miejsc, która jest potrzebna, by Kielce znalazły się wśród miast gospodarzy mistrzostw Europy w piłce ręcznej w 2016 roku. W tym celu ma powstać spółka, której zadaniem będzie budowa obiektu. Prezesem ma zostać Holender, a jednym z udziałowców miasto Kielce. Do października ma powstać biznesplan inwestycji.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... bley_.html
Kielce - tu jest moje miejsce

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 sierpnia 2012, o 13:05

Resort w odpowiedzi stwierdził, że "rozpoczęcie finansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej może nastąpić po zamknięciu procesu przygotowania inwestycji do realizacji, w szczególności po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę oraz pełnej konstrukcji montażu finansowego. Tym samym aktualnie, wobec braku dokumentacji stanowiącej niezbędny element wnioskowania o dofinansowanie, ministerstwo nie ma możliwości odniesienia się do kwestii dotyczącej możliwości udzielenia wsparcia".
Czy pani poseł o tym nie wiedziała? A może interpelacja była zwyczajnie na zasadzie "zobaczcie, chciałam, ale zły rząd nie chce", aby można było się pochwalić podczas kampanii wyborczej?

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 15 października 2012, o 11:26

Czy będzie nowa hala? Jest wizualizacja!

Dziś rano gośćmi Radia Kielce byli Prezes VTK, Bertus Servaas i Wiceprezes, Marian Urban. Obaj panowanie byli rozmówcami Marka Cendera w programie „Rozmowa Dnia”. Audycja dotyczyła spraw związanych z budową nowej hali w Kielcach. Powstanie obiektu na ponad 8000 widzów jest warunkiem, który trzeba spełnić żeby w stolicy regionu świętokrzyskiego rozegrano mecze Mistrzostw Europy w 2016 roku.

Zgodnie z zapowiedziami wiadomo już nieco więcej o możliwej budowanie nowej hali. Projekt nowego obiektu przygotowała słoweńska firma architektoniczna, która tworzyła hale w Celje (Słowenia) i Veszprem (Węgry). Słoweńcy przygotowali już wizualizację i wstępny projekt nowej hali. Nowy obiekt ma według planów pomieścić 8277 miejsc. Czy powstanie? – Przed nami najtrudniejsza rzecz całego przedsięwzięcia, będziemy szukać źródeł finansowania – powiedział na antenie Radia Kielce, Bertus Servaas. Firma, która zaprojektowała obiekt zna wszystkiego wymogi Europejskiej Federacj Piłki Ręcznej i uwzględniła je we wstępnym projekcie.

Nowy obiekt miałby „żyć”, tzn. były wykorzystywany nie tylko na mecze piłki ręcznej – Oczywiście w hali odbywałby się koncerty, wydarzenia artystyczne oraz funkcja prezentacyjna i wystawową ze względu na położenie w pobliżu Targów Kielce – poinformował Marian Urban. Na razie lokalizacja hali znajduje się na terenie Targów Kielce, ale trwają jeszcze negocjację. – Z organizacyjnego punktu widzenia byłoby to bardzo dobre miejsce. Tam znajdują się parkingi na kilka tysięcy samochodów oraz infrastruktura, która w tym miejscu Kielc dobrze się rozwija - kontynuował Wiceprezes, Marian Urban.

Hala jest wyceniona na 85-90 milionów złotych. – Jeśli porównamy to do innych obiektów budowanych w Polsce, jest to naprawdę dobra cena – mówił sternik kieleckiego klubu w Radiu Kielce. Cena za jedno krzesełko w hali wynosi więc około 1.000 euro. Bertus Servaas poinformował, że na razie udało się zebrać około 40-45 milionów złotych na budowę hali. – Są to środki m.in. z Urzędu Miasta – poinformował Prezes Mistrzów Polski. Na tę chwilę brakuje drugie tyle. - Szukamy jeszcze pomocy od Ministerstwa Sportu – kontyuował Servaas. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach w Ministerstwie Sportu z panią minister Joanną Muchą. Na 2013 rok nie ma szans, żeby nam pomóc. Jest oczywiście jeszcze rok 2014, ale to musimy już inaczej planować i rozmawiać. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć kompromis – poinformował Prezes kieleckiego klubu.

Jeśli powstanie nowa hala w Kielcach. To w stolicy Świętokrzyskiego odbędzie się kilka spotkań Mistrzostw Europy 2016.

http://vivetargi.pl/pl/aktualnosci/klub ... zacja.html[/b]
Ostatnio zmieniony 15 października 2012, o 11:36 przez Oskar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 15 października 2012, o 11:35

Oskar pisze:Czy będzie nowa hala? Jest wizualizacja!

Na razie lokalizacja hali znajduje się na terenie Targów Kielce, ale trwają jeszcze negocjację. – Z organizacyjnego punktu widzenia byłoby to bardzo dobre miejsce. Tam znajdują się parkingi na kilka tysięcy samochodów oraz infrastruktura, która w tym miejscu Kielc dobrze się rozwija - kontynuował Wiceprezes, Marian Urban.
I to jest bardzo dobra koncepcja zaczerpnięta z naszego forum :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
spatar
Posty: 40
Rejestracja: 6 czerwca 2012, o 10:28
Lokalizacja: Valahia

Post autor: spatar » 15 października 2012, o 12:27

No cóż powszechnie wiadomo, że forum SKI inspiruje wiele osób, ale nie wszyscy chcą się do tego przyznać :wink:

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 15 października 2012, o 17:44

Marny ten projekt, no chyba że wizualizacje tak go przedstawiają. Znowu chcą coś budować po taniości.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 15 października 2012, o 18:02

spatar pisze:No cóż powszechnie wiadomo, że forum SKI inspiruje wiele osób, ale nie wszyscy chcą się do tego przyznać :wink:
Dokładnie, nic dodać nic ująć.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 15 października 2012, o 18:45

A mnie się właśnie bardzo podoba ta hala pokazana na wizualizacjach (z zewnątrz przypomina mi trochę Signal Iduna Park ;D ). Prosta, bez udziwnień - super wygląda konstrukcja dachu z zewnątrz i przede wszystkim pasuje do kompleksu hali targowych Targów Kielce (szkoda, że Arena Kielc nie prezentuje się podobnie z zewnątrz...). A rozmieszczenie trybun wewnątrz jest idealne i jeszcze te telebimy/tablice świetlne zlokalizowane podobnie jak na Stadionie Narodowym! ;D Teraz tylko trzeba liczyć, że znajdzie się 50% potrzebnych funduszy. Trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 15 października 2012, o 20:19

Ja bym jednak popracował nad poprawą tej elewacji. A co do pojemności... 8000 wystarczy na Euro, ale może być za mało np na Final 4 Champions League czy w jakiejś dalszej przyszłości Mistrzostw Świata? Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu, ale wydaje mi się, że 10 000 byłoby optymalne.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 15 października 2012, o 20:36

Wg mnie 10 000 wystarczy na Final 4 Champions League ale może być za mało na Mistrzostwa Wszechświata. Wydaje mi się, że 50 000 byłoby optymalnie.

Ludzie - opamiętajcie się. Chcecie budować halę na imprezy, w których być może nigdy nie weźmiemy udziału albo nie będziemy mieli okazji zorganizować. 40 baniek z budżetu miasta na halę sportową? :roll: Jeszcze trochę i będą Servaasowi, za przeproszeniem, laskę robić jak kiwnie palcem.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 15 października 2012, o 20:49

No to lepiej za 5 lat budować kolejną halę? Bo znowu się okaże że będzie za mała na coś? Już Hala Legionów była w ogóle nieprzemyślana i jakoś nie ma kto pociągnąć Lubawskiego do odpowiedzialności za nią. Myślę, że nie stać nas na kolejną halę, która będzie do niczego i trzeba przemyśleć też inne imprezy, które mogłyby tu być. 1723 miejsca to raczej nie byłaby fortuna, a mogłoby nas ustrzec przed kolejną ściepą za kilka lat na kolejną halę. Ale czekam na jakąś mądrą osobę, która zna wytyczne EHF, FIVB i innych organizacji do takich imprez, bo jak zwykle ktoś z miejskiej strony zapomni o jakimś ważnym szczególe i obudzi się jak hala powstanie.

Jak dla mnie to może być i 100 baniek na halę, skoro jest na śródmiejską autostradę, na najdroższe lampy z katalogów, na dotowanie prywatnej firmy jaką jest MPK itd. Stać nas jak widać na niepotrzebne wydatki, więc na halę powinno się znaleźć bez problemu.
Ostatnio zmieniony 15 października 2012, o 20:56 przez CKfan, łącznie zmieniany 1 raz.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 15 października 2012, o 20:54

Dla mnie hala na tej wizualizacji wygląda strasznie ciężko i "topornie". Wcześniej pisałem, że 150 mln za taką halę wydaje mi się ceną zaniżoną. Teraz czytam o niecałych 90-ciu milionach. Obawiam się, że będzie cięcie kosztów dosłownie na wszystkim - na estetyce w pierwszej kolejności (już ktoś raz w Kielcach mówił, że realizowany jest projekt Kadzielni, który wygrał konkurs, pozbawiony tylko niepotrzebnych elementów estetycznych nie wpływających na funkcjonalność - pamiętacie?). Patrząc na to ile kosztowały duże hale w Polsce w ostatnich latach, podejrzewam, że czeka nas dłuuugi proces przetargowy i poszukiwanie wykonawcy spełniającego wymóg maksymalnej dopuszczalnej ceny (o ile w ogóle do przetargu dojdzie).

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 15 października 2012, o 21:20

B@rteK pisze:Jak dla mnie to może być i 100 baniek na halę, skoro jest na śródmiejską autostradę, na najdroższe lampy z katalogów, na dotowanie prywatnej firmy jaką jest MPK itd. Stać nas jak widać na niepotrzebne wydatki, więc na halę powinno się znaleźć bez problemu.
Czyli zamiast przerwać łańcuch kretyńskich inwestycji będziemy brnąć w kolejne? :wink:

BTW przynajmniej już wiadomo dlaczego Servaas był w sobotę taki nerwowy. Gra w LM o 40 baniek na halę - jeśli odpadnie za wcześnie to straci jeden z kluczowych argumentów. :D
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 15 października 2012, o 21:23

Nerwowy to był o zachowanie kibiców Iskry, którzy nie uznają nazwy VIVE zamiast się cieszyć, że znalazł się dobry sponsor.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ