Nalepa Capital Trust/Rank Progress - Centrum S7/S74

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 1 marca 2012, o 23:31

Obrazek
Rank Progress/NCT: duża inwestycja pod Kielcami
01.03.2012 Lidia Sulikowska

Radni gminy Miedziana Góra położonej w okolicach Kielc dokonali zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego terenu, na którym zlokalizowane ma być makroregionalne centrum handlowo-usługowe. Inwestycja będzie realizowana przez Rank Progress S.A. oraz poznańską firmę Nalepa Capital Trust Sp. z o.o.

- Obecnie pracujemy nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to zostanie on uchwalony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Gminie bardzo zależy na powodzeniu tej inwestycji, bo stworzy ona wiele miejsc pracy i przyniesie dodatkowe przychody – informuje Maciej Lubecki, wójt gminy Miedziana Góra. Centrum zlokalizowane będzie na ponad 60 ha gruntu przy drodze nr 7 i 74 i składać się będzie z zespołu obiektów handlowych. W skład kompleksu wejdzie m.in. galeria handlowa i retail park o powierzchni użytkowej wynoszącej około 55 tys. mkw. Ma tam funkcjonować także market budowlany o pow. około 18-20 tys. mkw.

Inwestycja będzie realizowana przez spółkę celową NCT Inwestycje Świętokrzyskie I Sp. z o.o., w której Progress IV Sp. z o.o. (spółka zależna Rank Progress S.A.) będzie miała 50 proc. udziałów i głosów). Pozostałe udziały należą do Nalepa Capital Trust Sp. z o.o.

NCT zamierza także w ramach tego kompleksu, ale tym razem samodzielnie, bez udziału Rank Progressu, wybudować jeszcze dodatkowe obiekty. Powierzchnia całkowita całego centrum będzie miała ponad 100 tys. mkw.

http://www.retailnet.pl/Wspolna/Wiadomo ... lcami.aspx

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 15 marca 2012, o 12:23

Był ugór, a będzie wielka inwestycja koło Kielc i praca dla 1500 osób
Dodano: 15 marca 2012, 10:45 Autor: Agata KOWALCZYK

Podkielecka gmina Miedziana Góra z niecierpliwością czeka na ruszenie budowy gigantycznego centrum handlowego u zbiegu dróg numer 7 i 74, po obu stronach obwodnicy Kielc. Dla gminy to większe dochody z podatków a dla mieszkańców praca.

- To teren rolniczy o najniższej klasie, który leży niezagospodarowany od lat. Mieszkańcy nie wiedzieli sensu uprawy go a gmina nie pobierała podatków – przyznaje Maciej Lubecki, wójt Miedzianej Góry. – Powstanie w tym miejscu centrum handlowego to będzie wielka zmiana i korzyść dla gminy. Do kasy będą wpływały podatki, nie liczymy jeszcze, w jakiej wysokości, aby nie zapeszyć. Ludzie znajdą prace blisko domu, więc spadnie bezrobocie, które teraz wynosi 12 procent. Mamy nadzieję, że tak duża inwestycja pociągnie za sobą kolejne. To bardzo ważne przedsięwzięcie dla rozwoju gminy.

Dodaje, że gmina stara się jak najszybciej dopełnić formalności, które leżą po jej stronie, aby budowa mogła ruszyć jak najszybciej.

CZEKAJĄ NA UZGODNIENIA

- Zmieniliśmy Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, w którym zapisaliśmy powstanie centrum handlowo-usługowego. Teraz pracujemy nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Trwają jego uzgodnienia z różnymi instytucjami między innymi z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach i Warszawie w sprawie dojazdu. Czekamy tylko na nie, potem wyłożymy plan do publicznej wiadomości. Mamy nadzieję, że właściciele nieruchomości nie będą mieli uwag. Jak tylko projekt planu będzie uzgodniony zwołamy sesję. Liczę, że stanie się to przed wakacjami – informuje Maciej Lubecki, wójt Miedzianej Góry.

Drogowcy jeszcze nie uzgodnili z inwestorem warunków dojazdu do centrum handlowego. – Czekamy na ostateczną propozycję inwestora. Na pewno nie wydamy zgody na obsługę terenu z nowej drogi ekspresowej, ponieważ zbyt blisko jest węzeł. Dojazd może być tylko ze starej trasy. Sieć dróg inwestor wybuduje na swój koszt - informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

PRACA DLA PÓŁTORA TYSIĄCA OSÓB

Potężne centrum handlowo – usługowo chce wybudować poznańska firma Napela Capital Trust. Obiekt nie będzie podobny do galerii handlowych, które działają w Kielcach, ale raczej do centrum w Jankach pod Warszawą. Powstanie kilka wielkopowierzchniowych sklepów różnych branż.

Inwestycja ma być podzielona na dwa etapy. Na początek powstaną obiekty o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych. Ten etap zrealizuje Nalepa Capital Trust do 2014 roku. Do przeprowadzenia drugiej części inwestycji powołano spółkę NCT Inwestycje Świętokrzyskie I, w której udziały po połowie mają Nalepa Capital Trust oraz giełdowy deweloper Rank Progress, poprzez swoją spółkę zależną Progress IV. W drugim etapie, powstaną obiekty o powierzchni 55 tysięcy metrów kwadratowych. Termin realizacji przewidziany jest na rok 2015. Łącznie całość będzie miała około 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W centrum pracę może znaleźć do półtora tysiąca osób.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120319341

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 maja 2012, o 00:40

Rank Progress ma co robić
POLSKA Firma deweloperska Rank Progress na 60-hektarowej działce w Kielcach planuje budowę centrum handlowego. Aktualnie komercjalizacja tego projektu wynosi 60 proc. Ponadto trwa przetarg na generalnego wykonawcę centrum handlowego w Chojnicach. Spółka odkupiła także od Carrefoura działkę objętą miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w Olsztynie, gdzie powstanie galeria handlowa. Ponadto prowadzi projekty w Grudziądzu i Krośnie, a we wrocławskim Porcie Popowice firma w przyszłym roku zamierza rozpocząć budowę inwestycji łączącej funkcje: mieszkaniową na 3,3 tys. lokali i biurową – ogłosił Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zapowiedział także, że spółka zamierza przejąć kilka inwestycji w fazie realizacji. Rank Progress nie wykazał zysku w pierwszym kwartale tego roku. Firma odnotowała w tym okresie 25,2 mln zł straty netto wobec 34,6 mln zł zysku w analogicznym okresie 2011 roku. Na wyniki miało wpływ umocnienie się złotego oraz niższe wpływy z najmu powierzchni handlowych. W pierwszym kwartale 2012 roku firma zredukowała o 50 proc. zadłużenie krótkoterminowe (z 11,8 do 55,2 mln zł).
Źródło: Eurobuild

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 23 maja 2012, o 19:28

Obrazek
Rank Progress: planujemy realizację kilkunastu inwestycji
21.05.2012 Katarzyna Łabuz

Obecnie najbardziej zaawansowane są inwestycje spółki w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna oraz Kielcach i Duchnowie. Firma analizuje kolejne lokalizacje dla swych obiektów, między innymi w Lublinie, Siedlcach i Gliwicach oraz negocjuje przejęcia czterech gotowych projektów komercyjnych.

W najbliższych latach Rank Progress SA planuje wybudować kilkanaście obiektów handlowych, na terenie całej Polski. Celem spółki nadal pozostają mniejsze i średnie miasta. W Chojnicach, liczących blisko 40 tys. mieszkańców, położonych w odległości ponad 100 km od Słupska i ok. 90 km od Bydgoszczy, ma powstać centrum regionalne Brama Pomorza. Inwestor jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy.

Wielkopowierzchniowe centrum o charakterze regionalnym ma powstać też w Duchnowie, w gminie Wiązowna, 25 km od Warszawy. Zabezpieczony jest już teren pod inwestycję i trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego.

W liczącym niecałe 100 tys. mieszkańców Grudziądzu spółka Rank Progress planuje z kolei budowę parku handlowego. Firma zabezpieczyła teren oraz opracowała koncepcję architektoniczną obiektu. Zajmie on powierzchnię 6 tys. mkw., a handel odbywać się będzie na 5,4 tys. mkw.

Podobna inwestycja planowana jest w Miejscu Piastowym k. Krosna. Retail park ma powstać na liczącej ponad 5 ha działce, w sąsiedztwie już istniejącego marketu OBI, wybudowanego na zlecenie operatora przez Rank Progress. Powierzchnia całkowita obiektu to 5 tys. mkw.

W Kielcach natomiast Rank Progress zapowiedział realizację centrum regionalnego o powierzchni całkowitej 116 tys. mkw.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

http://www.retailnet.pl/Wspolna/Wiadomo ... tu-in.aspx

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 23 maja 2012, o 20:39

Stawiam butelkę dobrej wódki, że to centrum nigdy nie powstanie. Ktoś chętny do zakładu? ;)
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 24 maja 2012, o 00:39

Ja jestem chętny, ale musielibyśmy określić ramy czasowe.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 24 maja 2012, o 07:07

No to słucham. :wink: Dla mnie to obojętne.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 24 maja 2012, o 08:23

bender pisze:Stawiam butelkę dobrej wódki, że to centrum nigdy nie powstanie. Ktoś chętny do zakładu? ;)
Dlaczego tak uważasz? Masz jakieś przecieki, czy to własne wnioski?

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 24 maja 2012, o 08:31

Pewnie przecieki, bo dotychczas inwestor był bardzo konsekwentny w swoich działaniach
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 24 maja 2012, o 13:00

cm pisze:Dlaczego tak uważasz? Masz jakieś przecieki, czy to własne wnioski?
Akurat w tym przypadku opieram się wyłącznie na przeczuciu. Śledząc pewne procesy od lat i obserwując tę inwestycję, nie sposób nie dojść do wniosku jak mój. Poza tym, gdybym miał uzasadnione podstawy, to zakład byłby nie fair.

Choć daję słowo, że chciałbym się mylić.

Meehowe był pierwszy więc czekam na warunki. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 24 maja 2012, o 14:33

Moje warunki: inwestycja rozpocznie się do końca 2014 roku. A co do wódki, to zaproponuj jakąś markę, ja wódki nie piję, wolę czerwone wino wytrawne ;) Pasuje?

Specjalnie piszę tu, a nie na priva, aby byli świadkowie.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 24 maja 2012, o 16:05

No właśnie to rozpoczęcie jest trochę śliskie bo co przez nie rozumiemy? Ogrodzenie placu budowy? Roboty ziemne? Ustalmy to precyzyjnie i umowa stoi. ;)

Umówmy się tak, że zależnie od życzenia zwycięscy nagrodą będzie litr finlandii/absoluta albo wino z tej półki cenowej. Deal?
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 24 maja 2012, o 17:46

No to powiedzmy, że ogrodzenie placu budowy i wywieszenie tablicy informacyjnej (bo chyba jest ona obowiązkowa - jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Co do trunków się zgadzam. Reszta ustaleń na priv :)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 24 maja 2012, o 20:57

To jedziemy. :wink: Jak pojawi się tablica i ktoś to tu zasygnalizuje odezwę się do Ciebie i umówimy na przekazanie wygranej. W innym przypadku widzimy się 1.01.2015 r. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5712
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 24 maja 2012, o 21:02

Trzymam kciuki za MeehoweCK'a :)

ODPOWIEDZ