Kielce - Plany i przyszłość na drogach (ogólnie)

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
staszek_szybki_jest
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2009, o 09:04

Post autor: staszek_szybki_jest » 4 sierpnia 2011, o 11:35

Autokary przejeżdżają po tych progach, mimo, że do najniższych te progi nie należą. Zdarza się też, że wykręcają w ciasnej bramie do hostelu, który jest przy szkole podstawowej blokując oczywiście na dobrych kilka minut ruch.

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 4 sierpnia 2011, o 23:27

Wystarczy, żeby przerobili progi na poduszkowe i będzie OK. W sumie nie rozumiem, czemu wszędzie się takich nie robi - jest to też przyjaźniejsze dla rowerzystów.

W Radomiu już takie umieją zrobić.

Awatar użytkownika
staszek_szybki_jest
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2009, o 09:04

Post autor: staszek_szybki_jest » 5 sierpnia 2011, o 06:25

To mi się podoba - rowerem można też spokojnie przejechać. Wkurzają mnie właśnie takie klockowate progi jak ten na Szymanowskiego - na wstępie wita Cię taki krawężnikiem, po najechaniu którego mam wrażenie, że zaraz mi się zawieszenie odegnie do tyłu - zero płynności i komfortu w przejeżdżaniu tylko łupnięcie nawet przy małej prędkości.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 7 sierpnia 2011, o 11:25

Przy skrzyżowaniu ulic Szajnowicza i Puscha ma powstać budynek mieszkalno-usługowy. Na parterze inwestor widziałby lokale pod biura, gabinety lekarskie, kancelarie prawnicze oraz sklepy. U góry przymierza się do budowy mieszkań. Inwestycja jest pod znakiem zapytania, ponieważ w tym miejscu ma powstać ulica łącząca Ślichowice i Dalnię z drogą ekspresową S 74. Decyzja o przystąpieniu do przygotowania planu musi dopiero zapaść.
Pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu, co do połączenia S74 z tymi osiedlami. Chyba musieliby wybudować wielki most. Trzeba by się przebić przez ul. Batalionów Chłopskich, przez tory, do tego nad dużą ilością zieleni, która jest w sąsiedztwie z rezerwatem przyrody, kamieniołomem 'Ślichowice'.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5721
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 7 sierpnia 2011, o 12:13

Był kiedyś, gdzieś na forum plan jak ma zostac przeprowadzona ta droga.

Edit:

O znalazłem :arrow: http://www.gis.kielce.eu/portal/map/ind ... idimg=1045

Awatar użytkownika
staszek_szybki_jest
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2009, o 09:04

Post autor: staszek_szybki_jest » 8 sierpnia 2011, o 06:34

Można sobie ten przebieg zobaczyć na

http://www.gis.kielce.eu

Trzeba po lewej wybrać Rozwój i inwestycje i pobawić się warstwami.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 września 2011, o 18:58

No tak, nie mozna przeciez zwezic ulicy, ograniczyc predkosci, dosadzic zieleni, mozna tylko pakowac te szkaradztwa.
Kieleccy drogowcy zmierzą poziom hałasu w mieście

Według danych Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach przez miasto przejeżdża rocznie 3 miliony pojazdów. Ze względu na zwiększające się natężenie ruchu niebawem rozpoczną się badania poziomu hałasu komunikacyjnego w stolicy województwa.

Pomiary będą dotyczyć oprócz dróg miejskich, także dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Jarosław Skrzydło rzecznik MZD wyjaśnia, że pomiary będą wykorzystane do określenia, gdzie w trakcie przeprowadzania przyszłych inwestycji konieczne będzie m.in. montowanie ekranów akustycznych. Gdzie one będą się pojawiać, to zależy od liczby mieszkań, mieszkańców, liczby budynków szkolnych i budynków służby zdrowia.

Badania poziomu hałasu komunikacyjnego w Kielcach potrwają do końca listopada. Po opracowaniu wyników powstanie Mapa Akustyczna miasta, która będzie również zintegrowana z Miejskim Systemem Informacji Przestrzennej.

Info: Radio Kielce

Aphex1
Posty: 190
Rejestracja: 4 września 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Aphex1 » 18 września 2011, o 11:19

To jest jakaś masakra. Skoro MZD nie zna takiego pojęcia jak uspokojenie ruchu to mogliby chociaż zacząć stosować tzw. "cichy asfalt".

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 28 listopada 2011, o 10:29

Setki milionów na kieleckie drogi - sprawdź, które wyremontują

Które kieleckie ulice zostaną wyremontowane w przyszłym roku, a które inwestycje z powodu kryzysu zostały odłożone na później?

W przyszłym roku ma się rozpocząć rewitalizacja ulic Wesołej, Czerwonego Kryza, Mickiewicza i Leonarda. Mają one odzyskać osiemnastowieczny wygląd.

Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem Kielc, czyli planem miejskich wydatków. Rozpoczynamy cykl, w którym będziemy go Państwu prezentować. Dziś pokazaliśmy jego część dotyczącą dróg. W kolejnych wydaniach ujawnimy, jakie zmiany planują urzędnicy w szkolnictwie. Którym szkołom grozi likwidacja lub przeprowadzka, gdzie powstaną nowe boiska sportowe itp.
Budowa drugiego pasam Grunwaldzkiej aż do Ślichowic, nowej drogi na Ostrą Górkę czy lokalnych uliczek jak Żółkiewskiego czy Chełmońskiego w Kielcach to niektóre inwestycje zaplanowane na 2012 rok. Zaczynamy cykl artykułów poświęconych projektowi budżetu miasta na przyszły rok.

W trudnym, 2012 roku oszczędności dotkną także inwestycje drogowe. Miasto chce wydać na nie ponad 300 milionów złotych, o 80 milionów złotych więcej niż rok temu. Kontynuowane będą drogowe prace zaczęte w tym roku, rozpoczną się także nowe. Z kilku dużych trzeba było jednak zrezygnować z powodu kryzysu.

Najważniejsza inwestycja planowana na przyszły rok to budowa drugiego pasma ulicy Grunwaldzkiej, od Podklasztornej do Szajnowicza. - Zapewnienie lepszego połączenia Ślichowic i Dalni z centrum jest niezbędne – przypomina Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Druga bardzo ważna inwestycja, którą chcemy zacząć w nadchodzącym roku to budowa połączenia ulicy Tarnowskiej z rondem Czwartaków, czyli nowej drogi do osiedla Ostra Górka, która pozwoli odciążyć ulice Wrzosową. Te dwie inwestycje a także budowa pętli autobusowych na Bukówce i przy ulicy Sikorskiego nie zależą tylko od zgody radnych, ale przede wszystkim Komisji Europejskiej. Ona ma zdecydować, czy możemy przeznaczyć na ten cel oszczędności z budowy węzła Żelazna. Decyzja ma być na początku roku. Bez unijnej pomocy te przedsięwzięcia nie powstaną.

PRZESUNIĘTE Z ROKU NA ROK

Do projektu przyszłorocznego budżetu wpisano także budowę drugiego pasma ulicy Ściegiennego, od Tarnowskiej do granic miasta. Inwestycja ma być w części sfinansowana z unijnego funduszu, ale dotacja nie jest jeszcze przyznana. Także z tego roku na przyszły spadły dwie przebudowy: placu przed Wojewódzkim Domem Kultury wraz z budową łącznika do Wojska Polskiego oraz rewitalizacja ulic Wesołej, Czerwonego Kryza, Mickiewicza i Leonarda (od Rynku do Wesołej).

O drugi pas ruchu zostanie rozbudowana aleja 1000-lecia Państwa Polskiego ( nowa jezdnia powstanie od strony akademików). Tę inwestycję wspólne sfinansuje miasto i właściciel Galerii Korona. Ta budowa również została przesunięta z 2011 roku.

Nowym pomysłem, który będzie realizowany w 2012 roku jest poszerzenie ulicy Tarnowskiej (od Bohaterów Warszawy), Źródłowej i Solidarności (do Domaszowskiej) o buspas. Zostanie on dobudowany od strony wschodniej. Pod drugiej stronie (bliżej centrum) nie ma miejsca na taką rozbudowę. Konieczne byłoby wyburzenie kilku budynków i stacji benzynowej.

Buspas ma być dobudowany także do ulicy Grunwaldzkiej, po obu jej stronach, od Mielczarskiego do Jagiellońskiej.

Drogowcy planują wyremontować część wiaduktu w ulicy 1- Maja, fragment od strony kościoła jest budowany w ramach węzła Żelazna, ale pozostała część, od strony Jagiellońskiej musi być zmodernizowana.

DROGOWCY W OSIEDLACH

Mieszkańcy Bocianka zobaczą drogowców w dwóch miejscach, na ulicy Kasprowicza, która zostanie przedłużona do alei Solidarności oraz na przebudowie skrzyżowania ulicy Starej i Warszawskiej, gdzie powstanie sygnalizacja świetlna. Światła będą montowane na skrzyżowaniu Krakowskiej i Chorzowskiej (działająca tam sygnalizacja jest tymczasowa).

Miasto sfinansuje również remont kładki w ulicy Karczówkowskiej.
W budżecie znajdziemy budowę kilku dróg lokalnych. Ulice Żółkiewskiego i Wydryńską w całości sfinansuje miasto. Mieszkańcy czterech ulic mogą liczyć na dofinansowanie inicjatywy społecznej budowy ulic Chełmońskiego, Różyckiego, Domki i Lisowszczyków.

Piesi również odczują poprawę nawierzchni pod nogami. Na razie zaplanowano remont chodników w ulicy Grunwaldzkiej, Mielczarskiego, Jagiellońskiej, Warszawskiej i Toporowskiego.

Budowę oświetlenia, od podstaw albo modernizację istniejącego zaplanowano na ulicy Fosforytowej, Domki, Szczepaniaka (przy dojściu do bloku), Kaczowej, Jaworowej, Gustawa Morcinka, Orląt Lwowskich, Janowskiej, Żeromskiego (od Seminaryjskiej do Zagórskiej i Wróblewskiego) i Żelaznogórskiej.

Powyższe inwestycje to propozycje w projekcie budżetu miasta przygotowanym przez urzędników, radni mogą jeszcze zgłosić swoje wnioski powodując jego zmiany.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /187912028
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 listopada 2011, o 10:37

Osiemnastowieczny wygląd! :lol: W XVIII wieku Wesoła była gruntową drogą na "zatyłkach" (od strony drewnianych zabudowań gospodarczych) a Mickiewicza i Czerwonego Krzyża nie było jeszcze nawet w planach :) Ech, Echo Dnia :)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 28 listopada 2011, o 10:40

Osiemnastowieczny wygląd w Kielcach to zapewne granitowa kostka na ulicy (taka jak wszędzie), betonowe kwadraciki na chodnikach (takie jak wszędzie), oraz na każdej ulicy kolejny, oczywiście za każdym razem nowy, wzór lampy z katalogu jakiejś tandetnej firmy...

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 28 listopada 2011, o 11:28

No i oczywiście XVIII-wieczny parking Centrum i murki oporowe pod katedrą :D
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 28 listopada 2011, o 14:56

RZ pisze:Osiemnastowieczny wygląd! :lol: W XVIII wieku Wesoła była gruntową drogą
Hahaha :lol: Uprzedziłeś mnie, miałem to samo napisać. Niech im przywrócą XV-wieczny wygląd, będzie śmieszniej.

Awatar użytkownika
kolo
Posty: 43
Rejestracja: 11 marca 2008, o 17:50

Post autor: kolo » 28 listopada 2011, o 15:41

Rok temu MZD mówiło, że ewentualne oszczędności przeznaczą na stopniową rozbudowę Radomskiej, przedłużenie Witosa oraz Sikorskiego. Widać odkładają to jeszcze bardziej w przyszłość...

Awatar użytkownika
piter84
Posty: 112
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 13:43

Post autor: piter84 » 28 listopada 2011, o 19:22

W artykule nie ma nic o ulicy Kopernika. W tym roku ta inwestycja wypadła z planu po przeniesieniu funduszy na Korone i miała być realizowana w 2012.

ODPOWIEDZ