Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 2 maja 2011, o 16:01

Obrazek Obrazek

01.05.2011 r.

Działa już strona internetowa (chyba już od "kawałka" czasu): http://nowybocianek.pl/

Jest m.in. galeria - "Początek budowy": http://nowybocianek.pl/galeria/zdjecia- ... tek-budowy

oraz Plany mieszkań: http://nowybocianek.pl/Plany-Mieszkan

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 3 maja 2011, o 08:18

Nowy Bocianek. Zostało niewiele wolnych mieszkań

Zainteresowanie klientów osiedlem Nowy Bocianek przerosło oczekiwania zarówno Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek jak i kieleckiej firmy Dorbud, która współuczestniczy w realizacji tego projektu. Mnóstwo mieszkań z pierwszego etapu inwestycji już zarezerwowano, co najlepiej pokazuje strona internetowa tego projektu.

Pod adresem: www.nowybocianek.pl najlepiej można sprawdzić jak będzie wyglądać nowe kieleckie osiedle i jakie mieszkania są tu dostępne, a raczej jakich mieszkań już… brakuje. Najpierw bowiem projekt ten wzbudził ogromne zainteresowanie wśród członków spółdzielni mieszkaniowej Bocianek, którzy mieli pierwszeństwo w zapisywaniu się na nowe lokale i dodatkowo dostawali specjalny upust.

- Już wtedy zaskoczyła nas poranna kolejka po nowe mieszkania, dlatego nie byliśmy zdziwieni gdy na targach Twoje 4 Kąty w Kielcach przybyła na nasze stoisko kolejna grupa zainteresowanych klientów – mówi prezes kieleckiej firmy Dorbud Tomasz Tworek.

Specjalna utworzona dla tego projektu strona internetowa jest przejrzysta i pozwala doskonale zorientować się w układzie osiedla, wolnych lokalach, rzutach na poszczególne piętra itp. Wystarczy kliknąć na dowolne piętro pokazywanego budynku, żeby zobaczyć jego dokładny plan, a potem, kliknąć n poszczególny lokal, aby obejrzeć jego opis. Łatwo jest tez wyszukać wolny lokal wpisując żądany metraż, kondygnację, liczbę pokoi itp. System sam zaproponuje za chwilę wszystkie wolne lokale spełniające te kryteria. Ale takich wolnych lokali nie jest zbyt wiele. Gdy wpiszemy na przykład, że poszukujemy 3 - pokojowego mieszkania, to na 119 wszystkich lokali zostało jeszcze zaledwie trzynaście wolnych mieszkań trzypokojowych. Resztę już zarezerwowano. W przypadku lokali dwupokojowych zostały jeszcze tylko 34 mieszkania.

- To najlepiej świadczy o skali zainteresowania tym projektem, ale nie ma się co dziwić. Wszak to jedna z najlepszych lokalizacji w Kielcach. Wszędzie blisko, doskonała komunikacja z innymi dzielnicami. Sąsiedztwo dwóch wyższych uczelni i największego centrum handlowo – rozrywkowego w województwie, a jednocześnie… cisza i spokój – komentuje niewątpliwy sukces Nowego Bocianka, prezes firmy Dorbud, Tomasz Tworek.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 56463.html

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 3 maja 2011, o 13:19

Doprawdy dziwne :).

Ale trzeba przyznać, że strona internetowa projektu mogłaby być wzorem dla innych.
- To najlepiej świadczy o skali zainteresowania tym projektem, ale nie ma się co dziwić. Wszak to jedna z najlepszych lokalizacji w Kielcach. Wszędzie blisko, doskonała komunikacja z innymi dzielnicami. Sąsiedztwo dwóch wyższych uczelni i największego centrum handlowo – rozrywkowego w województwie, a jednocześnie… cisza i spokój – komentuje niewątpliwy sukces Nowego Bocianka, prezes firmy Dorbud, Tomasz Tworek.
Ja bym tam wcale nie podniecał się ta lokalizacją, w Kielcach z większości nowych inwestycji jest wszedzie blisko. Tyle że inne mają przewagę, że nie są blokowiskami, jak na przykład Onyx Park, gdzie widok z okna (przynajmniej na jedną stronę) to zieleń działek i stadionu a nie inne bloki. Myślę, że zainteresowanie i popyt wynika z tego, z czego wg. mnie wynikało zainteresowanie Onyxem własnie, dzielnice w których nic się nie buduje są głodne nowych inwestycji , poniewaz młodsi ludzie którzy wychowali się w tych dzielnicach preferują bliskość rodziców, znajomych i miejsc gdzie znają każdą dziure w chodniku.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1164
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 3 maja 2011, o 15:39

- To najlepiej świadczy o skali zainteresowania tym projektem, ale nie ma się co dziwić. Wszak to jedna z najlepszych lokalizacji w Kielcach. (..) a jednocześnie… cisza i spokój – komentuje niewątpliwy sukces Nowego Bocianka, prezes firmy Dorbud, Tomasz Tworek.
cisza i spokój? pośród rozdartych bachorów, przy ruchliwej ul warszawskiej i w bliskim sąsiedztwie świętokrzyskiej/drogi wylotowej zwłaszcza jak się pół województwa zjedzie do nowej galerii echo samochodami. rozumiem że spaliny są w ramach gratisu.
Trojanek pisze: Ja bym tam wcale nie podniecał się ta lokalizacją, w Kielcach z większości nowych inwestycji jest wszedzie blisko...
i słusznie bo niema się co podniecać tym co napisze spółdzielnia czy jakiś deweloper wszak "każda sroka swój ogonek chwali".
tyle tylko że onyx park jak i inne tego typu "samotne białe żagle" na wieki wieków w osamotnieniu stać nie będą i prędzej czy później też znajdą się w otoczeniu bloków(staną się częścią blokowiska) lub co gorsza stacji benzynowej jak w przypadku ów onyx parku.
każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy trzeba sobie indywidualnie dobierać dana ofertę pod siebie.

Trojanek raz piszesz ze w Kielcach jest wszędzie blisko a raz piszesz ze
Trojanek pisze: młodsi ludzie którzy wychowali się w tych dzielnicach preferują bliskość rodziców, znajomych i miejsc gdzie znają każdą dziure w chodniku.

poza tym bliskość rodziców to jest akurat argument na nie dla młodych ludzi :lol: no chyba że mówimy o maminsynkach

w mojej ocenie ten nowy Bocianek przede wszystkim może być dla nabywcy inwestycją pod wynajem dla studentów z racji bliskości UJK i PŚ i to jego jedyna przewaga nad innymi lokalizacjami u konkurencji
CK|PL|EU

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 3 maja 2011, o 21:48

niema się co podniecać tym co napisze spółdzielnia czy jakiś deweloper wszak "każda sroka swój ogonek chwali".
To fakt, deweloper potrafi nawet z otoczenia kominów wyciągnąć jakies plusy, ech ten marketing :D.
tyle tylko że onyx park jak i inne tego typu "samotne białe żagle" na wieki wieków w osamotnieniu stać nie będą i prędzej czy później też znajdą się w otoczeniu bloków(staną się częścią blokowiska) lub co gorsza stacji benzynowej jak w przypadku ów onyx parku.
No nie do końca, fakt, że Statoil ludziska dostali w prezencie, ale tylko Ci co mają na niego okna. Myslę, że kwestią czasu jest jak S-pnia Inwalidów opchnie parking pod Onyxowego bliźniaka. Ale Polski Związek Działkowców jest niezniszczalny jak PZPN, nie wiem czy pamiętasz jak chciano zmienić ustawę o ogrodach działkowych, jaka była burza, nie ma takiej siły co działkowcom działki by mogła zabrać, a i stadionu międzyszkolnego raczej nikt na bloki nie sprzeda, pierwszy pójdziesz z transparentem ;). Znalazloby się parę takich miejscówek gdzie powstałe bloki są bezpieczne pod tym względem.
Trojanek raz piszesz ze w Kielcach jest wszędzie blisko a raz piszesz ze :
młodsi ludzie którzy wychowali się w tych dzielnicach preferują bliskość rodziców, znajomych i miejsc gdzie znają każdą dziure w chodniku.
W sensie z prawie każdego "końca" blisko do centrum, co innego jakby jechac z końca Ślichowic na np. Bukówkę, wtedy już blisko nie jest.
poza tym bliskość rodziców to jest akurat argument na nie dla młodych ludzi no chyba że mówimy o maminsynkach
Teoretycznie racja, ale bardziej w przypadku ludzi po 20tce, troszkę starsi, czyli raczej tacy co kupują już mieszkania bo mają za co, to wiesz, dziecko jest gdzie podrzucić i takie tam ;) . Mamusia raczej w życie im sie nie wtrąca, chociaż to zależy jaką się ma mamusię ;)

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 23 maja 2011, o 20:42

Obrazek
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 6 czerwca 2011, o 08:04

Nowy Bocianek wyrasta już z ziemi!

Dość nietypowa byłą uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod osiedle Nowy Bocianek. Bo przy okazji uroczystości zaproszono mieszkańców Bocianka na wielki festyn rodzinny, a wśród osób, które zapisały się na nowe lokale rozlosowano obraz „Bociany”. (zdjęcia z uroczystości i z festynu)

Kilkaset osób bawiło się w piątek po południu na wielkim festynie w okolicach kortów tenisowych na osiedlu Bocianek. Przyszły całe rodziny z dziećmi, po pierwsze dać maluchom okazje do zabawy, a po drugie obserwować wmurowanie kamienia węgielnego pod osiedle Nowy Bocianek. Bo wiele dotychczasowych mieszkańców Bocianka postanowiło kupić kolejne lokale, właśnie w nowej części osiedla. Zwabiła ich doskonała lokalizacja.

Nowa era Bocianka

- Po wielu latach przerwy Bocianek wchodzi w nową erę. Powstają przyjazne budynki w doskonałej lokalizacji dla kolejnego pokolenia członków spółdzielni. Rodzinne więzi, łączące pokolenia nie zostaną więc zerwane i to jest wielki atut tego miejsca – mówił podczas wmurowania kamienia węgielnego prezes SM Bocianek, Eryk Wilkoński.

- Byliśmy zaskoczeni liczbą spółdzielców, którzy już pierwszego dnia ustawili się po mieszkania na Nowym Bocianku. Ale dziś zobaczyliśmy festyn, zobaczyliśmy zwartą społeczność lokalną mieszkańców, ich serdeczność i niezwykle przyjazne relacje dobrosąsiedzkie. Na pewno będzie się im tutaj dobrze mieszkać, ale nie tylko im. Wszystkim, którzy kupią tutaj swoje nowe „M” – dodawał prezes firmy Dorbud Tomasz Tworek, który pierwsze cztery bloki już buduje.

Życzenia dla mieszkańców

Po włożeniu aktu erekcyjnego i zamurowaniu go, nową inwestycję pobłogosławił proboszcz z parafii Św. Józefa Robotnika w Kielcach, ksiądz Jan Iłczyk, a wygodnego mieszkania w nowych blokach życzy też wszystkim przyszłym lokatorom przewodniczący Rady Nadzorczej spółdzielni, Włodzimierz Pasternak oraz wiceprezydent Kielc, Czesław Gruszewski.

Po tej uroczystości rozlosowano nagrody wśród tych, którzy zapisali się nowe mieszkania, w tym między innymi obraz Janusza Oskara Knorowskiego „Bociany” oraz dwa dwuosobowe pobyty w podkieleckim ośrodku - sportowo wypoczynkowym Afor.
Zdjęcia: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ga ... 59993.html

Źródło: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 59992.html

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 17 lipca 2011, o 22:40

Obrazek
Obrazek

17-07-2011

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 21 sierpnia 2011, o 20:38

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 17 października 2011, o 23:32

Boss pisze:
- To najlepiej świadczy o skali zainteresowania tym projektem, ale nie ma się co dziwić. Wszak to jedna z najlepszych lokalizacji w Kielcach. (..) a jednocześnie… cisza i spokój – komentuje niewątpliwy sukces Nowego Bocianka, prezes firmy Dorbud, Tomasz Tworek.
cisza i spokój? pośród rozdartych bachorów, przy ruchliwej ul warszawskiej i w bliskim sąsiedztwie świętokrzyskiej/drogi wylotowej zwłaszcza jak się pół województwa zjedzie do nowej galerii echo samochodami. rozumiem że spaliny są w ramach gratisu.
Trojanek pisze: Ja bym tam wcale nie podniecał się ta lokalizacją, w Kielcach z większości nowych inwestycji jest wszedzie blisko...
i słusznie bo niema się co podniecać tym co napisze spółdzielnia czy jakiś deweloper wszak "każda sroka swój ogonek chwali".
tyle tylko że onyx park jak i inne tego typu "samotne białe żagle" na wieki wieków w osamotnieniu stać nie będą i prędzej czy później też znajdą się w otoczeniu bloków(staną się częścią blokowiska) lub co gorsza stacji benzynowej jak w przypadku ów onyx parku.
każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy trzeba sobie indywidualnie dobierać dana ofertę pod siebie.

Trojanek raz piszesz ze w Kielcach jest wszędzie blisko a raz piszesz ze
Trojanek pisze: młodsi ludzie którzy wychowali się w tych dzielnicach preferują bliskość rodziców, znajomych i miejsc gdzie znają każdą dziure w chodniku.

poza tym bliskość rodziców to jest akurat argument na nie dla młodych ludzi :lol: no chyba że mówimy o maminsynkach

w mojej ocenie ten nowy Bocianek przede wszystkim może być dla nabywcy inwestycją pod wynajem dla studentów z racji bliskości UJK i PŚ i to jego jedyna przewaga nad innymi lokalizacjami u konkurencji
Widzisz, tak się akurat składa, że sprzedałem swoje mieszkanie na starym Bocianku. Ogłoszenie dałem w piątek a następnego dnia w sobotę było już zaklepane przez przyszłego nabywcę, poszło za cenę taką jak w ogłoszeniu. Po prostu mieszkania na Bocianku bardzo dobrze się sprzedają i w dużej mierze przyczynia się do tego lokalizacja. Gdym przeprowadzał się do wiekszego mieszkania w bloku to z całą pewnością rozważyłbym Nowy Bocianek, ale przeprowadzam się do własnego domu w tzw. KOM-ie. :)

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 23 października 2011, o 09:25

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pletwa

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 6 listopada 2011, o 16:31

Obrazek
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Post autor: Petras » 23 listopada 2011, o 19:02

Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 listopada 2011, o 19:23

Białe okna... :?:

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 23 listopada 2011, o 19:25

Z ciekawostek. Na elewacji planowane są jakieś malunki. Więcej szczegółów póki co nie znam :)
pletwa

ODPOWIEDZ