Centrum Development&Investments - DH Katarzyna

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

leonard
Posty: 36
Rejestracja: 3 maja 2010, o 14:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: leonard » 6 września 2011, o 22:37

Katarzyna dom towarowy w starym stylu ale nie w tym jaki jest ale w stylu 19 wieku tak wyobraza sobie Katarzyne brytyjski inwestor ktory zamierza kupic budynek i zrobic z niego cacko ktore przyciagnie klientow i turystow do Kielc.Podoany dom jest w Londynie.Wystroj oswietlenie klimat oraz przytulne kawiarenki i czytelnie maja sprawic ze potoki ludzi beda go odwiedzac.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11646
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 września 2011, o 22:38

Jakies zrodlo?

leonard
Posty: 36
Rejestracja: 3 maja 2010, o 14:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: leonard » 6 września 2011, o 22:58

Na te chwile zrodlo pewne ale do czasu przetargu temat tabu.Dla niedowiarkow podam bo teraz juz moge wczesniej logowalem sie jako Ben i wszystkie informacje sie potwierdzily sory tramwaj odroczooo do 2016 roku tak jak i lotniska

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 7 września 2011, o 09:08

Był kiedyś taki jeden Ben.. poczekamy zobaczymy.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 września 2011, o 09:38

:wink:
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 289
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 26 września 2011, o 11:41

Przetarg Sprzedaż Dom Towarowy Katarzyna - Kielce

Katowice, dn. 9 września 2011 r.

OŚWIADCZENIE

W imieniu własnym i właściciela Domu Towarowego KATARZYNA położonego w Kielcach przy ul. H. Sienkiewicza 27, uprzejmie informujemy, iż w dniu 9 września 2011 r. zawarta została umowa sprzedaży ww. nieruchomości.
W związku z powyższym zobowiązani jesteśmy do wstrzymania przyjmowania ofert zakupu na przedmiotową nieruchomość i odwołania Przetargu - zgodnie z zapisami Regulaminu.

Wszystkim zainteresowanym udziałem serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Rafał Jóskowski
manager
WGN Nieruchomości Katowice
ul. Mickiewicza 15,
organizator Przetargu DT KATARZYNA w Kielcach
źródło: https://4invest.pl/katarzyna

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 26 września 2011, o 12:08

Szybko poszła. Bardzo jestem ciekaw kto to i jakie ma plany.
pletwa

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 4 października 2011, o 17:41

Z dachu budynku zniknął napis "DH KATARZYNA".

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 289
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 6 października 2011, o 06:52

Katarzyna już sprzedana. Inwestor buduje portfel
Kilka dni przed końcem składania ofert okazała kamienica w centrum Kielc zmieniła właściciela. Budynek dawnego domu towarowego Katarzyna kupił przedsiębiorca, który wcześniej za rekordową kwotę wylicytował sąsiednią kamienicę.
Jak pisaliśmy, ogłoszenie o wystawieniu na sprzedaż budynku po "Katarzynie" ukazało się pod koniec sierpnia. Przetargiem na zlecenie właściciela, spółki Centrum Development&Investments zajmującej się rewitalizacją dawnych domów towarowych w całej Polsce, zajęła się firma WGN Nieruchomości Katowice.
Potencjalni kupcy swoje oferty mieli składać do 15 września - cena wywoławcza budynku o powierzchni 2,3 tys. m kw. stojącego na działce o powierzchni 850 m kw. wynosiła 1,6 mln euro, czyli ok. 6,5 mln zł.
Tymczasem okazuje się, że kamienica sprzedana została już 9 września. Informacja na ten temat znalazła się na stronie internetowej firmy organizującej przetarg.
"W związku z powyższym zobowiązani jesteśmy do wstrzymania przyjmowania ofert zakupu na przedmiotową nieruchomość i odwołania przetargu" - napisał w oświadczeniu Rafał Jóskowski, manager WGN Nieruchomości Katowice.
W rozmowie z "Gazetą" nie chciał jednak zdradzić szczegółów transakcji, odesłał nas do dotychczasowego właściciela, firmy Centrum Development&Investments.
Tam usłyszeliśmy jedynie, że wszystko objęte jest klauzulą poufności i nie mogą udzielić informacji kto jest nabywcą, ani też ile za nieruchomość zapłacił.
Jak jednak dowiedziała się "Gazeta" kamienica trafiła w ręce rodziny buskich przedsiębiorców. Tej samej, która pod koniec 2008 roku kupiła od miasta kamienicę przy ul. Sienkiewicza 25, czyli sąsiadującą z Katarzyną. Po emocjonującej licytacji zaoferowali wówczas rekordową cenę - 9,5 mln zł za budynek na działce o powierzchni 1,5 tys. m kw.
Tym razem cena była niższa. Nieoficjalnie mówi się, że budynek poszedł za ok. 5 mln zł. Nowi nabywcy, którzy są m.in. właścicielami salonów odzieżowych w Busku-Zdroju i kamienic przy ul. Sienkiewicza nie zdradzają, jakie mają plany związane z tym miejscami.
- Wygląda na to, że nowy właściciel buduje sobie portfel nieruchomości. Na pewno mając dwie sąsiadujące ze sobą działki w takim miejscu ma znacznie większe możliwości ich wykorzystywania. To fantastyczna lokalizacja, idealna na przykład na hotel bądź drogie apartamenty - komentuje Krzysztof Wojsa, doradca rynku nieruchomości z firmy Eurolocum.
Nie dziwi go, że umowę sprzedaży podpisano kilka dni przed ostatecznym terminem składania ofert. - Nie spotkałem się z taką sytuacją, ale prywatny właściciel mógł to zrobić, szczególnie jeżeli zastrzegł taką możliwość w regulaminie - dodaje Wojsa.
Jerzy Mielnik, zastępca dyrektora wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji w kieleckim ratuszu ma nadzieję, że w przyszłości powstanie tam jakaś "architektoniczna perełka". - Te budynki mają potencjał. To bardzo atrakcyjna lokalizacja, dojazd praktycznie z trzech stron, wykorzystać je można na wiele sposobów i nie mam wątpliwości, że to bardzo wdzięczny obiekt prac dla architektów - twierdzi.
źródło: www.kielce.gazeta.pl

leonard
Posty: 36
Rejestracja: 3 maja 2010, o 14:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: leonard » 6 października 2011, o 23:26

Dziwne zjawiska dzieją sie w Kielcach okazuje sie ,że Katarzyne kupuje człowiek z Buska ale chyba po to tak jest to przedstawione aby nikt sie nie połapał że własciciel jest inny ,owszem Pan nazwijmy X ma w Busku dwa sklepy jeden w rynku z odzieżą i drugi w pobliżu ale wartosc tych obiektów jest relatywnie niska i jako takie nie mogą stanowić tak dużego zródła dochodu aby pozwolić sobie na zakup dwóch budynków w centrum Kielc i przygotowywać plany budowy luksusowego domu towarowego .Mysle ,że jest to przykrywka do wprowadzenia na rynek kielecki inwestora zagranicznego jak to praktykowano już wczesniej przy Placu Wolności kiedy otwierano sklep niby polskiego własciciela.
Ciekawe jest też to że plany są na dwie kamienice i co nie wie o tych planach -architekt miejski i konserwator zabytków od kiedy to w centrum -scisłym- stawia sie aktualnie apartamenty chyba komuś pomyliły sie epoki.Dziwi mnie też fakt że nikt nie podaje do publicznej wiadomości kto wyda w przyszłosci zezwolenie na zmiane zagospodarowania obiektu.Dlatego jestem w 100 % pewny ,że powstanie tu stylizowany dom handlowy o którym coraz głosniej sie mówi w kraju a w Kielcach milczy.

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 7 października 2011, o 04:51

Apartamenty muszą mieć garaże a palowanie, larseny itp w tym miejscu to raczej ciężka sprawa no ale dojazd jest praktycznie z trzech stron :lol:

Ja obstawiam że to lokata kapitału, dom handlowy ok tylko kto w nim będzie kupował? :lol:

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 7 października 2011, o 07:18

Ja myślę, że przebiegły Lubawski znalazł sposób na zapełnienie parkingu wielopoziomowego. Mieszkańcy apartamentów będą z niego korzystać bo to najbliższe realne miejsce do parkowania!
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

ODPOWIEDZ