Budownictwo komunalne i socjalne

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 22 lipca 2010, o 11:33

Tylko niech wcześniej zrobią segregację, patologia nie może dostać nowych mieszkań wybudowanych za nasze podatki :!:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 lipca 2010, o 11:47

Nie wiem, jakie sa trendy na dzis, ale patologie przede wszystkim nalezy rozlokowac, a tej zupelnie niereformowalnej zapewnic minimum do zycia.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 22 lipca 2010, o 12:11

I to jest błąd bo patologia jest nagradzana z naszych podatków dostając różne fajne gratisy. Ja na ich miejscu tez bym nie pracował. :D
pletwa

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 22 lipca 2010, o 13:36

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie byś się stoczył. :lol:
Jeżpir

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 22 lipca 2010, o 13:37

Myślałem nad tym ale jednak wybrałem studia :)
pletwa

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 22 lipca 2010, o 22:15

W tym momencie praktycznie w Polsce nie istnieje żaden program budowy tanich domów na wynajem. Francja, takie rozwiązania wprowadziła już dawno, czego kopią są w warunkach polskich TBS. Problem w tym, że obecny rząd praktycznie w ogóle zablokował tę formę budownictwa. Miasta muszą (takie jest prawo w Polsce) zapewnić jakąś pulę mieszkań, do których musi np. przekwaterować te osoby, które nie płacą czynszu, wobec których jest wyrok sądowy. Jeżeli tego nie zrobią, gmina musi płacić odszkodowanie wynajmującemu. Są rodziny, które sobie nie radzą w życiu, są też osoby, które wyłudzają mieszkania, jest też patologia. Jeżeli miecie jakieś rozwiązanie, które pozwoli z systemu wyelimować patologie zapraszam do przedstawienia tego pomysłu. Miasto Kielce, chce budować mieszkania komunalne na wynajem, to nie znaczy nic innego, że właścicielem będzie gmina Kielce, a wynajmujący będzie płacił rozsądny czynsz. Pomysł z domami jednorodzinnymi wynika z badań z psychologii środowiskowej, jednakże zbyt ekstensywna zabudowa byłaby zbyt droga jak na tanie mieszkania na wynajem, do tego jeszcze problem odpowiedzialności za przestrzeń wspólną. Jak pokazuje doświadczenie jedna rodzina patologiczna wystarczy, aby sterroryzować całą "klatkę". Stąd pomysł na dwukondygnacyje domki w zabudowie szeregowej, ale z osobnymi wejściami każde z innej strony. Istnieją też takie pojęcia w psychologii środowiskowej jak odległość funkcjonalna i bliskość fizyczna. Ze względu na intensywność zabudowy nie możliwe było osiągniecie wystarczającego oddalenia fizycznego więc, zastosowano "myk" polegający na tym, że mimo zamieszkiwania w jednym domu (parter lub piętro) nie korzystamy w żadnym stopniu wspólnie z nieruchmości, dzięki temu odległość funkcjonalna jest podobna jakbyśmy mieszkali na innej ulicy.
W styczniu został oddany projekt koncepcyjny osiedla na Piekoszowskiej. Obecnie opracowywany jest projekt budowlano-wykonawczy mini osiedla na Wojska Polskiego. (18 mieszkań 1, 2 i 3 pokojowych). Szegóły i obrazki poźniej.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 18 października 2010, o 20:52

Na mieszkania socjalne w Kielcach czeka 1041 osób

- W Kielcach na mieszkania socjalne czeka 1041 osób - powiedział Marek Klikowicz, dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa na ostatniej miejskiej komisji zdrowia i rodziny. Tymczasem rocznie pozyskiwanych jest tylko 40 lokali.

Wiadomość ta wywołała burzliwą dyskusję radnych - To kropla w morzu potrzeb - denerwował się radny Jan Gierada. - Niektórzy się zestarzeją albo umrą i nie doczekają się na własny lokal. Zanim zaspokoi się potrzeby wszystkich oczekujących potrzeba na to kilkadziesiąt lat. Trzeba te mieszkania pozyskiwać lub budować szybciej, taniej. Za samą karę za złe zarządzanie Szpitalem Kieleckim można by wybudować wiele mieszkań.

Z kolei na te słowa obruszyła się radna Renata Wicha. Powiedziała, że działania miasta, jeśli chodzi o rozwiązanie problemu mieszkaniowego idą w dobrym kierunku. - Przecież od 2003 roku daliśmy ludziom prawie 900 lokali - wyjaśniała. - Wiem to, bo jestem w komisji mieszkaniowej.

TRZEBA BUDOWAĆ!

Dyrektor Marek Klikowicz powiedział, że społeczeństwo uważa, że należy pomagać biednym czy niezaradnym, ale gdy budowa ma rozpoczynać się w ich sąsiedztwie, zaraz zaczynają się protesty. - Tak po protestach mieszkańców musieliśmy odstąpić od budowy bloku socjalnego przy ulicy Wojska Polskiego w Kielcach - mówił.

- Będziemy realizować inne pomysły. Zamierzamy wybudować 79 lokali poza Kielcami, ale w granicach administracyjnych miasta. Zastosujemy tam bardzo korzystne rozwiązania projektowo konstrukcyjne, zapobiegające patologii. Będą osobne wejścia, nie będzie wspólnej klatki schodowej, szybko nastąpi identyfikacja lokatora. Trzeba pamiętać, że w lokalach takich wcale nie mieszka sama patologia, takich ludzi jest tylko 8 procent, a pozostali to osoby biedne, niezaradne. Ale prawda jest też taka, że w niedługim czasie po otrzymaniu lokalu 20 procent przestaje płacić czynsz.

BRUTALNIE WYRZUCANI Z KAMIENIC

Na komisji była też mowa o tym, że teraz nasila się zjawisko usuwania ludzi z kamienic prywatnych. - Właściciele stosują najbardziej brutalne metody, odcinają wodę, prąd, żeby tylko wykurzyć z mieszkań nie chcianych lokatorów - mówił dyrektor Klikowicz. - Wiele razy prowadziłem z nimi pertraktacje osobiście bądź telefonicznie, ale niewiele one pomagały, a właściciele byli wręcz oburzeni, że wtrącam się w nie swoje sprawy. Pytali jakim prawem zwracam im uwagę.

Optymistyczną wiadomością była ta, że w najbliższym czasie przy ulicy Wiejskiej w Kielcach powstanie specjalny blok dla 17 emerytek i emerytów. Dyrektor Marek Klikowicz tłumaczył, że wiele starszych osób nie stać na utrzymywanie dużych mieszkań i chcieliby się przenieść do mniejszych.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /721596896

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 2 lutego 2011, o 15:36

Wiosną rozpocznie się w Kielcach budowa bloku komunalnego dla starszych, samotnych osób, które mogą stracić dach nad głową.

Lada moment zostanie ogłoszony przetarg na budowę pierwszego bloku dla seniorów Kielcach. Powstanie on przy skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Wiejskiej. W budynku będzie 18 mieszkań. To prawdopodobnie pierwszy blok z takim przeznaczeniem w Polsce, budowany od podstaw.
Tak będzie wyglądał budynek komunalny dla osób starszych, którego budowa rozpocznie się wiosną.

Działka jest niewielka. Aby nie tracić miejsca, zrezygnowano z dzielenia budynku na kilka klatek, powstanie jedna - z 18 mieszkaniami, ulokowanymi na trzech kondygnacjach.

MAŁE I FUNKCJONALNE

Mieszkania będą niewielkie, 20-30-metrowe, z kuchnią i łazienką. Nie ma potrzeby budowy większych, bo dostaną je samotne osoby albo najwyżej dwuosobowe rodziny. Blok, choć będzie niski, zostanie wyposażony w windę, aby ułatwić osobom starszym dostanie się na pierwsze i drugie piętro. Do budynku będzie prowadził podjazd dla wózków.

Mieszkania są z balkonami i piwnicami. W każdym lokalu zaprojektowano indywidualne ogrzewanie gazowe. Zostaną zamontowane dwufunkcyjne piece i lokatorzy, bez względu na porę roku, będą mogli uruchomić centralne ogrzewane, nawet w lecie, w chłodne dni.

Działka miała być ogrodzona, ale zrezygnowano z parkanu, gdyż kolidowałby z podziemnymi mediami. Ale otoczenie bloku zostanie ładnie zagospodarowane zielenią. Przy budynku powstanie kilka miejsc parkingowych, śmietnik, trzepak.

KONIEC JESZCZE W TYM ROKU

- Za kilka dni zostanie ogłoszony przetarg - informuje Bernard Oziębły, dyrektor Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta w Kielcach. - Budowa powinna się zakończyć jeszcze w tym roku.

W bloku zamieszkają starsze, samotne osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Zajmują one lokale w prywatnych kamienicach na mocy przydziałów sprzed kilkudziesięciu lat. Są w konflikcie z właścicielem, bo nie stać ich na płacenie bardzo wysokich czynszów. Mieszkania są zniszczone, wymagają kapitalnego remontu, a właściciele, aby pozbyć się starszych ludzi, wyłączają im prąd czy wodę. Oni jednak nie mają gdzie pójść, bo całe życie tu mieszkali. To oni mają dostać mieszkania w nowym bloku przy Leszczyńskiej.

Mieszkaniami prawdopodobnie będzie zarządzał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i nie będzie można ich wykupić.

Echo Dnia

wizualizacja
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/mi ... 887&Ref=AR

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 19 marca 2011, o 17:58

Na podstawie art. 92 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz.759 ze zm.), w imieniu Zamawiającego informuję,
że w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na:

Budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego „Złota Jesień” u zbiegu ulic Leszczyńskiej i Wiejskiej w Kielcach

- jako najkorzystniejsza została wybrana oferta złożona przez: SIGMA INVESTMENT, 25-112 Kielce, ul. Wapiennikowa 10 A
z ceną ryczałtową brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia – 1 490 400 zł
Obrazek
Obrazek

:arrow: http://www.um.kielce.pl/pl/zamowienia_p ... art28.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 31 marca 2011, o 19:33

Rozpoczęła się budowa domu seniora w Kielcach

Firma, która wygrała przetarg na budowę bloku dla starszych osób, ostro wzięła się do pracy. Działka przy ulicach Leszczyńskiej i Wiejskiej w Kielcach, gdzie budynek powstanie, w ciągu dwóch dni zamieniła się w plac budowy. Przetarg na budowę bloku cieszył się dużym zainteresowaniem firm. Wpłynęło aż 12 ofert. Najtańsza opiewa na około 1,5 miliona złotych, czyli budowa jednego metra kwadratowego budynku wyniesie około 2 tysięcy 700 złotych. Złożyła ją kielecka firma Sigma Investment. I ona wygrała przetarg. Miasto miało zarezerwowane na tę inwestycję dwa razy tyle pieniędzy.

- Firma jest znana w Kielcach, miasto kiedyś z nią współpracowało. Nie spodziewamy się większych problemów. Mamy dobre przykłady tanich firm, które wykonały inwestycje w terminie i bez większych zarzutów co do jakości - zapewnia Bernard Oziębły, dyrektor Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta w Kielcach. - Budynek ma być gotowy w listopadzie.

W bloku powstanie 18 mieszkań, ulokowanych na trzech kondygnacjach. Lokale będą niewielkie, 20-30-metrowe, z kuchnią i łazienką. Nie ma potrzeby budowy większych, bo dostaną je samotne osoby albo najwyżej dwuosobowe rodziny. Blok, choć będzie niski, zostanie wyposażony w windę, aby ułatwić osobom starszym dostanie się na pierwsze i drugie piętro. Do budynku będzie prowadził podjazd dla wózków.

Mieszkania są z balkonami i piwnicami. W każdym lokalu zaprojektowano indywidualne ogrzewane gazowe. Zostaną zamontowane dwufunkcyjne piece i lokatorzy, bez względu na porę roku, będą mogli uruchomić centralne ogrzewane, nawet w lecie, w chłodne dni.

W budynku zamieszkają starsze, samotne osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Zajmują one lokale w prywatnych kamienicach na mocy przydziałów sprzed kilkudziesięciu lat. Często są w konflikcie z właścicielem, bo nie stać ich na płacenie bardzo wysokich czynszów i wisi nad nimi widmo eksmisji.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /340786629

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 2 maja 2011, o 15:41

Sirek1 pisze:Rozpoczęła się budowa domu seniora w Kielcach
Obrazek

01.05.2011 r.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 16 maja 2011, o 20:28

Masz mieszkanie w Kielcach, sprzedaj je miastu

Po budowie bloków komunalnych i socjalnych, zakupach u deweloperów, przyszła kolej na kupowanie mieszkań od osób prywatnych. Bo w związku z wyburzeniami pod inwestycje drogowe, miasto musi zapewnić wysiedlonym rodzinom dach nad głową.

W tegorocznym budżecie Kielc nie ma pieniędzy na budowę kolejnych bloków komunalnych i socjalnych. Jedyną miejską inwestycją mieszkaniową będzie budynek przy ul. Leszczyńskiej, zakwaterowani tam zostaną ludzie starsi, o niskich dochodach.

Tymczasem potrzeb mieszkaniowych nie brakuje, lista oczekujących w kolejce grubo przekracza 1000. Ale dla gminy najpilniejszą sprawą jest teraz zapewnienie mieszkań tym rodzinom, które muszą opuścić domy wyburzane w związku z inwestycjami komunikacyjnymi. Przede wszystkim chodzi o budowę węzła Żelazna, który obejmuje ulice 1 Maja, Zagnańską, Żelazną i rondo Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

- Szukamy przeróżnych możliwości, by rozwiązać ten problem. Kupowaliśmy już mieszkania u deweloperów, teraz szukamy ich także na rynku wtórnym. Kupujemy od osób prywatnych i spółdzielni - mówi Bogdan Klikowicz, dyrektor wydziału mieszkalnictwa w kieleckim ratuszu.

W ubiegłym roku w ten sposób do nowych mieszkań przeprowadziło się dziesięć rodzin, w tym miasto chce kupić kolejne osiem przy ul. Równiej, Jagiellońskiej, Okrzei, Orkana, Puscha, Prostej oraz Jana Nowaka-Jeziorańskiego. - Nie jest to łatwa procedura. Oferty dostaliśmy około dwudziestu osób, ale musieliśmy odczekać aż skończy się termin podany w ogłoszeniu. Wówczas okazało się, że wiele atrakcyjnych propozycji już jest nieaktualnych, bo właściciele mieszkań znaleźli nabywców - tłumaczy Klikowicz.

Średnia cena metra kwadratowego kupionych mieszkań wyniosła 3920 zł. Zanim przeprowadzą się do nich lokatorzy trzeba je jeszcze wyremontować. Wiadomo już, że mieszkania otrzyma sześć rodzin, dwa pozostaną jako awaryjne. Lokale nie są duże, mają od 36 do 52 m kw.

Miasto nie rezygnuje jednak z zakupów u deweloperów. To korzystniejsze wyjście, bo mieszkania są nowe, a przy zakupie większej liczby łatwiej wynegocjować duże zniżki.

- Teraz nie było takiej możliwości, bo nie ma gotowych mieszkań. Dopiero się budują i długo musielibyśmy na nie czekać. Tymczasem potrzebne są już - tłumaczy dyrektor Klikowicz.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... iastu.html

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 12 czerwca 2011, o 19:25

Rozpoczęła się budowa domu seniora w Kielcach
Obrazek Obrazek

12.06.2011 r.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 11 lipca 2011, o 20:17

Ponad pół tysiąca mieszkań socjalnych i komunalnych powstanie w Kielcach do 2017 roku

Ponad pięćset mieszkań komunalnych i socjalnych chce w najbliższych latach wybudować gmina Kielce. Pierwsze budynki i małe osiedle są już projektowane.

Dyrektor wydziału mieszkalnictwa Marek Klikowicz informuje, że na ukończeniu jest projekt budynku przy ulicy Chrobrego. Według założeń, miałoby tam powstać ok. 35 mieszkań komunalnych. Urzędnicy uzyskali już warunki zabudowy. Inwestycja powinna rozpocząć się w przyszłym roku.

Marek Klikowicz dodaje, że już na najbliższej sesji Rady Miasta, projekt budowy małego osiedla przy ulicy Lecha może zostać przeniesiony do Wydziału Realizacji Inwestycji. W tym miejscu miałoby powstać 6- 7 budynków, w których znalazłyby się mieszkania dla ok. 200 osób. W dalszych planach jest budowa podobnego segmentu przy ulicy Jagiellońskiej.

Wydział przygotowuje się także do budowy lokali socjalnych, ale na razie Marek Klikowicz nie chce zdradzać ich lokalizacji.

Dyrektor wydziału mieszkalnictwa szacuje, że na te inwestycje trzeba będzie przeznaczyć ok. 20- 30 mln złotych. Plany powinny zostać zrealizowane do 2017 roku. Na ostatniej sesji absolutoryjnej, wśród zarzutów kierowanych przez radnych do władz miasta, najważniejsze dotyczyły zbyt małej liczby budowanych mieszkań socjalnych i komunalnych

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Ponad- ... b373a.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 8 listopada 2011, o 21:36

Pierwszy blok seniora w Kielcach prawie gotowy. Chętnych do zamieszkania w nim nie brakuje

Powstanie dwóch następnych takich budynków jest zaplanowana na przyszły rok. W budynku jest 17 mieszkań, w 18-tym lokalu powstanie klub dla starszych osób. - Mamy gotową wstępną listę przyszłych lokatorów. Kandydatów jest więcej niż mieszkań. Komisja mieszkaniowa ją analizuje, odwiedzą każdą osobę i sprawdza obecne warunki życia. Potem wybierze rodziny, które są w najtrudniejszym położeniu – informuje marek Klikowicz, dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa Urzędu Miasta w Kielcach.

OBAWY LOKATORÓW

Przyszłych lokatorów niepokoi to, że balkony mieszkań na parterze znajdują się bardzo nisko. Nieproszony gość pokona wysokość bez problemu.

– Złodziej jak chce, to wejdzie bez względu na to, jak wysoko jest balkon. Zakładaliśmy, że teren będzie ogrodzony, ale nie jest to możliwe. Działka jest za mała i trudno było pogodzić parkan z podziemnymi mediami, parkingiem dla kilku aut, śmietnikiem i alejkami wokół bloku. Z czegoś trzeba było zrezygnować. Działka zostanie obsadzona roślinami, ta bariera osłoni budynek od strony ulicy – informuje Bernard Oziębły, dyrektor Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta w Kielcach.

Dodaje, że budowa jest na ukończeniu. – Trwają prace wykończeniowe. Kładzione są panele na posadzkach i płytki na ścianach. Budynek zostanie nam przekazany przez wykonawcę 30 listopada. Potem czekają nas odbiory techniczne, usuwanie usterek, jeśli takie będą oraz uzyskanie zgody na użytkowanie budynku. Te procedury trwają kilka tygodni. Spodziewamy się, że lokatorzy otrzymają klucze na przełomie grudnia i stycznia. Raczej na święta nie uda się im wprowadzić, choć nie można tego wykluczyć. Czasem terminy układają się korzystnie i odbiory trwają krócej – mówi dyrektor Oziębły.

DLA KOGO MIESZKANIA?

Mieszkania w bloku seniora otrzymają starsze, osoby samotne lub małżeństwa, które mieszkają w prywatnych kamienicach na mocy przydziałów sprzed kilkudziesięciu lat, nie stać ich na płacenie wysokich czynszów lub z innych powodów są w konflikcie z właścicielami. Mieszkań nie będzie można wykupić. Lokale mają ponad 30 metrów powierzchni, są przystosowane dla osób mających kłopoty z poruszaniem się. W budynku jest winda.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /901138345

ODPOWIEDZ