Apollo Rida Centrum - ul. Radomska 8

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Apollo Rida Centrum - ul. Radomska 8

Post autor: tom » 7 marca 2006, o 23:02

Obrazek

Nowe centra handlowe w Kielcach

Joanna Gergont 07-03-2006 , ostatnia aktualizacja 07-03-2006 17:56

Małe Tesco powstanie przy ulicy Bohaterów Warszawy, a za Praktikerem przy Radomskiej kolejne centrum handlowe.

Teren między ulicą Bohaterów Warszawy a działkami pracowniczymi należał do osób prywatnych. Czasami zatrzymywało się tam wesołe miasteczko, częściowo wykorzystywany był na parking. Teraz jego przeznaczenie zupełnie się zmieni. Jeszcze w tym roku powstanie tam market osiedlowy. Nie będzie zbyt duży, ma mieć ok. 1700 m kw., z czego ok. 1000 zajmie powierzchnia sprzedaży, obok znajdzie się parking na kilkadziesiąt samochodów. Budować go będzie sieć handlowa Tesco, która w Kielcach ma już swój hipermarket w Galerii Echo. Inwestor ma pozwolenie na budowę. Właściciele stojących tam garaży blaszaków otrzymali już informację, że mogą je tam użytkować tylko do końca miesiąca. - Zaczniemy inwestycję w tym półroczu, jak tylko pogoda pozwoli - mówi Dariusz Nowaczyk, dyrektor ds. wsparcia inwestycji Tesco Polska. - Taki niewielki obiekt powstaje 2-3 miesiące. Kielczanie na pewno jeszcze w tym roku będą robić w nim zakupy - dodaje.

Budową podobnych marketów Tesco zajmuje się od niedawna. Pierwsze powstały pod koniec ubiegłego roku, głównie w południowo-zachodniej Polsce. - Kielce są dla nas bardzo atrakcyjne. Oczywiście liczymy się z konkurencją, jaka jest na tym rynku, ale i konkurencja musi liczyć się z nami. Pewne jest, że na konkurowaniu sieci zyskuje klient - podkreśla Nowaczyk. Jego zdaniem market nie będzie konkurencją dla istniejącego obok targowiska. - Tam idzie zupełnie inny klient. Wszędzie właściciele stoisk na targowiskach najbardziej obawiają się marketów takich jak nasze, ale życie pokazuje, że jeszcze żadne targowisko z takiego powodu nie upadło - twierdzi dyrektor Nowaczyk.

Ale to nie jedyny inwestor zainteresowany Kielcami. Kolejnym jest amerykańska firma Apollo-Rida, której przedstawicielstwo znajduje się w Polsce. W ubiegłym roku kupiła cały kompleks przy ul. Radomskiej, w tym budynki Reala, Praktikera oraz sąsiadującego z nimi pasażu handlowego (znajduje się w nim m.in. salon Jysk i Komfort). Teraz chciałaby wybudować kolejny obiekt. Jak mówi Krystyna Kuźmuk z wydziału architektury, geodezji i spraw mieszkaniowych urzędu miasta, do ratusza wpłynął już wniosek o wydanie warunków zabudowy. Hala na terenie kompleksu przy Radomskiej powstać ma za Praktikerem, ma mieć ok. 4 tys. m kw. - Nie wymaga to podjęcia przez radę miejską specjalnej uchwały dla obiektów wielkopowierzchniowych, bo wniosek dotyczy rozbudowy istniejącego obiektu - mówi Kuźmuk.

Dorota Brejnak, koordynator ds. marketingu Apollo-Rida Poland, poinformowała, że za wcześnie jeszcze, by zdradzać, co będzie w nowym obiekcie. Zadeklarowała, że informacje takie może podać za około dwa miesiące.

Co to za firmy?

Apollo-Rida Poland zarządza w Warszawie czterema obiektami biurowymi o łącznej powierzchni 79 000 m kw. Firma zaangażowana jest w realizację kilku obiektów położonych na terenie Polski, m.in. Baltic Corporate Center w Gdańsku oraz Centrum Hotelowe w Krakowie.Tesco Polska dotychczas stawiało obiekty handlowe o powierzchni od 5 do 12 tys. m kw. W zeszłym roku otworzyło swój pierwszy market przeznaczony do codziennych szybkich zakupów. Obiekty od 2 do 10 tys. m kw. działają już w Łukowie (lubelskie), Opolu i Krapkowicach k. Bytomia. Kolejnym przedsięwzięciem firmy są jeszcze mniejsze markety - do 1000 m kw. powierzchni sprzedażowej.

źródło: http://www.gazeta.pl/kielce

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=993
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 8 marca 2006, o 11:19

Wypadaloby , aby Ch Radomska przeksztalcili w Park Handlowy taki jak chocby w Jankach (pod Wawą) lub w Zakopianakę w Krakowie. Wzroslaby atrkcyjnosc tego centrum. Swoja droga ciekawe, co tam wybuduja, a tu trzeba czekac ponad 2 miechy :(
Chyba lepij byloby gdyby Tesco dla tych mniejszych sklepow dalo jakas inna nazwe. tak jak Carreful ma jeszcze Championa to Tesco powinno miec cos. Zeby sobie ktos nie pomyslal ze w kielach hipermarket ma 1000 m2 jak w jakims 30 tys. miasteczku.. :wink:
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11675
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 1 kwietnia 2006, o 21:45

Krz pisze:Wczoraj rozpoczęły się przygotowania do budowy. Właśnie opróżniono i przesuwany jest parking strzeżony , czyli oba parkingi zostają , ten pierwszy, porządniejszy, należący do Spółdzielni Inwalidów pozostaje na swoim miejscu, ten drugi będzie teraz z tego co widać sporo mniejszy i będzie przylegał niemal (chodnik na stadion je rozdziela) do tego pierwszego. Czyli tesco będzie zajmowało teren od dotychczasowego wjazdu na drugi parking ( wysokość granicy wieżowca 5 i bloku 7) do wysokości Szymanowskiego. Długi kawałek , ale wąski, ciekawe jak to bedzie wyglądać...

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 17 czerwca 2006, o 13:55

Na Radomskiej zaczeli coś budować ?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11675
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 czerwca 2006, o 14:19

Chyba sa na etapie administracyjnym jeszcze, tak wywnioskowalem z ostatniego artykulu w radomskiej Wyborczej, bo tam tez maja rozubudowywac.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 30 lipca 2006, o 20:13

autor pisze:Chyba sa na etapie administracyjnym jeszcze, tak wywnioskowalem z ostatniego artykulu w radomskiej Wyborczej, bo tam tez maja rozubudowywac.
Czyli w tym roku nie można na nic liczyć?
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3939
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 2 sierpnia 2006, o 19:15

W Radomiu rozbudowa M-1 ma ruszyć, w tym roku. Jest już projekt wykonany przez Pracownia Projektowa Architektoniczno-Budowlana Jerzy Partyka Kielce.
"Forma obiektu została dostosowana do architektury sąsiadujacego z nim centrum handlowego o nazwie M-1"
Tak że w Kielcach nie ma się co spodziewać bardziej wyszukanej architektury :?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3005
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 3 sierpnia 2006, o 23:08

A właśnie... Mnie zawsze zastanawiało czemu w Kielcach ten kompleks przy Radomskiej nie nazywa się jak w innych miastach "M-1" ...???...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11675
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 sierpnia 2006, o 23:15

Chyba dlatego, ze nie jest jednym, zwartym obiektem...

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 3 sierpnia 2006, o 23:19

Chyba chodzi o to, że wszystkie Centra M1 to jeden wielki obiekt. W Kielcach natomiast Real i Praktiker to osobne "blaszaki".
Szczerze mówiąc nie miałbym nic przeciwko gruntownej przebudowie i zrobieniu M1 w Kielcach o takiej architekturze jaką "ma" M1 w Krakowie.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 3 sierpnia 2006, o 23:21

Na M1 jak w Krakowie nie ma chyba co liczyć :( a szkoda, bo tereny są... Glupotą było IMHO postawienie osobnych blaszaków i dostawienie trzeciego z Tele i Komfortem :/ dobrze że teraz choć przejazd pomiędzy nimi zrobili.

A fajnie by prezentoał się takie M1 jak w Kraku przy nowej wylotówce :D
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 4 sierpnia 2006, o 01:46

chyba sie szykuja zmiany ale jeszcze trzeba poczekac mam nadzieje ze to prawda:
Jak donosi agencja AFP: Wal-Mart i niemieckie Metro dokonują transakcji wymiennej - Amerykanie wejdą do Polski przejmując od Niemców hipermarkety Real, wzmocnione nabytymi ostatnio od Francuzów z Grupy Casino marketami Geant, natomiast koncern Metro przejmie niemieckie sklepy Wal-Mart. Powyższe myślenie jest dużym uproszczeniem, gdyż nie ujawniono na razie żadnych szczegółów transakcji - mało tego obydwie strony stanowcza im zaprzeczają, ale scenariusz wydarzeń wydaje się bardzo prawdopodobny. Faktem już jest, że Amerykanie opuszczą jednak wkrótce Niemcy, które były jedynym krajem świata, w którym Wal-Mart mający znakomite wyniki finansowe miał problemy z osiąganiem zysków i w którym konflikty pracownicze, twarde stanowiska cenowe wobec dostawców oraz opinie klientów o złej jakości produktów oferowanych w jego sklepach zostały bardzo wykorzystane przeciwko firmie, przekładając się na osiągane obroty. Natomiast o wejściu koncernu do naszego kraju mówiło się juz nieoficjalnie od ponad roku, Amerykanie szukali tylko już istniejącej sieci, by nie zaczynać od zera. Nie wiadomo, czy Wal-Mart będzie prowadził sklepy w Polsce pod nazwą własną, czy użyje innej, jednak będziemy jedynym krajem na kontynenencie europejskim ( wyłaczając Wielką Brytanię ) w której ta największa sieć handlu detalicznego świata będzie obecna.
źródło: http://www.supermarket.cogdziekupic.pl/

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 4 sierpnia 2006, o 07:05

WalMart to jedno wielkie badziewie, już wolę Real;-
Swoją drogą wydaje się dziwne, żeby real odszedł z naszego kraju.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 4 sierpnia 2006, o 11:02

Sądzę (i mam nadzieję), że to jednak mało prawdopodobne. Z tego co czytałem to WalMart wynosi się z Europy - po klęsce w Niemczech pod ogromnym znakiem zapytania stanęła dalsza ekspansja, w tym do Polski. Kupującym nie spodobała się np. nachalność pracowników WalMartu (np. na siłę pakowali towary). Co w Ameryce jest normą, w Europie już nie koniecznie.

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 4 sierpnia 2006, o 12:22

ja na wal-mart czekam i niech kto mowi co chce, to jest siec ktora zrobi na naszym rynku rewolucje szacuje sie ze ceny wielu produktow spadna nawet o 15%
ok zgadzam sie ze ich markety nie wygladaja jakos super ale towar jest dobrej jakosci a ceny sa niskie
co do rynku europejskiego jest on inny niz rynek w USA, ale i polski rynek rozni sie od rynku niemieckiego, francuskiego czy wogle europejskiego.
Polska jest jedynym krajem w Europie, gdzie działają wszystkie największe zachodnie sieci handlowe. to jednak juz wkrotce sie zmieni widac chocby po ostatnich przejeciach, wkrotce w Polce zostana 3 moze 4 duze sieci, moim zdaniem beda to swiatowi liderzy Tesco, Carrefour i Wal-Mart

ODPOWIEDZ