Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 27 lipca 2010, o 09:56

I co widać ruch na placu budowy, przechodził ktoś może tamtędy?

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 28 lipca 2010, o 15:32

Tak, ja dziś ok. 12.15. Jak na razie ruch niewielki. Przygotowują teren. Stałą jedna koparka przed wjazdem, kilka maszyn na terenie budowy plus kilka osób. Pewnie na ładniejsza pogodę czekają :)
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 29 lipca 2010, o 09:48

Obrazek
Na dobre rozpoczęły się prace przy budowie Galerii Korona

Na plac budowy Galerii Korona wjechały dziś koparki i wykonywany jest 15 metrowy wykop - powiedział menadżer ds. marketingu galerii Michał Tur. Prace ziemne zakończą się w marcu przyszłego roku i wtedy też rozpocznie się wylewanie betonu pod kondygnacje.

Na trzech poziomach Galerii Korona powstanie 160 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne. Kolejne 3 kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking gotowy przyjąć 1200 samochodów. Wartość inwestycji określa się na 100 mln euro.

Budowa od początku budzi spore emocje. Przeciwko powstaniu w Kielcach kolejnego Centrum Handlowego protestowali kupcy z centrum Kielc. Pomysł nie podoba się też kilku radnym. Według nich utworzenie Galerii Korona zagrozi interesom lokalnych przedsiębiorców utrzymujących się z handlu.

Stanisław Blinstrub
stanislaw.blinstrub@radio.kielce.p

Źródło: Radio Kielce
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 29 lipca 2010, o 13:55

Obrazek
Gigantyczna awantura na sesji o budowę galerii Korona

Zamiast wyjaśnień i odpowiedzi w sprawie ekspresowego wydania pozwolenia na budowę galerii Korona w Kielcach były emocjonalne wypowiedzi i obrażanie radnych przez zastępcę prezydenta Kielc Czesława Gruszewskiego na czwartkowej sesji Rady Miasta. Były przeprosiny, ale niesmak pozostał.

Radni lewicy przygotowali w imieniu całej Rady Miasta stanowisko w sprawie wydania przez prezydenta Kielc pozwolenia na budowę galerii Korona z rygorem natychmiastowego wykonania. Zażądali wycofania jej w związku uchyleniem decyzji środowiskowej przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze.
Robert Siejka, przewodniczący radnych lewicy pytał także, kto poniesie koszy przebudowy układu komunikacyjnego wokół galerii. Przypomniał, że zarząd województwa świętokrzyskiego wyraził negatywną opinię o przygotowanej koncepcji przebudowy dróg.

Radni innych opcji politycznych także mieli mnóstwo pytań.
- Nie wiemy, jakie zastrzeżenia miało Samorządowe Kolegium Odwoławcze do decyzji środowiskowej i jakie przesłankami kierował się prezydent stosując rygor natychmiastowej wykonalności pozwolenia na budowę. Stosuję się go, gdy jest zagrożone zdrowie czy ważny interes społeczny. Nie widzę tych przesłanek przy budowie obiektu komercyjnego – stwierdził Jarosław Karyś, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Jan Gierada (niezrzeszony) pytał, dlaczego takiego trybu nie stosuje się wobec normalnych ludzi, którzy latami czekają na pozwolenia budowane na przykład na ulicy Mokrej. – Dlaczego w tej sprawie jest taki pośpiech? To rodzi różne wątpliwości. Nie ulega wątpliwości, że komuś zależy na pośpiechu. Jest to kościół, bo on będzie czerpał pożytki z tej inwestycji – poinformował.

O szczegółowe przedstawienie przepisów, z których prezydent skorzystał przy wydawaniu decyzji prosili radni Platformy Obywatelskiej.

Tylko Jarosław Machnicki (Platforma Obywatelska) miał wątpliwości, co do stanowiska przygotowanego przez radnych. – Dokument jest pełen sprzecznych myśli i nie widzę powodu głosowania nad nim dzisiaj- stwierdził.

Na wątpliwości radnych odpowiadał zastępca prezydenta Kielc, Czesław Gruszewski. – Usłyszałem w radiu swoje nazwisko wypowiadane przez pana Siejkę i zarzut, że podpisałem tajne porozumienie z inwestorem Korony. Radny nie wie, co to jest tajny dokument. Nie wie także, że każdy ma dostęp do decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ktoś ma wątpliwości i nie robi nic, aby je wyjaśnić, tylko czeka na sesje, żeby zrobić spektakl. Ma pan prawo do informacji i niech pan z niego skorzysta.
Zaapelował do radnego Siejki: – Warto być przyzwoitym... Pan podpisał donos na mojego poprzednika, a sąd go uniewinnił. Czas go przeprosić - dodał

- Nigdy w życiu na nikogo nie składałem donosu, jestem radym drugiej kadencji a nie trzeciej jak powiedział prezydent. Nie byłem radnym, gdy do sądu trafiła sprawa pana poprzednika. A odpowiedzi na postawione pytania powinniśmy otrzymać na sesji, a w pana wypowiedzi one nie padły – skwitował radny Siejka.

Wypowiedzią prezydenta byli zbulwersowani także inni radni. – Zadajemy pytania i mamy prawo otrzymać odpowiedzi tu na sesji i nie w buńczucznej formie. Czuję się urażony – stwierdził radny Karyś.
- Przepraszam wszystkich radnych i pana Siejkę, za swoją wypowiedź. Była zbyt emocjonalna niż zamierzałem – zreflektował się prezydent Gruszewski.

I wyjaśnił, że umowy z inwestorem wynika, że koszty przebudowy dróg pokryje on po połowie z miastem. – A opinia sejmiku nie jest dla nas wiążąca. Możemy ją wziąć po uwagę albo nie, rozważając co jest lepsze dla miasta.

Radny Karyś dalej pytał, co się stanie, jeśli w pozwolenie na budowę zostanie uchylone przez wyższą instancje. – Wszelkie skutki finansowe inwestor wziął na siebie. To zapewnienie jest na piśmie – wyjaśnił prezydent.

Radni domagali się odczytania decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego, chcieli się dowiedzieć czy jest ona w ratuszu i kto ją widział. Urzędnicy przedstawiali różne wersji. W końcu Andrzej Kędra, dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki rozwiał wątpliwości. – Wszystkie dokumenty dotyczące tej sprawy znajdują się w SKO. Decyzja nie może być odczytana na sesji, bo jest tajna. Może ją udostępnić tylko organ, który ją wydał – wyjaśnił. – Państwo przyjmując miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zdecydowaliście, że galeria powstanie w tym miejscu. Inwestor musi otrzymać pozwolenie na budowę, nie możemy go odmówić – przypomniał.
Wkrótce więcej informacji.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/88025946

Awatar użytkownika
Wojtekv.2
Posty: 38
Rejestracja: 22 czerwca 2009, o 18:11
Lokalizacja: ck

Post autor: Wojtekv.2 » 30 lipca 2010, o 16:58

Nie znam się na tym kompletnie,niech mnie ktoś oświeci,jak decyzja SKO może być tajna?!? Mam wrażenie,że takie postępowanie administracyjne musi między innymi spełniać kryterium jawności?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 30 lipca 2010, o 17:12

EchSKO Inwestment prowadzi tajne działania ;)

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 31 lipca 2010, o 17:14

heh, nie wiem czy tajne :)
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 31 lipca 2010, o 20:07


Komentarz. Cztery lata narzekania


W czwartek, po wielu godzinnych obrad radni miejscy przyjęli rezolucję, w której krytykują miejskich urzędników za pośpiech przy wydawaniu decyzji środowiskowej umożliwiającej budowę Galerii Korona.

W czwartek, po wielu godzinnych obrad radni miejscy przyjęli rezolucję, w której krytykują miejskich urzędników za pośpiech przy wydawaniu decyzji środowiskowej umożliwiającej budowę Galerii Korona

Powiem ironicznie: faktycznie pośpiech był niezwykły. Decyzje wydano cztery lata po tym jak w urzędzie rozpoczęły się prace formalne nad tą inwestycją. Wydano ją, bo dzięki temu inwestor mógł zacząć budowę, a zainteresowani nadal mogą się odwoływać.

Zainteresowani to m.in. kieleccy kupcy, którzy w czwartek dosyć licznie stawili się na sesji i oklaskiwali radnych, a od lat przy każdej okazji mówią, że Galeria Korona to nieuczciwa konkurencja, której nie wytrzymają.

Mam więc pytanie do kupców z ul. Sienkiewicza, co zrobili przez cztery lata, żeby przygotować się do tej konkurencji? Przecież niemal wszystkie sklepy nadal są otwarte tylko do godz. 18, czyli niedostępne dla osób pracujących nieco dłużej niż przeciętny urzędnik.

Nie pamiętam też jakiejś imprezy zorganizowanej na ul. Sienkiewicza przez kupców po to, by choć trochę ożywić deptak.

A że jest to skuteczna metoda, pokazało choćby ostatnie Święto Kielc organizowane przez władze miasta. Gdybyście się tylko skrzyknęli, każdy by Wam w tym pomógł.

Postawa protestujących kupców przypominam mi słynnego psa ogrodnika, która sam czegoś nie zrobi, ale drugiemu nie da. Tymczasem w już działającej Galerii Echo też pracują kielczanie. Tam sklepy są dłużej otwarte i nie słyszałem przy tym, żeby je zamknąć o godz. 18, bo taka jest specyfika miasta.

Szanowni kupcy z wyremontowanej ulicy Sienkiewicza, szanuję Wasz protest, choć nie ze wszystkimi Waszymi argumentami się zgadzam, mieliście cztery lata, żeby przekonać do siebie klientów i zmarnowaliście je.

A właśnie klienci zdecydują, gdzie zrobić zakupy i gdzie spędzić czas.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... kania.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 31 lipca 2010, o 20:54

Nic dodać , nic ująć . . .

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 1 sierpnia 2010, o 11:24

Dojazd do Galerii Krakowskiej to 250 km w obie strony.
Jeśli dojedziemy tam samochodem z silnikiem diesla to koszt takiego dojazdu to 45 zł/samochód. Jeśli samochodem podróżują 2 os. to koszt dojazdu na osobę łatwo sobie obliczyć.
Dojazd do Sienkiewicza kosztuje w obie strony 4 zł.
Poza tym Galeria znajduje się w tym samym miejscu, w którym znajduje się dworzec PKP.

Wg mnie dla Galerii Korona większą konkurencją będzie Galeria Krakowska niż Sienkiewicza, a konkurencja dla Sienkiewicza to miejsca jak Planty, bazary itp., no może oprócz sklepów sportowych.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 2 sierpnia 2010, o 20:01

Przy bramie wjazdowej na teren budowy, pojawiła się nowa tablica informacyjna.
Nowa, w przeciwieństwie do poprzedniej, wykonana już jest profesjonalnie.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 2 sierpnia 2010, o 23:23

Nie pamiętam czy było ale od strony szpitala w żółtym budynku jest biuro budowy. Na razie nie ruszają tych wysokich drzew ciekawe czy je ciachną, oby nie .... :( szkoda by było. Jeszcze jedno pytanie czy 4 lata to długo od zadeklarowania chęci budowy do wbicia pierwszej łopaty? Oglądałem wczoraj filmik o Złotych Tarasach to mówili że taka procedura trwa czasami kilkanaście lat.

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 3 sierpnia 2010, o 06:32

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... orona.html
przeczytałem to i prawdę mówiąc nie wiem w czym sprawa, widać ze ktoś na siłę grzebie i oczywiście m.in. Pan G, koniec monopolu kupców i galerii echo bardzo boli, szkoda że nie potrafią zrozumieć na czym polega wolny rynek i zasłaniają sie uchybieniami przy wydawaniu decyzji, piękny obiekt w tym miejscu tylko się cieszyć a nie narzekać i komplikować życie

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 3 sierpnia 2010, o 09:24

maklog pisze:Jeszcze jedno pytanie czy 4 lata to długo od zadeklarowania chęci budowy do wbicia pierwszej łopaty? Oglądałem wczoraj filmik o Złotych Tarasach to mówili że taka procedura trwa czasami kilkanaście lat.
Owszem, czasami trwa kilkanaście lat. Ale to wcale nie oznacza, że cztery lata to krótko. Cztery lata to bardzo długo. Istnieją stany, w których procedura trwa 2-3 tygodnie (np. Teksas). I co ciekawe, stany te mają znacznie wyższy wzrost gospodarczy od tych, gdzie procedura trwa pół roku (np. Pensylwania). Jedno z drugim jest ściśle powiązane.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

bobek
Posty: 121
Rejestracja: 23 września 2005, o 15:57

Post autor: bobek » 3 sierpnia 2010, o 15:39

MeehoweCK pisze:....Istnieją stany, w których procedura trwa 2-3 tygodnie (np. Teksas). I co ciekawe, stany te mają znacznie wyższy wzrost gospodarczy od tych, gdzie procedura trwa pół roku (np. Pensylwania). Jedno z drugim jest ściśle powiązane.
jak ja nie na widzę przykładów z jameryki. Nie było czegoś bliżej co by mogło być wzorem dla naszych władz :wink:

ODPOWIEDZ