Chęciny

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 31 stycznia 2010, o 23:23

Tiaaa... Morze Chęcińskie i Elektrownia Jądrowa :lol:

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1161
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 31 stycznia 2010, o 23:34

Adasiek CK pisze:Osobiście wolałbym tam np. zalew (bo chyba takie plany były?). Choć z innej strony zalewów jest wszędzie wiele, a taki projekt (choc może i najbardziej bzdurny) byłby tylko jeden.
http://inwestycje.jupiter.superhost.pl/ ... .php?t=310
CK|PL|EU

ToMi
Posty: 68
Rejestracja: 21 lutego 2009, o 11:36
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

Post autor: ToMi » 7 kwietnia 2010, o 13:34

Jest decyzja środowiskowa. Chęciny w połowie drogi do gazu

Jest decyzja środowiskowa dla doprowadzenia gazu ziemnego do gminy Chęciny. - Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, połowa sukcesu w przypadku tej inwestycji - cieszy się burmistrz Robert Jaworski.
Decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych wydał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach.

Burmistrz Jaworski chciałby, aby pierwsi odbiorcy na terenie gminy od strony Morawicy zostali podłączeni w 2011 roku, a w mieście w 2012. - Kwestia gazyfikacji jest bardzo istotna. Gaz to wygoda dla mieszkańców, ale i większa wartość nieruchomości. Ludzie, którzy z całej Polski dzwonią do mnie w sprawie działek budowlanych, zawsze pytają, czy jest gaz. Wolałbym odpowiadać, że jest, a nie że ma być - dodaje Jaworski.

Inwestycję prowadzi Karpacka Spółka Gazownictwa. Gaz na południu od Kielc popłynie w tym samym czasie do gmin Morawica, Sitkówka-Nowiny i właśnie Chęciny. W ramach inwestycji zbudowany zostanie odcinek 4,5 km szerokiej rury od gminy Morawica do Radkowic w gm. Chęciny oraz 20 km mniejszych przewodów gazowych na terenie Chęcin. Gazociąg przycinał będzie też rzekę Czarna Nida w Wolicy.

Burmistrz niecierpliwie czekał na te decyzje. - Akurat problemy ochrony środowiska w gminie Chęciny są złożone, bo mamy tereny Natury 2000, a 80 proc. powierzchni gminy to parki krajobrazowe. Zagadnienie jest więc trudniejsze niż w każdej innej gminie. Widzimy to przy wielu inwestycjach unijnych - dodaje Jaworski.

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 30 kwietnia 2010, o 11:12

Pomnik katyński w Chęcinach stoi pod znakiem zapytania. Zdjęcie artykułu z wczorajszej Rzeczpospolitej:

Obrazek

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 7 maja 2010, o 17:17

<klawy tekścik w tym miejscu>

ToMi
Posty: 68
Rejestracja: 21 lutego 2009, o 11:36
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

Post autor: ToMi » 17 maja 2010, o 20:23

Popłynie woda do osiedla pod Zelejową

Rozpoczęła się budowa wodociągu na osiedlu Zelejowa w Chęcinach. Do pierwszych kilkudziesięciu działek wodę doprowadzi jeszcze w tym roku.

Odcinek o długości 2800 metrów buduje na swój koszt deweloper, którego reprezentuje Zakład Obrotu Nieruchomościami Interlocum w Kielcach. Na wodę od lat czekały osoby, które kupiły tam działki budowlane, ale nie rozpoczynali inwestycji, bo brakowało uzbrojenia. Firma i władze gminy przerzucały się odpowiedzialnością za opóźnienie inwestycji. - Tak jak obiecaliśmy, wbrew wielu przeszkodom formalnym i innym, doprowadziliśmy do rozpoczęcia robót. Mamy nadzieję, że również etap gminny uda się zharmonizować z naszą inwestycją. Będziemy gotowi w ciągu dwóch miesięcy - informuje Andrzej Klimaszewski, współwłaściciel Interlocum.

Po stronie gminy leży pociągnięcie 400 metrów wodociągu, aby podłączyć osiedlową sieć do gminnej magistrali i przebudowa przepompowni. - Gmina gwarantuje wykonanie tego odcinka latem. Mamy dokumentację, pozostaje rozpisanie przetargu i można zaczynać. Najpóźniej do końca września popłynie woda do działek na tym osiedlu - zapewnia Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.


http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ejowa.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 24 maja 2010, o 21:31

Pozwolenie na budowę hali widowiskowo-sportowej

W lutym 2009 r. Gmina Chęciny podpisała z Marszałkiem i Zarządem Województwa preumowę na projekt pn. „Budowa nowoczesnego i funkcjonalnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Chęcinach”. Po wielu usilnych staraniach z wiązanych z kompletowaniem dokumentacji władze samorządowe uzyskały pozwolenie na budowę hali widowiskowo-sportowej. Środki na budowę hali pozyskano w kwocie prawie 5 mln. złotych z Unii Europejskiej oraz 3, 6 mln. złotych ze Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Dzięki otrzymaniu pozwolenia na budowę hali, niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Jeżeli pogoda pozwoli, to jeszcze w tym roku ruszą prace przy budowie obiektu.

Jedna z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych stanie przy kompleksie sportowym „Orlik”. Na trybunach hali będzie mogło zasiąść ponad 1000 osób. Oprócz wielofunkcyjnej hali w obiekcie będą się mieścić szatnie, siłownia oraz klub fitness. Przy hali będzie usytuowany parking na ponad 100 samochodów

:arrow: http://checiny.pl/asp/pl_start.asp?typ= ... ja=artykul

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 26 maja 2010, o 21:17

Wielkie karczowanie pod szpitalem

Gazetowy Nadzór Budowy. Kto odwiedził szpital w Czerwonej Górze jeszcze dwa miesiące temu, dzisiaj by go nie poznał. Wykarczowany hektar lasu, wykopy, koparki i parkan - warta 50 milionów złotych inwestycja rozpoczęła się na dobre.

Firma Skanska robi wykopy pod budynek bloku operacyjnego i budynek energetyczny, bo blok będzie miał własne zasilanie. Wykarczowano już cały teren, trwa przygotowanie gruntu pod budowę nowych dróg i parkingu na 100 aut. - Nowa droga dojazdowa jest niezbędna. Do tej pory kolidowały ze sobą autobusy MPK wjeżdżające na teren szpitala i na przykład karetki na sygnale. Teraz pętla autobusowa będzie osobno, droga do szpitala osobno - tłumaczy Krzysztof Skowronek, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Również w tym tygodniu rozpoczęła się adaptacja wnętrz szpitala pod pracownię diagnostyki obrazowej z dwoma nowymi aparatami RTG oraz nowym tomografem.

W najbliższym czasie ruszy jeszcze budowa hydroforni, też w osobnym nowym budynku, a wkrótce rozpocznie się docieplanie ścian i po odnowieniu elewacji szpital będzie wyglądał jak nowy.

Całość inwestycji, finansowanej w połowie z funduszy unijnych, będzie kosztować 50 mln zł. Blok operacyjny ma być gotowy pod koniec 2011 r., pracownia diagnostyki obrazowej do września tego roku.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... talem.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 czerwca 2010, o 16:29

Nie podpisano umowy ws. Konsorcjum na rzecz Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej

Nie doszło do zaplanowanego na dziś podpisania umowy o powołaniu Konsorcjum na rzecz- mającego powstać w Chęcinach- Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej. Doszło do nieporozumienia między przedstawicielami Uniwersytetu Warszawskiego i Urzędu Marszałkowskiego.

"Nasze służby PR pospieszyły się z ogłoszeniem finału rozmów"- powiedział marszałek województwa Adam Jarubas. Zapewnił jednak, że umowa, po doprecyzowaniu szczegółów zostanie podpisana niebawem.

Winę za niepodpisanie umowy wziął na siebie dr Piotr Ziółkowski, z Zakładu Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Powiedział, że informując o podpisaniu umowy miał na myśli finalizowanie rozmów, a nie złożenie podpisów pod aktem końcowym. Tym, że ma podpisać umowę zdziwiony był również burmistrz Chęcin Robert Jaworski, który przybył na rozmowy z przygotowanym do negocjacji prawnikiem. Mimo zamieszania, on również podkreśla, że prace nad powołaniem Konsorcjum przebiegają sprawnie i bez opóźnień, a Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Chęcinach jest ogromną szansą dla miasta i gminy.

Umowa ma zostać podpisana najpóźniej w ciągu 2 tygodni. Koszt budowy Centrum, czyli ośrodka praktycznych zajęć terenowych dla studentów geologii, to 30 milionów złotych. Pieniądze mają pochodzić z budżetu Uniwersytetu Warszawskiego i funduszy unijnych.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nie-po ... 56f23.html

ToMi
Posty: 68
Rejestracja: 21 lutego 2009, o 11:36
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

Post autor: ToMi » 21 czerwca 2010, o 16:29

Projekt hali widowiskowo-sportowej zatwierdzony

Jest już pozwolenie na budowę i projekt techniczny hali widowiskowo-sportowej w Chęcinach. Budowa hali będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz ze Starostwa Powiatowego w Kielcach. Poniżej przedstawiamy wizualizację.

Parę zdjęć niżej w linku:

http://checiny.pl/asp/pl_start.asp?typ= ... ja=artykul

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 21 czerwca 2010, o 17:04

Ładnie wygląda i fajnie, że się coś dzieje tylko te latarnie bym zmienił z tych stylizowanych na jakieś nowoczesne.

Awatar użytkownika
Masmix
Posty: 403
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:51
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Masmix » 2 lipca 2010, o 07:41

Porozumienie w sprawie budowy Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach

W dniu 5 lipca 2010 r. w Sali Złotej, w Pałacu Kazimierzowskim przy Krakowskim Przedmieściu 26/28, o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste podpisanie umowy konsorcjum, tworzonego w celu współpracy przy przygotowaniu i budowie Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. W skład konsorcjum wejdą: Uniwersytet Warszawski, województwo świętokrzyskie, powiat kielecki oraz gmina Chęciny.

W Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach prowadzone będą badania terenowe oraz zajęcia dydaktyczne dla studentów z kraju, jak i z zagranicy. W ofercie dydaktycznej ośrodka znajdą się również zajęcia przyrodnicze przeznaczone dla uczniów. Do zadań Centrum należeć będzie także popularyzacja edukacji w zakresie inżynierii i ochrony środowiska. Dodatkowo powstanie tam stacja naukowa Wydziału Geologii UW.

W gmachu Centrum znajdą się m.in. sale konferencyjne i naukowo-dydaktyczne oraz mieszkania dla studentów i naukowców, zaangażowanych w badania prowadzone przez ośrodek.

Podczas podpisania umowy, Uniwersytet reprezentować będzie prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, rektor uczelni, województwo świętokrzyskie marszałek Adam Jarubas, powiat kielecki starosta Zenon Janus, a gminę Chęciny burmistrz Robert Jaworski.

Członkowie konsorcjum planują złożyć wspólny wniosek o dofinansowanie budowy Centrum z funduszy unijnych - z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Koordynatorem konsorcjum i głównym beneficjentem dofinansowania będzie Uniwersytet Warszawski.

http://www.uw.edu.pl/strony/aktualnosci/CEG.pdf

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 6 lipca 2010, o 20:36

Konsorcjum zbuduje Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach

Umowę o utworzeniu konsorcjum, które zbuduje ośrodek badawczo-naukowy dla studentów uczelni polskich i zagranicznych podpisali wczoraj marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, burmistrz Chęcin Robert Jaworski i rektor Uniwersytetu Warszawskiego profesor Katarzyna Chałasińska-Macukow.

Konsorcjum działać ma na rzecz powstania w Chęcinach stacji naukowej Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, na terenie której zlokalizowana zostanie odpowiednia baza dydaktyczno - badawcza oraz pobytowa i konferencyjna. Najpierw zajmie się przygotowaniem projektu o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego, potem budową centrum edukacji geologicznej.

Idea powołania konsorcjum powstała, ponieważ w naszym regionie są idealne warunki do poznawania historii ziemi, studenci geologii uniwersytetu prowadzą tu obozy naukowe i badania. Brakuje im jednak bazy dydaktyczno-badawczej z prawdziwego zdarzenia.. Stąd pojawił się pomysł utworzenia nowoczesnego ośrodka praktycznych zajęć dla studentów geologii z kraju i zza granicy. Ponadto może to być miejsce promujące unikalny charakter historii ziemi. Obok ośrodka ma powstać lapidarium z wielkogabarytowymi okazami skał z Gór Świętokrzyskich i szklarnia ze skamieniałościami.

Chęciny chcą przekazać działkę o powierzchni 4. hektarów. Koszt budowy Centrum to ok. 30 mln złotych, a pieniądze na jej realizację pochodzić będą z budżetu Uniwersytetu Warszawskiego i funduszy unijnych. Budowa centrum trwałaby około 2 lat, zatem według optymistycznych szacunków Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej może być oddane do użytku w 2013 roku.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /959648610

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 11 lipca 2010, o 22:51

Chęciny to nie tylko zamek
Artykuł dodany: 2010-07-11 09:40:17, ostatnia aktualizacja: 2010-07-11 09:46:26
Władze Chęcin chcą, aby turyści odwiedzający miasto nie kończyli swojego pobytu jedynie na zwiedzeniu zamku królewskiego, ale też wybrali się na spacer po mieście.
Robert Jaworski, burmistrz Chęcin mówi, że w samym miasteczku obejrzeć można wiele ciekawych i równie atrakcyjnych, jak zamek zabytków i obiektów dziedzictwa kulturowego. Tam też działa baza gastronomiczna.

- Ideą naszą jest ukierunkowanie tak ruchu turystycznego, aby odwiedzający zamek wrócili potem do miasta, korzystali z usług handlarzy, gastronomii, co spowoduje ożywienie miasta - tłumaczy burmistrz Jaworski.
Atrakcją jest między innymi spacer po nowo otwartej Ścieżce Mnicha, która prowadzi pomiędzy najcenniejszymi zabytkami Chęcin. Trasa rozpoczyna się przy klasztorze Ojców Franciszkanów i prowadzi m.in. obok klasztoru sióstr Bernardynek, zabytkowej Niemczówki, przez Rynek do kościoła parafialnego.

Turyści, którzy zdecydują się na odwiedzenie miasteczka mogą też wybrać się na spacer słynną już Aleją Miłości, którą wyznaczono u stóp zamku. Od niedawna można poruszać się też owianą legendami Ścieżką Błędnego Rycerza.
Michał Michta

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Checin ... 1e82c.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11635
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 lipca 2010, o 22:53

Baza gastronomiczna, eh :roll: nie ma gdzie zjesc, nie ma gdzie napic sie kawy w przyjemnych wnetrzach, wszystko martwe, a szkoda, bo turystow duzo.

ODPOWIEDZ