Parking przed Urzędem Wojewódzkim

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1441
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Parking przed Urzędem Wojewódzkim

Post autor: hey » 28 lutego 2008, o 22:53

Inwestycja wydaje się pewna więc zakładam nowy wątek:Przecznica i Warszawska zakorkowane
Jedni parkują, a inni nie mogą przejechać. Wszyscy denerwują się i trąbią. Na Warszawskiej po południu robi się potworny korek.Ulica Przecznica w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego jest między godziną 15 a 16 kompletnie zablokowana. Kierowcy parkują na niej auta lekceważąc znaki zakazu, a Straż Miejska nie nadąża z wystawianiem mandatów.

- Przecznica jest nieprzejezdna przez prawie cały dzień, ale gdy pracownicy urzędów Wojewódzkiego, Marszałkowskiego i Powiatowego kończą pracę, nie da się przez nią przedostać, chyba że na skrzydłach - denerwuje się kierowca Mariusz K., który wzywał w poniedziałek Straż Miejską, aby umożliwiła przejazd. - Nie mogą minąć się tam dwa auta, zwłaszcza że przed prywatną przychodnią stacjonują samochody pacjentów dodatkowo tarasując ruch. Wszyscy denerwują się i trąbią. Na Warszawskiej robi się wówczas potworny korek, sięga on aż do kościoła Świętego Franciszka z Asyżu. Zastawiona jest zatoka autobusowa, w której nie mogą zatrzymać się autobusy, więc na dodatek one blokują środkowy pas ruchu - opowiada nasz czytelnik.

Parkują i tamują

Winni temu są kierowcy, którzy zostawiają auta na Przecznicy. Parkują oni po obu stronach jezdni, zajmując także chodnik. - Gdyby chociaż auta stały równolegle do krawężnika to jakoś dałoby się przejechać. Ale zawsze znajdzie się przynajmniej jeden kierowca, który zaparkuje tak, że się jego pojazdu nie ominie - denerwuje się pan Piotr. - Cierpią też piesi, którzy muszą przeciskać się między autami i budynkami wycierając ubranie o elewacje albo iść jezdnią. Dlaczego nie można na tej ulicy wprowadzić całkowitego zakazu parkowania i ustawić słupków uniemożliwiających stawianie aut przynajmniej po jednej stronie? To jest skandal, że od tylu lat miasto nie może poradzić sobie z organizacją ruchu na tak małej ulicy w centrum miasta i kierowcy robią na niej co chcą - podsumowuje.
reklama
Dlaczego nie barierki?

Barierki stoją na tej ulicy, ale tylko w jednym miejscu… przy sklepie. Dlaczego nie przy całym pasie?

- Nie możemy ustawić tam barierek, ponieważ przy ulicy są sklepy i zakłady usługowe, do których trzeba dojechać z towarem. Nie możemy uniemożliwić im funkcjonowania - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Piotr Wójcik. - Gdyby kierowcy przestrzegali obwiązujących tam znaków zakazu i przepisów kodeksu drogowego o zakazie parkowania w pobliżu skrzyżowania, nie byłoby tego problemu. - Wyślę jednak tam pracowników, aby ponownie przeanalizowali co można tam zrobić, aby poprawić funkcjonowanie ulicy.

Straż Miejska przyznaje, że ma bardzo wiele zgłoszeń z tej ulicy od kierowców, którzy zostali zastawieni przez inne auta i nie mogą wyjechać, a także od mieszkańców Przecznicy, którzy nie mogą przejść chodnikiem albo wyjechać z podwórka.

- Bardzo często nakładamy mandaty i blokady na Przecznicy, ale takich miejsc w mieście jest wiele na przykład koło Urzędu Skarbowego na Wróblej, a jest nas za mało, aby na każdy telefon zareagować natychmiast - informuje komendant Straży Miejskiej w Kielcach, Władysław Kozieł.

Dotrwać do budowy parkingu

Problem braku miejsc na auta w tym rejonie rozwiąże planowana budowa parkingu wielopoziomowego przed Urzędem Wojewódzkim. Teren należy do wojewody, ale w inwestycji wezmą udział także marszałek województwa i prezydent Kielc.
- Jestem gotowy przygotować i poprowadzić budowę, a także pokryć część kosztów. Liczę, że marszałek da pozostałe pieniądze, a wojewoda przekaże działkę. Odbyliśmy pierwszą rozmowę i bardzo prawdopodobne, że do 2010 powstanie dwupoziomowy parking z możliwością dobudowania kolejnej kondygnacji - informuje prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Pomysł akceptuje wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba. - Widziałam podobny parking przed urzędem w Białymstoku, bardzo ładnie został wkomponowany i u nas można zrobić to podobnie. Taki obiekt jest bardzo potrzebny, bo problem z parkowaniem będzie jeszcze większy po zamknięciu dla ruchu Rynku. Na pewno dojdziemy wszyscy do porozumienia. Działkę na pewno przekażę - zapewnia wojewoda.
Marszałek województwa Adam Jarubas, także pomysł popiera i jest gotowy na udział w przedsięwzięciu.

Cała trójka ma się spotkać w marcu i ustalić szczegóły inwestycji.

Nie wiem jak to ma wyglądać ale chciałbym aby od strony IX wieków na parterze tego parkingu powstały lokale handlowo-usługowe...


Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11635
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 lutego 2008, o 22:55

Jak dla mnie to szkoda dzialki na parking naziemny. Wolalbym, zeby dzialke sprzedane z koniecznoscia budowy podziemnego parkingu, gdzie jeden poziom bylby dla pracownikow i interesantow urzedów.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 lutego 2008, o 23:35

Autor pisze:Jak dla mnie to szkoda dzialki na parking naziemny. Wolalbym, zeby dzialke sprzedane z koniecznoscia budowy podziemnego parkingu, gdzie jeden poziom bylby dla pracownikow i interesantow urzedów.
To nierealne... To działka skarbu państwa. Skoro Urząd Marszałkowski i Starostwo Powiatowe przez 8 lat nic nie zdziałały w sprawie komunalizacji budynków C1 i C2, to tym bardziej ministerstwu nie przyjdzie do głowy, żeby sprzedawać parking przed Urzędem Wojewódzkim.
To co udało się umówić, to już olbrzymi postęp, godny pogratulowania.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 29 lutego 2008, o 13:00

RZ pisze: To co udało się umówić, to już olbrzymi postęp, godny pogratulowania.
Ja bym sie za szybko nie cieszył, jakos w Kielcach nie może powstac porządny parking... choć juz bylo tyle planów i obietnic... mial być przy UM, obok stadionu a tu nadal nic :?

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Re: Parking przed Urzędem Wojewódzkim

Post autor: Jezpir » 29 lutego 2008, o 13:17

Piotr Wójcik pisze: informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Piotr Wójcik. - Gdyby kierowcy przestrzegali obwiązujących tam znaków zakazu i przepisów kodeksu drogowego o zakazie parkowania w pobliżu skrzyżowania, nie byłoby tego problemu. - Wyślę jednak tam pracowników, aby ponownie przeanalizowali co można tam zrobić, aby poprawić funkcjonowanie ulicy.
Ci "winni kierowcy" parkują w taki sposób, bo zwyczajnie nie ma gdzie zaparkować zgodnie z przepisami (Panie Dyrektorze Wójcik chciałoby się dopisać, ale przecież nie przeczyta). Nie sztuka jest postawić znak zakazu zatrzymywania się przy wieżowcu biurowym (Targowa) i Urzędzie Wojewódzkim. Wiadomo, że będzie dużo klientów i petentów, nie mówiąc o pracownikach, którzy chcieliby zaparkować swoja auto na czas załatwienia sprawy. Wg mnie to winne są służby miejskie, że przy takich obiektach nie ma porządnego parkingu. Jeszcze obecność w okolicy kolejnych budynków użyteczności publicznej (Sąd Rejonowy, Rzemieślnik, Becher i okoliczne budynki) pogarszają tylko sytuację. To też jest kolejny przykład, że wydaje się pozwolenia na budowę (Sąd, Becher) bez konieczności zapewnienia przez Inwestora odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, ale... odbiegam od tematu.
Faktycznie parking wielopoziomowy w tym miejscu jest wręcz konieczny. I to nie jeden. Przy UW na miejscu naziemnego przydałby się podziemny (2 poziomy) + nadziemny 1 poziom i nad tym wszystkim kolejne skrzydło czy budynek dla Urzędu Marszałkowskiego, który koniecznie chce się gdzieś przeprowadzić. A'propo przeprowadzki - uważam za paranoiczny przepis, który zabrania Skarbowi Państwa inwestować w nie swoje (choć w tym przypadku też przecież własności Skarbu Państwa) nieruchomości nawet przy wieloletniej (np. 30 letniej) dzierżawie. Przecież przeważnie taniej jest przebudować czy wyremontować niż zbudować, ale... znowu odbiegam od tematu. Kolejny parking powinien być zbudowany przy Targowej na miejscu obecnego placu.
No i koniecznie opłaty za pozostawienie na obu parkingach samochodu powinny być zdecydowanie niższe niż na obecnym naziemnym. A może nawet pierwsze 30minut parkowania powinno być bezpłatne. W końcu Państwo powinno zapewnić swoim Obywatelom możliwość załatwienia sprawy w swoim urzędzie bez ponoszenia wygórowanych opłat. przy pozostawieniu opłat bez zmian, to parking będzie w połowie pusty (albo jak kto woli w połowie pełny), a sytuacja na Przecznicy się nie zmieni.
Jeżpir

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 29 lutego 2008, o 16:53

tricky pisze:[Ja bym sie za szybko nie cieszył, jakos w Kielcach nie może powstac porządny parking... choć juz bylo tyle planów i obietnic... mial być przy UM, obok stadionu a tu nadal nic :?
Ten przy UM nie miał być porządny i mam nadzieję, że sam dołozyłem cegiełkę, że nie powstał w takim kształcie... To co się mówi o nowej wersji jest wreszcie ok.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 12 marca 2008, o 16:33

Jak dla mnie powinna w tym miejscu powstać inna inwestycja. Parking wielopoziomowy (5-6 poziomów) od strony UW wraz z częścią biurowo handlową w postaci pierzei od strony Al. IX Wieków/ Nowy Świat... Coś w kształcie inwestycji Bechera po drugiej stronie ulicy. UW mógłby nieźle zarobić na wynajmie powierzchni biurowych i handlowych. To mogłoby powstać na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego, jak w przpadku Politechniki i Galerii Echo.
Słyszałem, że rozważa się także podziemne przejście dla pieszych w tym miejscu. To byłby dobry pomysł, tym bardziej, że możnaby tamtędy bezkolizyjnie puścić ścieżkę rowerową.

Obrazek

Kielce zaczęłyby wyglądać jak miasto z prawdziwego zdarzenia... Pomarzyć zawsze można...
Ostatnio zmieniony 12 marca 2008, o 22:06 przez MadMike, łącznie zmieniany 1 raz.

Moi
Posty: 43
Rejestracja: 9 listopada 2007, o 14:21
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

Post autor: Moi » 12 marca 2008, o 21:40

MadMike pisze:Jak dla mnie powinna w tym miejscu powstać inna inwestycja. Parking wielopoziomowy (5-6 poziomów) od strony UW wraz z częścią biurowo handlową w postaci pierzei od strony Al. IX Wieków...
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 12 marca 2008, o 22:18

MadMike pisze:Jak dla mnie powinna w tym miejscu powstać inna inwestycja. Parking wielopoziomowy (5-6 poziomów) od strony UW wraz z częścią biurowo handlową w postaci pierzei od strony Al. IX Wieków...
I jeszcze po drugiej stronie ulicy cos rownie okazalego.
Bylo by pieknie :roll:

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 14 marca 2008, o 14:38

Super zdjęcie!Nowoczesna koncepcja parkingu przed UW a w tle jeżdżą Warszawy :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 17 marca 2008, o 13:06

KIELCE
17 marca 2008 - 0:01

Studenci Politechniki mają projekt parkingu!

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej stworzyli plan parkingu, który mógłby stanąć przed Urzędem Wojewódzkim!

Trzy kondygnacje, 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, 450 miejsc parkingowych i lądowisko dla helikoptera - to założenia nowoczesnego i funkcjonalnego projektu autorstwa Radosława Zaborka i Pawła Malinowskiego.

Szczegółowy i w pełni profesjonalny od strony inżynierskiej plan parkingu wielopoziomowego powstał już w 2006 roku. Ale dopiero teraz, gdy władze miasta i województwa się dogadały, że warto taką budowlę postawić, pokazano projekt publicznie.

- To był temat prac dyplomowych. Radosław Zaborek zaprojektował konstrukcję garażu wielopoziomowego, a Paweł Malinowski przegrody wewnętrzne i łącznik z budynkiem C Urzędu Wojewódzkiego - wyjaśnia prof. inż. Jerzy Zbigniew Piotrowski z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, pod którego kierunkiem rodziło się wspólne dzieło. Obie prace otrzymały oceny bardzo dobre.

Obrazek

Wizualizacja parkingu, przygotowana przez studentów Politechniki Świętokrzyskiej. (P. Więcek)

PROSTOTA KOMUNIKACJI


Trzykondygnacyjny budynek jest przeszkloną konstrukcją żelbetową, ze ścianami wykonanymi z zielonego szkła. Stanąłby na miejscu obecnego parkingu.

- Pozostałoby jednocześnie miejsce do zagospodarowania na postój dla pracowników lub interesantów, którzy nie chcą wjeżdżać - dodaje profesor Piotrowski. Jeden z dwóch wjazdów i jedyny wyjazd studenci umiejscowili od ulicy Nowy Świat, drugi wjazd natomiast od ulicy Targowej. - Parking przewidziano na 450 miejsc, w tym kilkanaście poszerzonych dla osób nieopełnosprawnych. Na dachu są lądowisko dla helikopterów oraz winda, zapewniająca transport niepełnosprawnym i osobom ze śmigłowca. Zaprojektowano również łącznik, spinający parking z pierwszym piętrem gmachu C Urzędu Wojewódzkiego - uzupełnia profesor.

Ale najbardziej interesująco, bo nowatorsko i niezwykle funkcjonalnie, rozwiązano ruch pojazdów. - Samochody będą wjeżdżać na kolejne piętra i zjeżdżać w dół po biegnących z obu stron budynku i przez całą jego długość dwóch pochylniach. Tak więc nie trzeba jeździć w kółko, żeby poruszać się wzwyż lub w dół, bo pochylnie obsługują wjazd i zjazd z poszczególnych kondygnacji. To autorskie rozwiązanie - tłumaczy profesor.

Co było inspiracją dla studentów do stworzenia takiej koncepcji? - Chodziło o prostotę komunikacji, bez wąskich zakrętów. To był priorytet - wyjaśnia Radosław Zaborek.

ZŁÓŻCIE PROJEKT NA BIURKO

Kiedy ówcześni studenci, a dziś już absolwenci, w pocie czoła pracowali nad projektem, nikomu się nie śniło, że dwa lata później prezydent Kielc, wojewoda świętokrzyski i marszałek sejmiku województwa wreszcie się dogadają i połączą siły w kwestii budowy parkingu przed Urzędem Wojewódzkim. W tej sytuacji plan wykonany przez żaków spada im jak z nieba. Czy jest szansa, aby go odkurzyć i wcielić w życie?

Każda ze stron wyraża chęć zapoznania się z pomysłem. - Jestem jak najbardziej zainteresowany tym projektem. Autorzy mogą go u mnie złożyć - deklaruje Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Wtóruje mu wojewoda. - Przyjrzymy się tej koncepcji i zapoznamy się z nią. Autorzy powinni złożyć go u prezydenta - informuje Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski. Wiadomość o istnieniu gotowego projektu równie ciepło przyjął Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, który zauważa, że skróciłoby to czas procedury. - Oczywiście nad planem trzeba usiąść, ale informacja z pewnością ucieszy włodarzy miasta. Piłka jest po ich stronie. Czekamy na ruch gospodarzy terenu. Deklarujemy zaangażowanie finansowe dla tej inwestycji w formie środków unijnych - mówi marszałek Jarubas.

Paweł Więcek
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/41889995
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 17 marca 2008, o 15:20

Mimo że sam studiuję na wyżej wymienionym wydziale, wydaje mi się że przy realizacji w ścisłym centrum potrzeba ręki architekta i urbanisty... Z całym szacunkiem ten projekt, choć z budowlanego punktu widzenia z pewnością bardzo poprawny, nie prezentuje się dobrze.

Awatar użytkownika
BziQ76
Posty: 174
Rejestracja: 8 października 2005, o 11:21
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: BziQ76 » 17 marca 2008, o 15:47

To jest tylko koncepcja, pomysł - wiadomo że nie byłby to projekt docelowy ale sporo rozwiązań możnaby było z tego wykorzystać. Takie obiekty mają spełniać w dużej mierze funkcje użytkowe ale estetyka też jest ważna bo to centrum Kielc.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 17 marca 2008, o 19:07

Rowniez uwazam, ze parking w tym miejscu powinien sie lepiej prezentowac, bo ten na wizualizacji w rzeczywistosci wygladal by pewnie tragicznie.
Ale pewnie nie bylo by zadnych protestow ze strony architekow odnosnie wygladu tego dziada :?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11635
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 marca 2008, o 21:31

Lepiej niech koncepcja nie wychodzi poza biurko prezydenta. Przy okazji widac jaka krzywde spowoduje tak niski obiekt w stosunku do otoczenia.

ODPOWIEDZ