Medycyna - rozwój, nowe oddziały itp.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 8 kwietnia 2009, o 15:43

Szybsza diagnostyka noworodków
Artykuł dodany: 2009-04-08 13:06:55, ostatnia aktualizacja: 2009-04-08 13:14:02

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach zakupiło ostatnio sprzęt służący min. do badań analitycznych, który umożliwia błyskawiczną diagnostykę noworodków. Niebawem do szpitala dotrą też urządzenia do naświetlania małych pacjentów.
Nowością będzie także zestaw elektrochirurgiczny, który umożliwia wykonywanie zabiegów, bez użycia nici.
Placówka ma także nowe łóżka porodowe i stół operacyjny.
Urządzenia kosztowały w sumie około miliona złotych.
Dyrektor szpitala Rafał Szpak mówi, że nowy sprzęt trafi głównie na oddział neonatologiczny i ginekologiczny i będzie służył diagnozowaniu i ratowaniu zdrowia i życia pacjentów.
Z kolei nowe urządzenia na ginekologii umożliwią - zastosowanie nowoczesnych metod operacyjnych , które są mniej inwazyjne, pozwalają na szybszy powrót do zdrowia i skracają czas hospitalizacji i rehabilitacji.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Szybsz ... e8279.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 20 kwietnia 2009, o 21:35

Nowe karetki od resortu zdrowia

Dzięki unijnym dotacjom dostaniemy aż 14 nowych karetek. Takiej wymiany ambulansów medycznych nie było od wielu lat.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło właśnie wyniki konkursu dotyczącego ratownictwa medycznego pod nazwą "Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia". Na liście najlepszych projektów są dwa przygotowane przez placówki medyczne z regionu: Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Kielcach oraz szpital w Staszowie.

- Pod względem wysokości dofinansowania zajęliśmy drugie miejsce w kraju po Katowicach, którym przyznano 4,7 mln zł dotacji. A my za 4,3 mln zł będziemy mogli kupić 14 nowych samochodów do transportowania chorych, wyposażonych m.in. w nosze, defibrylatory i respiratory - wylicza Przemysław Poznański, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Kielcach.

Ambulansy będą rozdzielone między stacje pogotowia w całym województwie. - Gdzie trafią? To będzie zależało od potrzeb. Weźmiemy pod uwagę ostatnie awarie i wypadki komunikacyjne, które często zdarzają się nie z naszej winy - tłumaczy Poznański.

O skali całego przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że teraz pogotowie w całym regionie ma do dyspozycji nieco ponad 70 karetek.

Z zakupów cieszy się Marta Solnica, zastępczyni dyrektora świętokrzyskiego pogotowia. - Takiej wymiany ambulansów nie było od lat. Pamiętam, że w 2001 roku dostaliśmy dużą dotację z Ministerstwa Zdrowia, ale później sami finansowaliśmy zakup sprzętu. A teraz w ciągu dwóch lat trafi do nas 14 nowych samochodów. To bardzo duży zastrzyk - podkreśla.

Ambulans w pogotowiu służy średnio sześć, siedem lat. - Teraz większość naszych pojazdów ma po cztery lata. Chociaż o nie dbamy, to są o wiele bardziej wyeksploatowane niż zwykłe auta, bo przecież korzystamy z nich przez całą dobę 365 dni w roku - mówi wicedyrektor Poznański.

Dodaje, że zrobią wszystko, żeby jak najszybciej dostać nowy sprzęt. Jeden przetarg już rozstrzygnięto, a drugi zostanie ogłoszony pod koniec roku.

Dofinansowanie dostał również szpital powiatowy w Staszowie. Za milion złotych będzie mógł kupić trzy karetki. - W maju rozpoczniemy procedury przetargowe. Dwa ambulansy wymienimy, bo są już mocno wyeksploatowane, i wystarczy na to, żeby dokupić jeszcze jeden - wylicza Marek Tombarkiewicz, dyrektor lecznicy.

Wymiana jest konieczna, bo ostatni samochód kupili trzy lata temu. - Teraz będziemy mogli zrezygnować z 20-letniego mercedesa i 10-letniego forda, który ma 600 tys. przebiegu - tłumaczy Tombarkiewicz.

Dyrektor zaznacza, że może się pojawić problem z nowym sprzętem. - Ministerstwo przyznało dotacje na 300 nowych ambulansów. Obawiam się, że firmy nie nadążą z produkcją i mogą pojawić się kolejki - zwraca uwagę dyrektor.

Zakupy nowych ambulansów w 85 procentach zostaną sfinansowane z unijnych środków, resztę dołożą organy założycielskie placówek medycznych. W przypadku pogotowia jest nim urząd marszałkowski, a w przypadku szpitala starostwo w Staszowie

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... rowia.html

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 8 maja 2009, o 21:19

Nowy oddział rehabilitacyjny w kieleckim szpitalu

W poniedziałek na nowym oddziale rehabilitacyjnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach pojawią się pierwsi pacjenci. Nadzór Budowlany dopuścił właśnie do użytku budynek przy ulicy Kościuszki. Jego adaptacja i rozbudowa trwała od stycznia.

W nowych obiektach będzie mogło być leczonych równocześnie ponad 160 osób. Są tam 63 łóżka do rehabilitacji stacjonarnej i 100 miejsc dziennego pobytu.

Dla porównania, na obecnym oddziale rehabilitacyjnym, w budynkach na Czarnowie, jest tylko ponad 20 łóżek. Jan Gierada, dyrektor szpitala mówi, że dzięki nowym obiektom czas oczekiwania na rehabilitację w regionie znacznie się skróci.

Dyrekcja szpitala planuje także, by w nowych obiektach prowadzić rehabilitację osób po zabiegach kardiochirurgicznych. Obecnie są oni wożeni do Buska- Zdroju. Wyposażenie nowego oddziału, jak zaznacza Jan Gierada jest niezwykle nowoczesne. Pacjenci będą leczeni m.in w niskotemperaturowej komorze.

W podziemiach budynku zorganizowano parking dla pracowników. Całkowity koszt remontu i wyposażenia nowego oddziału wyniósł około 13 milionów złotych.

http://www.radio.kielce.pl/page,,Nowy-o ... 28fa0.html
Every dream has a price

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 19 sierpnia 2009, o 13:36

Szpital Kielecki zostanie rozbudowany
Artykuł dodany: 2009-08-19 12:05:17, ostatnia aktualizacja: 2009-08-19 12:08:17

W Szpitalu Kieleckim rozpoczęły się spotkania dyrekcji placówki z architektami. Jak informuje dyrektor placówki Grażyna Zabielska mają one związek z inwestycjami, które niebawem czekają lecznicę. Dobudowany zostanie nowy blok operacyjny i zadaniem architektów - jak informuje Grażyna Zabielska, jest takie zaprojektowanie budynku, żeby każdy centymetr powierzchni był właściwie zagospodarowany.
Oszczędności będą konieczne, ponieważ placówka otrzyma co prawda dofinansowanie do inwestycji, ale kwota ta jest znacznie niższa niż wnioskowano.

Grażyna Zabielska wyjaśnia, że starano się o niewiele ponad 12 milionów złotych, a przyznana przez zarząd województwa kwota to 4 miliony złotych.

Pieniędzy trzeba będzie w takiej sytuacji szukać gdzie indziej. Na budowę nowego bloku zostanie przeznaczony zysk, który wypracował szpital przez ostatnie trzy lata. Dodatkowo konieczne będzie zaciągnięcie kredytu, którego poręczycielem będzie miasto.

Pierwsze operacje w nowych salach z nowoczesnym sprzętem mają zostać przeprowadzone za dwa lata.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Szpita ... 5c0db.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 28 sierpnia 2009, o 10:21

Obrazek
Po zawale na rehabilitację do Kielc

Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia doszedł do porozumienia z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach w sprawie prowadzenia przez lecznicę rehabilitacji kardiologicznej, stacjonarnej i dziennej.
Obecnie chorzy po zawałach, wszczepieniu zastawek czy by–passów nadal muszą być kierowani na terapię i rehabilitację kardiologiczną do szpitala uzdrowiskowego w Busku-Zdroju. Ale niebawem to się zmieni. Pacjenci z takimi schorzeniami, będą rehabilitowani w Kielcach. – Podpisaliśmy porozumienie z dyrektorem Gieradą z WSZ na prowadzenie rehabilitacji kardiologicznej dziennej, na stacjonarną musi być ogłoszony nowy konkurs, ponieważ poprzednie procedury już się zakończyły. Jednak w przeciągu miesiąca konkurs na rehabilitację kardiologiczną stacjonarną powinien być rozstrzygnięty a do tego czasu zabezpieczmy większą ilość łóżek w Busku–Zdroju – powiedział Jerzy Staszczyk, zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału NFZ. Jak podkreśla dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Jan Gierada, wcześniejsza kwota, którą proponował fundusz była zbyt niska. Choć i tak do końca nie jest zadowolony z proponowanych mu warunków, jednak przystał na propozycję, bo kieruje się dobrem pacjenta. – Fundusz zwiększył stawkę o 110 tysięcy złotych. Wiem jak ważna jest rehabilitacja chorych na serce – podkreśla dyrektor lecznicy.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach jest jedyną placówką, która podołała zadaniu, jakim jest uruchomienie rehabilitacji kardiologicznej, ponieważ posiada on od 1 czerwca bardzo dobrze wyposażony, z bardzo dobrą kadrą medyczną i fizjoterapeutyczną, oddział rehabilitacji.

źródło: wrota świętokrzyskie
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 3 października 2009, o 11:13

Obrazek

Spa w centrum Kielc. Kielecki powiew Orientu

Nowoczesne zabiegi lecznicze i upiększające w orientalnej otoczce. Nowoczesny salon spa otwarto w centrum Kielc dzięki unijnym pieniądzom.

- Sporo podróżowałam po świecie i korzystałam z dobroczynnych działań spa. Teraz spełniło się moje marzenie i otworzyłam taki gabinet w Kielcach - mówi Elżbieta Wesołowska, właścicielka otwieranego dziś Orient Day SPA przy ul. Zagórskiej 18 w Kielcach.

Salon to siedem nowoczesnych gabinetów: kosmetycznych, do masażu, relaksacji, zabiegowych i służących do kąpieli. - Można tu się wyciszyć, odzyskać siły witalne i nieco poprawić urodę - zachęca Wesołowska. Orient Day SPA to połączenie najnowocześniejszych metod relaksacji i pielęgnowania urody wraz z klasyką krajów Wschodu. Część wyposażenia, m.in. oryginalne lampy, sprowadzono z Maroka.

Na klientów czeka m.in. pomagająca walczyć z cellulitem i bólami kręgosłupa sauna na podczerwień. Dzięki niższej temperaturze niż w klasycznej fińskiej jest bezpieczna dla osób z nadciśnieniem. Relaksować można się również w łaźni połączonej z tureckim hammanem, gdzie odbywają się masaże płynnym złotem Maroka, czyli olejem argonowym. Koszt wizyty w salonie spa wraz z masażem zaczyna się od 200 zł.

Salon powstał dzięki wsparciu z unijnego programu Kapitał Ludzki. Unia Europejska pomogła już wcześniej takiemu przedsięwzięciu - dwa lata temu podobne gabinety otwarto w Hotelu Kongresowym.

GALERIA
Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 października 2009, o 12:11

W Kielcach powstanie Ośrodek Kształcenia Kadr Medycznych

Miasto przekazało ponad pół hektarową działkę przy Nowym Świecie w Kielcach na potrzeby samorządu pielęgniarskiego. Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału nieruchomości kieleckiego ratusza, mówi, że działka zostanie wydzierżawiona na 40 lat w trybie bezprzetragowym.

Pozwala na to ustawa o gospodarce nieruchomościami, która mówi, że taki krok jest możliwy, jeśli o teren starają się instytucje prowadzące m.in. działalność opiekuńcza, oświatową lub kulturalną. Warunkiem jest, że instytucja która otrzyma nieruchomość nie powinna prowadzić działalności zarobkowej.

Filip Pietrzyk informuje, że samorząd pielęgniarski chce wybudować w tym miejscu budynek, w którym ma powstać Ośrodek Kształcenia Kadr Medycznych.

Pielęgniarki teraz wynajmują pomieszczenia przy ulicy Młodej, ale w związku z tym, że chętnych do szkolenia jest coraz więcej potrzebne są większe pomieszczenia. Pieniądze na szkolenia pielęgniarki zdobywają ze środków unijnych.
Jak dodaje dyrektor wydziału nieruchomości samorząd pielęgniarski ma już wydany wniosek o warunki zabudowy.

Zrodlo: Radio Kielce

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 października 2009, o 14:42

Nowoczesna klinika okulistyczna w nowym budynku

Przy Szpitalu Kieleckim powstanie klinika okulistyczna. Dyrektor biura nieruchomości kieleckiego ratusza - Filip Pietrzyk twierdzi, że początkowo na ten cel miał zostać przeznaczony budynek starej pralni. Okazuje się jednak, że inwestor, który chce stworzyć klinikę zmienił plany i zamierza wybudować nowy budynek.

Filip Pietrzyk dodaje, że decyzję o przeznaczeniu starej pralni, władze miasta podejmą w przyszłym tygodniu. Jak już informowaliśmy swoją propozycję złożył radny Mariusz Goraj. Sugeruje on, żeby w tym miejscu stworzyć Zakład Opiekuńczo - Leczniczy. W Kielcach brakuje miejsc, w których starsze i schorowane osoby miałyby zapewnioną opiekę.

W przyszłym roku przy Szpitalu Kieleckim ma rozpocząć się budowa nowego bloku operacyjnego.

Zrodlo: Radio Kielce

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 listopada 2009, o 19:20

Obrazek
Czy Kielce będą miały centrum urazowe?

Pomoc dla najciężej rannych w wypadkach w jednym miejscu. Niemal każde województwo chciałoby mieć centrum u siebie. A w najbliższym czasie w całej Polsce ma ich powstać 12. Dlatego Wojewódzki Szpital w Kielcach również chce, aby takie centrum powstało w regionie. Czy dołączy do grona szczęśliwców?
Powstanie centrów urazowych przewiduje nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (PRM). Ma przede wszystkim umożliwić pacjentom dostęp do szybkiej diagnostyki i kompleksowego leczenia w jednym miejscu. – Takie centrum dla naszego regionu będzie bardzo ważne – podkreśla Jan Gierada dyrektor szpitala na Czarnowie. Aby taka placówka mogła powstać w lecznicy na Czarnowie musi nawiązać współpracę z uczelnią medyczną, a takiej województwo świętokrzyskie nie posiada. Decydujące rozmowy odbędą się jutro w Krakowie. - W czwartek wybieram się do Krakowa, będę rozmawiał z władzami Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chcemy podpisać umowę o współpracy. Mamy bardzo dobry zespół, studenci wiele by się mogli od nas nauczyć - dodaje Jan Gierada. Zakłada się, że te wielospecjalistyczne ośrodki, jakimi mają być centra, powstaną na bazie istniejących już wysokospecjalistycznych placówek medycznych, posiadających m.in. szpitalny oddział ratunkowy, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, blok operacyjny oraz oddziały chirurgiczne i neurochirurgiczne. Chodzi o to, by ich dostosowanie nie było zbyt kosztowne. O warunkach utworzenia centrów urazowych decyduje Ministerstwo Zdrowia. Pieniądze na ich utworzenie pochodzić mają ze środków unijnych które również rozdzieli resort zdrowia i będą przeznaczone na dostosowanie obiektów do swoich wymagań.

źródło: wrota świętokrzyskie
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Post autor: Ja-ck » 6 stycznia 2010, o 11:03

Dostawcy radiofarmaceutyków zainteresowani ich produkcją w Kielcach

Dwie liczące się na europejskim rynku firmy z branży radiofarmaceutyków są zainteresowane dzierżawą linii technologicznej w budynku pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach i uruchomieniem tam cyklotronu do wytwarzania znaczników nowotworów.

Jak poinformował dyrektor Centrum dr Stanisław Góźdź, pomieszczenia odpowiednie do produkcji radiofarmaceutyków stoją niewykorzystane w bunkrze PET, ponieważ lecznica nie otrzymała dotacji na zakup własnego cyklotronu. W diagnostyce prowadzonej przy pomocy uruchomionego w Kielcach w zeszłym roku pozytonowego tomografu emisyjnego stosowane są radioizotopy wytwarzane m.in. w Austrii i Niemczech.

Członek zarządu województwa świętokrzyskiego Marek Gos powiedział, że w rozmowach z przedstawicielami firm z tych krajów rozważano różne formuły współpracy. Ze względu na konieczność uzyskania odpowiednich certyfikatów, dopuszczeń i pozwoleń na produkcję poszczególnych radiofarmaceutyków, a także z uwagi na związaną ze skalą zamówień opłacalność tej produkcji, zdecydowano się na zasugerowane przez dyrekcję ŚCO wydzierżawienie pomieszczeń.

"Czekamy na oferty dwóch poważnych partnerów i jesteśmy prawie przekonani, że Kielce będą tym miejscem, w którym będzie się produkować radiofarmaceutyki" - zaznaczył samorządowiec. Nie sprecyzował, o które firmy chodzi. Dodał, że 2010 rok powinien przynieść konkretne rozstrzygnięcia w tym zakresie.

Dr Góźdź podkreślił, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii ma wykwalifikowaną kadrę specjalistów w tej dziedzinie, a lotnisko w Masłowie koło Kielc potrafi sprostać przyjmowaniu i odprawianiu samolotów, którymi transportowane muszą być "krótkożyciowe" radioizotopy.

Według szefa ŚCO, ewentualny dostęp do najważniejszych osiągnięć współczesnej technologii i biologii molekularnej w Kielcach byłby potwierdzeniem pozycji tego miasta wśród "najlepszych rejestrów onkologicznych", publikowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
Przydatny w diagnostyce i terapii chorób nowotworowych, kardiologicznych i neurologicznych PET - to izotopowa technika diagnostyczna nowej generacji, która umożliwia wykrywanie zmian onkologicznych w bardzo wczesnych stadiach. Dzięki tej technice można ingerować leczniczo "na poziomie komórkowym", czyli usuwać guz dwu- lub trzymilimetrowy, zanim rozwinie się w duży. Zdaniem specjalistów, zwiększa to szanse pacjenta na wyzdrowienie i zmniejsza koszty leczenia w późniejszej fazie choroby. Sieć ośrodków wyposażonych w pozytonowy tomograf emisyjny tworzą w Polsce: Bydgoszcz, Gliwice, Warszawa, Gdańsk i Kielce. MCH

PAP - Nauka w Polsce

http://skocz.pl/dbpne
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 13 stycznia 2010, o 00:05

Powstanie oddział dla młodzieży z problemami

Coraz bliżej budowy pierwszego w województwie oddziału psychiatrycznego dla młodzieży. Do tej pory nastolatki z depresją czy problemem z narkotykami, musiały być leczone poza regionem.
- Po długich debatach doszliśmy do wniosku, że taki oddział trzeba stworzyć. Myślę, że bardzo potrzebujemy go w naszym regionie - mówi Marek Gos, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Oddział powstanie w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy, zostanie sfinansowany za unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. - Prace rozpoczniemy od ogłoszenia przetargu na dokumentację. Myślę że zrobimy to w marcu albo kwietniu - zapowiada Mariola Grzesik, wicedyrektorka ŚCP. Na potrzeby oddziału zostanie zaadaptowany jeden z budynków szpitala w Morawicy. Będzie się mogło tam leczyć 35 osób. Oddział zostanie otwarty do końca 2012 roku

Jak ważne jest stworzenie oddziału psychiatrycznego dla młodzieży, przekonywali specjaliści od kilku lat. Nasz region jako jeden z ostatnich w kraju, nie mógł leczyć młodzieży chorej psychiatrycznie w wieku 16-18 lat. - W całym województwie nie było takiego oddziału, są tylko miejsca dla dzieci i dorosłych. A młodzież w tym wszystkim pominięto - mówi Grzesik. - Teraz musimy prosić sąsiednie regiony o pomoc w leczeniu naszych pacjentów. Trzeba jednak tam dojechać, a to stwarza problemy pacjentom i ich rodzinom. Wiadomo, że lepiej taki oddział mieć na miejscu - dodaje Gos.

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie problemów z zakontraktowaniem leczenia. Wicedyrektorka Grzesik kontaktowała się już w tej sprawie z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Przekonywaliśmy Fundusz, że nie ma gdzie u nas leczyć tych osób -twierdzi Grzesik.

- Rzeczywiście widzimy potrzebę, żeby zakontraktować te świadczenia - potwierdza Beata Szczepanek, rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału NFZ-etu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... emami.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 22 stycznia 2010, o 19:48

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka będzie miało nowoczesny blok operacyjny
Artykuł dodany: 2010-01-22 14:18:45, ostatnia aktualizacja: 2010-01-22 14:43:07

Budowa nowoczesnego bloku operacyjnego przy Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach będzie kosztować 10 milionów złotych. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z Unii Europejskiej i budżetu powiatu kieleckiego.
Do ogłoszenia przetargu brakuje już tylko podpisu marszałka województwa pod decyzją o przyznaniu unijnego dofinansowania. Umowa zostanie podpisana w ciągu 2 tygodni- zapewnia dyrektor placówki Rafał Szpak.
Blok operacyjny powstanie w pomieszczeniach, w których dawniej funkcjonowała kuchnia szpitalna. Budowa nowego bloku jest koniecznością, ponieważ jeden z dwóch dotąd istniejących nie spełnia już wymagań. Część szpitala, w którym się znajduje została zbudowana w 1812 roku.

Krzysztof Maciejewski, dyrektor medyczny szpitala informuje, że w nowym obiekcie będą dwie sale operacyjne, przeznaczone dla chirurgii endoskopowej i otwartej.
Budowa bloku operacyjnego rozpocznie się w maju i potrwa nieco ponad rok. Dzięki nowemu blokowi możliwe będzie także prowadzenie dwóch operacji jednocześnie.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Swieto ... 35a91.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 17 maja 2010, o 20:30

Obrazek
Na Prostej wyleczą jak w Niemczech
angk
2010-05-17, ostatnia aktualizacja 2010-05-17 19:21

Jedni specjalizują się w chirurgii piersi, a drudzy w neonatologii. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka oraz niemiecka klinika z powiatu Vogland rozpoczynają współpracę.
- Jej początkiem będzie wymiana kadry medycznej - zapowiada Rafał Szpak, dyrektor ŚCMiN przy ul. Prostej w Kielcach. Klinika Obergoltzsch w Rodewisch to piąty szpital w Niemczech pod względem wykonanych operacji piersi. - Ciekawa jest też budowa bloku porodowego. Na pewno nie wprowadzimy od razu wszystkich zmian, ale postaramy się to robić stopniowo - mówi Szpak. W niemieckiej klinice porody przyspiesza aromaterapia czy światłoterapia. Kielecki szpital z kolei specjalizuje się w endoskopowych zabiegach ginekologicznych i neonatologii. Wymiana lekarzy rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... czech.html

Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka będzie współpracować z niemiecka kliniką
Artykuł dodany: 2010-05-17 14:31:41, ostatnia aktualizacja: 2010-05-17 17:46:14

Starosta kielecki podpisał z wicestarostą powiatu Vogtland w Niemczech umowę o współpracy pomiędzy Kliniką w Rodewisch, a Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Umowa dotyczy wymiany lekarzy i średniego personelu oraz współpracy w dziedzinie neonatologii i chirurgii piersi - poinformowała Radio Kielce wicestarosta powiatu Vogtland, Anneliese Ring.
Starostwo Powiatowe w Kielcach podpisało dzisiaj także umowę o współpracy między Zespołem Szkół Zawodowych w Plauen, a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Łopusznie.

Dzięki temu możliwa będzie wymiana uczniów i kadry pedagogicznej z tych placówek - powiedział Stanisław Iwanek, zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Łopusznie.
Lekarze i pielęgniarki, w ramach podpisanej dzisiaj umowy, pojadą do niemieckiej kliniki w listopadzie, natomiast wymiana uczniów rozpocznie się od przyszłego roku szkolnego.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Swieto ... 8b650.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 maja 2010, o 21:21

Obrazek
Szpitale obdarowane sprzętem
angk
2010-05-18, ostatnia aktualizacja 2010-05-18 21:51

Kardiomonitory, deski ortopedyczne i respiratory transportowe - taki najpotrzebniejszy sprzęt świętokrzyskie szpitalne oddziały ratunkowe dostały od Fundacji Świętego Krzysztofa.

Kardiomonitory, deski ortopedyczne i respiratory transportowe - taki najpotrzebniejszy sprzęty świętokrzyskie szpitalne oddziały ratunkowe dostały od Fundacji Świętego Krzysztofa.

- Nie spodziewaliśmy się tego daru, tym bardziej jest miły i cenny - podkreśla Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, który razem z ośmioma szpitalami w regionie, otrzymał we wtorek sprzęt.

Fundacja Św. Krzysztofa z Wrocławia przekazała aparaturę medyczną o wartości 200 tys. - To podstawowy sprzęt, niezbędny na każdym oddziale ratunkowym. Bardzo szybko się zużywa - wyjaśnia Cezary Waczków, prezes fundacji, która oprócz pomocy dla szpitali zajmuje się wsparciem rannych w wypadkach komunikacyjnych.

Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... zetem.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 maja 2010, o 21:23

Obrazek
Kardiochirurgia od lipca
angk
2010-05-18, ostatnia aktualizacja 2010-05-18 21:46

Zakończyła się jedna z największych inwestycji medycznych w regionie. Nowoczesny oddział kardiochirurgii Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach jest gotowy.

- Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Trwają jeszcze procedury odbioru inwestycji, dlatego pierwsi pacjenci będą leczeni na tym oddziale od 1 lipca - informuje Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Budowa oddziału kardiochirurgii trwała ponad rok i została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego. Oddział budowała kielecka firma UniMax.

Opóźni się natomiast uruchomienie oddziału neurochirurgii, który zaczęto budować w tym samym czasie co kardiochirurgię. O miesiąc. Z pracami budowlanymi w terminie nie wyrobił się drugi z wykonawców - firma 3J z Warszawy. - Zakończy je w połowie lipca - informuje Gierada.

Obydwie inwestycje kosztowały ok. 40 mln zł.

Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... lipca.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ