Yu Long Construction - Szajnowicza

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 10 grudnia 2009, o 10:55

już stoi żuraw

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 20 grudnia 2009, o 15:45

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2009, o 15:56 przez Boss, łącznie zmieniany 1 raz.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 20 grudnia 2009, o 15:49

Ten podłużny budynek to jakiś garaż?

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 20 grudnia 2009, o 15:52

ice pisze:Ten podłużny budynek to jakiś garaż?
ten podłużny wraz z tym trójkątnym to lokale usługowe.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 22 grudnia 2009, o 17:01

Zobacz jak będzie wyglądać nowe osiedle w Kielcach

Rozpoczęła się budowa nowego osiedla w Kielcach. Kompleks bloków o nazwie Vis a vis powstaje przy ulicy Szajnowicza.

Powstają cztery budynki z ponad setką mieszkań. Ich lokatorzy raczej nie będą narzekać na brak miejsc postojowych.

- Miejsc parkingowych nie zabraknie dla nikogo, jest ich przewidzianych więcej niż mieszkań. Uwzględniliśmy, że coraz więcej rodzin ma kilka aut - informuje Michał Chwalinski, prezes polsko - chińskiej spółki Yu Long Construction w Kielcach.

W czterech blokach powstanie 101 mieszkań o powierzchni od 34 metrów do 89 metrów. - Ich liczba jest mniejsza niż wynika to z pierwszego projektu. Zrezygnowaliśmy z części kawalerek na rzecz dwu i trzypokojowych mieszkań, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów - tłumaczy prezes.

Około 10 procent mieszkań jest już sprzedanych. Najtańsze lokale są w cenie 3 tysiące 990 złotych za metr kwadratowy, a najdroższe, te na pierwszym piętrze po 4 tysiące 600 złotych za metr. Większość z nich jest z widokiem na Karczówkę i park. Sprzedanych jest także część lokali użytkowych, które znajdą się w pawilonie przylegającym do ulicy Szajnowicza.

Budowa potrwa do jesieni 2010 roku. Prace wykonuje kielecka spółka, która wygrała przetarg M&J Bud.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /542812362

Tak wszedłem sobie na tą stronkę osiedla i znalazłem dwa mieszkania w budynkach A i B, które maja powierzchnię podobną do mojego aktualnego mieszkania. Te z zaokrąglonymi ścianami po około 65m2.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 15 stycznia 2010, o 20:37

Obrazek
Co zbudują nam Chińczycy?

Rozmachu specjalnego w tym nie ma. A architektura też nie wstrząsa estetycznymi odkryciami. Ale może to tylko początek chińskiej ekspansji stolicy regionu? (zobacz galerię wizualizacji)

Kielecko - chińska spółka Yu Long Construction oferuje do sprzedaży mieszkania w czterech budynkach na Osiedlu Vis-a- vis w Kielcach niedaleko skrzyżowania ulic Szajnowicza i Massalskiego, pobliżu Pasażu Świętokrzyskiego, co wskazywane jest jako niewątpliwy atut lokalizacyjny.

Tu właśnie powstanie kompleks stanowiący wedle reklamy spółki enklawę spokoju oraz bezpieczeństwa. Nieopodal tego miejsca właściciele nowych mieszkań znajdą tereny idealne do uprawiania turystyki i rekreacji. Bo są to rezerwat krajobrazowy Karczówka i geologiczny Ślichowice, a do tego pobliski basen, centrum tenisowe i tory saneczkowy oraz rowerowy.

Według spółki Yu Long Construction to oferta skierowana do ludzi młodych, „rozpoczynających nowy etap w życiu” - jak czytamy na stronie internetowej. Będzie więc sporo, istotnie poszukiwanych, lokali małych, typu 34 metry kwadratowe. Ale też znajdą się mieszkania naprawdę duże o powierzchni 89 metrów kwadratowych. Wszystkie z przestronnym balkonem lub tarasem.

Osiedle będzie się składać z czterech budynków, tworzących zwarty, komfortowy, bezpieczny i ogrodzony kompleks. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano garaż podziemny oraz plac zabaw dla dzieci. Ciekawostką będzie zapewne oświetlenie parkingu podziemnego uzupełnione słonecznymi bateriami.

Przypomnijmy, że firma Yu Long Construction to podmiot o kapitale polsko-chińskim utworzonym w kwietniu 2008 roku.

Część udziałów posiada Gmina Kielce oraz Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni, zaś pozostałe udziały należą do Zeng Xiaohui. Spółka zapowiada, że następnym jej projektem będą inwestycje przy ulicy Lecha.

http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 28647.html
pletwa

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 16 stycznia 2010, o 01:01

Bardzo dobrze. Niech budują i to dużo. W tym roku te 4 bloki, to w następnym mam nadzieję, że zaczną już budować na Czarnowie.
Every dream has a price

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 16 stycznia 2010, o 16:44

To już co najmniej drugi artykuł w Echu na temat tej inwestycji - i treść dość podobna - mam wrażenie, że to artykuł sponsorowany.

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 16 stycznia 2010, o 18:27

Reklamują się.
Every dream has a price

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 16 stycznia 2010, o 19:31

Fakt, marketing mają dobry. Przed rozpoczęciem inwestycji były roznoszone do skrzynek bardzo profesjonalne ulotki. Poza tym mają strone WWW profesjonalnie zrobioną, co poza Volumentric, w Kielcach jest rzadkością.

Lukasz2244
Posty: 46
Rejestracja: 20 marca 2007, o 12:27

Post autor: Lukasz2244 » 20 stycznia 2010, o 18:57

Co ogólnie myslicie na temat tego nowego osiedla?...
To jest moje miasto, tu sie urodzilem.

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 20 stycznia 2010, o 19:52

Lokalizacja i sama architektura bardziej przypada mi do gustu niż Gwarków. Fajnie, że od strony Szajnowicza będzie budynek usługowy, a za nim dopiero bloki - kwestia mniejszego hałasu. Natomiast będziemy oceniać jak już coś powstanie :)

Jedyne co mi się nie podoba to to, że tereny obok osiedla są planowane pod jakiś market wielkopowierzchniowy (typu Castorama) - ja bym tam widział zabudowe jednorodzinną w postaci szeregowej zabudowy. Tego mi w tym rejonie brakuje. Na Ślichowicach bloki, na Gwarkowie bloki, Vis-a-Vis bloki. Na tak dużych osiedlach jak Świętokrzyskie znalazło się miejsce na segmenty szeregowe i tutaj też powinno się one znaleźć - urozmaicają one nieco charakter osiedla. Tylko nie coś takiego jak na Naruszewicza - niby to segment, ale z dwoma mieszkaniami - więc chyba blok - sam już nie wiem :)
Zauważyłem, że się przyjęło, że szeregowce stawia się poza miastem - co mnie dziwi - bo za miastem to tylko samodzielny dom, a szeregowce w mieście.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 stycznia 2010, o 19:59

Omg, to jest miasto...

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 20 stycznia 2010, o 20:02

Za Vis-a-Vis też miasto? Albo za Ślichowicami? Toż to Malików.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 stycznia 2010, o 20:14

To nie znaczy, ze ten kierunek nalezy kontynuowac.

ODPOWIEDZ