GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Post autor: baux » 18 lipca 2009, o 09:21

Obrazek

Zaakceptowany wstępny projekt ekspresowej siódemki na odcinku Skarżysko - granica województwa


Rozpoczyna się projektowanie obiektów na ponad siedmiokilometrowym odcinku drogi ekspresowej numer 7 pomiędzy Skarżyskiem, a granicą z województwem mazowieckim. Dziś Zespół Oceny Projektów w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaakceptował wstępny plan orientacyjny całej inwestycji.

Zakłada on, że nowy dwujezdniowy odcinek ekspresowej drogi nr 7 zostanie wybudowany po zachodniej stronie istniejącej trasy, z którą zostanie połączony węzłami: Skarżysko Północ na granicy województw oraz Skarżysko Centrum w okolicy ulic Paryskiej, Piłsudskiego i Konarskiego. Powstaną też cztery wiadukty, dwa mosty, kilka przejść dla zwierząt oraz przejazdy gospodarcze.

Jeden z trzech wariantów przebiegu nowego odcinka drogi nr 7 wybrany został na mocy decyzji środowiskowej wydanej jesienią ubiegowego roku. W tym roku rozpoczęło się opracowywanie dokumentacji projektowej przez wyłonioną w przetargu warszawską firmę. Zakończy się ono uzyskaniem zgody na realizację inwestycji w pierwszym kwartale 2010. Natomiast rozpoczęcie budowy planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. Całość ma być gotowe w roku 2012-tym.

PLAN ORIENTACYJNY
http://webadmin.radio.kielce.pl/image.p ... rc=img&s=s

:arrow: link do źródła

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 6 października 2009, o 10:41

Obrazek

Rozbudowa „siódemki”

Zarząd Województwa zaopiniował pozytywnie wniosek w sprawie uzyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji pod nazwą „Budowa drogi ekspresowej S-7 na odcinku granica województw mazowieckiego/świętokrzyskiego - węzeł drogowo – kolejowy w Skarżysku Kamiennej”.

Opiniowanie przez Zarząd Województwa inwestycji na drogach publicznych wynika z ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. W tym przypadku o opinię do Zarządu Województwa zwróciło się biuro projektowe Jacobs Polska Sp. z o.o. Długość projektowanego odcinka to 7,6 km. W ramach inwestycji planuje się m.in. budowę dwóch jezdni drogi ekspresowej o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, z zachowaniem rezerwy w pasie dzielącym pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu, a także budowę dwóch węzłów drogowych: „Skarżysko – Północ” (na połączeniu drogi ekspresowej z istniejącą drogą krajową nr 7 w rejonie Skarżyska Książęcego) oraz „Skarżysko- Centrum”, zapewniających powiązanie drogi ekspresowej z istniejącą siecią dróg publicznych.

Obrazek

:arrow: link do źródła

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 6 października 2009, o 12:37

Ciekawe, co dalej w stronę Radomia... Protesty w Szydłowcu, ale wczoraj w nocy widziałem przy obwodnicy Szydłowca dwie wiertnice na samochodach, które coś tam musiały robić i zostały na kolejny dzień. Odległość od skraju jezdni jakies 3m, więc musiały to być jakieś odwierty geotechniczne. Wiemy coś o tym odcinku (wiem, wiem, poza naszym województwem :D )?

Edyt: częściowo już znalazłem w Planach GDDKiA

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 6 października 2009, o 14:09

Trochę dużo zakrętów jak dla mnie.
Szczególnie mam na myśli odcinek od zjazdu z istniejącego wiaduktu, gdzie jedziemy łukiem w prawo i dośc ostro w lewo, do ul. Paryskiej gdzie znów będzie łuk w lewo w stronę węzła "Skarżysko Centrum".
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 6 października 2009, o 20:25

T0MIKE pisze:Ciekawe, co dalej w stronę Radomia... Protesty w Szydłowcu, ale wczoraj w nocy widziałem przy obwodnicy Szydłowca dwie wiertnice na samochodach, które coś tam musiały robić i zostały na kolejny dzień. Odległość od skraju jezdni jakies 3m, więc musiały to być jakieś odwierty geotechniczne. Wiemy coś o tym odcinku (wiem, wiem, poza naszym województwem :D )?

Edyt: częściowo już znalazłem w Planach GDDKiA
Ten odcinek powstanie prędzej czy później, chociaż na Euro 2012 to pewnie już nie zdążą.

Sporo informacji można znaleźć tu:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 39&page=20

=CK=
Posty: 304
Rejestracja: 20 lipca 2008, o 11:19

Post autor: =CK= » 27 listopada 2009, o 21:29

:arrow: GDDKiA Kielce
Przetarg na odcinek Skarżysko-granica wojewodztwa drogi S-7

Przetarg na budowę ekspresowej drogi S-7 od Skarżyska do granicy województwa świętokrzyskiego ogłoszony!

Przetarg na kolejny odcinek ekspresowej drogi S-7 od granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem do Skarżyska Kamiennej został ogłoszony przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To kolejny krok w budowie ekspresowej „siódemki”, będący zarazem ostatnim z warunków do spełnienia, aby w 2012 roku na trasie Kielce -Warszawa możliwa była jazda dwiema jezdniami.

Dwustopniowy przetarg na odcinek Skarżysko - granica województwa świętokrzyskiego z mazowieckim został ogłoszony 27 listopada. Do 5 stycznia 2010 będzie można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w drugim etapie postępowania przetargowego. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w przyszłym roku. Sama budowa ma potrwać około dwóch lat. Będzie ona współfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Około 7,6-kilometrowy odcinek Skarżysko Kamienna – granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe.

Przetarg na budowę nowego odcinka to gwarancja dwujezdniowej ekspresowej „siódemki” od Chęcin do granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem czyli na około 60-kilometrowym odcinku. Przypomnijmy – miesiąc temu kielecki oddział GDDKiA ogłosił przetarg budowę ekspresowej obwodnicy Kielc w ciągu drogi S-7, aktualnie trwa również budowa 17-kilometrowego odcinka Skarżysko – Występa. We wrześniu oddany został do uzysku węzeł Kielce Północ. Rok 2009 jest więc dla świętokrzyskiej "siódemki" wyjątkowy.

Odcinek Skarżysko - granica województwa PDF
27.11.2009

Ekspresowo ze Skarżyska do granicy województwa
:arrow: Radio Kielce
Przetarg na budowę ekspresowej siódemki od Skarżyska - Kamiennej do granicy województwa świętokrzyskiego z województwem mazowieckim ogłosiła dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.
Odcinek ten ma 18 kilometrów - mówi Radiu Kielce Małgorzata Pawelec rzeczniczka prasowa GDDKiA w Kielcach.
Małgorzata Pawelec dodała, że ogłoszenie tego przetargu wraz z ogłoszonym miesiąc temu przetargiem na rozbudowę obwodnicy Kielc daje realną szansę na to, że do 2012 roku od węzła Chęciny aż do samej Warszawy będziemy jeździć drogą ekspresową.

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 27 listopada 2009, o 22:43

Radio Kielce trochę się zagalopowało - ten odcinek ma ok 8 km a nie 18 km.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 stycznia 2010, o 22:22

Za dwa lata ekspresowa "siódemka" z Kielc do Warszawy

Dwadzieścia siedem firm i konsorcjów chce budować ponad siedmiokilometrowy odcinek drogi ekspresowej S-7, od Skarżyska Kamiennej, do granicy województw: świętokrzyskiego i mazowieckiego. We wtorek minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału postępowaniu przetargowym.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na ten rok. Koszt budowy, to prawdopodobnie około 300 milionów złotych. Inwestycja będzie częściowo finansowana z pieniędzy unijnych- powiedziała rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec.

Realizacja siedmiokilometrowego odcinka to kolejny krok w budowie ekspresowej "siódemki" z Kielc do Warszawy - dodała Małgorzata Pawelec.

Budowa ma potrwać około dwóch lat. Nowy odcinek będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. Zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 7 przejść dla zwierząt oraz drogi dojazdowe.

Zrodlo: Radio Kielce

27 firm chce budować 'siódemkę'

Kolejne rekordowe zainteresowanie świętokrzyską inwestycją drogową: 27 firm i konsorcjów chce budować odcinek ekspresowej ‘siódemki’ od Skarżyska do granicy z Mazowszem. (W zakończonym dzień wcześniej przetargu na kielecką obwodnicę ofert było 21.)

Rozpoczęcie budowy ponad 7-kilometrowego odcinka ‘siódemki’ planowane jest jeszcze na ten rok, zakończy się po dwóch latach. Będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej trasy. powstaną dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ, a poza tym także 2mosty, 4 wiadukty, drogi dojazdowe i przejścia dla zwierząt.

Dzięki tej inwestycji jeszcze w 2012 roku podróż z Kielc do Warszawy będzie się odbywać dwiema jezdniami. Obwodnica Kielc do Chęcin też powinna zostać oddana w podobnym czasie, a jeszcze w tym roku planowany jest kolejny przetarg – na odcinek od Jędrzejowa do granicy z Małopolską.

Zrodlo: Radio Plus

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 6 stycznia 2010, o 21:15

Radio Kielce pisze:Za dwa lata ekspresowa "siódemka" z Kielc do Warszawy
Tytuł mocno na wyrost. Nie wiem, na kiedy jest planowane oddanie odcinka granica województw - Jedlińsk (wraz z obwodnicą Radomia), ale odcinek drogi ekspresowej Grójec - Warszawa na pewno nie zostanie zbudowany w ciągu 2 lat. O ile wiem, nie ma nawet jeszcze określonego przebiegu (podobno ma nie biec śladem obecnej DK 7).

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 stycznia 2010, o 21:42

Może mieli na mysli "z Kielc do woj. Mazowieckiego".

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 7 stycznia 2010, o 00:19

Mieli na mysli najpewniej to co wszyscy dziennikarze tak piszacy - czyli z Kielc do Warszawy dwupasmowka za dwa lata.
cm pisze: Nie wiem, na kiedy jest planowane oddanie odcinka granica województw - Jedlińsk (wraz z obwodnicą Radomia)
Jak dobrze pojdzie, to w 2012, stad tez pewnie te 2 lata, ktore praktycznie sa prawie 3 latami.
cm pisze: O ile wiem, nie ma nawet jeszcze określonego przebiegu (podobno ma nie biec śladem obecnej DK 7).
Jest juz ustalony przebieg i to od dawna.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 7 stycznia 2010, o 09:04

No jest ustalony. Czy od dawna? To zależy co dla kogo znaczy dawno.
Ale fakt, ostateczny przebieg S7 na odcinku Grójec - Warszawa jest znany jakieś dwa lata i ma biec po wschodniej stronie obecnie istniejącej DK7 i włączać się w obecnie budowaną L-kę (S2/S79) w okolicach Okęcia.
Jeżpir

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 13 stycznia 2010, o 23:02

redoxygene pisze:Jest juz ustalony przebieg i to od dawna.
Proszę mnie zatem oświecić, czy jeżeli dany odcinek nie ma wydanej DŚU, to można mówić o ustalonym przebiegu? Pytam poważnie, nie znam się na tym. Ponieważ wg mojej wiedzy odcinek Warszawa - Grójec nie posiada DŚU, uznałem, że jego przebieg nie jest jeszcze ostatecznie ustalony.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 14 stycznia 2010, o 11:51

cm masz rację, nie jest znany ostateczny przebieg S7 Grójec-Warszawa sensu stricto, nie co do metra. Zarówno Red, jak i ja użyliśmy tutaj pewnego skrótu myślowego - przebiegi wariantów lokalizacji tej drogi są znane od jakiegoś czasu i zamykają się one we w miarę zbliżonym korytarzu, który jest różny od obecnego korytarza drogi DK7. Ale na pewno (a nie podobno - jak się wyraziłeś) S7 na tym odcinku nie będzie biegła śladem DK7 i wiadomo to już "od dawna".
Jeżpir

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 14 stycznia 2010, o 15:10

DŚU już była, ale została uchylona 10 lipca 09 z powodu zaniedbań urzędników i końcowy przebieg nie powinien się jakoś drastycznie zmienić, a jeśli gdzieś się może zmienić to w okolicach Piaseczna,. Czyli stwierdzenie, że przebieg jest już dawno znany jest wg. mnie trochę na wyrost;)
:arrow: http://www.bip.tarczyn.pl/public/get_fi ... ?id=142776

Przed uchyleniem decyzji przebieg wyglądał, tak jak na tej mapce. (DŚU na niebiesko)
Obrazek

tutaj krótki materiał TVP Warszawa na ten temat:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=RoBYj7Mh ... r_embedded

Miało być niby 2 miesiące opóźnienia, a wg. najnowszych standii DŚU dla tego odcinka powinno być w marcu 2010. Czyli z 2 miesięcy już mamy 5, a będzie 7, jeśli dobrze liczę..
:arrow: www.gddkia.gov.pl/dane/standia.pdf

ODPOWIEDZ