Złe pismo pk5, B@rtek vs idioci i trolle

Do wyrzucenia, poprawy.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 grudnia 2009, o 12:45

pk5 pisze:Jak my będziemy pobłażac tak "bo to nasze kieleckie, bo tak zwykle" to nigdy nie wyjdziemy na prostą. To, ze żle się dzieje, nie świadczy o tym, ze my mamy się na to zgadzać i tak powinno być :)
To do roboty, pisemko i zrobisz cos, z czym sie nie zgadzamy.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 12 grudnia 2009, o 14:40

Autor pisze:
pk5 pisze:Jak my będziemy pobłażac tak "bo to nasze kieleckie, bo tak zwykle" to nigdy nie wyjdziemy na prostą. To, ze żle się dzieje, nie świadczy o tym, ze my mamy się na to zgadzać i tak powinno być :)
To do roboty, pisemko i zrobisz cos, z czym sie nie zgadzamy.
zrobię cos z czym sie nie zgadzacie :?: :?: :shock:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 grudnia 2009, o 14:48

Nikt z przeciwnikow nie zabiera Ci prawa interwencji.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 12 grudnia 2009, o 15:03

Oczywiście podpisane własnym imieniem i nazwiskiem, a nie jako grupa Obiady Czwartkowe lub Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 12 grudnia 2009, o 15:31

Oczywiście, ze tak - z racji tego, ze OC ani SKI obecnie nie mają osobowości prawnej. I na takiej zasadzie obecnie te pisma funkcjonują, ze występuje jedna osoba - w imieniu Grupy.

I na takiej zasadzie funkcjonowały 2 pisma złożone u Prezydenta ( odnośnie forum miejskiego i odnośnie kładki).

I to bardzo dobrze, bo jeżeli Grupie na czymś zależy - pisze takie pismo - wywiera realny wpływ. Mnie cieszy, jeżeli Grupa pokazuje, że dba o miasto i nie zgadza się na niedbalstwo m. in. władz.


Natomiast co do kwestii częstotliwości nowych linii, nie widzę problemu, aby takie pismo złożone zostało jako Grupa, tak jak poprzednie.

Jak ja będę składał jakiekolwiek pismo, podpisze się swoim imieniem i nazwiskiem, a jeżeli będziemy występować Grupą - to "w imieniu", przynajmniej do czasu uzyskania osobowości prawnej.

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 12 grudnia 2009, o 19:28

B@rteK pisze:Oczywiście podpisane własnym imieniem i nazwiskiem, a nie jako grupa Obiady Czwartkowe lub Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje.
Lepiej wystepowac jako grupa, niz jako pojedyncza osoba. No chyba, ze skopiujecie ze 20 takich pism i wyslecie z oddzielnymi nazwiskami. Ja moge napisac, w koncu kilkaset takich pism za mna :P I rozumiem - to mialo byc jakies wytkniecie czegos Piotrkowi?

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 12 grudnia 2009, o 20:45

Chodzi mi o to, żeby podpisywał się jako on sam, jeśli ma inne zdanie w jakiejś sprawie niż większość użytkowników, a w wielu kwestiach jednak tak jest.

Zresztą w imieniu SKI bądź OC, powinni się wypowiadać przede wszystkim ich założyciele.

Wracamy do tematu
Sorry, takiego mamy prezydenta...

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 12 grudnia 2009, o 21:17

B@rteK pisze:Chodzi mi o to, żeby podpisywał się jako on sam, jeśli ma inne zdanie w jakiejś sprawie niż większość użytkowników, a w wielu kwestiach jednak tak jest.
Wymaganie cyklicznosci rozkladu i rownomiernego rozlozenia kursow w danym kierunku to standard planowania w cywlizowanym swiecie. W Polsce tez od wielu juz lat. Domaganie sie cywilizacji w Kielcach, nawet wbrew postawie "wiekszosci", to chyba cos oczywistego.
B@rteK pisze: Zresztą w imieniu SKI bądź OC, powinni się wypowiadać przede wszystkim ich założyciele.
Nie ma zadnych zalozycieli - bo nie ma tu nic oficjalnego. Zalozycielami beda ci, ktorzy zarejestruja oficjalnie dzialalnosc. Obecnie podpisac sie w imieniu OC czy SKI moge takze ja na przyklad, pani Basia ze spozywczego tez. Poza tym, w przypadku ostatniego pisma zgode wyrazal Arek, a skoro Tobie braklo logicznych argumentow, to juz nie jest wina pk5. Inicjatywe przejmuje zawsze ten, komu sie chce, i kto umie pozadnie uargumentowac dlaczego akurat on ma racje. To nie jest kwestia podniesienia reki i powiedzenia "mi sie nie podoba". To jest kwestia merytorycznego podejscia do omawianej sprawy.
B@rteK pisze: Wracamy do tematu
Zgoda

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 12 grudnia 2009, o 21:30

redoxygene pisze:Wymaganie cyklicznosci rozkladu i rownomiernego rozlozenia kursow w danym kierunku to standard planowania w cywlizowanym swiecie. W Polsce tez od wielu juz lat. Domaganie sie cywilizacji w Kielcach, nawet wbrew postawie "wiekszosci", to chyba cos oczywistego.
To jest zbyt szerokie określenie, bo tego to akurat wszyscy chcemy. A jeśli chodzi o szczegóły tych zmian, to jednak są tu spore różnice zdań.
redoxygene pisze:Nie ma zadnych zalozycieli - bo nie ma tu nic oficjalnego. Zalozycielami beda ci, ktorzy zarejestruja oficjalnie dzialalnosc. Obecnie podpisac sie w imieniu OC czy SKI moge takze ja na przyklad, pani Basia ze spozywczego tez. Poza tym, w przypadku ostatniego pisma zgode wyrazal Arek, a skoro Tobie braklo logicznych argumentow, to juz nie jest wina pk5. Inicjatywe przejmuje zawsze ten, komu sie chce, i kto umie pozadnie uargumentowac dlaczego wg niego ma racje.
Jeśli więc coś nie istnieje oficjalnie, to tym bardziej powinno się wyrażać we własnym imieniu, a nie w imieniu organizacji, która formalnie nie istnieje. Można ewentualnie sprawić, aby wszyscy popierający inicjatywę się imiennie podpisali, jeśli jest ich więcej. Ja na pewno nie brałbym na poważnie pisma od czegoś, co nie istnieje. Jak sam stwierdziłeś, każdy może się podpisać w imieniu takiej formacji, która tak naprawdę może nie mieć z tym nic wspólnego i mieć zupełnie inny pogląd, dlatego lepiej gdyby sami twórcy (przywódcy) powinni się podpisywać, aby zachować wiarygodność samego pisma.
Jeśli chodzi o kładkę, to owszem byłem przeciwko listowi, ale uznałem że nie ma sensu się wypowiadać, bo i tak forumowy idiota przegada wszystkich mimo braku kontrargumentów. Po co miałem motywować, jak zaraz pewien troll zacznie się ze mnie wyśmiewać i robić sobie jaja, tak jak w każdym innym temacie, gdzie się odzywa. Zresztą wypowiadali się też inni przeciwnicy, ale pismo i tak zostało wysłane. I nie chciałem tu obrazić osób, które potrafią normalnie się wypowiadać, każdy ma prawo mieć własne zdanie, ale nikt nie ma prawa szydzić z kogoś innego.
redoxygene pisze:
B@rteK pisze: Wracamy do tematu
Zgoda
Dzięki łaskawco, bez Twojej zgody nie może się obejść.

PS. Jeśli treść pisma będzie zgodna również z moim zdaniem, to oczywiście również wyrażę poparcie, ale jeśli będą stanowcze głosy sprzeciwu co do jakiejś kwestii (i tu akurat nie chodzi o moją osobę, tylko również o innych), to będzie trzeba ją usunąć, zmienić bądź wysłać list podpisany jedynie imieniem i nazwiskiem.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 13 grudnia 2009, o 04:05

B@rteK pisze: Jeśli chodzi o kładkę, to owszem byłem przeciwko listowi, ale uznałem że nie ma sensu się wypowiadać
No zli ludzie zyc nie daja ujawniając ćwoctwo całej postaci niektórych. Ale dobrze, ze ci rozumieja problem i nie chca osmieszac sie dalej, a przy okazji calej grupy swoich ziomkow. Gratuluje samokrytyki :)
Jaki ten podpis o debilach (ze glupi nie widzi roznicy) aktualny...

Kwintesencja:
B@rteK pisze: PS. Jeśli treść pisma będzie zgodna również z moim zdaniem, to oczywiście również wyrażę poparcie, ale jeśli będą stanowcze głosy sprzeciwu co do jakiejś kwestii (i tu akurat nie chodzi o moją osobę, tylko również o innych), to będzie trzeba ją usunąć, zmienić bądź wysłać list podpisany jedynie imieniem i nazwiskiem.
Co w porownaniu za calym wywodem z poprzedniego postu daje obraz pelnego zaprzeczenia w imie prywaty :D Bo jednak sie okazuje, ze jesli sie zgadzasz, to lepiej wyslac grupowo, mimo, ze cala dyskusje poswieciles temu, ze nie ma sensu wypowiadac sie w imieniu nieistniejacego ciala :D To tez taki wyraz wytworzenia swoistej komuny...

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 13 grudnia 2009, o 16:10

Z czystej ciekawosci, kto to przeniósł do utylizacji? 8)

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 13 grudnia 2009, o 16:14

Żeby nie było, nie ja... 8)

Przy okazji postuluję, żeby przy okazji modernizacji forum, posty w utylizacji nie doliczały się do ich ogólnej liczby na forum. :P
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2009, o 16:17 przez CKfan, łącznie zmieniany 1 raz.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 13 grudnia 2009, o 16:15

tez tak sadziłem, ze nie Ty, bo nie dałbyś takiej nazwy tematu przecież...

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 13 grudnia 2009, o 16:21

B@rteK pisze:
redoxygene pisze:Wymaganie cyklicznosci rozkladu i rownomiernego rozlozenia kursow w danym kierunku to standard planowania w cywlizowanym swiecie. W Polsce tez od wielu juz lat. Domaganie sie cywilizacji w Kielcach, nawet wbrew postawie "wiekszosci", to chyba cos oczywistego.
To jest zbyt szerokie określenie, bo tego to akurat wszyscy chcemy. A jeśli chodzi o szczegóły tych zmian, to jednak są tu spore różnice zdań.
Jakie konkretnie?

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 13 grudnia 2009, o 16:27

Nie będę się tutaj zbytnio rozpisywać. Choćby zasady numeracji linii, buspas na nieposzerzonej ul. Grunwaldzkiej (choć to raczej do MZD, a nie ZTM). A jeśli chodzi o resztę, to możliwe że coś się jeszcze ujawni, choć może nie jest tak źle jak mi się wydaje.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

ODPOWIEDZ