RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 18 czerwca 2009, o 19:49

W interesujacym nas temacie zadzwoniłem wczoraj do Miejskiego Zarządu Budynków i rozmawiałem z panem Krzysztofem Miernikiem, wicedyrektorem MZB. Pan Miernik wyjaśnił mi bardzo rzeczowo i uprzejmie, iż właścicielem dworku jest osoba prywatna i MZB nic do tej inwestycji mieć nie może, nic o niej nie wie, choć to faktycznie interesujące - również dla niego - czy mamy tu wyburzenie czy remont.

W temacie tablicy zostałem odesłany do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Dzwonię więc i pytam grzecznie czy wiedzą coś na temat rzeczonego budynku. Pani mnie informuje, że osoba zajmujaca się tym rejonem miasta jest na urlopie, wraca za trzy tygodnie i wówczas mam zadzwonić. Ponieważ nie zwykłem odpuszczać w takich sytuacjach, wyrażam grzeczną acz stanowczą prośbę o przełączenie mnie do osoby, która pełni zastępstwo. Z lekką irytacją w głosie pani mnie informuje, że kierowik również jest na urlopie. Pytam więc na koniec o brak tablicy informacyjnej, na co pani niemal z oburzeniem, że przecież oni nie są od tego aby jezdzić po całym mieście i sprawdzać wszystkie budowy.

Tak więc, dzięki tak nowoczesnej jakości zarządzania i obsługi, nie dowiemy się na razie co też na Śniadeckich 15 się dzieje ciekawego.

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 23 czerwca 2009, o 18:34

Heh, i śmieszno i straszno, żenująca niekompetencja tej kobiety, lepiej niech od razu powie, że o niczym nie ma pojęcia i ona tylko robi kawę... Na bruk z takimi.

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 23 czerwca 2009, o 21:22

Baux - zazwyczaj na panie biurwy działa uśmiech ale przez telefon, cóż, ciężka sprawa czasami ;-) W ogóle uśmiech pomaga zawsze, a dla zachowania dystansu i normalności jest wręcz niezbędny, ot taki mały OT ku pokrzepieniu:
http://www.youtube.com/watch?v=80j9-W-F ... re=related

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 24 czerwca 2009, o 18:45

Nie dawała mi spokoju to nie zakończona sprawa z dworkiem na Śniadeckich. Dziś przejeżdżając widzę, że coś ciekawego się dzieje, ludzie pracują. Zatrzymuję się, wchodzę, mówię dzień dobry i proszę o krótką rozmowę. Mamy szczęście bo trafiam na właściciela. Szukajcie a znajdziecie :-) Pan poświęca mi kilka minut i uprzejmie wyjaśnia co następuje: bardzo zależało mu na pozostawieniu oryginalnych piwnic, które są ponoć dużej urody. Piwnice więc zostaną, a także zachowana zostanie ta część murów, którą widzimy. Pójdą natomiast w górę z nową częścią ale jaka będzie ostateczna wysokość nie był w stanie oszacować, gdyż trwają rozmowy z policją na temat okien w ich budynku. Oryginalnego stropu niestety nie dało się uratować. Zostanie odtworzony ganek, kolumny już stoją. Tablica ma się pojawić ;-)

Mnie taki kompromis cieszy, a najbardziej zachowanie oryginalnych murów. Już ciekaw jestem efektu finalnego.
Obrazek Obrazek

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 24 czerwca 2009, o 20:31

Świetnie się spisałeś Kocie :wink: Czyli będą podnosić, to najlepsza wiadomość odnośnie tego budynku, liczę na dwie dodatkowe kondygnacje, a policyjne okienka? Cóż, nie mogą przeszkodzić w takiej inwestycji, to pewnie okienka od WC, także nie mają większego znaczenia.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 25 czerwca 2009, o 12:28

Nad tymi okienkami jest wnęka, to mogą wykuć świetliki w dachu :D
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 25 czerwca 2009, o 23:31

Niedawno został wyburzony stary spalony dom na rogu ulicy Żabiej (od strony skweru Szarych Szeregów). Był on dobrze widoczny ze ścieżki rowerowej i wyglądał tragicznie.
Na tej działce rozpoczęły się już prace nad nowym budynkiem jednorodzinnym.
Kupując Świętokrzyskie produkty tworzysz miejsca pracy dla siebie i swojej rodziny.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 26 czerwca 2009, o 09:05

Ważna informacja!!!
Dotyczy budynku po przedszkolu przy Kapitulnej, który chcą wyburzyć:
viewtopic.php?t=1966
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 26 czerwca 2009, o 16:18

Petras pisze:Ważna informacja!!!
Dotyczy budynku po przedszkolu przy Kapitulnej, który chcą wyburzyć:
viewtopic.php?t=1966
A może jakaś gazeta chciałaby się w to zaangażować i wydrukowałaby treść tego listu ?

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 26 czerwca 2009, o 19:40

Kiba69 pisze:Niedawno został wyburzony stary spalony dom na rogu ulicy Żabiej (od strony skweru Szarych Szeregów). Był on dobrze widoczny ze ścieżki rowerowej i wyglądał tragicznie.
Na tej działce rozpoczęły się już prace nad nowym budynkiem jednorodzinnym.
No wreszcie, ta rudera stała tam blisko 2 lata.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 29 czerwca 2009, o 10:04

maark pisze:A może jakaś gazeta chciałaby się w to zaangażować i wydrukowałaby treść tego listu ?
O tym, czy iść z listem do gazety musi zdecydować autor czyli A. Komodziński. Myślę, że bierze to pod uwagę, ale trochę później.
Póki co zbieramy podpisy, do czego m.in. ja się zobowiązałem. Ponieważ nikt przez te 3 dni nic w temacie nie napisał, muszę coś zdecydować. Proponuję zatem, by Ci którzy chcą swoim podpisem poprzeć ten list, dali mi znać na priva (co oczywiście nie wyklucza deklaracji na forum). Umówimy się wtedy, jak to zorganizować technicznie.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 29 czerwca 2009, o 11:45

baux pisze:Świetnie się spisałeś Kocie :wink: Czyli będą podnosić, to najlepsza wiadomość odnośnie tego budynku, liczę na dwie dodatkowe kondygnacje, a policyjne okienka? Cóż, nie mogą przeszkodzić w takiej inwestycji, to pewnie okienka od WC, także nie mają większego znaczenia.
Okienka może i nie przeszkadzają w nadbudowie, ale jak ma być zachowany ganek (a tym samym dworkowy charakter budynku) uważam, że nadbudowanie tam dwóch kondygnacji będzie bardzo złym rozwiązaniem. Może właściciel chce zaadaptować poddasze i potrzeba mu 0,5-0,8m ścianki kolankowej i dlatego mówi o "podnoszeniu". Ale dwie kondygnacje?? Broń Boże!!
RZ pisze:Póki co zbieramy podpisy, do czego m.in. ja się zobowiązałem.
Gdzie mam się podpisać?
Jeżpir

Awatar użytkownika
gery_pery
Posty: 189
Rejestracja: 16 lipca 2008, o 11:26

Post autor: gery_pery » 29 czerwca 2009, o 13:09

bobski the builder pisze:Bravo!!! trzeba walczyc by ten budynek nie zniknal z powierzchni Kielc.jezeli chca cos burzyc to niech sie wezma za rudery ktore szpeca miasto, a nie budynki, ktorei sa ozdoba miasta
Chyba żartujesz , ta rudera zasłania cały widok na wzgórze zamkowe z placu artystów i sienkiewki. Po odpowiednim podświetleniu murów, katedry i pałacu biskupów ten widok bedzie najpiekniejszym w mieście. Dawno powinni to "coś" usunąć
RZ pisze:
maark pisze:A może jakaś gazeta chciałaby się w to zaangażować i wydrukowałaby treść tego listu ?
O tym, czy iść z listem do gazety musi zdecydować autor czyli A. Komodziński. Myślę, że bierze to pod uwagę, ale trochę później.
Póki co zbieramy podpisy, do czego m.in. ja się zobowiązałem. Ponieważ nikt przez te 3 dni nic w temacie nie napisał, muszę coś zdecydować. Proponuję zatem, by Ci którzy chcą swoim podpisem poprzeć ten list, dali mi znać na priva (co oczywiście nie wyklucza deklaracji na forum). Umówimy się wtedy, jak to zorganizować technicznie.
Ja chętnie złoże podpis pod listem wzywającym do usuniecia tej rudery i odblokowanie wyżej opisanego przez mnie widoku a wiec nie budowanie tam żadnych "pałaców ślubów" itp... co najwyżej tablica pamiątkowa albo mały pomnik ku pamieci rzeczonych ofiar.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 29 czerwca 2009, o 13:24

Cóż, szanuję Twoje zdanie (chyba poraz pierwszy zgodne z prez. Lubawskim :wink: ), ale zwracam uwagę przy takiej argumentacji, że katedra jest w całości zasłonięta przez następny większy i zdecydowanie mniej ładny budynek wojskowy. Tymczasem historyczny parterowy budynek przedszkola zasłania tak naprawdę tylko fragment murów zamkowych, a już samego pałacu właściwie nie (chyba, że się stanie przy samej Kapitulnej) A o ile nizszy może być forsowany przez prez. Lubawskiego nowy pałac ślubów wybudowany na jego fundamentach?
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
gery_pery
Posty: 189
Rejestracja: 16 lipca 2008, o 11:26

Post autor: gery_pery » 29 czerwca 2009, o 13:42

Jak widać nie mam uczulenia na samego Lubawskiego tylko na jego głupie decyzję,gdy natomiast decyzje są OK to nie krytykuje tylko dla tego ze to lubawski.

A co do meritum:
popatrz tu : http://img403.imageshack.us/i/6e856dbc59d73b0cto3.jpg/

Nie widzę tu żadnego budynku wojskowego (chyba ze masz na myśli już to co jest za murem), tylko jak "krowa" stoi i zasłania to przedszkole, zanim zaś nie ma żadnego budynku tylko park i za nim juz mur. Mnie chodzi o wyeksponowanie całego wzgórza zamkowego z zabudowaniam pałocowo-katedralnymi oraz okalającego go muru a nie samej katedry.

Założe sie że gdyby tam nic nie było i ktoś by chciał dziś zasłonic cały widok na wzgórze zamkowe jakimś budynkiem to byłyby masowe protesty przeciw "zabetonowywaniu widoku"

8)

ODPOWIEDZ