Ludność miast wielkości zbliżonej do Kielc

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 13 czerwca 2009, o 20:40

Troszkę przesadzasz kamilkw. Masz jakieś kompleksy. Ja też jestem studentem i od co najmniej połowy osób (studentów z Kielc) słyszę co innego. Niektórzy nawet przejawiają zamiar pozostania w CK. Jest trochę racji w tym co mówisz, ale odrobinę przesadzasz. Więcej obiektywizmu.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 13 czerwca 2009, o 20:44

Mówie co widze. Z podwórka na którym się wychowałem zostało tylko pare osób w większości ci co studiują.A co po studiach? jak nie masz znajomości to ciężko o dobrze płatną prace. Dla mnie kompleksy się ujawniają gdy połowa forum najeżdża na Radom :) To jest moja trzeźwa ocena rzeczywistości. I żeby było jasne mówie o dobrze płatnej pracy, której zarobki sa adekwatne do wykształcenia.
pletwa

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 13 czerwca 2009, o 20:54

Zaczynają się wpisy rodem z forum GW :roll:

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 13 czerwca 2009, o 23:25

Proszę moderatora o interwencje. Nie róbmy z naszego forum drugiego forum GW.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 14 czerwca 2009, o 03:27

Rowniez chcialbym zobaczyc tutaj slad istnienia moderatora. Najpewniejszym bedzie zamkniecie watku :D !

Uwaga ogolna - to parafraza - skoro w Kielcach jest tak dobrze, to czemu jest tak zle, w porownaniu do tych, gdzie jest teoretycznie tak zle, a jednak jest lepiej. I w dalszym ciagu proponuje, zeby na tym sie skupic, a nie na Radomiu i pisaniu niezwiazanych z tematem rzeczy.
AR pisze: Radom nas nie przekona, my Radomia.
Ja nie wiem czy wy wszyscy w ogole nie rozumiecie o czym jest ten watek? Nie jest w zadnej mierze o Radomiu, a porownanie jest zrobione do innych, o zblizonym potencjale demograficznym, miast w tym kraju. Radom jest akurat jednym z nich (widac to boli najbardziej). Po to jest to porownanie, aby pokazac, co sie dzieje akurat w Kielcach i ze sie dzieje wyjatkowo zle. W zadnym miejscu nie ma tam mojej oceny czy komentarza i ja do niczego nikogo nie przekonuje, jesli nie widac. Jedyne co zauwazam, to fakt, w ciagu ostatnich Kielce wyludniaja sie w zastraszajacym tempie i to na podstawie oficjalnych danych - i tu nie ma zadnego przekonywania, no chyba, ze do kogos to nie potrafi dojsc.
AR pisze: Nie musimy się licytować.
Ja tu sie z nikim nie licytuje. To wy sie licytujecie kto wiecej mi wrzuci i Radomiowi - a ja mam to gdzies;] Nie dzialaja na mnie tego typu gadki. Fakt jest faktem - z Kielc ucieka 2 tysiace ludzi rocznie i nie ma to zadnego zwiazku z Radomiem, nie ma takze, jak widac z 50 tysiacami studentow czy z wysokimi cenami mieszkan w Kielcach (rewelacyjny czynnik zachecajacy do osiedlania sie swoja droga).
AR pisze: Swoją drogą ciekawe jak zareagowaliby forumowicze znad Mlecznej gdyby ktoś z Kielc założył ni stąd ni z owąd temat z rankingiem ktory pokazuje w tabelce Kielce przed Radomiem...?
Zapraszam serdecznie - zobaczysz sprawne dzialanie moderatorow i dyskusje na poziomie. Mozesz tez spojrzec do innych zyjacych watkow i zobaczyc poziomu merytoryczny dyskusji oraz poruszane tematy. Jednak aby cos wkleic - najpierw trzeba wiedziec po co, bo widze ani ty, ani wiekszosc tu obecnych dalej nie rozumie, ze ten watek mial byc o dyskusji nt problemu Kielc, a nie problemu Radomia.
Przeciez to naprawde nie jest trudne, aby zrozumiec, ze jesli jest dobrze mieszkancom - to mieszkancow miasto przyciaga, a jesli jest zle - odpycha i to jest najlepsza weryfikacja wszelakich danych i rankingow.
AR pisze: Ssssoreczki...
No wlasnie - ssssoreczki i zycze mniej emocji.
Jednak naprawde zastanawia straszliwie to, ze przy obecnym tempie (ktore o 2,5% odbiega od prognoz GUSu) Kielce w 2030 beda mialy ledwo 160 tysiecy mieszkancow (GUS przewidzial 165), a aglomeracja juz niewiele urosnie?
Dlaczego wszyscy niewzruszenie twierdza, ze nic sie nie dzieje i inni (czyli ja z Radomia) cos tu probuja imputowac i sie wywyzszac, zakladajac drazliwy watek?

PS. Powtorze - wlasnie w Kielcach jest cudowne to, co zostalo w tym watku pokazane przez mieszkancow:D Powiem szczerze, ze nie spodziewalem sie innej dyskusji i tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze kielczanie to specyficzna spolecznosc na tle kraju.

PS2. Porownuje czesto, czy wklejam zdjecia z Radomia dokladnie tak - jak robie to na forum radomskim z Kielcami. Na tym wlasnie polega umiejetnosc wypracowania najlepszego rozwiazania (czyli nie smianiu sie z rozwiazan innych, tylko uczeniu sie na bledach inych). Rozwiazaniem nie jest udawanie, ze jest dobrze, by nie psuc sobie humoru. To jest naturalne, ze jest tu ktos z Lublina, Krakowa, Warszawy czy Radomia i probuje pokazac, ze gdzies moze byc inaczej, gorzej czy lepiej. W przypadku akurat Radomia to jest najbardziej widoczne z uwagi wlasnie na podobna wielkosc, a tym samym podobne rozwiazania, podobny budzet. Jaki jest sens porownywac Kielce do Krakowa, Wroclawia, czy Warszawy? Gdybym mial specjalnie wywolywac gorace dyskusje, to ten watek: http://www.inwestycje.radom.pl/forum/vi ... =7615#7615 zalozylbym tutaj. Chociaz moze i trzeba bylo, zeby pokazac czym sie tu zachwycacie. Ale po co? Znowu ktos wkleilby ranking szkol czy rzucil "wiesniakiem" i byloby ok :D

Gratuluje:)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 czerwca 2009, o 11:48

michal_ck pisze:Proszę moderatora o interwencje. Nie róbmy z naszego forum drugiego forum GW.
Nie "nie robmy", a nie robcie... dorosli jestesmy, wiec prosze o odrobine ogarniecia i nie podejmowanie dyskusji, ktora do niczego nie prowadzi.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 14 czerwca 2009, o 16:40

redoxygene pisze:Mniej mieszkancow o 20% to 20% mniejszy rynek, 20% mniej szkol, 20% mniej podatkow=nizszy budzet itd. (...)

Watek zalozylem po to, żeby może ktos się zastanwoil jak ten proces można powstrzymac.
Od tego m.in. jest właśnie projekt MAK. Osoby opuszczające miasto to głównie absolwenci liceów wyjeżdżający do innych miast, a w następnym stopniu studenci szukający pracy w innych miastach. Wszystkich oczywiście ten projekt nie zatrzyma, ale chociaż da do myślenia, czy rzeczywiście trzeba uciekać z Kielc, czy nie ma tutaj perspektyw. Z mojej klasy licealnej z 30 osób tylko 5 zostało w Kielcach, jak z niektórymi rozmawiałem swego czasu, to odniosłem wrażenie, że studia wybierali na zasadzie "byle gdzie, byle wyjechać", na co składały się z jednej strony dążenie do pełnej samodzielności(samowoli?), a z drugiej brak widoków na przyszłość w Kielcach. Część wręcz uległa stereotypowi, że "u nas nic nie ma". Może że to Żerom, to wysoko ludzie mierzyli, ale ja też wysoko mierzę, i wybrałem PŚk. Inna sprawa, że niewielu jest regionalnych patriotów, którzy chcą zostać w Kielcach za wszelką cenę.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 15 czerwca 2009, o 01:26

Brawo!!! A jednak mozna jak widac normalnie prowadzic dysusje:) Dzieki:)

dano22
Posty: 5
Rejestracja: 29 lipca 2007, o 15:06

Post autor: dano22 » 15 czerwca 2009, o 21:13

Dobra postanowiłem przeanalizować dane, czy tak naprawdę jest z naszym miastem tak źle.
Najpierw dane z PKW
2005 rok

Kielce - 203092
powiat - 200896
razem - 403988

2009 rok
Kielce - 199171 -1,93%
powiat - 203938 1,51%
razem - 403109 -0,22%

Przez 4 lata czyli od 2005 do 2009 w całym regionie ubyło 897 co na 4 lat nie jest zbyt dużo.

Według GUS w na koniec 2008 roku mieliśmy 205655

Pod względem migracji na tle innych miast wypadamy tak(na 1000 mieszkańców)

Warszawa - 1,59
Białystok - -1,49
Bydgoszcz - -4,83
Gdańsk - -0,55
Gorzów Wlkp. - -1,82
Katowice - -3,53
Kielce - -3,34
Kraków - -0,48
Lublin - -2.96
Łódź - -2,32
Olsztyn - -0,65
Opole - -5,09
Poznań - -5,87
Rzeszów - -0,8
Szczecin - -1,64
Toruń - -4,14
Wrocław - 0,53
Zielona Góra - -1,93
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2009, o 21:15 przez dano22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 15 czerwca 2009, o 21:40

redoxygene pisze: Po to jest to porownanie, aby pokazac, co sie dzieje akurat w Kielcach i ze sie dzieje wyjatkowo zle. W zadnym miejscu nie ma tam mojej oceny czy komentarza i ja do niczego nikogo nie przekonuje, jesli nie widac. Jedyne co zauwazam, to fakt, w ciagu ostatnich Kielce wyludniaja sie w zastraszajacym tempie i to na podstawie oficjalnych danych - i tu nie ma zadnego przekonywania, no chyba, ze do kogos to nie potrafi dojsc
No widzisz, do mnie to nie trafia i nie przejmuje się tymi danymi. Może Ciebie to rusza więc założyłeś ten wątek. Dziękujemy za zainteresowanie problemami Kielc :lol:

Ja to widzę tak, Kielce pójdą śladami Rzeszowa i "wchłoną" pobliskie gminy gdzie w większości w nowo wybudowanych domach mieszkają Kielczanie. Problemu nie będzie :wink:
Studenci może i wyjeżdżają z Kielc ale też przyjeżdżają z innych miejscowości województwa świętokrzyskiego do Nas i zostają na stałe. Tak właśnie poznałem żonę która pochodzi ze Skarżyska i studiowała na Akademii. Teraz przeprowadzamy się do "północnej aglomeracji" ale za parę lat jak ceny mieszkań w Kielcach spadną to wrócimy. Wystarczy kilka czynników żeby zwiększyć liczbę mieszkańców stolicy województwa. Tak jak napisał Boss - tańsze mieszkania i więcej miejsc pracy. Może trzeba zmienić obecne władze aby te czynniki weszły w życie. Pożyjemy, zobaczymy, ja jestem optymistą w tej kwestii i nie przejmuje się "czarnymi wizjami" w wypowiedziach redoxygene.
Waleczne Serce Korona Kielce

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 15 czerwca 2009, o 22:46

dano22 pisze: Poznań - -5,87
Opole - -5,09
Bydgoszcz - -4,83
Toruń - -4,14
Katowice - -3,53
Kielce - -3,34
Lublin - -2.96
czyli Poznań, Opole, Bydgoszcz, Toruń, Katowice wyludniają sie bardziej niż Kielce... :?: :idea:
CK|PL|EU

dano22
Posty: 5
Rejestracja: 29 lipca 2007, o 15:06

Post autor: dano22 » 16 czerwca 2009, o 09:28


Awatar użytkownika
albatros3
Posty: 183
Rejestracja: 27 października 2007, o 17:01
Lokalizacja: Kielce

Post autor: albatros3 » 18 czerwca 2009, o 07:49

Trochę powiązane z tematem:

---------------------------------------------------------------------------------
W Kielcach nie żyje się najlepiej
Poznań jest polskim miastem, w którym zdaniem tygodnika "Przekrój" żyje się najlepiej. W rankingu miast przyjaznych obywatelowi Kielce zostały sklasyfikowane dopiero na 23 miejscu, czwartym od końca. Zestawienie obejmuje wszystkie polskie miasta, w których żyje więcej niż 175 tysięcy osób.
Oceniano m.in stopę bezrobocia, ilość dróg, dostępność przedszkoli czy koszty mieszkania.

Kielce zostały uznane za najlepsze miasto w rankingu w dwóch kategoriach: czasie oczekiwania na wizytę u ginekologa oraz czystości powietrza. Redakcja "Przekroju" uznała natomiast, że należymy do najgorszych miejsc, jeśli chodzi o działania kulturalne i aktywizację biznesu.

Poza Poznaniem, za miasta najbardziej przyjazne dla swoich mieszkańców uznano Rzeszów i Kraków.

Najmniej wygodnym do mieszkania miejscem okazał się Radom.
---------------------------------------------------------------------------------

http://www.radio.kielce.pl/page,,W-Kiel ... c8079.html

W Przekroju
http://www.przekroj.pl/wydarzenia_kraj_ ... ,4898.html

Kielce mają najwięcej punktów za powietrze i prawie najwięcej za drogi, co mnie ucieszyło bardzo.

A najgorzej wg mnie ma się sprawa z bezrobociem: 10% ludzi bez pracy w Kielcach to jest dramat...

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 7 sierpnia 2010, o 22:27

Nie wiedziałem gdzie wkleić :)

Oto stworzona przeze mnie lista miast znajdujących się, tak jak Kielce w Polsce, na 16 miejscu pod względem ludności w wybranych krajach Świata.
Może tak nas widzą inni jak my widzimy poniższe miasta :)
W nawiasach liczba ludności w tys.

Chiny - Dalian (2035)
Brazylia - Sao Luís (917)
Rosja - Woroneż (846)
Japonia - Niigata (815)
USA - Austin (710)
Niemcy - Wuppertal (410)
Turcja - Malatya (390)
Ukraina - Chersoń (317)
Hiszpania - L'Hospitalet de Llobregat (253)
Włochy - Tarent (195)
Francja - Grenoble (156)
Wielka Brytania - Middlesbrough (143)
Holandia - Amersfoort (135)
Białoruś - Lida (96)
Belgia - La Louviere (77)
Bułgaria - Wielkie Tyrnowo (67)
Węgry - Veszprém (61)
Czechy - Frydek-Mistek (60)
Szwecja - Eskilstuna (60)
Portugalia - Odivelas (51)
Słowacja - Spišská Nová Ves (39)
Chorwacja - Bjelovar (27)
Łotwa - Saldus (13)
Słowenia - Izola (10)
Estonia - Keila (9)

...o ilu miastach z tej listy słyszeliście? ;)
Ostatnio zmieniony 8 sierpnia 2010, o 08:43 przez AR, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 8 sierpnia 2010, o 08:42

6 miast z tej listy kojarze, ale warto zwrocic uwage na wegierskie Veszprem, gdyby nie pilka reczna i osiagniecia ich lokalnej druzyny to bym w zyciu nie slyszal o miescinie. Z nami jest pewnie podobnie w Europie, przecietny mieszkaniec nie slyszal o Kielcach, natomiast w miastach handballa jak najbardziej. Promocja przez sport ;)

ODPOWIEDZ