Reklamy na autobusach

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 11 kwietnia 2009, o 07:29

Obrazek

Miejski autobus. Ulubieniec kibiców Korony

"Korona Kielce - Duma Miasta" - autobus z takim napisem i w barwach kieleckiego klubu kursuje po mieście. W zamian przewoźnik ma być reklamowany na stadionie przy ul. Ściegiennego.

Solaris w charakterystycznych żółto-czerwonych barwach o numerze bocznym 320 wyjechał po raz pierwszy na ulice w tym tygodniu. To efekt umowy, którą MPK podpisało z Koroną. Obowiązuje ona co najmniej do końca tego roku. W zamian za reklamę na autobusach przedsiębiorstwo będzie promowane na stadionie piłkarskim. Na tylnej części reklamowane będą zapowiedzi kolejnych meczów, dlatego w ostatnich dniach wóz jeździł z zapowiedzią sobotniego spotkania z Turem Turek. - Jest szansa, że tego autobusu nie zniszczą kibice. Chyba, że jakiejś wrogiej drużyny - komentują pracownicy MPK.

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... orony.html
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 11 kwietnia 2009, o 09:13

Jarek pisze:Jest szansa, że tego autobusu nie zniszczą kibice. Chyba, że jakiejś wrogiej drużyny - komentują pracownicy MPK.
To w takim razie reklamę mogli nakleić na MAZ-ie, bo one potrzebują ochrony antywandalowej, a ta reklama będzie temu służyła. A w ogóle Solarisy I gen. są już trochę rozjeżdżone. Więc wątpię żeby niszczyli autobus z taką reklamą, no może jak wspomnieli pracownicy MPK mogą go niszczyć kibice innych klubów. Nie chce tu sugerować aby Solarisy poszły w odstawkę i dawali zwykłe reklamy lub wcale i je niszczyli, a MAZ-om te "prestiżowe" dawali reklamy. Ale jest jeden duży plus Solaris to flagowy wóz w MPK i reklama "Korony" bardzo do niego pasuje.

Tylko co mi trochę nie pasuje to to że z przodu jak został pomalowany to zerwali mu napis "SOLARIS" po lewej stronie, a w #318 zostawili go, nawet wiem jak to zrobi, tego napisu nie zdjęli i pomalowali tylko lakiernicy zasłonili trochę koślawo ten napis bo są zacieki na napisie ale z daleka bardzo fajnie wygląda i jest czytelny na żółtym kolorze i ta czcionka jakoś do środka idzie w porównaniu do #318.

Erotis
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 577
Rejestracja: 19 lutego 2008, o 18:18
Lokalizacja: Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Erotis » 11 kwietnia 2009, o 09:21

Nie znam się na sympatiach i antypatiach klubów piłkarskich, ale uważam ze taka reklama jeśli wogóle to powinna zostać umiesczona na starym Jelczu. W Kielcach autobusami jeżdżą ludzie z Ostrowca/Skarżyska czy innych miast ktore nie lubią Korony i jestem pewna że dołożą oni wszelkich starań by zniszczyć ten autobus.
Jeden kibol - przeciwnik korony może zaszkodzić bardziej niż kilku drobnych miejskich wandalików którzy coś sobie napiszą na szybie czy na siedzeniu.
Zapewne po przegranych meczach z koroną grupki kibiców ktore natkną się na ten autobus bedą chcieli na nim wyładować swoją agresje - powybijać szyby itp itd.
Szkoda że to Solaris :/ Nie powinno się na autobusach wozić reklam powodujących takie sprzeczne emocje.

jeszcze kilka zdjęć z Gazety Wyborczej:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2009, o 08:46 przez Erotis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 11 kwietnia 2009, o 10:36

Sorry ale Twoje wywody na temat demolowania autobusu przez kibiców z innych miast są pozbawione sensu. Że niby co zrobią, wezmą koktajl mołotowa i rzucą w Solarisa :lol: A kibice Korony po przegranym meczu go zdemolują :shock: Kurcze ludzie Wy naprawdę nie macie pojęcia o realiach kibicowskich a wrzucacie wszystkich do jednego worka :!:

ps. nazwę drużyny piszemy DUŻA LITERĄ
Waleczne Serce Korona Kielce

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 kwietnia 2009, o 11:17

#310, #324 - usuniecie reklam

michau

Post autor: michau » 11 kwietnia 2009, o 11:51

Erotis, zastanów sie zanim coś napiszesz... Widać że nie masz żadnego pojecia o kibicach i życiu kibicowskim, a kierujesz sie jedynie stereotypami i bzdurami ktore pokazuja w TV i pisza w gazetach o kibicach, że raz na ruski miesiąc sie zdarzy mały dym miedzy kibicami to cała Polska trąbi, ale o tym co kibice robia dobrego juz nikt nie powie, o dopingu, ładnych oprawach meczów, o świetnej atmosferze jaką tworzą, a nawet pomocy dla innych. Tania sensacja, ktora sie dobrze sprzedaje. Sory za OT, ale denerwuje mnie takie bezsensowne piepszenie, bez urazy. Pozdrawiam.

A w zamian za reklame na autobusie, MPK bedzie reklamowane na każdym meczu Korony. Swoją droga wreszcie zaczął działać marketing w tym klubie:)

Awatar użytkownika
kacper
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 514
Rejestracja: 9 października 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce/KSM
Kontakt:

Post autor: kacper » 11 kwietnia 2009, o 14:59

To skoro mają rozp....ić autobus, to mogli reklamę na LAZ-ie umieścić. Jelcze może się kiedyś nadadzą na historyczne, a LAZ-a na historyka nikt by nie chciał, więc nie będzie ich szkoda :lol:
Precz z busiarstwem!
Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 kwietnia 2009, o 18:33

Koniec tematu, moderator moze przeniesc do utylizacji.

kon_rad
Posty: 158
Rejestracja: 22 grudnia 2006, o 02:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kon_rad » 11 kwietnia 2009, o 19:06

Erotis, pierwsze i trzecie zdjęcie takie same...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 kwietnia 2009, o 10:15

krzysiu1493 pisze:#309 nowa reklama BIGSTAR prawidłowo naklejona z lewej i prawej, tylu nie widziałem :)
Bardzo ladnie naklejona reklama! Fajnie by bylo, gdyby czesc od strony drzwi kleic wlasnie w ten sposob. Numer taborowy z przodu przyklejony w sposob masakryczny :roll: Co z #307?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze #684 do archiwum:
Obrazek

aaa
Posty: 104
Rejestracja: 30 sierpnia 2008, o 11:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: aaa » 12 kwietnia 2009, o 18:55

#307 stoi na silnik (chyba bylo to juz gdzies pisane), Ponato słyszałem że chyba #305 sie złamał.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 12 kwietnia 2009, o 19:35

#309 fajnie oklejony.
Mogliby kleić tak wszystkie reklamy.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
dovers_ck
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 523
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 18:55
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: dovers_ck » 12 kwietnia 2009, o 20:40

o 307 pisałem w Defekty (awarie) autobusów

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 12 kwietnia 2009, o 22:55

AR pisze:#309 fajnie oklejony.
Mogliby kleić tak wszystkie reklamy.
Oby to nie była ich pierwsza i ostatnia 100%-owo poprawnie naklejona reklama.
aaa pisze:Ponato słyszałem że chyba #305 sie złamał.
Od kogo masz taką informację???

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 13 kwietnia 2009, o 20:31

Nie szukaj sensacji :)
pletwa

ODPOWIEDZ