Filharmonia Świętokrzyska - ul. Żeromskiego

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 maja 2006, o 16:49

Ja jeszcze raz stwierdze, ze projekt bardzo mi sie podoba. Jest to przyklad dobrej architektury, ktorej poki co brakuje, bo niestety, ale malo ktory prywatny inwestor zafunduje sobie takie cacuszko :(

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 26 maja 2006, o 18:02

tom pisze:Czekamy na wizualizację wnętrz.
kawałek wnętrza, dobre i tyle

http://ww6.tvp.pl/1495,20060525347336.strona

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 maja 2006, o 20:47

ice pisze:Mysle ze nowy projekt lepiej sie prezentuje od sciany dawnych koszar. Czy dawne koszary to jakis zabytek aby zachowac jego czesc?? A nawet jesli to prezentuja sie malo atrakcyjnie jak na centrum miasta.
Przed rozstrzygnięciem konkursu w którejś z gazet pisano, że taki był warunek konserwatorski. Ja przyznam, że w tym przypadku mam mieszane uczucia. Z jednej strony klasycystyczne koszary to najstarszy budynek w tej części Kielc powstały jeszcze za Księstwa Warszawskiego. Ale tak naprawdę to co najciekawsze w nich to zachowane wnętrza - stare piece, kotły, napisy na ścianach (był kiedyś ciekawy artykuł na ten temat w echu dnia). Jeśli miałaby zostać sama ściana, to nie wiem, czy jest sens...

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 26 maja 2006, o 23:15

Jak tak popatrzę na te koszary to trochę mi ich szkoda. Budynek po renowacji byłby bardzo ładny i idealnie pasujący do pozostałej, kamienicznej zabudowy.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 27 maja 2006, o 06:36

autor pisze:Ja jeszcze raz stwierdze, ze projekt bardzo mi sie podoba. Jest to przyklad dobrej architektury, ktorej poki co brakuje, bo niestety, ale malo ktory prywatny inwestor zafunduje sobie takie cacuszko :(
45 mln trzeba mieć :lol:
projekt bardzo dobry :!:

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 27 maja 2006, o 17:39

Projekt bardzo udany. Trochę przypomina Filharmonię Łódzką.
Jedyne co mi się nie podoba to lokalizacja. Nie mamy w Kielcach tak wiele zabytków, żeby je lekką ręką burzyć.
Najpierw Hipoteczna 8 teraz dawne koszary. :cry:

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 27 maja 2006, o 23:03

Sz.J. pisze:Jedyne co mi się nie podoba to lokalizacja. Nie mamy w Kielcach tak wiele zabytków, żeby je lekką ręką burzyć.
Najpierw Hipoteczna 8 teraz dawne koszary. :cry:
Oj tak, ja bym postawił ją na Paderewskiego w miejscu AgroCentrum :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Nieuchwytny
Posty: 22
Rejestracja: 22 lutego 2006, o 11:17
Lokalizacja: Kielce, Kraków
Kontakt:

Post autor: Nieuchwytny » 28 maja 2006, o 11:07

Nie powiem - projekt ciekawy. Popatrzcie na budowaną operę w Krakowie na Lubiczu. Architektura nieco podobna :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek
ze strony: http://www.krakowskieinwestycje.boo.pl/
nieustraszony...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 maja 2006, o 11:18

Nieuchwytny pisze:Architektura nieco podobna :)
Jak dla mnie to duza brzydsza :) jakas taka ciezka sie wydaje.

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 28 maja 2006, o 11:51

Zgadzam się z Jurkiem.
Takie kwadratowe toto, może okna podobne, ale reszta dużo gorsza.
I to coś przystankopodobne.. :lol:

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 maja 2006, o 14:17

tom pisze:
Sz.J. pisze:Jedyne co mi się nie podoba to lokalizacja. Nie mamy w Kielcach tak wiele zabytków, żeby je lekką ręką burzyć.
Najpierw Hipoteczna 8 teraz dawne koszary. :cry:
Oj tak, ja bym postawił ją na Paderewskiego w miejscu AgroCentrum :).
Ano właśnie :( - godzę się z Hipoteczną tylko dlatego, że powstaje tam dobra architektura. Podobnie koszary - gdyby to nie był tak prestiżowy obiekt, jak filharmonia, byłoby to dla mnie nie do przyjęcia... Całe szczęście przynajmniej, że ktoś potrafił Lubawskiemu wyperswadować zrównanie z ziemią więzienia na Zamkowej. Z kamienicą na Żelaznej nie mogę się pogodzić... Kielce nie są miastem, gdzie są całe dzielnice stylowych kamienic. Tu naprawdę warto chronić nawet zwykłe proste czynszówki, które tworzą klimat, mówią o historii, a co dopiero tak ładne kamienice. Jestem przeciwnikiem wszelkich "rewolucyjnych" wyburzeń. Moim ideałem jest miasto, w którym narastają kolejne "słoje", gdzie wszystko z przeszłości, co ma jakąś wartość jest zachowywane, choć nie musi to oznaczać niezmiennego skansenu. Stare centrum też powinno żyć, "narastać" architektoniczne - ale z wielką rozwagą. Jest wiele innych miejsc poza starymi śródmieściami do realizowania odważnych "rewolucyjnych" projektów.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 28 maja 2006, o 14:42

Skoro jest to zupełnie nowa budowla bez zachowania starych murów to powinno się znaleść nowy plac pod zabudowę np. przy IX w. Kielc obok ronda z Sandomierską.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2006, o 15:03 przez halny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 maja 2006, o 14:59

halny pisze:Skoro jest to zupełnie nowa budowla bez zachowania starych mórów to powinno się znaleść nowy plac pod zabudowę np. przy IX w. Kielc obok ronda z Sandomierską.
Problem w tym, że prywatne działki nie są brane w takich planach pod uwagę...

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 28 maja 2006, o 15:13

To tą którą zajmują historyczne koszary zamienić z prywatnym inwestorem który w zamian zaoferuje odpowiednią działkę .Przecież lokalizacja tego dużego obiektu jest b.dobra do stworzenia zespołu handlowo-usługowego a sama filharmonia wymaga terenu pod budynek plus parkingi na np. 200 aut. Dodatkowo przy ładnej bryle architektonicznej warto ją postawić w miejscu widocznym . Może trochę wysiłku i każdy będzie zadowolony :)

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 28 maja 2006, o 15:19

Ja myślę, ze zmiana lokalizacji już nie wchodzi w grę, bo cały projekt był przygotowywany pod kątem danej działki i danego obszaru, a także skomponowania (także wysokością) z obiektami przylegającymi.
Komisja Rewizyjna czuwa!

ODPOWIEDZ