SM Domator - Ślichowice II etap III

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 11 listopada 2008, o 17:54

Fakt przesadziłem z tym "blisko centrum".

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 11 listopada 2008, o 19:15

Tektoniczna to akurat dramat przynajmniej ten wielki czworokątny blok ale to tak na marginesie.Co do Triasowej i nowego bloku argumentami za są:
cisza i spokój - wbrew pozorom nie słychać jakoś specjalnie pociągów ,
duża ilość miejsca do zabawy dla dzieci i na terenie szkoły jak i na placach zabaw zlokalizowanych między blokami ,szkoła w bezpośrednim sąsiedztwie ,pętla autobusowa , blisko Pasaż Świętokrzyski, młodzi mieszkańcy,świetne miejsce rekreacyjne jakim są kamieniołomy idealne do wieczornych spacerów lub biegania.

Oczywiście wszystkie te argumenty można też uznać za podstawe do twierdzenia ze jest to fatalna lokalizacja ale myślę że każdy szuka czegoś innego.

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 11 listopada 2008, o 19:32

cisza i spokój - wbrew pozorom nie słychać jakoś specjalnie pociągów
Z tym się nie zgadzam, bo sprawdziłem to empirycznie tzn. swego czasu podjechałem w miejsce dzisiejszej budowy i postałem tam 10-15 minut w tym czasie przejechały 2 pociągi na najbliższym torze w tym czasie trudno było cokolwiek usłyszeć poza ich hałasem. Słychać nie tylko pociągi, ale też autobusy.
Tektoniczna to akurat dramat przynajmniej ten wielki czworokątny blok ale to tak na marginesie.
Ten czworokątny blok faktycznie nie jest najszczęśliwszy, ale pozostałe są już w porządku, każdy z bloków posiada odrębny dziedziniec i są w przyzwoitej odległości od siebie. Jak porównuję te bloki z Panoramą Kolportera to dostrzegam olbrzymią różnicę.

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 11 listopada 2008, o 20:03

Wiesz co ja empirycznie sprawdzam to od 8 lat :-) mieszkam na Triasowej .
Może to przyzwyczajenie a może postępująca głuchota ale ja nie słyszę jakoś pociągów.Poza tym dzięki temu że jest to koniec osiedla ruch samochodów jest w zasadzie ograniczony tylko do pojazdów mieszkańców.

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 6 grudnia 2008, o 14:29

Nowy blok budowa się rozpoczęła:

Obrazek

Obrazek

A tu budowa się kończy:

Obrazek

Co ciekawe właściciel dużego dwugondygnacyjnego mieszkania zażyczył sobie brązowe okna 8)

Obrazek

Obrazek
Every dream has a price

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 grudnia 2008, o 19:17

Wizard pisze:Co ciekawe właściciel dużego dwugondygnacyjnego mieszkania zażyczył sobie brązowe okna 8)
Nie wierze :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 grudnia 2008, o 19:38

Kasa czyni cuda :?

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 grudnia 2008, o 19:55

czy ja wiem czy kasa? Jak kupowałem mieszkanie na Śliwkowicach to nie było ograniczeń co do wprowadzanych zmian w mieszkaniu. Wina spółdzielni że nie zastrzegła sobie co wolno zmieniać a czego nie.

Dla mnie to też buractwo ale z drugiej strony spójrz na różnokolorowe rolety antywłamaniowe. Te brązowe okna nie będą się raczej rzucać w oczy a rolety tak.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 6 grudnia 2008, o 21:14

Nie masz racji sueno Spółdzielnia Domator zastrzega sobie pewne rzeczy m.in. jakiego kolory mają być drzwi wejściowe do mieszkania. Natomiast co do okien też nie można sobie tego zmienić od tak, tylko Dział Inwestycji Spółdzielni Domator musi wyrazić zgodę.
Co do okien to akurat to pewnie pierwszy przypadek. Natomiast co do drzwi to znam przypadki gdy ludzie próbowali załatwić przez Spółdzielnię Domator inny kolor drzwi - na to się Spółdzielnia Domator nie zgodziła, bo że niby wszyscy mają mieć taki kolor i nikt innych nie założy, a później się okazywało, że niektórzy mają inny kolor drzwi...
Ostatnio zmieniony 7 grudnia 2008, o 19:28 przez tract, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 grudnia 2008, o 22:37

rotfl'n'lol :D U mnie na klatce w 2 letnim bloku na Tektonicznej 8 każdy ma inne drzwi :D U kolegi na Massalskiego 19 też tak jest, na Jurajskiej podobnie i na Tektonicznej 2 też. W którym to bloku Domator zabronił wstawiać inny kolor drzwi niż sobie zastrzegł? :D
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 7 grudnia 2008, o 13:43

Przy wstępnych umowach (tak się chyba zwią) począwszy od Fałowej 4 był taki zapis (na 100%) i był egzekwowany w taki sposób jak napisałem w poprzednim poście. Jak znasz kogoś z Fałdowej 4 to zapytaj lub poproś aby Ci pokazał umowę.

Na Tektonicznej 8 i w poprzednich nie było takiego zapisu. Zapis wg mnie śmieszny, ale jak już się takie coś robi to się egzekwuje...
Ostatnio zmieniony 7 grudnia 2008, o 19:24 przez tract, łącznie zmieniany 1 raz.

agcho
Posty: 33
Rejestracja: 6 marca 2007, o 10:55
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: agcho » 7 grudnia 2008, o 15:48

jeśli chodzi o drzwi, to istotnie, w umowie mamy taki zapis
jeśli chodzi o okna, to każdy ma takie, na jakie go było stać, nota bene o kolorze nie ma wzmianki.
AGCHO

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 7 grudnia 2008, o 16:25

A jaki to jest zastrzeżony kolor? Tak z ciekawości pytam? :) Tylko chodzi mi o dokładną nazwę :)

tract: Zapytam, bo znajomy znajomego tam mieszka ;) Na piwie się czasem spotykamy u niego :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 7 grudnia 2008, o 19:19

sueno: Z tego co kojrzę to koniec końców stanęło na kolorze złoty dąb :)
agcho: O kolorze okien oczywiście nigdy nie robili wzmianek, ale to nie jest tak że ktoś przyszedłby i powiedział proszę taki kolor okien i sprawa załatwiona - tylko musiałby na to wyrazić zgodę Dział Inwestycji Spółdzielni Domator.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 7 grudnia 2008, o 19:35

Śmiesznie się składa, bo ja mam kolor złoty dąb :D Razem z dziewczyną go wybieraliśmy (sami bez namów i sugestii kogokolwiek) :P Zastanawiam się tylko czy oprócz Gerdy ktoś sprzedaje drzwi w tym kolorze (w końcu to tylko marketingowa nazwa jakiegoś wymyślonego odcienia brązu) i czy wymóg nie jest robiony pod właśnie Gerdę a dokładnie to pod pana który ma firmę na ul. Paska. Pani z działu inwestycji namawiała aby korzystać z jego usług.
Od razu zaznaczam że jestem zadowolony z drzwi i obsługi firmy, ale nie podoba mi się że Domator zmusza do kupowania drzwi tylko jednego producenta.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ