SM Domator - Ślichowice II etap III

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 25 października 2008, o 14:34

Obrazek
garaże na Ślichowicach
Obrazek
Every dream has a price

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 października 2008, o 19:33

Wizard pisze:garaże na Ślichowicach
O fuj... myslalem, ze ta brzydota rodem z Uroczyska nie ma nigdzie indziej racji bytu.

aaa
Posty: 104
Rejestracja: 30 sierpnia 2008, o 11:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: aaa » 5 listopada 2008, o 21:29

W okolicy petli aytobusowej dzis rozpoczely sie jakies prace, nie wiem dokladnie co tam ma byc, ale wyglada jakby jakis blok tam mial stanac

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 listopada 2008, o 22:10

racja :P zapomniałem :P Zaczęli grodzić teren i spychacz jakiś tam jest :) Zaczynają budowę bloku.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 5 listopada 2008, o 22:49

Ciekawa lokalizacja - chyba najlepsza na Ślichowicach :wink:
Z jednej strony tory, z drugiej pętla autobusowa, z trzeciej parking, z czwartej śmietnik :)
Hmmm... Ciekawe czy ktoś tam kupi mieszkanie?

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 5 listopada 2008, o 22:52

Miasto pare mieszkań socjalnych tam kupiło a reszta już dawno sprzedana :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 6 listopada 2008, o 17:37

Jak to sprzedana? Nic o tym nie słyszałem.
Moja znajoma była tam zapisana na mieszkanie i do niej nie zadzwonili, a była jedna z pierwszych na liście.

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 7 listopada 2008, o 11:01

Nie wiesz jak w Kielcach można coś załatwić ?
Every dream has a price

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 7 listopada 2008, o 12:09

tract: Nie napisałem przecież że twoja znajoma nie dostała mieszkania tylko że te mieszkania poszły na pniu. Wiem że lista chętnych była długa. W ten sposób odniosłem się do twojej wypowiedzi:
tract pisze:Z jednej strony tory, z drugiej pętla autobusowa, z trzeciej parking, z czwartej śmietnik :)
Hmmm... Ciekawe czy ktoś tam kupi mieszkanie?
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 7 listopada 2008, o 20:04

Sueno napisał: (...) reszta już dawno sprzedana.

Jak sprzedana to wg mnie oznacza, że osoby, które były na liście zostały powiadomione i wyraziły chęć zakupu. Przecież to, że na liście było np. 200 osób, a mieszkań będzie 50 to nie oznacza, że zostały one automatycznie sprzedane, ludzie z tej listy muszą chcieć je kupić - więc ktoś się z nimi musi skontaktować - nieprawdaż? A z moją znajomą nikt się nie skontaktował, a była jedną z pierwszych na liście.

Więc pozostają dwie opcje:
- mieszkania nie zostały sprzedane tylko jest długa lista chętnych,
- mieszkania zostały sprzedane, a moja znajoma została nie wiedzieć czemu pominięta.

Wizard napisał: Nie wiesz jak w Kielcach można coś załatwić ?

Myślałem, że coś w tej kwestii w Kielcach się zmieniło. W końcu już od przeszło 4 lat jesteśmy w UE, więc i standardy powinny być inne.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 7 listopada 2008, o 20:31

tract: Nie wiem w jaki sposób ci napisać żebyś zrozumiał...
1. Wyraziłeś wątpliwość, jakoby lokalizacja bloków "Z jednej strony tory, z drugiej pętla autobusowa, z trzeciej parking, z czwartej śmietnik :) Hmmm... Ciekawe czy ktoś tam kupi mieszkanie?" wpłynęła na chęć zakupu mieszkań. Że niby lokalizacja kiepska.
2. Ja ci odpowiedziałem, że oprócz kilku mieszkań, które miasto ma tam zapewnione (mieszkania komunalne czy socjalne) reszta jest już sprzedana bo lista osób którym nie przeszkadza lokalizacja, natomiast wykonanie i cena są bardzo kuszące, przekracza znacznie ilość dostępnych mieszkań.
3. Z tego co się orientuję to ludzie nie wybrzydzają zbytnio przy zakupie mieszkań (szczególnie jeśli mogą je opchnąć 25% drożej po roku)... bo cena jest co najmniej o 1k niższa niż u developerów. Jak ktoś jest na liście to chce kupić mieszkanie a nie zastanawia się nad zakupem więc na wielu rezygnujących bym nie liczył.
4. Z własnego doświadczenia wiem, że w Domatorze mieszkania schodzą na pniu zanim jeszcze zostaje wbita pierwsza łopata i to co potem można kupić to pozostałości po rezygnujących.
5. Jeśli twoja koleżanka nie dostała jeszcze telefonu ze SM to niech lepiej zadzwoni. Jeśli nie jest członkiem spółdzielni to przypominam, że pierwszeństwo do lokali mają członkowie SM.
6. Mam nadzieję, że jasno napisałem.

P.S. A jeśli mamy się już czepiać słówek a dokładniej słowa "sprzedane" to sprzedaż następuje po zapłacie całości kwoty, a ta zostanie zapłacona dopiero przy końcu inwestycji. Tutaj może być mój błąd czyli tzw. "skrót myślowy" albo "semantyczne nadużycie" jak kto woli...
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 7 listopada 2008, o 21:58

Obrazek
AKTUALNOŚCI
7 listopada 2008 - 19:45
Kielce > Spółdzielnia Mieszkaniowa Domator buduje kolejny blok na Triasowej

ObrazekObrazek
Blok przy ulicy Triasowej 2 ma stanąć w pierwszym kwartale 2010 roku. (Ł. Zarzycki)

Spółdzielnia Mieszkaniowa Domator w Kielcach rozpoczyna budowę kolejnego bloku. Do nowego budynku mieszkalnego przy ulicy Triasowej, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej numer 25, lokatorzy wprowadzą się w pierwszym kwartale 2010 roku.

Teren budowy już został ogrodzony. Za płotem pracuje ciężki sprzęt. - Pozwolenie uprawomocni się 12 listopada. Wtedy rozpoczniemy wykopy - informuje Marek Bobiński, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Domator w Kielcach.
Blok będzie miał postać litery C z podwórkiem w środku. Architektonicznie będzie bliźniaczo podobny do sąsiednich budynków. Na powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych wydzielono 55 mieszkań o metrażu od 40 do 70 metrów kwadratowych. W niektórych będzie możliwość zaadaptowania poddasza. - Koszt metra kwadratowego po zbilansowaniu kosztów wynosi prawie 4,2 tysiąca złotych. Przystąpiliśmy do zapraszania chętnych, którzy podpisali umowy wstępne - mówi Marek Babiński.

Blok, któremu zostanie nadany adres Triasowa 2, to trzecia z kolei inwestycja realizowana na gruncie uzyskanym od miasta i na pewno nie ostatnia. - Mamy w planach kolejne bloki przy ulicy Tektonicznej za Szkołą Podstawową numer 25. Budowę zamierzamy rozpocząć po 2010 roku - zdradza prezes Bobiński.

/pawie/

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /157362110
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 11 listopada 2008, o 11:22

Budowa w toku mieszkania sprzedane i nie ma się co dziwić bo lokalizacja jest wbrew pozorom niezła.Sam miałbym chęć sie przeprowadzić choć mieszkam tylko kilka bloków dalej.

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 11 listopada 2008, o 11:49

Czyli jednak sprzedane tzn. umowy wstępne podpisane... ciekawe.

Morell: Napisz dlaczego uważasz tą lokalizację za atrakcyjną?

Same Ślichowice wg mnie są OK. Bloki Tektoniczna/Fałdowa lokalizacja i cała infrastruktura są jedynymi z bardziej atrakcyjnych (sąsiedztwo nowych bloków, ładne dziedzińce, szkoła, korty, blisko Pasaż Świętokrzyski, młodzi mieszkańcy, blisko centrum, dobra komunikacja). Natomiast lokalizacja tego bloku wg mnie jest jedną z najgorszych jaką mogę sobie wyobrazić na Ślichowicach (tory, parking, pętla autobusowa - głośno i niebezpiecznie dla dzieci).

Czekam na konkretne argumenty - jestem ich bardzo ciekawy? Bo ja do tej lokalizacji nie mogę się przekonać.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 11 listopada 2008, o 16:22

tract pisze: ...Tektoniczna/Fałdowa... ...blisko centrum...
Z tym jednym się nie zgodze :)

ODPOWIEDZ