Kierowcy MPK

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 3 listopada 2008, o 15:38

Dziś rano bardzo mnie oburzyło zachowanie kierowcy MAN-a (#345 lub #346, bynajmniej żółto-czerwony)... Nie dość, ze nie było kursu 35 (lub jechał z 10min wcześniej) to jeszcze ten cham za przeproszeniem, jedzie na F ja podchodzę do zatoki a on nawet kierunku nie puścił, macham do niego a on jedzie dalej.... Nie wiem może wyjeżdżał na trasę, ale mógł przynajmniej bez dykt jechać... Bo ktoś może pomyśleć, że on już na linii jedzie...

Erotis
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 577
Rejestracja: 19 lutego 2008, o 18:18
Lokalizacja: Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Erotis » 3 listopada 2008, o 16:05

No wiesz, jak dopiero jechał na linię to nie zachował się w stosunku do Ciebie źle :P A to że sobie jeżdżą z tabliczkami, to bardzo często tak jest bo im się nie chce zdjąć wcześniej albo później zakładać...

Mat
Posty: 426
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 23:03
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mat » 3 listopada 2008, o 17:25

krzysiu1493 pisze:Dziś rano bardzo mnie oburzyło zachowanie kierowcy MAN-a (#345 lub #346, bynajmniej żółto-czerwony)... Nie dość, ze nie było kursu 35 (lub jechał z 10min wcześniej) to jeszcze ten cham za przeproszeniem, jedzie na F ja podchodzę do zatoki a on nawet kierunku nie puścił, macham do niego a on jedzie dalej.... Nie wiem może wyjeżdżał na trasę, ale mógł przynajmniej bez dykt jechać... Bo ktoś może pomyśleć, że on już na linii jedzie...
z calym szacunkiem ale twoim (pasazera) obowiazkiem jest patrzec w rozklad czy dany autobus bedzie czy nie a nie machac na autobus bo to nie taksówka (bo na to wychodzi ze kazdy bedzie machal na autobus i kierowca ma mu stanac bo jak nie stanie to cham) :lol: szczerze to to zachowanie krzysi-a1493 mozna nazwac infantylnym

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 3 listopada 2008, o 17:34

Przepraszam Cię bardzo, ale nie było rozkładu był zerwany nie było F-bis... Było tylko F, które jeździ w soboty i niedziele...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 listopada 2008, o 17:50

Z calym szacunkiem, ale obowiazkiem kierowcy jest miec tabliczke 'zjazd' w momencie, gdy nie wykonuje kursu na linii.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 3 listopada 2008, o 20:05

A mnie strasznie wkurr.... jak niektórzy kierowcy zatrzymują się na Warszawska a róg IX Wieków żeby sobie wziąć metro! skandal, czasem sobie przypomni za późno i zahamuje gwałtownie, tamuje ruch, traci czas a mnie bierze kur... Jeszcze raz takie coś to pisze skarge :!:
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Erotis
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 577
Rejestracja: 19 lutego 2008, o 18:18
Lokalizacja: Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Erotis » 3 listopada 2008, o 20:13

To jak piszemy o tym co nas wkurza, to mnie strasznie irytuje rozkład jazdy 52, a właściwie dostosowanie się kierowcy do rozkładu...
Na przystanku Tarnowska Prosta, nagminnie 52 jest 5-7 minut przed czasem podanym na rozkładzie, dotyczy to dwóch porannych kursów 7,23 i 9,25, nie wiem jak jest później. No po prostu szlag mnie czasami trafia, jak codziennie mi ucieka, ale co z tego że to zgłoszę i tak by się nic nie zmieniło...

Awatar użytkownika
leo
Posty: 213
Rejestracja: 10 października 2008, o 17:32
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: leo » 3 listopada 2008, o 22:19

Erotis pisze:To jak piszemy o tym co nas wkurza, to mnie strasznie irytuje rozkład jazdy 52, a właściwie dostosowanie się kierowcy do rozkładu...
Na przystanku Tarnowska Prosta, nagminnie 52 jest 5-7 minut przed czasem podanym na rozkładzie, dotyczy to dwóch porannych kursów 7,23 i 9,25, nie wiem jak jest później. No po prostu szlag mnie czasami trafia, jak codziennie mi ucieka, ale co z tego że to zgłoszę i tak by się nic nie zmieniło...
zgłosić możesz ponieważ jestem pewien ze rozkład jazdy jest do dupy tak jest z 50 lub 51 niepamiętam dokładnie ale w gazecie kiedyś czytałem ze rano i wieczorem to nawet 10 min na IX wieków jest wcześniej tylko jest dostosowany czas w czasie szczytu poprostu jakiś debil układa rozkład a nas h.................. szczela zapraszam na strone ztm rozkłady i zobaczcie sobie czasy poszczególnych lin i ocencie sami np.linia 4 w szczycie bazar seminaryjska 13:03 odjazd a na Jana Pawła II 13:04 czy ktoś z was jest w stanie przejechać ten czas osobówką jak dobrze policzyliście to macie min bez pasażerów dlatego ja już się przyzwyczaiłem do tej lini i jak idę na 4 to nie patrze na rozkład bo mi to nic nie da poprostu czekam . :evil:

Rozumiem, że emocje poniosły, ale na przyszłość używaj łagodniejszego słownictwa i używaj znaków interpunkcyjnych, bo Twój tekst jest mało czytelny
Moderator B@rteK
BĄDZMY LUDZMI

Erotis
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 577
Rejestracja: 19 lutego 2008, o 18:18
Lokalizacja: Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Erotis » 4 listopada 2008, o 08:22

Z doświadczenia wiem że takie zgłoszenia to tylko strata czasu, bo ZTM ma większe problemy niż jakaś tam minutowa różnica w rozkładach...

Awatar użytkownika
leo
Posty: 213
Rejestracja: 10 października 2008, o 17:32
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: leo » 4 listopada 2008, o 10:40

Przepraszam za słownictwo w ostatnim poscie .Moim zdaniem to wcale nie strata czasu bo jak nie będziemy zgłaszać to cały czas będziemy się wkurzać, :? są dwa wyjścia albo walczymy z rozkładami albo przyzwyczajmy się i dajmy sobie spokuj więc niepiszmy już że autobus się spuznił albo był za wcześnie :evil:
BĄDZMY LUDZMI

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 5 listopada 2008, o 18:02

Z jednej strony leo ma racie. Narezkać zawsze można ale jeśli jest możliwosć coś z tym zrobić to trzeba działać. Wiadomo jednostka nic nie poradzi dlatego trzeba działaś większą grupą, a efekty będę zupełnie inne.
Z innej beczki. Przystanek z którego odjeżdżam w stronę miasta jest drugim przystankiem na trasie nie licząc pętli ale to nie przeszkodziło aby wczoraj przed 21 trzy autobusy podjechały w jednym czasie. A ich rozkład jest taki
linia
15 - 20:43
42 - 20:45
46 - 20:42
Jak nasze mpk dba o klijentów :) miałem możliwość wyboru autobusu, bo każdym bym się dostał do celu :D
Limp

Erotis
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 577
Rejestracja: 19 lutego 2008, o 18:18
Lokalizacja: Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Erotis » 5 listopada 2008, o 19:31

To bardzo często dzieje się własnie rano na przystanku Tarnowska Prosta, gdzie trzy autobust podjeżdżają w tej samej minucie, podczas gdy na rozkładzie są:
25 - 7:18
34 - 7:21
52 - 7:23

A wszystkie podjeżdżają mniej więcej 7:19 najczęściej razem.

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 5 listopada 2008, o 22:29

Ja rozumem, że ciężko jest czasem aby nie nakładały się godziny przyjazdów autobusów o takich samych liniach przy końcowych przystankach ale nie na początkowych. Nie wiem jak ktoś układa te rozkłady jazdy aby dochodziło do sytuacji że czeka się 10-20 minut na przystanku, a tu nagle podjądą dwa, trzy autobusy na raz. ALe do tego jak do wszystkiego można się przyzwyczaić :wink:
Limp

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 5 listopada 2008, o 22:47

Ja jestem w stanie zrozumieć wszystkie opóźnienia, naprawdę, nawet te sięgające kilkunastu minut. Cały czas jedną z największych zagadek XXI wieku jak dla mnie jest pytanie: Jak to jest możliwe, że niektóre autobusy (np. ostatnia 3 lub 34) potrafią przyjechać nawet 7 minut wcześniej niż na rozkładzie...

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 6 listopada 2008, o 12:57

Może kierowcy chcę mieć dłuższą przerwe na pętli i wyjeżdżają wcześniej...
Limp

ODPOWIEDZ