Tesco - ul. Bohaterów Warszawy 10

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Tesco - ul. Bohaterów Warszawy 10

Post autor: Autor » 7 marca 2006, o 23:11

Obrazek

Nowe centra handlowe w Kielcach

Joanna Gergont 07-03-2006 , ostatnia aktualizacja 07-03-2006 17:56

Małe Tesco powstanie przy ulicy Bohaterów Warszawy, a za Praktikerem przy Radomskiej kolejne centrum handlowe.

Teren między ulicą Bohaterów Warszawy a działkami pracowniczymi należał do osób prywatnych. Czasami zatrzymywało się tam wesołe miasteczko, częściowo wykorzystywany był na parking. Teraz jego przeznaczenie zupełnie się zmieni. Jeszcze w tym roku powstanie tam market osiedlowy. Nie będzie zbyt duży, ma mieć ok. 1700 m kw., z czego ok. 1000 zajmie powierzchnia sprzedaży, obok znajdzie się parking na kilkadziesiąt samochodów. Budować go będzie sieć handlowa Tesco, która w Kielcach ma już swój hipermarket w Galerii Echo. Inwestor ma pozwolenie na budowę. Właściciele stojących tam garaży blaszaków otrzymali już informację, że mogą je tam użytkować tylko do końca miesiąca. - Zaczniemy inwestycję w tym półroczu, jak tylko pogoda pozwoli - mówi Dariusz Nowaczyk, dyrektor ds. wsparcia inwestycji Tesco Polska. - Taki niewielki obiekt powstaje 2-3 miesiące. Kielczanie na pewno jeszcze w tym roku będą robić w nim zakupy - dodaje.

Budową podobnych marketów Tesco zajmuje się od niedawna. Pierwsze powstały pod koniec ubiegłego roku, głównie w południowo-zachodniej Polsce. - Kielce są dla nas bardzo atrakcyjne. Oczywiście liczymy się z konkurencją, jaka jest na tym rynku, ale i konkurencja musi liczyć się z nami. Pewne jest, że na konkurowaniu sieci zyskuje klient - podkreśla Nowaczyk. Jego zdaniem market nie będzie konkurencją dla istniejącego obok targowiska. - Tam idzie zupełnie inny klient. Wszędzie właściciele stoisk na targowiskach najbardziej obawiają się marketów takich jak nasze, ale życie pokazuje, że jeszcze żadne targowisko z takiego powodu nie upadło - twierdzi dyrektor Nowaczyk.

Ale to nie jedyny inwestor zainteresowany Kielcami. Kolejnym jest amerykańska firma Apollo-Rida, której przedstawicielstwo znajduje się w Polsce. W ubiegłym roku kupiła cały kompleks przy ul. Radomskiej, w tym budynki Reala, Praktikera oraz sąsiadującego z nimi pasażu handlowego (znajduje się w nim m.in. salon Jysk i Komfort). Teraz chciałaby wybudować kolejny obiekt. Jak mówi Krystyna Kuźmuk z wydziału architektury, geodezji i spraw mieszkaniowych urzędu miasta, do ratusza wpłynął już wniosek o wydanie warunków zabudowy. Hala na terenie kompleksu przy Radomskiej powstać ma za Praktikerem, ma mieć ok. 4 tys. m kw. - Nie wymaga to podjęcia przez radę miejską specjalnej uchwały dla obiektów wielkopowierzchniowych, bo wniosek dotyczy rozbudowy istniejącego obiektu - mówi Kuźmuk.

Dorota Brejnak, koordynator ds. marketingu Apollo-Rida Poland, poinformowała, że za wcześnie jeszcze, by zdradzać, co będzie w nowym obiekcie. Zadeklarowała, że informacje takie może podać za około dwa miesiące.

Co to za firmy?

Apollo-Rida Poland zarządza w Warszawie czterema obiektami biurowymi o łącznej powierzchni 79 000 m kw. Firma zaangażowana jest w realizację kilku obiektów położonych na terenie Polski, m.in. Baltic Corporate Center w Gdańsku oraz Centrum Hotelowe w Krakowie.

Tesco Polska dotychczas stawiało obiekty handlowe o powierzchni od 5 do 12 tys. m kw. W zeszłym roku otworzyło swój pierwszy market przeznaczony do codziennych szybkich zakupów. Obiekty od 2 do 10 tys. m kw. działają już w Łukowie (lubelskie), Opolu i Krapkowicach k. Bytomia. Kolejnym przedsięwzięciem firmy są jeszcze mniejsze markety - do 1000 m kw. powierzchni sprzedażowej.

źródło: www.gazeta.pl/kielce

------------------------------------------------------------------

no to niezle... taka niespodzianka ;) nie wiem czy fajna, ale w sumie rejony sie zmienia, a przy Radomskiej i tak same blaszaki, wiec jeden dodatkowo raczej krajobrazu nie popsuje.

Tutaj info o chorzowskim Tesco, który jest identyczny jak market, ktory ma powstac w Kielcach:

"Pierwszy z małych sklepów Tesco powstał w Chorzowie przy ulicy Stefana Batorego 21. Na powierzchni 1000 mkw. klienci znajdą około 2300 produktów. W nowym obiekcie zatrudnionych zostało prawie 50 osób[...].
Firma zapowiada, że do końca br. otwartych zostanie jeszcze 5 sklepów takiego formatu."

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=935
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2006, o 10:11 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krz
Posty: 48
Rejestracja: 8 marca 2006, o 00:52
Kontakt:

Post autor: Krz » 8 marca 2006, o 00:59

Fajnie fajnie. Tylko o jakich blaszakach oni piszą? Jak żyję nie widziałem garaży blaszaków na Bohaterów Warszawy. Chyba pomieszały im sie dwa watki - sklepu z Bohaterów z centrum handlowym za Realem, bo tam blaszaków dostatek (jesli zniknie ta ohyda, to bedzie sukces).
Wygląda na to, że zajmie to małe tesco także teren zajmowany obecnie przez drugi z parkingów na tej ulicy. Z jednej strony bardzo dobrze, to szpeci, kiedy ktoś robi coś tanio (może dlatego, że zdając sobie sprawę, że to tylko tymczasowo), bo parking wysypany brudnym zwirem i z byle jakim płotem urody miastu nie przynosi.
Z drugiej strony kilka miesięcy temu zlikwidowano trzeci pobliski parking na który wjeżdżało się od Tarnowskiej (między Prostą a Bohaterów) i od tego czasu załatwienie miejsca na którymś z dwóch parkingów przy Bohaterów było nierealne. Jak zlikwidują jeszcze jeden właściciele autek z osiedla bedą mieli niemały problem.

Btw. Teren parkingu tego od Tarnowskiej został sprzedany , z tego co słyszałem ma tam powstać niewielki motel.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 marca 2006, o 01:06

Krz pisze:Btw. Teren parkingu tego od Tarnowskiej został sprzedany , z tego co słyszałem ma tam powstać niewielki motel.
To dopiero ciekawe!

Awatar użytkownika
Krz
Posty: 48
Rejestracja: 8 marca 2006, o 00:52
Kontakt:

Post autor: Krz » 8 marca 2006, o 01:18

No, i to raczej informacja nie "z dziesiątej ręki" , ale pewnie zobaczymy za jakiś czas. Dużego to nic to nie będzie, bo działka wielka nie jest. Nie wiadomo czy właściciele nie zmienią planów, wszak hoteli i hotelików zaczyna być za dużo, nie samymi targami miasto żyje.

A wracając do Bohaterów Warszawy, jeszcze jakiś czas temu spora część tej działki była do sprzedania, nikt jej nie chciał kupić bo cena nie była mała a szanse na zbudowanie czegoś były bliskie zeru - teren podobno był zarezerwowany (nie pamiętam już dokładnie) chyba pod rozbudowę ulicy jeszcze , bo kiedyś Bohaterów miała być przedłużona do Cedzyny.
Z teego samego powodu jest (a przynajmniej niedawno była) do sprzedania atrakcyjna działka (pod domek) przy Cedzyńskiej, tylko nikt jej nie chciał kupić, bo własnie przedłużona Bohaterów biegłaby przez jej środek, i o budowaniu nie było mowy. Ciekawe czy coś się zmieniło w takim razie w tych planach...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 marca 2006, o 01:21

W sumie to chyba dobrze, bo to pierwsze inwestycje od niepamietnych czasow w tym rejonie.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 8 marca 2006, o 12:50

mnie osobiście bardzo interesuje kwestia dotycząca zagospodarowania terenu między boch. warszawy a działkami - moja babcia ma tam jedna z działek - jeszcze nie tak dawno temu zabrali działkowiczom około 1-2m pas ziemi pod parking (ten 1 od tarnowskiej). wiec wątpie żeby tam cos powstało - przynsjmniej teraz. Dopuki jakas duży koncern np tesco nie zainwestuje i "nierozruszy" tych terenów niema co myślec o prywatnych inicjatywach w stylu budowa motelu. Mam bardzo ważne pytanie - Czy te działki sąsiadujące z tym 1 parkingiem od strony tarnowskiej o którym pisałem są w kwesti zainteresowania tesco lub innych firm? czy to chodzi o te działki blizej basenu?
czy ta inwestycja wiąże sie z likwidacja jakich kolwiek działek?

ps. przedłuzenie boch warszawy do cedzyny uwazam za bardzo, bardzo dobry pomysł :!:

Awatar użytkownika
Krz
Posty: 48
Rejestracja: 8 marca 2006, o 00:52
Kontakt:

Post autor: Krz » 8 marca 2006, o 13:23

Jeżeli chodzi o pierwszy od Tarnowskiej parking na Bohaterów, to jest on niewątpliwie własnością Spółdzielni Inwalidów i parkingiem pozostanie.
Działki zostały okrojone bo SI odebrała co do niej należało.
Tereny o których mowa o Tesco to te same tereny tylko w górę w kierunku Szczecińskiej ,od przejścia do stadionu do kolejnego przejścia do Prostej na wysokości Szymanowskiego. To na tym terenie znajduje sie drugi parking. Myślę , że działki nie mają tu nic do rzeczy, będą za płotem .
Co do kwesti motelu, to nie dotyczy to już samej Bohaterów Warszawy - na ten parking (plac jest pusty od kilku miesięcy już) wjeżdżało się od Tarnowskiej, za Husquarną - wjeżdżając na niego po lewej są działki za płotem , a na końcu graniczy z terenem stadionu międzyszkolnego.
przedłuzenie boch warszawy do cedzyny uwazam za bardzo, bardzo dobry pomysł
A ja wręcz przeciwnie. Jezeli zrobią wreszcie przedłużenie Świętokrzyskiej to po co ? Wiesz jak się mieszka na Bohaterów? W nocy kiedy jeżdżą cieżarówki ? Normy hałasu są znacznie przekroczone , wiązałoby się to zapewne z koniecznością budowania ekranów dźwiękochłonnych , ale to trochę mało realne , bloki stoją zbyt blisko ulicy.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 8 marca 2006, o 17:10

Krz pisze:
przedłuzenie boch warszawy do cedzyny uwazam za bardzo, bardzo dobry pomysł
A ja wręcz przeciwnie. Jezeli zrobią wreszcie przedłużenie Świętokrzyskiej to po co ? Wiesz jak się mieszka na Bohaterów? W nocy kiedy jeżdżą cieżarówki ? Normy hałasu są znacznie przekroczone , wiązałoby się to zapewne z koniecznością budowania ekranów dźwiękochłonnych , ale to trochę mało realne , bloki stoją zbyt blisko ulicy.
Zgadzam sie z Krz. Podobnie sytuacja ma sie z mieszkańcami bloków przy Warszawskiej, tam nie dość, ze bloki są przy ulicy, to jeszcze częściowo pod poziomem drogi.
Komisja Rewizyjna czuwa!

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 8 kwietnia 2006, o 23:53

Parking już jest przeniesiony...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 kwietnia 2006, o 19:33

j'k pisze:SŁOWO 12.04.2006

"Wczoraj przy ulicy Bohaterów Warszawy pojawiły się już pierwsze maszyny. Sieć handlowa Tesco stawia tu swój drugi w Kielcach supermarket.

(...)

Ponieważ teren jest nieduży, supermarket nie będzie otoczony drobnymi sklepikami czy butikami. Za to obok znajdzie się parking na kilkadziesiąt samochodów.
Obiekt powstanie na terenie dzierżawionym od prywatnego właściciela, jednak inwetor stara się o wykupienie go na własność. Na razie nieznana jest konkretna data otwarcia slepu, ale budowa nie potrwa dłużej niż pół roku."

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 13 kwietnia 2006, o 12:53

Może niezbyt szczegółowe i konkretne informacje :) ale słyszałem o tym, ze w pobliżu jakiegoś osiedla domków koło obwodnicy, którego budowa ma zacząć się wkrótce i którego inwestorem jest firma z Krakowa, są tereny przeznaczone pod budowę centrum handlowego. Zainteresowany jest podobno inwestor z Anglii. Czyżby kolejne Tesco?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 kwietnia 2006, o 13:18

Echo ostatnio o tym pisało. Ciekawe kto, jak i co.

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 13 kwietnia 2006, o 13:22

Fajnie by było mieć w Kielcach coś jak Plaza Centers w Krakowie. Jednak firma ta jest holendersko-izraelska, więc to nie o niej mowa. Poza tym ma kłopoty finansowe.
Miejmy nadzieje, że nie wybudują kolejnego tesco.. w końcu to miejsce zasługuje na coś naprawdę dobrego.

Awatar użytkownika
Krz
Posty: 48
Rejestracja: 8 marca 2006, o 00:52
Kontakt:

Post autor: Krz » 13 kwietnia 2006, o 17:45

Tesco II. Dopiero ogrodzili i budują wjazd ale pracują od rana do wieczora. Ciekawy jestem kto je buduje , bo dawno nie widziałem tak porządnie ubranych Duzersów - każdy obowiązkowo w kasku i kamizelce odblaskowej...

Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 14 kwietnia 2006, o 11:46

Przechodziłem tamtędy wczoraj, szukałem w necie zdjęć innych małych Tesców (?) i nie znalazłem. W mojej opinii ten plac jest za wąski aby tam postawic taki mały blaszak i nie dźwigam w mojej wyobraźni, jak to będzie wyglądać.

ODPOWIEDZ