Plac Artystów - Skwer przy ul. Kapitulnej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 11 lutego 2006, o 20:26

Jesli chodzi o Stowarzyszenie. To moze warto zrobic grupe, ktora bedzie zajmowala sie waznymi sprawami w miescie i proponowala miastu pewne rozwiaznia (np. w komunikacji).

Na sabat kamiennic przy Kapitulnej w koncu i tak nasz prezydent wpadnie :D
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 lutego 2006, o 02:06

Kubio pisze:Jesli chodzi o Stowarzyszenie. To moze warto zrobic grupe, ktora bedzie zajmowala sie waznymi sprawami w miescie i proponowala miastu pewne rozwiaznia (np. w komunikacji).

Na sabat kamiennic przy Kapitulnej w koncu i tak nasz prezydent wpadnie :D
Ja byc za :)

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 12 lutego 2006, o 09:15

Trzeba przejść od słów do czynów :!:.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 19 lutego 2006, o 23:07

Niedługo powinien zniknąć śnieg i zobaczymy efekty prac wykonanych późną jesienią :). Zapewne będą poprawki.

Marzy mi się taki sposób zagospodarowania placu:
http://www.wroclaw.pl/m23280/p45389.aspx
:D :) :wink:

Szkoda, ze już przyjeli projekt taki jaki jest, ale cóż... Niechaj będzie :wink:.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 11 marca 2006, o 12:00

Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 2 kwietnia 2006, o 17:38

Od kilku dni trwa dalszy ciąg przebudowy skweru.
http://img437.imageshack.us/img437/4515/skwer3rn.jpg

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 kwietnia 2006, o 19:06

Ooooo szybko zaczęli :) mam nadzieje, ze zgodnie z deklaracja wykonawcy wszystkie usterki zostaną usunięte. A ten taki wykop po lewej to chyba pod ten mini amifiteatr.

bernard
Posty: 101
Rejestracja: 9 stycznia 2006, o 20:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: bernard » 3 kwietnia 2006, o 08:53

autor pisze:Ooooo szybko zaczęli :) mam nadzieje, ze zgodnie z deklaracja wykonawcy wszystkie usterki zostaną usunięte. A ten taki wykop po lewej to chyba pod ten mini amifiteatr.
coś chyba poprawiają, w sobotę widziałem jak 2 panów uzupełniało ubytki w płytach, jeden łaził z palnikiem(?)
bernard

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 kwietnia 2006, o 11:03

http://www.slowo.com.pl/kielce/?dz=1&id=5887

Słowo, 04.04.2006

Koparka w piaskownicy

KIELCE. - Gdzie jest mój pociąg? Gdzie ja się teraz będę bawił? - pytał siedmioletni Kuba, gdy w ostatni weekend wybrał się z tatą na spacer na "najfajniejszy w mieście" plac zabaw przy ul. Kapitulnej.

Wczoraj w redakcji "Słowa" interweniowało kilkoro rodziców. Korzystając z ładnej pogody, wybrali się z dziećmi na plac zabaw przy przedszkolu przy ul. Kapitulnej. Zamiast drewnianych zabawek zastali tam prawdziwą koparkę równającą teren.

- Specjalnie przyjeżdżałam tam z córką z Czarnowa, bo u nas takiego placu nie ma. Pociąg, wieżyczka do spinania, piaskownica ze zjeżdżalnią, wszystko ogrodzone. Po co niszczyć takie ładne zabawki? - denerwowała się mama pięcioletniej Oli.

Okazuje się, że plac zabaw, otaczający go murek i skarpa są porządkowane, aby otworzyć widok z wyremontowanego placu przy ul. Sienkiewicza na wzgórze katedralne. Wszystko zgodnie z planami miejskich urzędników. Ale mamy dobrą wiadomość dla dzieciaków i ich rodziców: do świąt wielkanocnych zabawki znów zostaną ustawione.

- Przenosimy je na drugą stronę budynku przedszkola. Będzie tam nieco ciaśniej, ale mamy już plan ulokowania wszystkich elementów placu i zapewniam, że żadna z zabawek nie zostanie usunięta. Postaram się także, aby wykonawca remontu zamontował je jak najszybciej - zapewnił nas Sławomir Nowiński, dyrektor Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta, odpowiedzialny za remont placu przy skrzyżowaniu ul. Kapitulnej i Sienkiewicza. - Zamiast ciężkiego murku i skarpy zamykającej obecny plac zabaw planujemy alejki z ustawionymi obok ławeczkami. Widok naprawdę będzie dużo lepszy niż w tej chwili, a przestrzeń remontowanego placu powiększona.

Dla rodziców dzieci, które zabawy przy ul. Kapitulnej już polubiły, dobrą wiadomością będzie również to, że nowy plac zabaw zostanie ogrodzony. Niedogodnością po przeprowadzce może być jednak błoto, na które trzeba będzie uważać, dopóki śladów po maszynach przenoszących plac zabaw nie zarośnie trawa.

Autor artykułu: Anna Niedzielska

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 kwietnia 2006, o 22:29

Rozpoczął się drugi etap remontu skweru przy Kapitulnej

Joanna Gergont 09-04-2006 , ostatnia aktualizacja 09-04-2006 12:11

Będzie on przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ale już kilkanaście metrów dalej wejście do parku blokują schody. Warto pomyśleć o alejkach prowadzących do Wzgórza Zamkowego - mówi Alicja Bojarowicz z pracowni Kamiński Bojarowicz Architekci, autor projektu przebudowy skweru przy Kapitulnej.

Być może te bariery zostaną usunięte w ramach obecnej modernizacji. - Pomysł jest taki, żeby od razu likwidację barier architektonicznych zlecić obecnemu wykonawcy. W najbliższym czasie powinniśmy wiedzieć, czy będzie taka możliwość, ale na pewno schody w takim kształcie nie zostaną - zapowiada Sławomir Nowiński, dyrektor wydziału realizacji inwestycji UM w Kielcach.

Tymczasem rozpoczął się już drugi etap modernizacji skweru. Robotnicy zdemontowali urządzenia z pobliskiego placu zabaw, należącego do Przedszkola nr 13. Przeniesiono je na tyły budynku. W drugiej części skweru znajdzie się niewielki plac. - Nazywamy go placem spotkań. To tam znajdzie się rzeźba symbolizująca Kielce. W tej części będzie też niewielki amfiteatr, z którego łagodnie będzie można przejść w kierunku Wzgórza Zamkowego - mówi Alicja Bojarowicz. Dodaje, że zagospodarowanie skweru kończy się tuż przy samym budynku przedszkola. - Aż się prosi, by przynajmniej poprawić jego elewację, bo po zakończeniu remontu zdewastowany budynek przedszkola stanie się bardzo widoczny i raczej nie będzie to estetyczny widok - ocenia.

http://www.gazeta.pl/kielce/
Komisja Rewizyjna czuwa!

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 14 kwietnia 2006, o 14:51

dziś działać zaczeła kaskada wodna, niezły efekt wizualno-dzwiękowy (w nocy dojdzie jeszcze oświetlenie i bedzie zdecydowanie milej), cikawe czy sa zamotowane w płycie na skwerze "gejzery"

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 14 kwietnia 2006, o 15:05

Tak, bardzo ładna fontanna :D
Ja widziałem wczoraj próby z gejzerami :). 3 sztuki były włączone ale nie wiem ile ma ich być.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 kwietnia 2006, o 15:12

a ja byłem w srode i nie było nic :( ale plac piękny... ok. 1:00 w nocy ludzie sobie zdjecia robili 8)

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 14 kwietnia 2006, o 18:17

Też byłem wczoraj przy próbie generalnej gejzerów. Działały tylko trzy, z czwartym mieli problemy.
No i woda w fontannie trochę brudna. :)

Plac piękny, a widok na pałac. Ach :o

Awatar użytkownika
Nieuchwytny
Posty: 22
Rejestracja: 22 lutego 2006, o 11:17
Lokalizacja: Kielce, Kraków
Kontakt:

Post autor: Nieuchwytny » 15 kwietnia 2006, o 07:49

Bede w niedziele to zaobacze. Mam nadzieje,ze chlopaki sie postarali :wink:

ODPOWIEDZ