Galeria Echo – sklepy, wydarzenia nieinwestycyjne

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 sierpnia 2008, o 12:01

Kilka sklepow Grupy Empik Media & Fashion (Zara, Pull&Bear, Stadivarius, Bershka) znajdzie sie w Galerii Echo, a informacja pochodzi z wewnetrzengo pisma dla pracownikow tych sieci.

Melboourne
Posty: 19
Rejestracja: 4 maja 2008, o 11:25

Post autor: Melboourne » 10 sierpnia 2008, o 14:18

a wiadomo już kiedy będzie można korzystać z tych nowych sklepów?

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 10 sierpnia 2008, o 15:01

prawdopodobnie na początku 2010 roku
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 11 sierpnia 2008, o 11:32

Michal K pisze:...Zastanawiam się tylko na jakich najemców mogą liczyć właściciele Galerii IX Wieków i Plazy, skoro wszystkie wielkie marki najprawdopodobniej wybiorą Galerię Echo.
Może będą mieć kilka sklepów w Kielcach? :) Z tego co wypisaliście brakuje mi jeszcze: C&A, Carlings, Cubus, New Yorker, Kukartka, Nici, Notabene i jakieś dwa porządne wielosalowe kina (IX Wieków i Plaza). Jak te sklepy pojawią się w Kielcach to będzie już cud, miód i orzeszki. 8) No i jeszcze jakaś fajna nowa kawiarnia by się przydała (najlepiej kilka). :)

Awatar użytkownika
Maniax
Posty: 54
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 12:33
Lokalizacja: Kielce - Stadion

Post autor: Maniax » 18 sierpnia 2008, o 19:49

Ja i tak będę cześciej chodził do "Echa" bo mam tam lepszy dojazd, a dla mnie ma to bardzo duże znaczenie. Słyszeliście o tym, że w Kinoplexie ma powstać kino 3D? Super!
Lokalny patriota

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 18 sierpnia 2008, o 21:38

Jak na Kielce to dobre i 3D :D ,choć przyznam,że w Wa-wie działa już kino 4D.Moze tak kiedyś u nas....... :lol:

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 19 sierpnia 2008, o 08:40

Maniax pisze:Ja i tak będę cześciej chodził do "Echa" bo mam tam lepszy dojazd, a dla mnie ma to bardzo duże znaczenie. Słyszeliście o tym, że w Kinoplexie ma powstać kino 3D? Super!
Slowo "powstanie" jest chyba przesadzone. Po prostu w jednej z sal zostanie zamontowany inny projektor.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 19 sierpnia 2008, o 13:22

Michal K pisze:
Maniax pisze:Ja i tak będę cześciej chodził do "Echa" bo mam tam lepszy dojazd, a dla mnie ma to bardzo duże znaczenie. Słyszeliście o tym, że w Kinoplexie ma powstać kino 3D? Super!
Slowo "powstanie" jest chyba przesadzone. Po prostu w jednej z sal zostanie zamontowany inny projektor.
Jeżeli ma to być faktycznie kino 3D, to nie jest to tylko kwestia projektora. Powierzchnia ekranu musi być walcowa lub sferyczna, ważna jest także odległość od ekranu, dlatego sale kin 3D są zupełnie inne niż "zwykłych" kin.
Jeżpir

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 19 sierpnia 2008, o 14:48

Jezpir pisze:Jeżeli ma to być faktycznie kino 3D, to nie jest to tylko kwestia projektora. Powierzchnia ekranu musi być walcowa lub sferyczna, ważna jest także odległość od ekranu, dlatego sale kin 3D są zupełnie inne niż "zwykłych" kin.
Otóż to... zwykle nie jestem pesymistą, ale ten pomysł jakoś mi śmierdzi na odległość prowizorką
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Maniax
Posty: 54
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 12:33
Lokalizacja: Kielce - Stadion

Post autor: Maniax » 19 sierpnia 2008, o 18:00

Nie no, mam nadzieję że to nie będzie jakaś prowizorka z tym kinem. ma to się niby wiazać z rozbudową galerii więc może takie duży ekran jest wliczony w to wszystko. Chciałbym żeby było takie kino w Kielcach.
Lokalny patriota

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 sierpnia 2008, o 18:57

Maniax pisze:(...) ma to się niby wiazać z rozbudową galerii więc może takie duży ekran jest wliczony w to wszystko. Chciałbym żeby było takie kino w Kielcach.
Gazeta Wyborcza pisze:Uruchomienie kina 3D nie jest związane z planowaną rozbudową Galerii Echo.

Awatar użytkownika
Maniax
Posty: 54
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 12:33
Lokalizacja: Kielce - Stadion

Post autor: Maniax » 19 sierpnia 2008, o 20:27

Gazeta Wyborcza pisze:Uruchomienie kina 3D nie jest związane z planowaną rozbudową Galerii Echo.
[/quote]

eeee to jak to? nie będzie specjalnego dużego ekranu?! To jakiś badziew faktycznie...
Lokalny patriota

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 19 sierpnia 2008, o 21:24

Na stronie spółki Helios/Kinoplex dość dokładnie zostało to opisane. Dodam jeszcze tylko:

"System zapewnia realistyczne kolory, czysty i wyjątkowo ostry obraz, a także niesamowite wrażenia 3D z każdego punktu sali kinowej. Co najważniejsze można go stosować we wszystkich salach kinowych, co oznacza rychłe przełamanie monopolu kin Imax na trójwymiarowe projekcje." (źródło: Stopklatka)

Technologia Dolby 3D Digital Cinema nie wymaga więc zmieniania nawet krzywizny ekranu, a co dopiero przebudowy i powiększenia sali kinowej (w przeciwieństwie do technologi IMAX, która wymaga ekranu kinowego wielkości niewielkiego bloku mieszkalnego).

Jako ciekawostkę mogę jeszcze zacytować fragment traktujący o technologii konkurencyjnej w stosunku do Dolby 3D D.C. , którą pod koniec roku 2007 próbowała wdrożyć sieć Silver Screen (niedługo mająca być połączoną z siecią Multikino).:

"Inny system kina trójwymiarowego został zastosowany z kolei w warszawskim Silver Screenie przy ulicy Puławskiej. Tam wykorzystano technologię New Vision pozwalającą na zastosowanie okularów aktywnych. Jak jednak podpowiada Robert Robert Bajkowski, szef działu technicznego Silver Screen, widz praktycznie nie dostrzeże różnicy między projekcjami zarówno w jednej, jak i drugiej sieci. W tym przypadku efekt trójwymiarowego obrazu polega na tym, że inne klatki oglądane są jednym okiem, a inne - drugim. Okulary aktywne kilkadziesiąt razy na minutę zaciemniają raz jedno, raz drugie szkło." (źródło: Stopklatka)

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 22 sierpnia 2008, o 11:28

LOLA pisze:Chyba całe centrum handlowe w całości odnowią- przyznać trzeba, że jak zrobią to tak jak na wizualce- to będzie super. Nowoczesne centrum handlowe. Boję się tylko- Jeżeli ma być większe od Galerii Krakowskiej, to kto w nim będzie robił zakupy. Chętnych do otwierania sklepów pewnie bedzie wielu, a klientów?
O ilość klientów raczej bym się nie obawiał w przypadku tej galerii. Nie ma też co porównywać Kielc z Krakowem, ponieważ tam jest kilka dobrych centr handlowych (Galeria Krakowska, Galeria Kazimierz, M1, Plaza, Zakopianka) a u nas będzie tylko Echo. A według badań jakie prowadzi się w przypadku budowy tego typu obiektów liczy się potencjał regionu w promieniu ok. godziny jazdy od obiektu, czyli promień 50-60km. Podobno w przypadku Kielc potencjał ten wynosi ok. 1,5 mln mieszkańców, to bardzo dużo.

Problemy mogą mieć właściciele Galerii IX Wieków i Plazy, to oni muszą namówić kolejnych najemców do podpisania umów, co nie będzie takie łatwe. W uprzywilejowanej sytuacji jest Galeria Echo, ponieważ ona jako pierwsza odda do użytku nową część i to ona ściągnie najlepszych najemców.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 22 sierpnia 2008, o 11:30

Nie porównujmy Galerii Echo do Krakowskiej. To inna klasa... Koszt wybudowania tej drugiej wyniósł 250mln euro... Koszt budowy Echo to 18 mln euro plus 120 mln euro na rozbudowe, czyli prawie dwa razy mniej. Przy założeniu że Echo ma być teoretycznie większa. Oznacza to jedno... Kiepskie materiały i tanie rozwiązania...
Michal K pisze: Podobno w przypadku Kielc potencjał ten wynosi ok. 1,5 mln mieszkańców, to bardzo dużo.
Wątpie... W całym naszym województwie mieszka 1.2 mln ludzi... Ponadto mieszkańcy z południa województwa i tak wybiorą Kraków, bo mają do niego bliżej lub tą samą drogę... Chyba przeszacowałeś ten potencjał o połowę...
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2008, o 11:53 przez MadMike, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ