Lotnisko Kielce

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 9 lipca 2008, o 10:44

Widać, że Kielc nikt nie bierze na poważnie :?

Awatar użytkownika
hst
Posty: 70
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, o 14:35
Lokalizacja: kielce

Post autor: hst » 9 lipca 2008, o 13:09

Nie no to jest już po prostu żałosne. To jest totalna dyskryminacja naszego regionu. Wszyscy będą mieć lotniska tylko nie my. Czarna dziura, Polska C albo i dalej. :evil:

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 9 lipca 2008, o 20:38

niee... to polska Ś.. - świetokrzyskie

mike
Posty: 87
Rejestracja: 7 lutego 2007, o 08:21
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: mike » 10 lipca 2008, o 08:02

Prawde mowiac to ja wole zeby gazety a szczegolnie wyborcza nie pisaly o planach budowy lotniska pod Kielcami. Bo jak beda pisaly to wiadomo jak.

Niech sie dzieje w sferze dzialan realnych a nie medialnych

Awatar użytkownika
193
Posty: 154
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:39
Lokalizacja: Kielce Biesak, Warszawa
Kontakt:

Post autor: 193 » 10 lipca 2008, o 11:35

hst pisze:Nie no to jest już po prostu żałosne. To jest totalna dyskryminacja naszego regionu. Wszyscy będą mieć lotniska tylko nie my. Czarna dziura, Polska C albo i dalej. :evil:
Nie zachowujmy sie jak dzieci. Wszyscy maja Barbi a ja nie! Mamo kup mi Barbi.
To latnisko naprawde jest nam niepotrzebne i nia ma co walczyc z rzeczywistoscia. Olbrzymim polem do popisu jest natomiast kolej.
Wczoraj droga z Warszawy do Kielc zajela mi 4,5 godziny!
Rozsadnie powinno to wyjsc 1,5 godziny. Do Krakowa 1 godzina i juz jestesmy na lotnisku! A pozatym mamy blizej do Warszawy i Krakowa.
Pomyslcie - kto z Kielc lata za granice i jak czesto a ile osob zasuwa do Warszawy czy do Krakowa do pracy lub na studia? IMHO kilkadziesiat razy wiecej.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 10 lipca 2008, o 12:48

193, masz rację.. ale za kilka lat już lotnisko się przyda..myślę że te plany - obice, 30 parę km od Kielc..neich poczekają..ck sie rozrosną.. będzie zapotzrebowanie..myślę że okołó 2028 powinno być otwarcie..ale to tak strzelam :)

co do kolei..no włąśnie..pkp to moloch.a.le cóż zrobioć..rządzony odgórnie..zcentralizowany...co Ci da wyremontowanie na odcinku w woj. swiętokrzyskim, zakup fantastycznych pociągów (czemu Francuzi mają TGV, a Poalcy jeżdzą taborem "metrem" z lat 50 ? ) jeśli dalej np. w mazowieckim będzie za przeproszeniem g... ... kolej..drogi... to w tym momencie i zaqraz... ale pięniędzy nei ma.. powiecie ue da..nie da... co maiłą to dała ( na szcęście jeszce pąłcimy mneij do budżetu ue niż dostajemy..gorzej za parę lat) i nie są one wykorzystywane.. jeszcze pierwsza porcja kasy zostanie urtuchomiona w pażdzierniku z winy poprzednich rządów..tego zresztą też.... ech..to jest Polska... wtedy kiedy już w normalnym cywilizowanym kraju, takie maisto jak kielce buduje lotnisko, to w pl dostaniemy drogę epresową (sić! nie autostradę) do w-wy...albo do krakowa bo bliżęj... i wyremontują troszkę torów...

i jeszce co do kolei.. podróż z w-wy do łodzi ma być krótsza..po remoncie ma wynosić jak dobrze pamiętam ciągle jeszce koło godziny...a powinna? 30 min!... taak.. dajcie pieniadze... :(

Awatar użytkownika
hst
Posty: 70
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, o 14:35
Lokalizacja: kielce

Post autor: hst » 10 lipca 2008, o 13:55

193 pisze:
hst pisze:Nie no to jest już po prostu żałosne. To jest totalna dyskryminacja naszego regionu. Wszyscy będą mieć lotniska tylko nie my. Czarna dziura, Polska C albo i dalej. :evil:
Nie zachowujmy sie jak dzieci. Wszyscy maja Barbi a ja nie! Mamo kup mi Barbi.
To latnisko naprawde jest nam niepotrzebne i nia ma co walczyc z rzeczywistoscia. Olbrzymim polem do popisu jest natomiast kolej.
Wczoraj droga z Warszawy do Kielc zajela mi 4,5 godziny!
Rozsadnie powinno to wyjsc 1,5 godziny. Do Krakowa 1 godzina i juz jestesmy na lotnisku! A pozatym mamy blizej do Warszawy i Krakowa.
Pomyslcie - kto z Kielc lata za granice i jak czesto a ile osob zasuwa do Warszawy czy do Krakowa do pracy lub na studia? IMHO kilkadziesiat razy wiecej.
193 Lotnisko jest nam bardzo potrzebne. Pomyśl np. jak inwestor który planuje uruchomic w Polsce fabryke produkującą towar na calą europe lub swiat. Oczywiste jest że wybierze miasto z lotniskiem cargo bo nie bedzie sie pieprzyl z przewożeniem koleja przez pół Polski swojego ladunku. Brak lotniska jest jednym z kilku powodów nierozwijajacego sie przemyslu w Kielcach.

Ale czemu kielczanie maja jezdzic do innych miast na lotnisko skoro to inni mogliby przyjeżdzać do nas i lotnisko by w ten sposob zarabialo. Niekoniecznie musialo by byc tylko dla mieszkancow wojewodztwa.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 10 lipca 2008, o 15:44

no i kurczę..teraz wyjdzie ze jestem bardzoi niestały i nie mam włąsnego zdania... Wasze argumenty są z każdym słowem lepsze i bardziej mnei przekonują..raz do jednej raz do drugiej koncepcji..

tylko Ci klienci naszego lotniska spoza regionu to nei wiem.. po rpostu zdecyduje kwestia kto gdzie ma blizęj..

a cargo tzreba budować... czy przy tych lotniskach na mapce z gw będą budowane cargo? nawet jeśli..właśnie powinniśmy zacząć od budowy cargo :) może firmy zamaist w innych lotyniskach (jak tam ejst sytuacja z cargo) korzysrali by z naszych usług? do tego wydzielony nie wielki pawiolon pasazerski który rozrastałby sie z każdym rokiem.. tylko kto za to zapłąci...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 10 lipca 2008, o 15:57

przypominam, że pod Kielcami ma według planów powstać przede wszystkim lotnisko cargo. Terminal pasażerski będzie dla niego jakoby dodatkiem (bo skoro jest pas startowy to warto by było, żeby cywile również skorzystali). Dlatego też argument, że mało ludzi z Kielc lata za granicę (aczkolwiek polemizowałbym) uważam za bezsensowny.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 10 lipca 2008, o 18:00

zgadzam się całkowicie z wypowiedzią powyżej. Terminal który ma powstać ma służyć przede wszystkim do obsługi ruchu towarowego. Daje to szansę na rozwój w Kielcach i okolicy przemysłu wysokich technologii, gdzie nie potrzebne są środki transportu wielkogabarytowego (kolej). Należy zwrócić również uwagę że na tej bazie (w połączeniu z koleją i drogami ekspresowymi) można zbudować centra logistyczne wokół lotniska. Mówienie więc że lotnisko jest niepotrzebne bo kto będzie z niego latał, mija się z celem. Taki obiekt zawsze jest stymulatorem dla rozwoju rejonów gdzie powstaje.
Ja osobiście mam serdecznie dość wyjazdów na Okęcie, tym bardziej, że nigdy nie wiadomo ile zajmie przejazd -2,5h czy 5h (bo i tak mi się przytrafiło).
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Awatar użytkownika
193
Posty: 154
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:39
Lokalizacja: Kielce Biesak, Warszawa
Kontakt:

Post autor: 193 » 10 lipca 2008, o 19:31

To jasne, ze lotnisko nam sie przyda.
Pewnie port tez by nie zaszkodzil. I kosmodrom.
Tylko wlasnie problem w tym, ze nie mozna miec wszystkiego na raz. Pisalem tylko o tym by glowne wysiłki szly na razie w kierunku polaczenia z innymi miastami Polski bo Kielce poki co nie sa graczem swiatowym tylko lokalnym. Wazne jest by byly dobrze skomunikowane z wazniejszymi miastami w Polsce.
Takze po to bys na to Okecie jechal nie 5 godzin ale 1,5

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 10 lipca 2008, o 20:10

193 ja Cie nie rozumiem.Masz jakiś interes w tym żeby lotnisko nie powstało?Ja widze same plusy tej inwestycji.Wymień chociaż jeden minus to może lepiej Cie zrozume.PODRO bez napinki :)
pletwa

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 10 lipca 2008, o 20:19

Ja myślę że 193 postanowił zastąpić nieobecnego już na naszym forum od kilku miesięcy Lekomina.

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 10 lipca 2008, o 20:19

193 pisze:To jasne, ze lotnisko nam sie przyda.
Pewnie port tez by nie zaszkodzil. I kosmodrom.
Tylko wlasnie problem w tym, ze nie mozna miec wszystkiego na raz. Pisalem tylko o tym by glowne wysiłki szly na razie w kierunku polaczenia z innymi miastami Polski bo Kielce poki co nie sa graczem swiatowym tylko lokalnym. Wazne jest by byly dobrze skomunikowane z wazniejszymi miastami w Polsce.
Takze po to bys na to Okecie jechal nie 5 godzin ale 1,5
193 nie wiem czy ty jestes Kielce-Biesak czy bardziej jednak "nowy Warszawiak" ale twoje wypowiedzi przypominają mi coraz bardziej forumowiczów Gazety Wyborczej z innych miast, którzy jak tylko pojawi się słowo Kielce to nie czytając nawet do końca o co chodzi od razu krytykują i opluwają nasze miasto. Ale wracając do tematu i do wysiłków władz miasta to na budowę lotniska i być może poprzez to rozwój naszego miasta mają jakiś wpływ, natomiast na budowę dróg międzymiastowych niestety prawie żadnego.

marcel321
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:53

Post autor: marcel321 » 10 lipca 2008, o 20:33

Uważam że lotnisko w Kielcach to dobry pomysł jednak jeszcze nie teraz. To miasto jest zbyt małe i zaściankowe jak na lotnistko. Dla nas szczytem marzeń jest średniej wielkości galeria:)....
MARCEL321

ODPOWIEDZ