MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińskiego

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

theknight
Posty: 10
Rejestracja: 23 lutego 2008, o 14:43
Lokalizacja: Ślichowice/Poznań

Post autor: theknight » 26 maja 2008, o 14:41

chciałbym przypomnieć, że parę lat temu, gdy Paderewskiego była otwarta, korki w stronę Ronda Herlinga-Grudzińskiego w godzinach szczytu zaczynały się nawet na początku ulicy. dziś korki na Czarnowskiej na pewno nie są mniejsze, to prawda, ale przynajmniej autobusy na Paderewskiego, karetki, mają możliwość szybszego przejazdu.
co się tyczy zamykania kolejnych ulic: wiadomo, że do usprawnienia ruchu przyczynia się ograniczenie ilości skrzyżowań, uproszczenie ruchu na nich (czyli np. na Rondzie Herlinga Grudzińskiego ruch będzie przebiegał teraz po linii 1 Maja-IX Wieków, a nie będzie rozbijał się na więcej uliczek-to go naprawdę usprawni!).
i w mojej opinii lepiej, gdy samochody jadą dłuższą trasą, ale bardziej płynnie, bo wtedy i tak finalnie ruch przebiega bardziej sprawnie.
ponadto zamykając Czarnowską dla osobówek usprawnimy przejazd pojazdów komunikacji publicznej przez centrum (a na to przecież się stawia) i zyskamy przestrzeń parkingową.
równocześnie jednak muszę powiedzieć, że osobiście byłem za zmianą Czarnowskiej i 1 Maja w ulice jednokierunkowe, bardzo szerokie, z wydzielonymi pasami dla komunikacji miejskiej i dość ostrożnie patrzę na koncepcję ronda turbinowego, jednak budowa węzła Żelazna w obecnym kształcie i tak usprawni ruch, a przygotowanie jej jest zbyt zaawansowane, żeby się wycofywać.

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 14 czerwca 2008, o 08:18

Obrazek

Nauka jazdy zawłaszczyła parking przy Żytniej

Kiedy wjeżdża się na parking przy hali na ulicy Żytniej, ma się wrażenie, że nagle znalazło się na wielkim placu manewrowym. Ogólnodostępny parking stał się miejscem, gdzie zjeżdżają się szkoły jazdy z całego województwa. Kilkadziesiąt elek parkuje tak, jak im się podoba, dla innych miejsca nie ma.
(...)
Niewykluczone, że miasto znajdzie rozwiązanie problemu. Prezydent Wojciech Lubawski zapowiada, że poprosi o zajęcie się sprawą dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg. - To miejsce w przyszłym roku zmieni się zupełnie w związku z planowaną inwestycją, czyli przebudową skrzyżowania Armii Krajowej i Grunwaldzkiej oraz budową węzła Żelazna. Trzeba się zastanowić, czy możliwe jest wprowadzenie tymczasowego rozwiązania i jakie mogłoby ono być - dodaje Lubawski.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 15 czerwca 2008, o 14:40

Wnioskuję na podstawie tego artykułu, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa jednocześnie węzła Żelazna /1-go Maja i - wiaduktu Armii Krajowej nad Grunwaldzką? Spoko.

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 12 lipca 2008, o 21:33

A wiecie czemu akurat tam się zawsze zjeżdżają??
Nie? Otuż dla ego, że to JEDYNY parking w centrum miasta, prze przystankach wielu lini autobusowych, do którego każdy w miarę swobodnie dojedzie i znajdzie swojego instruktora... Nie jest to formalny parking "elek", ale tak jest po prostu najwygodniej dla wszystkich.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 13 lipca 2008, o 12:57

No nie wiem czy dla wszystkich :lol: Nie wszyscy jeszcze się uczą .Wielu :) ma chęć tam zaparkować właśnie dlatego że to właśnie jedyny parking w tej okolicy.Zwłaszcza po dziwnym zamknięciu parkingu przy Orlenie na rondzie.Szkoły nauki jazdy mają swoje siedziby i nie muszą się wszyscy gromadzić w jednym miejscu.

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 13 lipca 2008, o 22:13

Fakt, nie muszą, ale gdyby miasto wcześniej pomyślało o stworzeniu jakiegoś porządnego parkingu dla uczących się dzisiaj nie błoby problemu. sam niedawno skończyłem jazdy (teraz czekam prawie 2 miesiące na egzamin) i wiem, jakim koszmarem jest znalzienie w tamtych okolicah wolnego miejsca parkingowego, a i na samym parkingu jest bardzo ciasno... Niestety, zaczynają wychodzić wieloletnie zaniedbania w infastrukturzeNaszego Miasta... Szkoba że dopiero tera ktoś o jakichkolwiek przebudowach pomyślał, a nie kilka lat temu.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 23 września 2008, o 11:26

Przeglądałem właśnie stronę WPB Zabrze (projektuje przebudowę Żelaznej), żeby sprawdzić nowości i w materiałach znalazłem wizualizację "skrzyżowania ulic Żelaznej i Czerkawskiej":shock: (tu). Chcąc sprawdzić, gdzie jest taka ulica w Kielcach, bo nie wiedziałem, że jest, wszedłem głębiej i jakież moje zdziwienie - to zwyczajny błąd, wizualizacja przedstawia Żelazną i Czarnowską.
Jeżpir

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 23 września 2008, o 13:52

Pamiętam też jak na konsultacjach społecznych projektant usilnie mówił "Hotel Łysogóra". Ale powiedzmy sobie szczerze - nie muszą znać nazw kieleckich ulic czy budynków, aby dobrze projektować. A są podobno jednym z lepszych biur projektowych w Polsce.

Dla nas nazwa ulicy Czarnowskiej jest jakby naturalna ze względu na nazwę osiedla Czarnów. Jednak pamiętajmy, że "Czarnów" to również nazwa własna i poza Kielcami mało kto wie, że coś takiego istnieje i co to właściwie ten Czarnów jest (a tym bardziej ul. Czarnowska). Pamiętam również jak Qubus na swojej wizualizacji był podpisany "Hotel Qubus w Kielcach. Widok od strony ul. Czarnkowskiej" (istnieje miasto Czarnków w Wielkopolsce).
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 23 września 2008, o 14:25

Pisząc mój post miałem na celu zwrócenie uwagi na swoistą ciekawostkę, a nie wyrażanie oburzenia czy udawadnianie niekompetencji biura projektowego. Nie o to chodziło.
Jeżpir

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 23 września 2008, o 14:37

Na wizualkach wyraźnie widać, że od strony ronda Grudzińskiego, ulica Czarnowska będzie jednojezdniowa. Wg mnie to nieporozumienie, wiadomo, że dużo ruchu przejmie ul. 1 Maja, ale Czarnowską będzie krócej i wiele osób będzie jechać nią. PRzypomina mi to sutuację na ul. Warszawskiej, gdy boczne pasma zmienili w parkingi. To jest głupota, niewiele to zmieni, bo korki będą nadal.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 23 września 2008, o 14:39

To co chcą zrobić z ul. Czarnowską to są kpiny. Dwupasmową ulicę chcą zrobić jednopasmową w mieście wielkości Kielc ? Porażka na maksa. Lepiej by było w ogóle nic nie robić...
Every dream has a price

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 23 września 2008, o 14:59

Zgadzam sie z tym dzięki temu korki będą sie już tworzyły koło dworca i przejazd Żelazną też będzie utrudniony.Ale jestem dobrej myśli w końcu to nie ja jestem projektantem :)
pletwa

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 23 września 2008, o 15:09

ul. Czarnowska będzie przejezdna tylko dla komunikacji miejskiej, pojazdów uprzywilejowanych i (chyba) taksówek. Tak więc niech Was głowa nie boli, nie będziecie tamtędy jeździć i korki nie będą się tworzyć.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 23 września 2008, o 16:51

Ale jak wytłumaczysz zatoki parkingowe, które tam będą? Ktoś musi móc wjechać tam, żeby ktoś tam mógł parkować. Porażką jest robienie jednopasmowej jezdni z dwupasmowej. Zwróćcie uwagę, że w obecnej sytuacji również można zrobić parkingi na Czarnowskiej, nie ingerując w obecny jej układ. Na pewno będzie taniej i w razie tworzenia się korków na 1 Maja, możnaby otworzyć Czarnowską spowrotem
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 23 września 2008, o 17:23

MeehoweCK pisze:ul. Czarnowska będzie przejezdna tylko dla komunikacji miejskiej, pojazdów uprzywilejowanych i (chyba) taksówek. Tak więc niech Was głowa nie boli, nie będziecie tamtędy jeździć i korki nie będą się tworzyć.
To jak np ze Ślichowic dostać sie na plac Konstytucji?biorąc pod uwagę że śródmieście będzie zamknięte dla ruchu.
pletwa

ODPOWIEDZ