Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 9 maja 2008, o 20:46

na chwilę przrwę rozważania o Lazach, KM w kijowie itp informacją z wąłsnego podwórka

czy ktoś wie co sie dzieje z wyśwetlaczami w jelaczach ( tych naj,młodszych, z tymi duzymi wyświetlaczami) zamiast wyswietlacza jest włozona tabliczka na dole , na szczęście bez ramki... wyświetlacz pokazuje jedną literkę jakąś zamazaną,.. itp.. już 3 szt takie widziałem na pewno #678

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 10 maja 2008, o 00:20

Ja mam 2 dobre wiadomości :D
:arrow: #330 spowrotem ma działający tylni wyświetlacz
:arrow: ZTM pomyślał o studentach i na czas Juwenaliów linia 101 jest obsługiwana 12-metrowym taborem. Dziś #668. Choć gdyby był jakiś przegubowiec, to też luźno by nie było, ale ważne że wszyscy się zmieścili :)

Obrazek
Niestety zdjęcie niezbyt wyraźne
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 10 maja 2008, o 00:37

pk5 pisze: czy ktoś wie co sie dzieje z wyśwetlaczami w jelaczach ( tych naj,młodszych, z tymi duzymi wyświetlaczami) zamiast wyswietlacza jest włozona tabliczka na dole , na szczęście bez ramki... wyświetlacz pokazuje jedną literkę jakąś zamazaną,.. itp.. już 3 szt takie widziałem na pewno #678
Chodzi o te niebieskie wyswietlacze, tez dzis zwrocilem na to uwage :?

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 10 maja 2008, o 10:01

Przemek pisze:Na LAZie 004 numer taborowy został przeklejony w prawy górny róg. Na 002 nadal jest na reklamie, nie wiem jak z pozostałymi lazami.
#001 również ma przeklejony biały numer na szybę. Wolałbym żółty skoro teraz żółto czerwony obowiązuje.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 10 maja 2008, o 10:20

Daniel pisze: #001 również ma przeklejony biały numer na szybę. Wolałbym żółty skoro teraz żółto czerwony obowiązuje.
Nie koniecznie, przeciez numer taborowy nie musi byc w barwach autobusu.
Czy w Krakowie numery sa niebieskie? W wawce sa czarne.
Mnie sie podobaja biale.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 maja 2008, o 10:46

ice pisze:Czy w Krakowie numery sa niebieskie? W wawce sa czarne.
W Waw na czarnym tle jezdza zolte, a na zoltym czarne.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 10 maja 2008, o 14:46

ice pisze:
Daniel pisze: #001 również ma przeklejony biały numer na szybę. Wolałbym żółty skoro teraz żółto czerwony obowiązuje.
Nie koniecznie, przeciez numer taborowy nie musi byc w barwach autobusu.
Miałem na myśli ogólnie kolory naszej komunikacji a nie dopuszczone przez ZTM kolory cyfr taborowych.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 10 maja 2008, o 16:08

pk5 pisze: czy ktoś wie co sie dzieje z wyśwetlaczami w jelaczach ( tych naj,młodszych, z tymi duzymi wyświetlaczami) zamiast wyswietlacza jest włozona tabliczka na dole , na szczęście bez ramki... wyświetlacz pokazuje jedną literkę jakąś zamazaną,.. itp.. już 3 szt takie widziałem na pewno #678
Dzis widzialem #678, wyswlietlacz dziala, z tym ze cyferki numeru lini, w tym przypadku 10, sie ze soba zlewają, dlatego jezdzi z tabliczka :?

Marcin_3558
Posty: 110
Rejestracja: 10 maja 2008, o 19:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Marcin_3558 » 11 maja 2008, o 15:38

Patol pisze:
Co do LAZów jeszcze dodam, że w ostatnim numerze magazynu "Transport Polski" Jest artykuł o wejściu LAZa na polski rynek. Według zamieszczonych tam informacji wynika, że obecnie są prowadzone rozmowy w sprawie sprzedazy 15 przegubowych, 18 - metrowych LAZów do Bydgoszczy (może Forbus? oni tez lubią wschodnich producentów) i 17 kolejnych autobusów 12- metrowyh do Kielc.
Witam jestem z Bydgoszczy . Chciałbym sie dowiedzieć który z bydgoskich przewożników zamierza kupić CityLAZy 20 . Mam pytanie czy ktoś ma cały artykuł o wejściu LAZa do Polski z magazynu " Transport Polski " ?

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 11 maja 2008, o 16:24

Dzisiaj jechałem #004, odniosłem wrażenie, że jest zdecydowanie ciszej niż w #001. Mam pytanie, czy solarisy mają blokade przeciwko jeździe z otwartymi drzwiami? Wydaje mi się, że tak. Niestety LAZy nie mają czegoś takiego dzięki czemu kierowcy praktycznie na każdym przystanku otwierają drzwi jeszcze w jeździe.. Warto by przekazać uwage do LAZa żeby to zostało wyeliminowane..

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 11 maja 2008, o 16:53

Solarisy, MANy i Neoplany mają tą blokadę, a LAZ jest jej pozbawiony, aby był jak najtańszy
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 11 maja 2008, o 16:55

mlodass pisze: Mam pytanie, czy solarisy mają blokade przeciwko jeździe z otwartymi drzwiami? Wydaje mi się, że tak. Niestety LAZy nie mają czegoś takiego dzięki czemu kierowcy praktycznie na każdym przystanku otwierają drzwi jeszcze w jeździe.. Warto by przekazać uwage do LAZa żeby to zostało wyeliminowane..
Tak solarisy, neoplany many mają hamulec przystankowy, LAZy też posiadają taki hamulec za odpowiednia dopłatą, a że wybrali najtańszą wersje to w naszych nie ma.
Marcin_3558 pisze: Witam jestem z Bydgoszczy . Chciałbym sie dowiedzieć który z bydgoskich przewożników zamierza kupić CityLAZy 20 . Mam pytanie czy ktoś ma cały artykuł o wejściu LAZa do Polski z magazynu " Transport Polski " ?
Bardzo prosze :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 11 maja 2008, o 21:52

Gdyby nie ostatnie zdanie pomyślałbym, że jest to tekst sponsorowany przez LAZa, a poza pierwszym i ostatnim zdaniem to po prostu oferta firmy żywcem przepisana ze strony producent i na dobra sprawę nie dostosowana do polskich realiów.
:arrow: Wiadomo, że w EU nie można rejestrować nowych pojazdów nie spełniających nomy Euro 4 :!:
:arrow: Z tekstu wynika, że funkcja przyklęku jest standardowym wyposażeniem miejskich LAZów, rzeczywistość pokazuje, że nic bardziej mylnego (pomimo, że jest to standardowym wyposażeniem pojazdów innych producentów).

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 12 maja 2008, o 14:10

Dziś, godzina 14.30, taki oto widok nad środkowymi drzwiami w #588:
Obrazek
Sorry, takiego mamy prezydenta...

AIR
Posty: 34
Rejestracja: 25 czerwca 2006, o 10:16

Post autor: AIR » 12 maja 2008, o 14:33

hmm...całkiem inaczej sobie wyobrażałem ten mechanizm pod tą przykrywką:)

ODPOWIEDZ