SM Domator - Kaznowskiego

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 25 kwietnia 2008, o 17:57

nawet u mnie na czarnowie w nocy słychac pociagi (a mieszkam blisko rejonowego przedsiębiorstrwa zieleni miejskiej przy ul lecha) aczkolwiek wogóle mi to nie przeszkadza. a działke na ślichowicach uważam za całkiem ok.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 25 kwietnia 2008, o 22:04

Autor pisze:Nie wiem czy chcialbym mieszkac 100m od trasy kolejowej, ktora dosc mocno slychac u mnie, a mieszkam z 800m dalej.
Moze postawia jakies zielone ekrany akustyczne.
Wydaje mi sie jednak, ze jak ktos dostaje mieszkanie, do chyba halas schodzi na drugi plan.
Co maja dopiero powiedziec Ci mieszkancy:
http://www.maxior.pl/film/100328/Samoloty_nad_miastem

BTW niezly czad :D

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 26 kwietnia 2008, o 10:43

a kto powiedział ze tam będą rozdawać mieszkania :D

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 26 kwietnia 2008, o 12:23

Dobra lokalizacja to:
- rezydencja Kopernik 8)
- osiedle Panorama Kolportera
- ul. Klonowa

Przy torach na Ślichowicach nie zapłaciłbym więcej niż 1 tyś zł/m2
Every dream has a price

agcho
Posty: 33
Rejestracja: 6 marca 2007, o 10:55
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: agcho » 27 kwietnia 2008, o 10:37

Znam w Kielcach dużo gorsze miejsca, przynajmniej jeśli chodzi o uciążliwość hałasu, a jednak ludzie zapłacili dużo więcej. Ale z racją jest, jak z ... każdy ma swoją. Kochani nie rozgadujmy się za bardzo, bo jest to bezcelowe, a poza tym to chyba dyskusja nie dotycząca tematu.
AGCHO

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 27 kwietnia 2008, o 12:45

Jak dla lokalizacje które podałeś nie są niczym specjalnym.A za mieszkania przy Triasowej i Jurajskiej trzeba płacić 5000 i więcej za metr.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 8 maja 2008, o 20:05

Nie mam czasu śledzić forum na bieżąco ale znalazłem chwilkę czasu to się rozpiszę...
Morell pisze:(...)Co do moich wypowiedzi to proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem jak największej ilości teksu. Napisałem wyraźnie że JEŚLI działka została sprzedana poniżej swojej wartości to jest to według MNIE nieuczciwe i nadal to podtrzymuje. Pamiętajmy o tym że miasto sprzedając działkę sprzedaje NASZĄ wspólną własność a dzięki wpływom do budżetu realizuje inwestycje dla wszystkich obywateli. W jak najlepiej pojętym interesie nas wszystkich leży więc to aby taka działka była sprzedana przez miasto za jak największe możliwe o uzyskania pieniądze bez oglądania się na interes spółdzielni .Według MNIE powinien odbyć się przetarg w którym to spółdzielnia miałaby ewentualnie prawo pierwokupu tego gruntu .
Ciekawi mnie czy jesteś za tym aby miasto np. sprzedawało takie tereny po 1zł ??
Nie będę też przepraszał bo uważam że nie mam za co forum jest miejscem wymiany myśli a to że moje są inne od twoich hmm no cóż tak bywa:)
Ty też poczytaj ze zrozumieniem. Padło oskarżenie (na zasadzie plotki) w stylu brukowców. I to mnie drażni. Można je porównać do wypowiedzi A. Leppera który "pytał" z mównicy sejmowej czy to prawda, że niektórzy politycy "współpracują" z przestępcami, za co już został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

Co do sprzedaży terenów pod budowę mieszkań spółdzielniom to weź pod uwagę to, że spółdzielnie nie mogą zarabiać na budowie czyli teoretycznie sprzedają mieszkania po cenie budowy. Biorąc pod uwagę różnicę podaną w artykule (5,5k - 3,8k = 1,7k) czyli ok 1,7k na metrze wychodzi różnica w cenie jednego mieszkania ok 85 tys złotych. Jeśli weźmiesz jeszcze pod uwagę ogólny koszt mieszkania 50 m2 czyli:
w spółdzielni: 3,8k x 50m = 190.000 zł
u developera: 5,5k x 50m = 275.000 zł
to zastanów się jaką trzeba mieć zdolność kredytową aby uzykać taki kredyt. Na mieszkanie ze spółdzielni było by mnie stać ale u developera już nie. Takich jak ja przeciętnie zarabiających jest sporo i nie proszę się o to żeby miasto dawało mi mieszkanie bo MNIE się należy tylko chce je kupić i sobie sam spłacę. Jeśli miasto zapewnia takim jak ja pewną pomoc (miej w pamięci tańszą działkę czyli tańszy m2 mieszkania) w postaci tańszych mieszkań to taką pomoc przyjmę. I uważam że zysk z takiego rodzaju posunięcia jest lepszy niż sprzedaż działki ((4074 m2 + 147 m2) x 200 zł = 4221 m2 x 200 zł) 844.200 zł drożej developerowi bo ten zysk zostałby skonsumowany zapewne na pomoc społeczna dla takich którzy uważają że MNIE się należy od Państwa (Miasta) wszystko i mieszkanie tez mi trzeba wybudować!
Dodatkowo ja płace podatki które wpływają do kasy miasta natomiast ci którzy przedstawiają roszczeniową postawę wobec Państwa czyli pobierający zasiłki, dostający mieszkania socjalne i posiadający inne przywileje konsumują te podatki bo nie chce im się pracować bo jak uzyskają jakiś dochód (ujawniony) to stracą jakieś przywileje (zasiłki, ekwiwalenty, talony obiadowe, mieszkania socjalne)...
Mikołaj pisze:Do Sueno!
Morell już to wyjaśnił, ja tylko dodam, że nie mam nic do sprzedaży działki bez przetargu dla spółdzielni. Ale niech cena będzie rynkowa! (Morell wyjasnił z jakich względów). A Ty bez urazy chyba musisz mieć związek z tą transakcją, bo reagujesz bardzo nerwowo i pewnie dlatego zupełnie nie rozumiesz o co nam chodzi.
Odpowiedziałem Mikołajowi to sobie poczytaj. I z samą transakcją nie miałem nic wspólnego (nie pracuję ani w spółdzielni ani w Urzędzie Miasta. Radnym też nie jestem...). Szlag mnie trafia jak widzę jak ktoś pisze w stylu brukowców nie sprawdzając wcześniej informacji i szukając taniej sensacji.

W sumie to jakby pomyśleć to mam coś wspólnego z samą transakcją (tak jak i spora część piszących na tym forum). Jestem przecież członkiem spółdzielni Domator więc jestem współodpowiedzialny za jej majątek i poczynania... 2 lata temu kupiłem mieszkanie na Tektonicznej za ok 2,2k za metr. Po tyle wtedy sprzedawali nowe mieszkania. Teraz nie wiem czy byłoby mnie stać na zakup mieszkania przy tych cenach chociaż pewnie z pomocą rodziców jakoś bym dał radę bo mieszkać gdzieś trzeba...
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

agcho
Posty: 33
Rejestracja: 6 marca 2007, o 10:55
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: agcho » 28 maja 2008, o 11:38

do eskack:
wielka prośba o aktualne zdjęcia :)

pozdrawiam
AGCHO

agcho
Posty: 33
Rejestracja: 6 marca 2007, o 10:55
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: agcho » 28 maja 2008, o 11:39

aha, a co z tymi kosztami w projbudzie odnośnie adaptacji poddasza?? wie ktoś może?
AGCHO

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 29 maja 2008, o 18:14

Obrazek

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 29 maja 2008, o 19:51

Wiedziałem że przeprowadziłem się na wieś, znaczy z miasta (KSM) na wieś (Ślichowice) a teraz mam dowód :P
Obrazek
2 krówki pasące się między Raciborskiego a Szajnowicza-Iwanowa niedaleko nowo stawianych bloków :D
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 29 maja 2008, o 22:03

sueno pisze:2 krówki pasące się między Raciborskiego a Szajnowicza-Iwanowa niedaleko nowo stawianych bloków :D
Jeszcze głupie 12 lat temu widziałem krowę wypasaną na trawniku pomiędzy Słonecznym Wzgórzem a Górnym Szydłówkiem...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 31 maja 2008, o 09:53

Pamiętam ją, pasła się w miejscu obecnie budowanych bloków 8)
*To było aż 12 lat temu? :| Jak ten czas leci...

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 31 maja 2008, o 14:39

Grzegorz pisze:Pamiętam ją, pasła się w miejscu obecnie budowanych bloków 8)
*To było aż 12 lat temu? :| Jak ten czas leci...
Może pasała się tam jeszcze później, nie wiem, nie śledziłem dokładnie jej losów :)

eskack
Posty: 5
Rejestracja: 25 marca 2008, o 11:42

Post autor: eskack » 31 maja 2008, o 16:25

do eskack:
wielka prośba o aktualne zdjęcia
nie robiłem zdjęc w kwietniu bo jak czytałem wątek to wydawało mi sie to bezcelowe (jakoś inni szukali sensacji zamiast rozmawiać w temacie). Widziałem, że nawet próbowałaś uciąc dyskusję rodem z Faktu. Dopiero po odpowiedzi jakże słusznej Sueno jakoś wszystko wróciło do normy. Spróbuję nadrobić zaległości fotograficzne w dniu jutrzejszym i zaktualizować dokumentacje na forum.
Pozdrawiam.
z innych nieruchomości posiadam też samochód ale to inwestycja z rynku wtórnego

ODPOWIEDZ