SM Domator - Kaznowskiego

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 28 marca 2008, o 09:14

Do Sueno - dumping może być stosowany nie tylko w exporcie ale także w handlu detalicznym dowolnym produktem.Cena dumpingowa to cena poniżej której towar został kupiony lub wyprodukowany.W teorii można by się uprzec ze jakaś firma budowlana stosuje dumping ale raczej cięzko byłoby mi to sobie wyobrazić.

Co do ceny działki jeśli została sprzedana poniżej wartości rynkowej to odpowiedzialni za to urzędnicy powinni juz teraz czekać w areszcie do sprawy, a różnica w cenie powinna zostać pokryta z ich prywatnego majatku.

Argument "Ale przynajmniej działka została wykorzystana na budownictwo mieszkaniowe w "normalnej cenie". " jest bzdurą na kaczych łapach.

Mikołaj
Posty: 71
Rejestracja: 4 lutego 2008, o 15:05

Post autor: Mikołaj » 28 marca 2008, o 15:25

Dzięki Morell, bo bałem się, że może jestem w błędzie i na te "mądrości" Suena będę musiał szukać własnej interpretacji. Gdy działkę sprzedaje właściciel prywatny może to zrobić za taką cenę, jaką uzna za stosowną. Miasto sprzedaje dobro nas wszystkich i zobowiązane jest do sprzedaży najbardziej korzystnej czyli w tym przypadku osiągnięcia jak najwyższej ceny. I tyle w tym temacie. A co do dampingu (słowo to można pisać w tej formie), to gdyby spółdzielnia kupiła tą działkę za normalną cenę to mieszkania sprzedawała by też drożej.

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 7 kwietnia 2008, o 18:48

Dwa żurawie stoją na budowie :D
Every dream has a price

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 7 kwietnia 2008, o 22:14

do Mikołaja i Morela... Zanim Panowie zaczną oskarżać wszystkich na prawo i lewo może by tak pogooglali sobie w necie... To naprawdę nie boli a takie "rewelacje" rodem z Fucktu czy innego Super Expresu niech sobie w buty schowają i niech piszą o tym w swoich blogach a nie na poważnym forum:
Ciekawy jestem tylko czy Panowie będą mieli na tyle odwagi żeby przeprosić za swoje pomówienia...
Uchwały Rady Miejskiej

Nr XI/212/2007 w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w Kielcach przy zbiegu ulicy Tektonicznej i ulicy Kaznowskiego.
Zbigniew Brelski, opublikowano dnia: 2007-07-11 13:20

Uchwała Nr XI/212/2007

Rady Miejskiej w Kielcach

z dnia 5 lipca 2007 roku

w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w Kielcach przy zbiegu ulicy Tektonicznej i ulicy Kaznowskiego.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. a ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591, z 2002r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271 i Nr 214, poz. 1806, z 2003r. Nr 80, poz. 717, Nr 162, poz. 1568 oraz z 2004r. Nr 102, poz. 1055 i Nr 116, poz. 1203, Nr 167, poz. 1759 i z 2005r. Nr 172, poz. 1441 i Nr 175, poz. 1457 oraz z 2006r. Nr 17, poz. 128 i Nr 181, poz. 1337)oraz art. 37 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U z 2004 r Nr 261, poz. 2603 i Nr 281, poz. 2782 oraz z 2005 r Nr 130, poz. 1087, Nr 169, poz. 1420 i Nr 175 poz. 1459 z 2006 r Nr 104, poz. 708, Nr 220, poz. 1601 i 1600), Rada Miejska uchwala, co następuje:

§ 1
Wyraża się zgodę na sprzedaż w drodze bezprzetargowej na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej „Domator” w Kielcach, nieruchomości stanowiącej własność Gminy Kielce, położonej w Kielcach przy zbiegu ulicy Tektonicznej i ulicy Kaznowskiego, oznaczonej jako działki nr nr 310 o pow. 4074 m2, 420/11 o pow. 147 m2, (obr. 0008), objętej księgą wieczystą KW Nr 88295, z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe.

§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta.

§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Miejskiej

Krzysztof Słoń
źródło: http://www.bip.kielce.pl/cliparts/uchwa ... nr0212.rtf
mapka (załącznik do uchwały): http://www.bip.kielce.pl/cliparts/uchwa ... 12_zal.jpg
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Mikołaj
Posty: 71
Rejestracja: 4 lutego 2008, o 15:05

Post autor: Mikołaj » 8 kwietnia 2008, o 07:31

Potwierdza się moja wiadomość, że działka została sprzedana bez przetargu. Ale chyba zapomniałeś Sueno podać cenę, bo nie mogę się jej dopatrzeć. Z moich informacji jest to ok. 200 zł za metr kwadratowy. I nie rozumiem tego wątku o oskarżeniach i pomówieniach.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 8 kwietnia 2008, o 09:35

Skoro nie rozumiesz swoich oskarżeń i pomówień w zestawieniu z ze swoimi rewelacjami nt. zaniżania ceny, sprzedaży bez przetargu i osadzania urzędników to może sobie sprawdzisz podstawę prawną na jakiej działka ta została sprzedana bez przetargu?

zgodnie z art. 37 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U z 2004 r Nr 261, poz. 2603 i Nr 281, poz. 2782 oraz z 2005 r Nr 130, poz. 1087, Nr 169, poz. 1420 i Nr 175 poz. 1459 z 2006 r Nr 104, poz. 708, Nr 220, poz. 1601 i 1600)
Wojewoda - w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, a odpowiednia rada lub sejmik - w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność jednostki samorządu terytorialnego, odpowiednio w drodze zarządzenia lub uchwały, mogą zwolnić z obowiązku zbycia w drodze przetargu nieruchomości przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe lub na realizację urządzeń infrastruktury technicznej albo innych celów publicznych, jeżeli cele te będą realizowane przez podmioty, dla których są to cele statutowe i których dochody przeznacza się w całości na działalność statutową. Przepis ten stosuje się również, gdy sprzedaż nieruchomości następuje na rzecz osoby, która dzierżawi nieruchomość na podstawie umowy zawartej co najmniej na 10 lat, jeżeli nieruchomość ta została zabudowana na podstawie zezwolenia na budowę. Przepisu tego nie stosuje się, w przypadku gdy o nabycie nieruchomości ubiega się więcej niż jeden podmiot spełniający powyższe warunki.
Spółdzielnia Mieszkaniowa jest takim podmiotem. Ale oczywiście łatwo jest rzucać oskarżenia. Trudniej za nie przepraszać i czytać ze zrozumieniem...
Napisz jeszcze proszę że to był skrót myślowy...
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 8 kwietnia 2008, o 12:19

Widzę ze dyskusja rozgorzała na dobre :)
Sueno jest takie stare powiedzenie brzmi ono mniej więcej tak
„Błogosławieni ci którzy nie mając nic do powiedzenia nie ubierają tego w słowa” myślę ze powinieneś je sobie przemyśleć :)
Co do moich wypowiedzi to proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem jak największej ilości teksu. Napisałem wyraźnie że JEŚLI działka została sprzedana poniżej swojej wartości to jest to według MNIE nieuczciwe i nadal to podtrzymuje. Pamiętajmy o tym że miasto sprzedając działkę sprzedaje NASZĄ wspólną własność a dzięki wpływom do budżetu realizuje inwestycje dla wszystkich obywateli. W jak najlepiej pojętym interesie nas wszystkich leży więc to aby taka działka była sprzedana przez miasto za jak największe możliwe o uzyskania pieniądze bez oglądania się na interes spółdzielni .Według MNIE powinien odbyć się przetarg w którym to spółdzielnia miałaby ewentualnie prawo pierwokupu tego gruntu .
Ciekawi mnie czy jesteś za tym aby miasto np. sprzedawało takie tereny po 1zł ??


Nie będę też przepraszał bo uważam że nie mam za co forum jest miejscem wymiany myśli a to że moje są inne od twoich hmm no cóż tak bywa:)

Mikołaj
Posty: 71
Rejestracja: 4 lutego 2008, o 15:05

Post autor: Mikołaj » 8 kwietnia 2008, o 13:16

Do Sueno!
Morell już to wyjaśnił, ja tylko dodam, że nie mam nic do sprzedaży działki bez przetargu dla spółdzielni. Ale niech cena będzie rynkowa! (Morell wyjasnił z jakich względów). A Ty bez urazy chyba musisz mieć związek z tą transakcją, bo reagujesz bardzo nerwowo i pewnie dlatego zupełnie nie rozumiesz o co nam chodzi.

eskack
Posty: 5
Rejestracja: 25 marca 2008, o 11:42

Post autor: eskack » 13 kwietnia 2008, o 19:00

Mam pytanko do zaiteresownych osób. Czy dokonywaliście zmian bądź rezygnacji zgodnie z pismem do załącznika nr 2? Czy korzystaliście z usług biura projektowego "projbud", tym samym jakie są terminy dokonania porawek do projektu i koszty takich zmian?
Pozdrowionka.
z innych nieruchomości posiadam też samochód ale to inwestycja z rynku wtórnego

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 22 kwietnia 2008, o 18:13

Obrazek
Nie sprzedadzą Domatorowi działki bez przetargu?

Spór o działkę na Ślichowicach. Prawie czterohektarową nieruchomość chce kupić od miasta bez przetargu spółdzielnia Domator. Do tej pory takie transakcje radni akceptowali bez problemu, teraz mają wątpliwości.

Chodzi o atrakcyjną nieruchomość u zbiegu ulic Triasowej i Massalskiego -za pętlą autobusową w okolicach torów kolejowych.

Spółdzielnia chce tam wybudować blok z 48 mieszkaniami. Oferuje miastu 240-250 zł za metr kwadratowy. - Mamy już kilkaset podań od osób, które chciałyby kupić mieszkania - mówi Marek Bobiński, prezes spółdzielni Domator.

Tłumaczy, że zainteresowanie jest dość duże, bo mieszkania budowane przez jego spółdzielnię są tańsze niż te, które sprzedają deweloperzy.

W oddawanych obecnie na Ślichowicach blokach Domatora cena wynosi średnio około 3,8 tys. za metr kwadratowy. W przypadku lokali deweloperskich kształtuje się ona w granicach od 4,2 do nawet 5,5 tys. za metr kwadratowy.

To już trzecia prośba spółdzielni o przekazanie działki bez przetargu. Na dwóch pierwszych wybudowano bloki. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem i radni zgodzili się na propozycję Domatora, to - jak zapowiada prezes Bobiński - budowa bloku mogłaby rozpocząć się pod koniec sierpnia, a lokatorzy otrzymaliby klucze rok później.

Radni mają jednak wątpliwości. - Wszystko jest zgodne z prawem, bo możemy przekazać spółdzielni nieruchomość w trybie bezprzetargowym. Jednak w tym przypadku powinniśmy się zastanowić, czy nie sprzedać jej na zasadach rynkowych w przetargu - mówi Jarosław Karyś, radny PiS-u, przewodniczący komisji gospodarki przestrzennej.

Uzasadnia, że działka jest bardzo atrakcyjna. - A zarząd spółdzielni działa przecież jak deweloper - zauważa radny.

Krzysztof Wojsa, doradca rynku nieruchomości z biura Eurolokum, uważa, że wątpliwości radnych są uzasadnione.

- Trzeba pamiętać, że spółdzielnie mieszkaniowe są podmiotami prywatnymi. Co prawda nie zarabiają, ale z tego, co się orientuję, sprzedają mieszkania za podobną cenę jak inni deweloperzy. Zresztą trudno powiedzieć, jaka tak naprawdę będzie cena za metr kwadratowy w mieszkaniach Domatora. To wiadomo dopiero po zakończeniu budowy.

Jego zdaniem trudno określić, jaką cenę na przetargu osiągnęłaby czterohektarowa działka u zbiegu ulic Triasowej i Massalskiego.

- Cena miejsca zależy głównie od tego, ile mieszkań można wybudować na danym terenie - twierdzi.

Prezes Bobiński chce jutro spotkać się z radnymi i zaproponować, by razem obejrzeli działkę.

- Spółdzielnia w całości sfinansowała budowę infrastruktury, to też trzeba brać pod uwagę. Jeśli rzeczywiście radni zdecydują, żeby sprzedać działkę w przetargu, i wygra jakiś deweloper, będziemy chcieli, żeby partycypował w kosztach powstawania sieci - mówi Bobiński.

Co miasto już sprzedało bez przetargu Domatorowi

W ciągu ostatnich lat spółdzielnia Domator kupiła bez przetargu dwie działki będące własnością miasta - przy ul. Fałdowej 4, gdzie inwestycja jest już zakończona. Powstał tam blok z 40 mieszkaniami. Natomiast na należącej kiedyś do miasta nieruchomości u zbiegu ulic Kaznowskiego i Raciborskiego stanie budynek, w którym będzie 55 mieszkań.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5142137.html

P.S.

Najlepiej tu ten artykuł pasuje bo zaczeła się ta dyskusja chyba u nas na Forum :wink:

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 24 kwietnia 2008, o 12:28

Rece precz od tej działki :) niech Domator dostanie prawo pierwokupu.

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 24 kwietnia 2008, o 15:53

Według mnie lokalizacja działki jest beznadziejna - tuż obok torów...
Every dream has a price

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 25 kwietnia 2008, o 12:39

lokalizacja działki jest akurat bardzo dobra jak nie najlepsza na Slichowicach.Tuż obok jest szkoła ,pętla autobusowa ,basen, kilometr w prostej lini hipermarket , z okien widac bedzie centrum sportowe :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 kwietnia 2008, o 14:58

Nie wiem czy chcialbym mieszkac 100m od trasy kolejowej, ktora dosc mocno slychac u mnie, a mieszkam z 800m dalej.

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 25 kwietnia 2008, o 16:23

mieszkam na triasowej i nie słychać żadnych pociągów ani w dzień ani w nocy :D

ODPOWIEDZ