ŚSM - ul.Orkana 46

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

ŚSM - ul.Orkana 46

Post autor: hey » 13 marca 2007, o 16:30

W artykule z Echa o planach spółdzielni mieszkaniowych jest informacja,że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa bloku przy ulicy Orkana na wyskości Jeleniowskiej.Z tego co pamiętam to chyba nawet już na wiosnę.Więcej nie pamiętam.Wybaczcie.

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=811

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 marca 2007, o 18:59

Obrazek

Spółdzielnie też budują
13-03-2007

Trwają też prace nad uzyskaniem pozwoleń na rozpoczęcie realizacji budowy kolejnego bloku przy rogu ulicy Orkana i Jeleniowskiej w Kielcach.

- Chcemy tam zbudować blok bardzo podobny do tego, który powstaje przy ulicy Warszawskiej. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku tygodni rozwiąże się sprawa z planem miejscowym dla tej ulicy, tak abyśmy mogli ruszyć z budową jeszcze w tym roku - powiedział nam Mirosław Kędzia, prezes Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Kielcach.

Elżbieta Zemsta, zemsta@echodnia.eu

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/70313002

turia
Posty: 82
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, o 18:33

Post autor: turia » 15 maja 2007, o 09:29

a tu w spółdzielni nic nie chcą powiedzic, nawet się wypieraja budowy tego budynku, no ale może ktos ma lepsze dojścia hihi

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 18 maja 2007, o 21:04

złozyli wniosek o wydanie warunków zabudowy, projekt (koncepcja) - NEOINWEST, straszna kaszana (ale może to tylko tak do WZ)

Gabriela
Posty: 20
Rejestracja: 24 września 2006, o 21:15

Post autor: Gabriela » 23 maja 2007, o 21:13

jestem bardzo zainteresowana tym projektem. Z artykułu wynika że ma to być budynek podobny do tego na Warszawskiej / Turystycznej i tamte projekty mieszkan są naprawdę super. Skąd wiecie że ten planowany na Orkana \ Jeleniowskiej to kicha?
zainteresowana

turia
Posty: 82
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, o 18:33

Post autor: turia » 24 maja 2007, o 07:58

ja tez jestem zainteresowana, bo mieszkam w tych okolicach i tu równiez chciałabym nabyć wieksze mieszkanko
a w którym to ma byc miejscu dokładnie, bo mi przychdzą na myśl dwa miejsca: parking koło bloków na Orkana a domkami na Jeleniowskiej, bo on nalezy do ŚSM, albo wolny plac przed prywatnym 3 piętrowym domem ( koniec Orkana i Jeleniowskiej i chyba Klonowej), tylko to chyba teren kogoś prywatnego , a nie ŚSM
Jest ktoś zorientowany i uściśli moje wątpliwości?

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 24 maja 2007, o 10:13

Gabriela:
nie wiem jakie będą mieszkania, widziałem koncepcję elewacji ... i nie podobała mi się ... ale to już sprawa mojego spaczonego gustu

turia:
na parkingu

Gabriela
Posty: 20
Rejestracja: 24 września 2006, o 21:15

Post autor: Gabriela » 24 maja 2007, o 20:16

Charon, nie masz spaczonego gustu. Rzeczywiście w Kielcach trudno znaleźć ciekawy architektonicznie budynek. Czekam na odpowiednie mieszkanie od kilku lat niemal z "gotówką w ręce" tracąc finansowo z roku na rok. W tym przypadku pasuje mi i miejsce i cena i projekt 3 pokojowego mieszkania (jeśli będa takie jak te w bloku Warszawska / Turystyczna), więc na elewację przymykam już oko. TYLKO KIEDY RUSZĄ ZAPISY??? :-)
zainteresowana

turia
Posty: 82
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, o 18:33

Post autor: turia » 25 maja 2007, o 06:58

dzieki Charon za info :)
szkoda że na parkingu, bo tam ciasnawo będzię, zalezy jeszcze od projektu, którego ja nie widziałam. A właśnie widzieliście projekt, ile pięter bedzie miał budynek, jakie metraże mieszkań?

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 25 maja 2007, o 13:42

W tamtej okolicy powstanie kilka obiektów (wiem przynajmniej o trzech). Pewnie będzie więcej bo na ten teren jest opracowywany plan miejscowy, więc jeśli zostanie uchwalony to ruszą budowy na wszystkich działkach po tej stronie Klonowej. Co do projektu - to najprawdopodobniej go jeszcze nie ma (koncepcja do warunków zabudowy to zaledwie szkic - początek drogi, przymiarka do inwestycji), tak więc nie ma co mówić ani o jakości projektu a tym bardziej o metrażach czy cenach.

Gabriela
Posty: 20
Rejestracja: 24 września 2006, o 21:15

Post autor: Gabriela » 18 lipca 2007, o 18:27

W Echu dnia z 11 lipca był podobno artykuł m.in na temat nieruchomości Orkana /Jeleniowska. Czy ktoś wie coś na ten temat?
zainteresowana

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 23 września 2007, o 15:32

Do głównych kierunków działania, jakie ŚSM wytyczyła na 2007 rok, należą:

-w zakresie gospodarki zasobami mieszkaniowymi -pełna realizacja zadań remontowych określonych w planie remontów na 2007 rok;
-w zakresie inwestycji -podjęcie działań zmierzających do realizacji budynku mieszkalnego w rejonie ulicy Jeleniowskiej oraz zespołu garaży przy ul. Klonowej
:arrow: http://www.ssmkielce.pl/rys_historyczny.php

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 4 listopada 2007, o 20:46

Kolejna inwestycja Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej


Kolejna inwestycja Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Blok z 35 mieszkaniami stanie u zbiegu ulic Jeleniowskiej i Tatrzańskiej obok kieleckiego zalewu.


- Budynek będzie miał cztery kondygnacje oraz parking podziemny. Zaplanowano 35 mieszkań, tym razem nie będzie pomieszczeń handlowych. Architektonicznie budynek będzie podobny do tego przy ulicy Warszawskiej, w kształcie litery "L". Zamknie róg ulic Jeleniowskiej i Tatrzańskiej - informuje Mirosław Kędzia, prezes Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dodaje, że gotowa jest już decyzja o warunkach zabudowy.

W miejscu, na którym stanąć ma budynek, jest na razie parking. - Prywatna osoba wydzierżawiła ten teren, ale nie będzie problemów z rozwiązaniem umowy - zapewnia prezes Kędzia.

Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztował metr kwadratowy mieszkania. Spółdzielnia poda cenę po rozstrzygnięciu przetargu na projekt techniczny. Pierwszeństwo przy kupnie mieszkań będą mieli członkowie Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i ich rodziny. Jeśli wśród nich nie będzie zainteresowania, zostaną sprzedane na wolnym rynku.

Inna inwestycja ŚSM jest praktycznie gotowa. Po niewiele ponad roku budowy przy bloku na rogu ulic Warszawskiej i Turystycznej trwają już tylko prace kosmetyczne. Klucze do mieszkań lokatorzy odbiorą przed świętami Bożego Narodzenia. Będzie w nim 40 mieszkań o powierzchni 30-70 m kw.

- Zdecydowaliśmy się na kolejną inwestycję, bo jest dobra koniunktura. Mieszkania sprzedawane przez spółdzielnię są tańsze niż te od deweloperów - podkreśla prezes ŚSM.

Dlatego spółdzielnia myśli już o następnych inwestycjach. - Mamy tereny, które mogą zostać przeznaczone pod budowę mieszkań. Jeśli zdecydujemy się na kolejne inwestycje, to zmienimy warunki. Będziemy sprzedawać mieszkania na zasadach deweloperskich - zapowiada Kędzia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Gabriela
Posty: 20
Rejestracja: 24 września 2006, o 21:15

Post autor: Gabriela » 28 listopada 2007, o 22:40

Od ponad pół roku kilka razy w miesiącu pytam w Spółdzielni Mieszkaniowej o tę inwestycję. zawsze dostaję tę samą odpowiedź: nikt nic nie wie na temat inwestycji Orkana / Jeleniowska. owszem, jakieś tam przymiarki może kiedyś będą ale w chwili obecnej nie mają nawet WZ! Może wiosną albo za rok coś się w tym temacie ruszy. No to po co takie zapewnienia ze strony kierownictwa spółdzielni? Przecież zamiast pokazać się przez to z jak najlepszej strony, spółdzielnia pokazuje że panuje tam totalne dziadostwo. Bo o profesjonalizmie nie ma nawet co wspominać.
zainteresowana

Gabriela
Posty: 20
Rejestracja: 24 września 2006, o 21:15

Post autor: Gabriela » 12 lutego 2008, o 09:53

Hej,
czy macie może jakieś nowe informacje na temat tej inwestycji? Czy spółdzielnię zastanie rozk 2030 i nadal będzie robiłą sobie marketing planami budowy nowego bloku ? :-)
zainteresowana

ODPOWIEDZ