Echo Investment - Pasaż Świętokrzyski

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 30 stycznia 2008, o 16:33

Na miejscu Morella też bym się wkurzył. W końcu nie codziennie kupuje się mieszkanie. Jest to zazwyczaj głebko przemyślana decyzja związana z wydaniem dużych pieniędzy.
W związku z wyborem lokalizacji bierze się pod uwagę wiele aspektów.
np. właśnie widok z okna, park, plac zabaw itd.
Jeżeli w planie był park to powinien tam powstać, i tyle.

Co do Pasażu, to od zawsze było wiadomo, że na tej działce ma powstać hipermarket. Więc protestom się dziwię.

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 30 stycznia 2008, o 18:41

krótkie podsumowanie:

wyspiska są potrzebne ale nie blisko mnie
cmentarze są niezbędne, byle z daleka
itd.

Zamiast odpowiedzialności zbiorowej wystarczyłby faktycznie funkcjonujący komisariat i egzekwowanie już istniejącego prawa zamiast mnożenie bytów ponad miarę - jak ktoś nie potrafi się zachować i uważa że jeżeli ma wolne i może zaszaleć to cały świat powinien z radością dołączyć to są na takich delikwentów odpowiednie paragrafy.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 stycznia 2008, o 22:00

Sz.J. pisze:Jeżeli w planie był park to powinien tam powstać, i tyle.
Park byl tylko i wylacznie w planach spoldzielni, ktora nie byla wlascicielem terenu. To tak jakby deweloper budowal budynek i mowil, ze obok bedzie zalew rekreacyjny na terenie, do ktorego nie ma praw.

Funkcje tego budynku sa bardzo pozadane na osiedlu oraz w miescie. Niestety razi architektura, ktora mozna zaliczyc do porazki dekady, nawet nie roku... Gdyby byl to estetyczny obiekt z odpowiednio wydzielona czescia kawiarniana, to bylby luz.

W mojej opinii kazda dzielnica powinna miec miejsca rekreacji, handlu, uslug, tak by nie wytwarzac potrzeby wyjazdu do centrum w prostej sprawie, gdyz to generuje ruch, a dzielnica powinna byc miastem w miescie, szczegolnie tak duza dzielnica jak Slichowice.

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 31 stycznia 2008, o 01:57

Park byl tylko i wylacznie w planach spoldzielni, ktora nie byla wlascicielem terenu. To tak jakby deweloper budowal budynek i mowil, ze obok bedzie zalew rekreacyjny na terenie, do ktorego nie ma praw.
Dla mnie nie ma to znaczenia jako kupujący zostałem wprowadzony w błąd.
Funkcje tego budynku sa bardzo pozadane na osiedlu oraz w miescie. Niestety razi architektura, ktora mozna zaliczyc do porazki dekady, nawet nie roku... Gdyby byl to estetyczny obiekt z odpowiednio wydzielona czescia kawiarniana, to bylby luz.
Funkcje tego obiektu owszem są pożądane i masz racje gdyby inaczej wyglądał to też bym się nie czepiał ale na razie wygląda jak .....
W mojej opinii kazda dzielnica powinna miec miejsca rekreacji, handlu, uslug, tak by nie wytwarzac potrzeby wyjazdu do centrum w prostej sprawie, gdyz to generuje ruch, a dzielnica powinna byc miastem w miescie, szczegolnie tak duza dzielnica jak Slichowice.
W mojej opinii także jeśli tylko większość mieszkańców sobie tego życzy i jeśli są spełnione ku temu wszystkie warunki.A przede wszystkim warunek bezpieczeństwa czytaj komisariat w centrum osiedla oraz monitoring.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 31 stycznia 2008, o 18:28

Morell pisze:Dla mnie nie ma to znaczenia jako kupujący zostałem wprowadzony w błąd.
Ale z pretensjami to tylko do spoldzielni w tym temacie, nie do miasta.

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 2 marca 2008, o 13:22

"Wczesną wiosną 2008 roku rusza rozbudowa Pasażu Świętokrzyskiego w Kielcach." Mam nadzieję, że za pare dni, tygodni zobaczymy żurawik :wink: nad Pasażem 8)
Every dream has a price

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 marca 2008, o 21:39

Nie przy tej konstrukcji budowy... chyba, ze samochodowy, to jak najbardziej :cry:

Awatar użytkownika
hst
Posty: 70
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, o 14:35
Lokalizacja: kielce

Post autor: hst » 2 maja 2008, o 18:48

Przechodziłem tamtędy niedawno i plac stoi jeszcze pusty. Budowa miała ruszyć wczesną wiosną, a jak na razie nie widać aby im sie spieszyło. :(

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 6 maja 2008, o 22:05

Bo brak powodu aby się spieszyć :) Kolejne hipermarkety / Galerie nie powstają tak szybko jak pierwotnie zakładano więc po co rozbudowywać stare??

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice

Post autor: Krzysiek » 6 maja 2008, o 22:40

No nie ma po co się śpieszyć ale fajnie by było jakby zaczęli niedługo :D, bo im wcześniej zaczną to wiadomo że wcześniej skończą. Bo teraz w tym Pasażu ŚLV nic ciekawego nie ma prócz może 3-5 sklepów :roll:.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 maja 2008, o 22:47

Krzysiek pisze:Bo teraz w tym Pasażu ŚLV nic ciekawego nie ma prócz może 3-5 sklepów :roll:.
Pazaż ŚLV :?:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice

Post autor: Krzysiek » 7 maja 2008, o 08:49

ice pisze:
Krzysiek pisze:Bo teraz w tym Pasażu ŚLV nic ciekawego nie ma prócz może 3-5 sklepów :roll:.
Pazaż ŚLV :?:
tak mi się napisało, no że jest na ślichowicach :P Wiadomo, że to jest Pasaż świętokrzyski, w końcu to taki temat :wink:

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 7 maja 2008, o 22:54

Miales na mysli Pasaż Ślichovicki? :)
EOT

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 19 września 2008, o 15:05

Dziś rozpoczęło się ustawianie ogrodzenia budowlanego w miejscu gdzie znajdował się Bajkoland przy Pasażu Świętokrzyskim. Jakieś informacje?

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 20 września 2008, o 12:38

To musi być rozbudowa Pasażu :D Nareszcie :!:
Every dream has a price

ODPOWIEDZ