IKEA

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 stycznia 2008, o 15:08

Chyba sie troche zagalopowales.

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 2 stycznia 2008, o 15:11

dlaczego .. ?? no a co tak nie jest ??? mieli nas brac pod uwage a tu lipa nie bedzie . dopiero po 2015 ;/

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 stycznia 2008, o 15:19

Bo w artykule nie wspomniano slowem o Radomiu, zwroc uwage, ze sprawa np. lodzkiej lokalizacji ciagnie sie juz przynajmniej 5 lat, a my mamy 2008 rok. Rownie dobrze taka sama informacja moze odnosic sie do Radomia.

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 2 stycznia 2008, o 15:24

mhm... no moze .. :P ..... moim zdaniem IKEA powinna byc w kazdym miescie wojewodzkim i tyle ... zobaczymy co bedzie ... :)

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 2 stycznia 2008, o 16:07

Nie wiem na jakiej podstawie uważasz że IKEA ma dobre meble ja akurat trochę siedzę w temacie niejednokrotnie je widziałem i przerabiałem i naprawdę wiem co mówię nie dotyczy to ich stylistyki tylko jakości materiałów z jakich są zbudowane w przełożeniu na cenę za konkretny mebel. Miasto nie potrzebuje mieć na swoim terenie tego typu molochów aby móc być prawdziwą aglomeracją to nie IKEA ,JYSK ,MC DONALDS tworzą miasto. Co do centrum dystrybucyjnego to akurat to mogłoby sie pojawić w kielcach bo taka inwestycja oznacza więcej miejsc pracy dla pracowników takiego jak i dla firm współpracujących.

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 2 stycznia 2008, o 16:25

Ja mam taką propozycję - niech klienci decydują jakie towary i w jakim sklepie im odpowiadają, w końcu wydają własne pieniądze. Ogólnie zauważam jakieś pomieszanie pojęć, nie ludzie są dla miasta [aby było takie czy owakie] ale miasto jest wypadkową mieszkańców, zasadniczym zadaniem dowolnej firmy nie jest zapewnianie miejsc pracy a dostarczanie towarów/usług klientom.

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 2 stycznia 2008, o 16:36

zasadniczym zadaniem dowolnej firmy nie jest zapewnianie miejsc pracy a dostarczanie towarów/usług klientom. Racja

Ja mam taką propozycję - niech klienci decydują jakie towary i w jakim sklepie im odpowiadają, w końcu wydają własne pieniądze Racja


Ale trzeba pamiętać że nie wszystko czego ludzie chcą jest dobre :D

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 2 stycznia 2008, o 16:45

Morell pisze:Ale trzeba pamiętać że nie wszystko czego ludzie chcą jest dobre :D
Oczywiście masz rację... :)
Limp

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 2 stycznia 2008, o 19:47

A kto ma decydować o tym czy to czego chcą ludzie jest dobre? Inni ludzie? Ale przecież
Ale trzeba pamiętać że nie wszystko czego ludzie chcą jest dobre Very Happy
wróć do pkt1.


ale to są już rozważania na inny temat, kompletnie nieinwestycyjny.

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 2 stycznia 2008, o 20:12

Ok widzę że weszliśmy na ciekawe tory.Tak inni ludzie mający więcej oleju w głowie od pozostałych ewentualnie wybrani przez pozostałą część społeczeństwa do ich reprezentowania.

Moja wypowiedź dotyczyła ciemnej ludzkiej masy łykającej reklamowy telewizyjny chłam, wierzącej że podstawą jakości ich życia jest stały dostęp do galerii handlowych ,oraz co większych budek z hot dogami,

Co do inwestycji w kielcach to jestem jak najbardziej za ale niech to będą inwestycje które coś dadzą regionowi a nie spowodują zamkniecie kolejnych kilkudziesięciu punktów handlowych i zwiększenie bezrobocia. Dlatego tez przeciwny jestem jak na razie powstawaniu jakichkolwiek kolejnych galerii handlowych oraz sklepów wielkopowierzchniowych a jestem za centrami rozliczeniowymi magazynami sortowniami siedzibami spółek akcyjnych itd

Sorry za trochę ciężki ton postu ale mam ciężki początek roku :(

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 2 stycznia 2008, o 21:03

Morell pisze:Ok widzę że weszliśmy na ciekawe tory.Tak inni ludzie mający więcej oleju w głowie od pozostałych ewentualnie wybrani przez pozostałą część społeczeństwa do ich reprezentowania.

Moja wypowiedź dotyczyła ciemnej ludzkiej masy łykającej reklamowy telewizyjny chłam, wierzącej że podstawą jakości ich życia jest stały dostęp do galerii handlowych ,oraz co większych budek z hot dogami,
Nie kto inny jak ta "ciemna masa" wybiera swoją reprezentację i nie wiem skąd pomysł że wybiera lepszych od siebie. Tylko że to się sprowadza do stosunków jednostka-społeczeństwo oraz zakresu wolności jednostki oraz jej jednostkowej odpowiedzialności za własny los kontra inżynieria społeczna i wychowywanie 'ciemnej masy'. Z tego też bierze się rozbieżność co do tego kto ma prawo do decydowania o tym co powinno powstawać w mieście. Dyskusja z goła raczej filozoficzna, stąd na ewentualną kontynuację zapraszam na prv i już kończę z mojej strony OT tutaj.

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 2 stycznia 2008, o 21:34

soorry ;/ .... dzieki za okreslenie mnie ciemna masa ;/ ...... w kielcach potrzeba jest centrow handlowych, w sklepach sa super kolejki i masa ludzi. sklepy daja prace i niektore z nich sa ladne architektonicznie :P ... a co do IKEA to lubie ten sklep i uwzam ze kielcom przydalby sie taki. powstalby magazyn, ktory jak wczensiej ktos pisal dal by prace 2000 osob, to jest bardzo duzo. a wy tu o ciemnej masie mowicie, no sorry ;/ ...

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 2 stycznia 2008, o 21:56

tk3008 pisze:soorry ;/ .... dzieki za okreslenie mnie ciemna masa ;/ ...... a wy tu o ciemnej masie mowicie, no sorry ;/ ...
spokojnie kolego. napewno na forum nikt niechciał Cie urazic. pozatym Ci najbardziej awangardowi, offowi i gardzący masówką tak naprawde jako pierwsi stoją w kolejkach na otwarciu nowej biedronki czy tam jakiegos innego "robala".

ps. aha i mam apel do kilku osób - nazwe miasta Kielce piszemy z dużej litery.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 2 stycznia 2008, o 22:27

tk3008 pisze:pfff .po 2015 .... hahah .... to ja dziekuje tyle czekac .... ale lipa... IKEA to super sklep i wcale nie ma badziewnych mebli ...
Sorki za OT... ma badziewne meble - ostatnio je skręcałem i dawno tyle .... nie leciało przy pracach manualnych, a na dodatek to sie da tylko skręcić, rozkręcić już nie, bo po wkręceniu pełno opiłków z wkrętów na około :] Ale wzornctwo mają fajne, choć ja ostatnio zacząłem odkrywać fajne rzeczy w JYSK, niestety to nie te gabaryty - bo porównuje słonia z mrówką ;)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 2 stycznia 2008, o 22:57

Spokojnie Panowie nikogo swoja wypowiedzią nie chciałem urazić przedstawiłem swoje zdanie na ten temat a przecież każdy może mieć swoje zdanie ,moje nie jest ani lepsze ani gorsze po prostu jest moje i już .
Co do stania w kolejkach pewnie niektórzy stoją ja wole robić zakupy przez net taniej szybciej większy wybór.I tak naprawdę jest bardzo mało rzeczy których nie da sie kupić przez internet.
A co do jakości wyrobów IKEA zdania nie zmienię choć jak napisał mój poprzednik wzornictwo maja fajne.

ODPOWIEDZ