Plaza Centers - ul. Zagnańska/Jesionowa

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Plaza Centers - ul. Zagnańska/Jesionowa

Post autor: hey » 7 listopada 2007, o 13:06

Nie ma chętnych na bazę PKS?

Nie doszło do licytacji byłej zajezdni PKS-u przy ul. Zagnańskiej - nie zgłosił się żaden chętny na jej zakup.
Na licytację wystawiono ponadtrzyhektarową działkę w sąsiedztwie osiedla Oaza nad Silnicą. Od ubiegłego roku PKS stara się o jej sprzedaż, aby za uzyskane pieniądze spłacić długi, kupić nowe autobusy, wyremontować dworzec i zainwestować w przedsięwzięcia, które pozwolą przedsiębiorstwu odbudować pozycję na rynku. Kilka tygodni temu Ministerstwo Skarbu Państwa wreszcie zaakceptowało jej sprzedaż. Cena wywoławcza wynosiła 19,8 mln zł. Nie zjawił się jednak żaden chętny. - Jestem zaskoczony. To atrakcyjna nieruchomość i mieliśmy bardzo dużo pytań od zainteresowanych jej zakupem - mówi Grzegorz Kowalczyk, prezes kieleckiego PKS-u. Dziś ma zapaść decyzja, kiedy odbędzie się następna licytacja i jaka będzie cena. - Niewykluczone, że trzeba ją będzie obniżyć, bo wycena była robiona w czasie, gdy na rynku nieruchomości ceny były bardzo wysokie - zapowiada Kowalczyk.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 21 grudnia 2007, o 18:16

3 hektarowa działka PKS przy Zagnańskiej sprzedana.Nabywca to znana warszawska firma....Ja obstawiam hipermarket plus niewielka galeria...

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 21 grudnia 2007, o 21:59

hey pisze:3 hektarowa działka PKS przy Zagnańskiej sprzedana.Nabywca to znana warszawska firma....Ja obstawiam hipermarket plus niewielka galeria...
Szkoda tej działki na jakiś hipermarket.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 21 grudnia 2007, o 22:24

hey pisze:3 hektarowa działka PKS przy Zagnańskiej sprzedana.Nabywca to znana warszawska firma....Ja obstawiam hipermarket plus niewielka galeria...
Coś mi przemknęło przez uszy o jakimś hotelu. Ale źródło niesprawdzone - możliwe, że to tylko zwykłe domysły ludzi.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

stawiam na funkcje biurowo-mieszkalną

Post autor: maju » 21 grudnia 2007, o 23:45

...no przynajmniej wg mnie tam by tak pasowało :D

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 22 grudnia 2007, o 01:15

MeehoweCK pisze:
hey pisze:3 hektarowa działka PKS przy Zagnańskiej sprzedana.Nabywca to znana warszawska firma....Ja obstawiam hipermarket plus niewielka galeria...
Coś mi przemknęło przez uszy o jakimś hotelu. Ale źródło niesprawdzone - możliwe, że to tylko zwykłe domysły ludzi.
Ja bym tam widzial, przynajmniej 10cio pietrowce :)

giani
Posty: 40
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 22:53
Lokalizacja: Kielce/Gdańsk
Kontakt:

Post autor: giani » 22 grudnia 2007, o 19:41

centrum Plaza - 100%
pozdrawiam

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 22 grudnia 2007, o 20:13

giani pisze:centrum Plaza - 100%
pozdrawiam

Może być...Ciekawe czym będą chcieli przyciągnąć klientów jeśli do rozbudowanej Galerii Echo będzie całkiem niedaleko...

Hotel to ma być ale po drugiej stronie ulicy,obok przystani,pieciogwiazdkowy oczywiście.

Wiadomo coś na temat terenu po zakładach mięsnych,który kupiła firma z Lublina?Mieli szukac chetnego inwestora na działkę,tylko co tam by miało powstać- kolejne centrum handlowe?

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 22 grudnia 2007, o 21:58

Ten teren będzie chyba musiał mieć zmieniany plan zagospodarowania, aby powstała tam Plaza, czyż nie? Znowu tyyyyle czekania :roll: :?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 23 grudnia 2007, o 02:24

Czy Jurek może potwierdzić, że teren po PKSach kupiła Plaza?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 grudnia 2007, o 02:26

Grzegorz pisze:Czy Jurek może potwierdzić, że teren po PKSach kupiła Plaza?
Na te chwile nie.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 23 grudnia 2007, o 12:57

Przecież tam żadna Plaza nie powstanie. Tam pies z kulawą nogą nie przyjdzie. Tam jest małe skupisko obszarów mieszkaniowych. Przykład- krakowska Plaza- po wybudowaniu Galerii Kazimierz Plazy już nikt nie odwiedza. A w Lublinie jest odwrotnie- bo jest w samym centrum miasta.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 23 grudnia 2007, o 13:12

Wyjaśnię może skąd były moje informacje o hotelu. Usłyszałem od osoby pracującej w MZD, że ma tam stanąć "hotel Plaza". Sprawdziłem w Internecie i nie znalazłem takiej sieci. Widać osoba od której się tego dowiedziałem, miała rację połowicznie. Albo się w czymś pomyliła, albo sama dostała złe informacje.
Mnie też dziwi zainteresowanie Plazy kolejną galerią handlową w Kielcach. Jak na aglomerację niespełna 400-tysięczną, to szykuje nam się naprawdę urodzaj centrów handlowych. Wydaje mi się, że w końcu może nie starczyć popytu. Spójrzmy:
Centrum Radomska - 50 sklepów
Galeria ECHO - 80 sklepów, po rozbudowie ~150-250 (?)
Pasaż Świętokrzyski - 40 sklepów
Galeria IX Wieków - 120 sklepów
Nowy Dworzec - (?)
Plaza - (?)

Ja się tylko obawiam, aby nowo powstające centra handlowe nie miały wpływu na wielkość Nowego Dworca. Jako że ma on szansę stać się wizytówką Kielc, to chciałbym, aby był największy, najnowocześniejszy i najpiękniejszy ze wszystkich galerii w Kielcach. Natomiast jeśli przed nim powstanie ogrom powierzchni wynajmowanej, to jego projekt może wypaść dość skromnie...
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 23 grudnia 2007, o 15:45

Ja bym się nadmiarem galerii handlowych nie przejmował... Od dostatku głowa nie boli a to czy będą mieć klientów, czy nie to już nie nasz problem (najwyżej będą o nas walczyć promocyjnymi cenami). Chcę Wam jednak przypomnieć, że na razie to są tylko plany a akurat nasze miasto w planowaniu jest mocne, gorzej z realizacją... Jak na razie prawdziwego centrum handlowego Kielce nie mają... Pseudo M1, malutki Pasaż Świętokrzyski i parterowa Galeria Echo to nic jak na miasto wojewódzkie... Ja ostatnio do tych wszystkich planów podchodzę z dystansem... Wbiją pierwszą łopatę to pogadamy...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 23 grudnia 2007, o 20:58

MeehoweCK pisze:Wyjaśnię może skąd były moje informacje o hotelu. Usłyszałem od osoby pracującej w MZD, że ma tam stanąć "hotel Plaza". Sprawdziłem w Internecie i nie znalazłem takiej sieci. ...
Nie wiem czy to siec, ale hotele o tej nazwie sa na calym swiecie.

ODPOWIEDZ