Film o Kielcach

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 20 listopada 2007, o 14:16

Kielce niezwykłe ujęcia (3)

Prawie 20 minut. To już cały film.

:arrow: http://www.itv.kielce.eu/pl/artykuly/pokaz/103

P.S. Dla mnie rewelacja. :D Brawo Mariusz stworzyłeś coś wspaniałego. To powinien być film wykorzystany przez Kielce do promocji naszego miasta. Ujęcia z helikoptera powalają na kolana. Zmieniła się też na wielki plus strona megapage.pl ( > http://film.megapage.pl/index.php?u=2&uf=100&uid=1 )
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 20 listopada 2007, o 15:50

Brakuje mi trochę ujęć (najlepiej nocnych) Kadzielni: tablice, Skałka Geologów, pomnik no i oczywiście amfiteatr.
Dużo uwagi poświęcono budynkowi Kolportera i żółtemu biurowcowi na Targowej, a tylko jedno ujęcie budynku WSEiA i to z helikoptera bez zbliżenia. Zastąpiłbym ujęcie biurowca na Targowej (to z dołu), na takie samo tylko budynku WSEiA właśnie.

P.S.
Przydałoby się coś zrobić z jakością tego filmiku na www.itv.kielce.eu bo jest naprawdę tragiczna!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 20 listopada 2007, o 16:07

Film bardzo fajny, czekam na wersję w pełnej jakości bo dopiero wtedy będzie można poczuć klimat tego filmu :)

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 20 listopada 2007, o 16:41

Jestem pod wrażeniem :shock:. Dzięki za to przeżycie :!: Kielce są piękne 8).
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 20 listopada 2007, o 21:09

Bardziej mi się podoba zwiastun 1 naprawdę fajna robota :) Tylko aby pełny filmik nie znudził w kółko jednym i tym samym...
Limp

loopack
Posty: 8
Rejestracja: 17 stycznia 2007, o 10:50
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: loopack » 21 listopada 2007, o 12:59

Cześć :-) na http://film.megapage.pl jest wersja w wiele lepszej jakości (274MB) niż ta na i t v (60MB).
Premiera filmu w TV KIELCE (Vectra) - nie mylić z TVP3 - 30.11.2007 o godz. 18:00 i emitowany będzie kilka razy (z tego co wiem).

Po Kielcach krąży też płytka DVD i wersja CD, najfajniej by było gdyby jakaś gazeta chciała wypuścić płytkę ze swoim wydaniem prasowym.
Film ma bardzo wiele wad, ale chyba nie oczekujecie za wiele od amatora, którego to jest pierwszy film? ;)

Fajnie że wam się podoba.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 listopada 2007, o 11:51

A UM planuje jakas reakcje? Np. produkcje filmu na miniplytach CD czy cos?

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 26 listopada 2007, o 18:56

autor pisze:A UM planuje jakas reakcje? Np. produkcje filmu na miniplytach CD czy cos?
Obrazek

Niezwykły film promujący Kielce
Marcin Sztandera, 2007-11-25

Kielce jako piękne, tętniące życiem miasto, niemal metropolia - tak najkrócej można opisać film, który od kilku dni bije rekordy oglądalności w internecie. Jego autorem jest Mariusz Świąder, 25-letni amator.

Obrazek

"Kielce - Niezwykłe Ujęcia" trwa 20 minut. Tydzień temu umieszczono go na stronie Internetowej Telewizji Kielce, która działa przy urzędzie miasta. W tym czasie obejrzało go już około 1250 osób. To jeden z najlepszych wyników uzyskanych przez materiał umieszczony na tej stronie.

Ale film jest bardzo nietypowy. Nie przygotował go urzędnik i nie pokazuje żadnego konkretnego wydarzenia. Zamiast tego przez 20 minut można podziwiać Kielce z niezwykłej perspektywy, m.in. z baszty Pałacu Biskupów Krakowskich, biurowca Kolportera czy pokładu śmigłowca. Całość jest oprawiona piękną muzyką poznańskiego kompozytora Roberto Ignisa, który ma na swoim koncie m.in. muzykę do gier komputerowych.

- Kielce na tym filmie tętnią życiem - chwali Krzysztof Tworogowski, dyrektor wydziału kultury, turystyki i promocji miasta.

- Chciałem stworzyć film pokazujący miasto z zupełnie innej perspektywy niż ta dostępna na co dzień ludziom chodzącym po chodnikach. Ja chciałem wejść w miejsca najbardziej niedostępne - mówi 25-letni Mariusz Świąder, na co dzień zajmujący się stronami internetowymi w jednej z dużych kieleckich firm. Jak podkreśla, z wykształcenia nie jest filmowcem, a na swoim koncie ma tylko jedną niewielką etiudę. 20-minutowy film to jego pierwsza produkcja.

- Na początku chodziłem po mieście i ćwiczyłem poruszanie się z kamerą. Szukałem ciekawych ujęć. Potem dopiero pojawił się pomysł, żeby stworzyć film. Tym bardziej że nie znalazłem zbyt wielu podobnych produkcji w internecie, nie licząc nagrań z meczów Korony - opowiada Świąder.

Najtrudniejszym miejscem do kręcenia okazała się baszta Pałacu Biskupów Krakowskich. Świąder wspomina, że wieżę okupował przez dwa dni po kilka godzin, a musiał wspinać się na nią z 20-kilogramowym ładunkiem. "To był skrajnie trudny odcinek, w zupełnych ciemnościach w pionie, liczący sobie około 15 metrów, a to wszystko po prowizorycznej hybrydzie niby-rusztowania wewnątrz szkieletu wieży. Owo rusztowanie onieśmieliło tych, którzy próbowali to zrobić przede mną, i ponoć byłem pierwszy, który wszedł tam zrobić ujęcia" - napisał Świąder na swojej stronie internetowej www.megapage.pl, skąd można ściągnąć film. Filmowiec amator, żeby wejść na wieżę, musiał najpierw uzyskać zgodę dyrekcji Muzeum Narodowego. - A potem jeszcze podpisałem oświadczenie, że jeżeli się zabiję, to wchodzę tam na własną odpowiedzialność - opowiada Świąder. Podkreśla, że administratorzy budynków i mieszkańcy Kielc traktowali go bardzo sympatycznie, gdy słyszeli, że tworzy niekomercyjny film o mieście.

Film powstawał od lipca. Niektóre sceny trwające kilkadziesiąt sekund wymagały nawet czterech godzin filmowania. Tak było np. z zachodem słońca. Co ciekawe, cały obraz został zrealizowany na koszt reżysera i pomysłodawcy. - Ale z helikoptera mogłem skorzystać dzięki pomocy prywatnej osoby - mówi filmowiec. Film można obejrzeć na stronie www.itv.kielce.eu oraz ściągnąć ze strony www.megapage.pl. Swoją premierę w klasycznej telewizji będzie miał 30 listopada o godz. 18. Wyemituje go TV Kielce w sieci kablowej Vectra.

- Fragmenty filmu wykorzystamy też prawdopodobnie do promocji miasta, np. na targach - zapowiada Tworogowski.

Filmowiec amator nie wie, jaki stworzy kolejny film. - Muszę się jeszcze zastanowić. Ale mam kilka pomysłów - mówi.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4705179.html
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 26 listopada 2007, o 23:38

film jest przepiękny, genialny... Muzyka również świetna. Czy ktoś wie czy można tę ścieżkę dźwiękową w jakiś legalny sposób nabyć?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 27 listopada 2007, o 08:46

MeehoweCK pisze:Muzyka również świetna. Czy ktoś wie czy można tę ścieżkę dźwiękową w jakiś legalny sposób nabyć?
http://robertoignis.com/ tu troche mp3 jest. Na jego stronie są także 2 trailery filmu o Kielcach :)

loopack
Posty: 8
Rejestracja: 17 stycznia 2007, o 10:50
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: loopack » 28 listopada 2007, o 11:59

Może wyborcza wypuści wydanie z dodatkiem w postaci filmu DVD - nic pewnego.
Tam gdzie jest artykuł (gazeta) można oglądać całe 20 minut filmu.
Powstało poważne zainteresowanie filmem, a z pewnego źródła wiem, że film trafił nawet do stacji tvn i go obejrzeli.
Ciekawe jakie będą dalsze losy produkcji :wink:

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 listopada 2007, o 20:09

loopack pisze:(...)film trafił nawet do stacji tvn i go obejrzeli.
Ciekawe jakie będą dalsze losy produkcji :wink:
Żeby tylko nie została zmontowana :lol:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 30 listopada 2007, o 00:17

Film jest na poziomie. Robi miastu niezłą promocję, na którą jak słyszymy nie ma pomysłu i co za tym idzie kasy.
W rzeczywistości nie trzeba tej promocji specjalnie obmyślać jeśli wspiera się tego typu projekty.
Ostatnio zmieniony 25 października 2008, o 23:52 przez gaki majster, łącznie zmieniany 2 razy.
Kielce Kielce Kielce to jest to...

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 13 grudnia 2007, o 15:38

Po ekstremalnych ujęciach, czas na film akcji

Nie słabnie zainteresowanie filmem ‘Kielce - Niezwykłe ujęcia’ ,który w nietypowy sposób promuje nasze miasto .Jego autor , Mariusz Świąder , zapowiada ,że ma już pomysł na kolejną produkcję . Młody filmowiec na co dzień zajmuje się stronami internetowymi . Jest to produkcja bardzo niecodzienna, bo pokazuje Kielce z innej perspektywy ,m.in. z pokładu śmigłowca czy biurowca Kolportera .Jednak najtrudniejszym miejscem do kręcenia okazała się baszta Pałacu Biskupów Krakowskich : "Musiałem podpisać specjalne oświadczenie , że wchodzę tam na własną odpowiedzialność - mówi reżyser: „Wspinanie się tam było zadaniem ekstremalnym, przez 20 minut pokonałem 15 metrów rusztowania w ciemności ze sprzętem ważącym połowę tego, co ja; mam pierwsze i jedyne takie ujęcia zrobione z wieży.” Nikt nie spodziewał się ,że pierwszy film reżysera amatora odniesie taki sukces - podkreśla Arkadiusz Starula, wspołtwórca produkcji: „Sądziłem, że będzie udostępniony w internecie i że będziemy mogli tylko ze znajomymi porozmawiać na ten temat, jak się okazało – bardzo się zrobiło głośno na temat tego filmu.” Choć film nadal bardzo chętnie jest oglądany w inernecie, to reżyser zapowiada ,że ma już pomysł na kolejną produkcję: „Mam nadzieję, że w Kielcach powstanie studio filmowe. Chciałby nakręcić profesjonalny film z rozbudowaną fabułą, byłby to film akcji.”

:arrow: http://www.kielce.pl/portal.php?aid=new ... 12a7a6f3b0
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 25 października 2008, o 16:16

Świetny film i świetna muzyka ;) Szkoda że zdjęcia robione jesienią. Przydałby się film robiony wiosną. Miasto jest wtedy najpiękniejsze ;)

P.S. Tak, wiem że mam spóźniony zapłon ale dopiero teraz obejrzałem ten film :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ