Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Lucens
Posty: 148
Rejestracja: 10 stycznia 2007, o 15:30
Lokalizacja: os. Świętokrzyskie

Post autor: Lucens » 3 września 2007, o 08:20

Gutek pisze:Czy w Kielcach wydając zgodę na "Galerię Echo" nie można było (WYMUSIĆ) uwarunkować to zbudowaniem kładki "galeria-bocianek" a bodowę office parku kładką"park-bocianek"?
Oczywiście, że można było, co więcej, Echo niejednokrotnie samo proponowało podobne inwestycje dodatkowe dla miesta (np. przy budowie Pasażu Świętokrzyskiego Echo zgłosiło swoją propozycję rozwiązań komunikacyjnych, a nawet realizację tych rozwiązań na swój koszt, ale MZD uznało, że nie potrzebuje takiej pomocy).

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 września 2007, o 18:53

Lucens pisze:co więcej, Echo niejednokrotnie samo proponowało podobne inwestycje dodatkowe dla miasta (...)
Mozesz konkretniej? :)

Lucens
Posty: 148
Rejestracja: 10 stycznia 2007, o 15:30
Lokalizacja: os. Świętokrzyskie

Post autor: Lucens » 4 września 2007, o 07:21

autor pisze:Mozesz konkretniej? :)
Lucens pisze:np. przy budowie Pasażu Świętokrzyskiego Echo zgłosiło swoją propozycję rozwiązań komunikacyjnych, a nawet realizację tych rozwiązań na swój koszt, ale MZD uznało, że nie potrzebuje takiej pomocy
O propozycjach Echa wiem od pracującej tam osoby. Z kolei znajomy radny zapytał o tę sprawę Sekretarza Miasta, a ten jedynie spuścił głowę i nic nie odpowiedział, co dla mnie jedynie uwiarygodniło informację uzyskaną z Echa.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 5 września 2007, o 21:11

Na Radomskiej od zjazdu do Reala do wiaduktu, ustawiane były barierki oddzielające pasy jazdni. Może dzięki temu poprawi się w tym rejonie bezpieczeństwo i nie będzie widać ludzi idących na oślep przez ulice.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 17 października 2007, o 16:41

Na Warszawskiej przy wjeździe na Stok (Sikorskiego) na części pasa między jezdniami trwają prace nad trzecim mini-pasem, który będzie służył samochodom jadącym od strony Warszawy na Stok. Dotychczas jeden z dwóch pasów Warszawskiej był zablokowany przez samochody chcące wjechać w Sikorskiego, bądź zawrócić w kierunku Warszawy:
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 19 października 2007, o 14:10

Walec drogowy na Leonarda. Robią asfalt. Myślałem, że Leonarda będzie wybrukowana a tu lipa... Chyba, że wybrukują tylko odcinek, który będzie zamknięty dla ruchu samochodowego, czyli od Rynku do Wesołej? Moim zdaniem powinna być wybrukowana cała Leonarda, aż do nowego biurowca firmy Becher. Ta ulica prowadzi przecież do Muzeum Historii Kielc.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 19 października 2007, o 14:15

Grzegorz pisze:Walec drogowy na Leonarda. Robią asfalt. Myślałem, że Leonarda będzie wybrukowana a tu lipa....
Michał pisze: W Kielcach to prędzej tą całą ulicę wybrukują, niż wymienią bruk na asfalt ;)
(ale to tylko taki off topic ;) )
Musiałem to zacytować :lol:
Choć pomysł fajny i ja też bym chciał wybrukowaną Leonarda

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 19 października 2007, o 17:37

:)

Proponuje tam gdzie jeżdzą samochody asfalt, a ewentualnie na ciągu pieszym kostkę typu 'sienkiewiczowskiego' byle nie zwykły bruk...

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 20 października 2007, o 00:20

Podzielam zdanie Michała. Tu link do artykułu związanego z remontem ul. św. Leonarda :arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4595318.html
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 21 października 2007, o 20:22

Grzegorz pisze:Na Warszawskiej przy wjeździe na Stok (Sikorskiego) na części pasa między jezdniami trwają prace nad trzecim mini-pasem, który będzie służył samochodom jadącym od strony Warszawy na Stok. Dotychczas jeden z dwóch pasów Warszawskiej był zablokowany przez samochody chcące wjechać w Sikorskiego, bądź zawrócić w kierunku Warszawy
W Echu pisze,że sponsorem przebudowy jest LIDL.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 23 października 2007, o 18:44

hey pisze:
Grzegorz pisze:Na Warszawskiej przy wjeździe na Stok (Sikorskiego) na części pasa między jezdniami trwają prace nad trzecim mini-pasem, który będzie służył samochodom jadącym od strony Warszawy na Stok. Dotychczas jeden z dwóch pasów Warszawskiej był zablokowany przez samochody chcące wjechać w Sikorskiego, bądź zawrócić w kierunku Warszawy
W Echu pisze,że sponsorem przebudowy jest LIDL.
Teraz się wzięli za fragment pasa zieleni Warszawskiej bliżej Lidl'a. Nie mam pojęcia co tam robią, może przejście dla pieszych?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 26 października 2007, o 19:18

Grzegorz pisze:...Teraz się wzięli za fragment pasa zieleni Warszawskiej bliżej Lidl'a. Nie mam pojęcia co tam robią, może przejście dla pieszych?
Przejścia tam niestety nie będzie. Powiększyli tylko trochę ten pas zieleni. Teraz się prezentuje bardziej estetycznie, niż dotychczas.

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 27 października 2007, o 12:56

Nie wiem od jakiego czasu, ale nie dłużej niż 3 tygodnie trwa remont ulicy Malików. Dobrą informacją jest to, że wczoraj pracowali po godzinie 22 czyli jest szansa na ukończenie prac bez większych poślizgów, co stało się u nas modne.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 6 listopada 2007, o 16:31

Trwają prace przy ulicy Kochanowskiego.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 listopada 2007, o 19:25

Daniel pisze:Trwają prace przy ulicy Kochanowskiego.
Mam nadzieje, ze ta dziura zostanie jakos zagospodarowana :shock:

ODPOWIEDZ