Koleje w regionie świętokrzyskim

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Koleje w regionie świętokrzyskim

Post autor: eM » 25 października 2007, o 10:11

PKP Intercity przedstawia nowy rozkład jazdy 2007/2008
PKP Intercity przedstawia nowy rozkład jazdy 2007/2008. Rozkład ten oznacza zwiększenie liczby uruchamianych połączeń – z 244 w roku 2007 do 266 w roku 2008.

Bezpośrednie połączenie z Krakowa i Kielc do Moskwy –od 9 grudnia rozpocznie kursowanie bezpośredni wagon sypialny PKP Intercity z Krakowa i Kielc do Moskwy. Odjazd z Krakowa Gł. o godz. 6.12, Kielc o godz. 8.06, przyjazd do Moskwy o godz. 10.59. Odjazd z Moskwy o godz. 21.09, przyjazd do Kielc o godz. 20.07, Krakowa Gł. o godz. 22.11.

Pozostałe zmiany w segmencie pociągów ekspresowych :

Ex „Nida”–Kraków Gł.–Kielce –Warszawa –Gdynia Gł. - Hel –Kraków Gł. –dotychczas pociąg kursował w relacji Kielce –Gdynia –Kielce z grupą wagonów do/z Lublina. W nowym rozkładzie jazdy pociąg kursować będzie codziennie w okresie wakacji w wydłużonej relacji Kraków –Gdynia natomiast w weekendy w relacji Kraków –Hel.
:arrow: http://www.infobus.com.pl/text.php?from=main&id=13771

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 25 października 2007, o 20:41

Świetna wiadomość :D Ex. Nida jest naprawdę super połączeniem Kielc z morzem bardzo wygodny, ale martwi mnie to że teraz będzie jeździł z Krakowa i więcej ludzi będzie jeździć a co za tym idzie to będzie trzeba z dużym wyprzedzeniem kupować bilety i mniejsza szansa na pusty przedział, ale za to podoba mi się że w weekendy na Hel , i może skład sie poprawi :lol:
A połączenie z Moskvą EXTRA!!
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 25 października 2007, o 21:04

Moskwa? Przecież to 1500 kilometrów... czyli pociągiem mnóstwo godzin! Ktoś w ogóle jeździ pociągiem na takie odległości? (pomijam czy ktoś jeździ od nas na wschód)

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 25 października 2007, o 23:33

Dla niektórych to frajda jechać tyle godzin a po 2 zauważ że jest bardzo kiepskie połączenie z Moskwą czy to autokarowe czy lotnicze. Kiedyś szukałem i bardzo mało tego było no chyba że źle szukałem.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 26 października 2007, o 10:53

MAŁY pisze:Świetna wiadomość :D Ex. Nida jest naprawdę super połączeniem Kielc z morzem bardzo wygodny,
I do tego bardzo ładny skład na tej linii jeździ :)
Co do połączenia z Moskwą to dobra wiadomość, ponoć coraz więcej ludzi wyjeżdża tam własnie za pracą

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 26 października 2007, o 12:39

voodoo pisze: Co do połączenia z Moskwą to dobra wiadomość, ponoć coraz więcej ludzi wyjeżdża tam własnie za pracą
Z tego co sie dowiedziałem to:
Bardzo niechetnie pracodawcy oferuja prace osobom bez rosyjskiego obywatelstwa. Pozwolenie na prace dla obcokrajowaca kosztuje ok. 500 USD (placi pracodawca) i wydanie go trwa okolo 6 miesiecy. Pracodawca musi udowodnic,ze nie moze znalezc takiego specjalisty w Rosji i dlatego wystepuje o zezwolenie. Do czasu formalnej zgody administracji panstwowej zadne legalne zatrudnienie nie jest mozliwe. Tak wiec tylko najbardziej poszukiwani specjalisci moga byc spokojni, ze pracodawca zechce wystapic o pozwolenie.

I jeszcze jedno - lot samolotem z Warszawy do Moskwy rosyjskimi liniami państwowymi Aeroflot kosztuje z opłatami już od 150€ (w dwie strony) i trwa 2 godziny ;)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 28 października 2007, o 00:15

Nie bardzo rozumiem... Jak to wagon Intercity? Czyli cały pociąg nie będzie Intercity, tylko jeden wagon? Tak czy inaczej wreszcie Intercity w Kielcach (ten "Nida" też chyba będzie Intercity?) - trzeba będzie fotki porobić :D No i pierwsze od wieeelu lat bezpośrednie zagraniczne połączenie kolejowe Kielc :D

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 28 października 2007, o 12:27

Grzegorz pisze:Nie bardzo rozumiem... Jak to wagon Intercity? Czyli cały pociąg nie będzie Intercity, tylko jeden wagon?
Bo na liniach Intercity jeżdżą takie same lokomotywy co po zwykłych liniach jedynie standard w wagonach IC się zmienia no i ich malowanie. Co do fotek ja już obczaiłem świetną miejscówkę do "focenia" mianowicie wiadukt kolejowy na E7 w Kostomłotach :)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 28 października 2007, o 14:55

A czy cały pociąg, w którego skład wejdzie ten sypialny wagon Intercity do Moskwy również będzie jechał do Moskwy, czy wagon zostanie gdzieś odczepiony i podłączony do innego pociągu?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 8 listopada 2007, o 16:44

Czy ktoś wie co to za połączenie?:
Obrazek
http://www.intercity.pl/pdf/Zarys2008ko ... -10-18.pdf

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 8 listopada 2007, o 20:55

Poprawiam posta bo już skumałem o co chodzi. Są dwie możliwości albo linią CMK do Krakowa lub przez Kielce linią nr 8. Podobnie z przystankami po Krakowie skład może zatrzymać się w Przemyślu, Zakopanem, Budapeszcie

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 23 listopada 2007, o 09:42

Dzień otwarty PKP w Kielcach
Dzień otwarty organizuje dziś Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych PKP w Kielcach. Do 13.00 na pierwszym peronie otwarta będzie wystawa kolejowego sprzętu. Będzie można zobaczyć nie tylko lokomotywy elektryczne i spalinowe, ale również zabytkową drezynę, wagony pasażerskie i towarowe, a także specjalny pociąg naprawy sieci trakcyjnej. Dwukrotnie będzie też można przejechać się autobusem szynowym na linii Dworzec Główny – stacja Kielce Herby. W niedzielę obchodzony jest dzień kolejarza
2007-11-23 09:02:34

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=8256

A może by tak szynobus na trasie Nowiny-Słowik-Kielce Główne-Herby-Ślichowice

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 23 listopada 2007, o 13:42

M@rcin pisze:Dzień otwarty PKP w Kielcach
...
http://picasaweb.google.pl/daniel.szyma ... OtwartePKP
Obrazek

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 23 listopada 2007, o 14:14

KUR** świetny dzień na taką impreze :!: A tak chciałem złapać szynobusa na specjalnej linii :evil:

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 23 listopada 2007, o 14:37

Daniel pisze:
M@rcin pisze:Dzień otwarty PKP w Kielcach
...
http://picasaweb.google.pl/daniel.szyma ... OtwartePKP
A mówiłeś, że studiujesz Daniel :lol:
Lepszym terminem byłaby niedziela, nie ma co, jak widać frekwencja porażająca, tylko klasa Daniela :D

ODPOWIEDZ