Kielce - Parkowanie w centrum

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Kielce - Parkowanie w centrum

Post autor: hey » 24 października 2007, o 14:52

Wątek na temat wszystkiego związanego z miejscami parkingowymi w centrum Kielc.
Gdzie według was można wyznaczyć nowe miejsca parkingowe a które powinny zostać zlikwidowane?
Co sądzicie na temat blokowania chodników przez samochody (np. Staszica przy Puchatku)?

Obecnie jestem w trakcie zakładania parkingu w centrum Kielc (nie na Leonarda,nie) i chciałbym poznać wasze opinie na następujące pytania:
1.Czy zwykle parkujecie w strefie płatnego parkowania czy wolicie wyszukiwać miejsca,gdzie nie trzeba płacić(np.w bramie,podwórka,itp)

2.Czy wolicie zaparkować na parkingu (oficjalnie niestrzeżonym,w praktyce parkingowy cały czas dogląda samochodów) ) w tej samej cenie (1,50zł) co w strefie PP czy lepiej stanąć na miejscu parkingowym przy ulicy i szukać kiosku aby kupić bilet,wypisać go i wrócić do samochodu?

3.Czy będziecie u mnie parkować? :lol:


Prosze o opinie.



Jeśli na forum nie można zadawać pytań na temat prywatnej działalności to zostaną usunięte...

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 24 października 2007, o 16:32

Witam!Ja w sprawie parkowania w centrum Kielc :D Fakt.Porządny parking powinien się znaleźć w centrum Kielc i chętnie z niego bym skorzystał :lol: Powiem szczerze, że sam byłem przez ostatnie 4 lata kontrolerem parkingowym i wierz mi lub nie ale wcale nie jest to wdzięczna praca, a skoro mowa o biletach parkingowych to kierowca jest zobowiązany to posiadania przy sobie biletu tuż po zaparkowaniu (tak jest bynajmniej w regulaminie), a to że kierowca dostaje tzw.czas na zakup biletu jest tylko dobrą wolą kontrolującego, bo MZD nie zezwala na takie "czasowe kupowanie".Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Parkowanie w centrum

Post autor: AR » 24 października 2007, o 19:26

hey pisze:3.Czy będziecie u mnie parkować? :lol:
Jeśli parking będzie w ścisłym centrum to czemu nie. Ja osobiście rzadko jade samochodem do centrum bo mam blisko na piechotę.
Z takich parkingów korzystam za to najczęściej w innych miastach.
W Kielcach staram się zaparkować blisko punktu do którego się udaję.

Ja zwracam uwagę na przestrzeń między samochodami. Czasem są poustawiane za blisko, tak, że nieuważni obijają drzwiami samochód sąsiada. Na pewno powierzchnia parkingu musi być wyasfaltowana lub wybrukowana. Nie może tam być żwiru lub błota - tragedia! Musi być oświetlenie oraz miły parkingowy :) Czasem można spotkać, delikatnie mówiąc, tak nie uprzejmych parkingowych, że szkoda gadać. Nie zostawię wtedy tam samochodu.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: Parkowanie w centrum

Post autor: cm » 24 października 2007, o 21:53

hey pisze:3.Czy będziecie u mnie parkować? :lol:
A gdzie ten parking będzie? Czy będą zniżki dla stałych klientów? Czy będą dodatkowe zniżki dla forumowiczów? :wink:
Teoretycznie temat mnie nie powinien interesować, bo mieszkam w centrum, więc i tak parkuję za darmo pod domem - tyle, że mam z tym coraz większy kłopot (liczba samochodów wzrasta, liczba miejsc parkingowych - jakoś nie chce). Do tego dochodzą ludzie, którzy nie powinni parkować pod moim domem, ale i tak parkują... Zawsze mam lekki stres wracając z pracy, czy aby znajdę jakieś miejsce. Na razie przeważnie znajduję, ale co będzie za rok - dwa? Kto wie, czy potencjalnie nie zastanowiłbym się nad wynajęciem stałego miejsca na jakimś strzeżonym parkingu (o ile będzie tanio i blisko).

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 26 października 2007, o 19:16

Jeśli już mówimy o nowych parkingach to w najbliższych latach ma ich trochę powstać :-) Są plany do budowy dużych wielopoziomowych parkingów na: Placu Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Solnej, przy dawnym kinie Romantica, pod Placem Wolności, obok nowego stadionu piłkarskiego przy ulicy Ściegiennego i przy nowej hali przy ulicy Bocznej. Myślę, że szczególnie te cztery duże parkingi, wypisane przeze mnie na początku rozwiążą w bardzo dużym stopniu problem miejsc parkingowych w centrum Kielc. Po ich otwarciu wskazane by było karanie za pozostawianie samochodów na chodnikach! Co do parkingu Hey'a to ja nie mam nic przeciwko o ile jak już poprzednicy pisali będzie zadbany, będzie miał róną nawierzchnię, w miarę ładną "budkę" dla parkingowego, estetyczne ogrodzenie i nie będzie usytuowany przy zabytkowych kamieniczkach, jak np. te na Leonarda, czy Wesołej...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Parkowanie w centrum

Post autor: Autor » 26 października 2007, o 20:44

AR pisze:W Kielcach staram się zaparkować blisko punktu do którego się udaję.
Ja tez i staje tylko w strefie, ale gdyby prywatny byl w tej samej cenie i strzezony, to czemu nie.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 26 października 2007, o 21:21

No ale co ze zniżką dla forumowiczów?
Obrazek

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 30 października 2007, o 12:19

Parking będzie oficjalnie płatny niestrzeżony, ale oczywiście dozorowany przez parkingowego (czyli poczatkowo przeze mnie).
Przez pierwszy okres cena wyniesie prawdopodobnie 1,30 zł za godzinę,czyli nawet taniej niż w strefie.Parking zmieści maksymalnie 30 samochodów,nawierzchnia wymaga trochę wyrównania ale jest raczej utwardzona.Kto pierwszy zgadnie gdzie będzie parking dostanie dużą zniżkę....

Jak myślicie,czy cena 1,30 zł za godzinę a dodatkowo świadomość że ktoś patrzy na twój samochód przyciągnie klientów,czy będą nadal woleli parkować w strefie? Zniżki dla forumowiczów na hasło: ....no właśnie,jakie proponujecie ? :)

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 30 października 2007, o 12:55

Przyciagnie przyciagnie, ja zawsze szukam miejsca w centrum i przewaznie nie kupuje biletow pol godzinnych tylko min godzine bo wiadomo ze w 30 min malo sie zalatwi, a na 2 godzinki pewnie i wiecej osob bedzie spokojnie zostawiac. Mysle ze o klientow mozesz byc spokojny wobec ciaglego braku miejsc w centrum.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 30 października 2007, o 13:47

hey pisze:Zniżki dla forumowiczów na hasło: ....no właśnie,jakie proponujecie ? :)
Proponuje winietki :wink:

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 30 października 2007, o 16:05

Dodam jeszcze,że wczoraj byłem po wpis do ewidencji działalności gospodarczej w urzędzie miasta, złożyłem wniosek a wpis będzie za tydzień w poniedziałek. Troche sie załamałem,bo z tego co czytam to w innych miastach taki wpis dostaje się tego samego dnia a nawet w ciągu godziny! Rozumiem,że czwartek święto, ale mają tyle dni na to...W dodatku w tym ciasnym pokoiku nawet nie ma krzesełka dla interesantów i trzeba stać nad panią siedzącą przy biurku...Porażka ten urząd.

Limp
Posty: 286
Rejestracja: 19 października 2007, o 21:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Limp » 31 października 2007, o 19:41

Ja zawsze parkuję tak aby mieć jak najbliżej do wybranego celu. Ale prawda jest taka, że jadąc do centrum coś załatwić już wczesniej patrze na zearek i myślę gdzie o tej czy innej poże może być miejsce do zaparkowania :D
Ja uważam, że miejsca na staszica są potrzebne i to bardzo ale powinno to być inaczej zrobione, bo czasem naprawdę jest wkurzające jak trzeba iść gęsiego.
Ja wolę zaparkować na parkingu i zapłacić niż w strefie parkowania bo jadąc na parking mam 95% pewności, że będzie wolne miejsce i wogóle się czuję pewniej tak jak np. na tym parkingu na ul. panoramicznej.
Wydaje mi się, że za 1zł by było prkatyczniej i szybciej byś uzyskał rozgłos w naszym mieście takie jest moje zdanie 8) Każdy będzie mówił "eee.... 1zł co to jest zawsze można zapłacić" i już inne jest podejście klijenta :)
Ale cena 1,30 nie jest też taka zła :D
I chętnie będę u Ciebie parkował jeśli będzie to co poprzednicy pisali i za przeproszeniem jakiś cham nie będzie siedział w tej butce. Wiem, że Ty masz na razie tam być ale to tak na przyszłość :)
Limp

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 1 listopada 2007, o 11:53

hey pisze:wczoraj byłem po wpis do ewidencji
hey, to poprosimy o info jak parking będzie juz działał :)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 1 listopada 2007, o 11:57

hey, a masz juz jakas budke, kiosk ruchu czy jakas inna pakamere? :P

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 1 listopada 2007, o 12:08

ice pisze:hey, a masz juz jakas budke, kiosk ruchu czy jakas inna pakamere? :P
hej, tylko nie stawiaj przyczepy campingowej...

ODPOWIEDZ