IPN Kielce - Remont siedziby, ul. Kusocińskiego

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

IPN Kielce - Remont siedziby, ul. Kusocińskiego

Post autor: Sirek1 » 15 sierpnia 2007, o 09:39

Obrazek
Więźniowie pracują

Coraz częściej więźniowie zastępują fachowców, którzy wyjechali na Zachód. Firmy chętnie ich zatrudniają bo tacy pracownicy niewiele kosztują.
Od marca przy budowie nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej pracuje pan Zbigniew. Choć to ciężkie zajęcie, to nie narzeka. Pan Zbyszek, podobnie jak niemal cała ekipa zatrudniona na budowie przez rzeszowską firmę, odbywa karę pozbawienia wolności.
Wszystko przez brak fachowców, zwłaszcza w budownictwie. Jednak nie wszyscy osadzeni mają szansę na pracę za murami więziennego ogrodzenia. Bo zajęcie na wolności, to dla więźnia wyróżnienie i dowód zaufania. To także szansa za zarobienie pieniędzy.
Praca na wolności, to także najlepsza metoda na resocjalizację. Za murami więzienia, pracę znalazło już 30 osadzonych w kieleckim areszcie śledczym.
:arrow: http://ww2.tvp.pl/1494,20061110419373.strona
===============================================
Ponadmetrowy strop, równie grube mury ze zbrojonego betonu, kilka par hermetycznych metalowych drzwi miały chronić komunistycznych dygnitarzy i ich rodziny od broni masowego rażenia. Willa przy alei Na Stadion, w której mieszkał w latach 70. I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Kielcach Aleksander Zarajczyk, wygląda dziś jak skromny jednorodzinny domek. Od ponad roku jest tam siedziba kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Trzy pokoje na parterze, trzy na piętrze, żadnych luksusów. Znacznie ciekawsze i obszerniejsze są podziemia. Sędzia Andrzej Jankowski, szef delegatury IPN, pamięta jak budowano schron. Okolica była i jest ulubionym miejscem spacerów kielczan. Aby zabezpieczyć się przed wzrokiem ciekawskich, otoczono teren budowy wysokim parkanem. Robotnicy zobowiązani byli do utrzymywania w najściślejszej tajemnicy tego, co robią. - Najpierw powstał ten bunkier, potem zbudowano willę. Fundamenty ma mocne - podkreśla sędzia Jankowski.
(„Azyl dla wybranych” Gazeta Wyborcza - Kielce 25-26.10.2003 r. )
:arrow: http://www.ipn.gov.pl/portal.php?serwis ... arch=74583
===============================================
Kielecka siedziba Instytutu Pamięci Narodowej, czyli była willa l sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR Aleksandra Zarajczyka, doczeka się rozbudowy. Do istniejącego domu jednorodzinnego ma być dobudowany parterowy budynek i łącznik. - Pod koniec sierpnia zapadnie decyzja o rozdziale środków i wtedy będzie można mówić o szczegółowym harmonogramie tej inwestycji - wyjaśnia Leszek Bukowski z kieleckiego oddziału IPN. Dodaje, że rozbudowa jest niezbędna, bo obecny budynek jest za mały i nie odpowiada wymaganiom Instytutu. Gazeta Wyborcza – Kielce 19.08.2005 r
:arrow: http://www.ipn.gov.pl/portal.php?serwis ... arch=74583
===============================================

P.S.
Jakby ktoś przechodził obok to może spisać dane z tablicy, a najlepiej cyknąc jakieś zdjęcie bo strasznie uboga ta raelizacjia w informacje na naszej stronie :arrow: http://www.inwestycje.kielce.pl/ipn_rozbudowa.htm

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

IPN ul. Kusocińskiego

Post autor: michal_ck » 17 sierpnia 2007, o 22:06

13-08-2007 Obrazek Obrazek
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 23 września 2007, o 16:23


seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 17 grudnia 2007, o 17:08

Delegatura z kompetencjami oddziału

Kielecka Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej niebawem zacznie przejmować akta z krakowskiego oddziału. Są już warunki do ich przechowywania, bo zakończyła się rozbudowa siedziby przy Alei na Stadion. Inwestycja trwała 2 lata i kosztowała około 2 milionów zł. Dziś uroczyście otwarto nowe lokum. Po rozbudowie przygotowano archiwum na około 2 km akt, których do tej pory nie było gdzie trzymać. Będą wśród nich również akta objęte klauzulą tajności – do takich potrzeb przygotowano tajną kancelarię, zabezpieczoną zgodnie z wymogami. „Będziemy m.in. te akta posiadające klauzulę tajności przejmować z Krakowa z oddziału IPN prawdopodobnie już na przełomie stycznia i lutego; delegatura kielecka pozostanie taką jednostką, ale w pełni przejmie kompetencje oddziałowe” - mówi Leszek Bukowski, naczelnik kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Kielce to takie miejsce, gdzie trudno sobie wyobrazić brak takiej instytucji – powiedział Marek Lasota, dyrektor oddziału IPN w Krakowie. Zapewnił on, że krakowski oddział będzie służył wszelką pomocą, by wspólnie z kielecką delegaturą dbać o pamięć i patriotyczne wychowanie. Nową siedzibę poświęcił kielecki biskup ordynariusz Kazimierz Ryczan. Podczas opłatka życzył on, by to specyficzne miejsce nas jednoczyło – bowiem powrót do przeszłości to nie tylko powrót do tego co było wielkie i piękne, ale również do tego co było złe i musi nas czegoś nauczyć. W tym roku 40-lecie istnienia obchodzi kielecki oddział Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Delegatura IPN – u powołanego 9 lat temu jest jej spadkobierczynią.

:arrow: http://www.kielce.pl/portal.php?aid=new ... 6833b344e4

P.S. Materiał filmowy znajduje się na stronie:
http://www.itv.kielce.eu/pl/artykuly/pokaz/143
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

ODPOWIEDZ